Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

A 4870 kicsit régi, de egyébként jónak tűnik az ár.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

#14371
Egy hasonló teljesítményű gép:

videókártya 28k (Akármi Radeon HD6770)
cpu 32k (Intel Core i3 2100)
alaplap 13k (ASRock H61M-VS)
ram 7k (4GB akármi)
táp 10k (valami 400w körüli kultúráltabb darab)

Így vagyunk most kicsivel felette az aprósnak, csak még vmi ház kéne. Ja meg vinyó, bár az ott írt 160gb se ér semmit. De mondjuk 10k egy 500 gigás, ez alatti méret se sokkal olcsóbb.
DVD író meg nemtom kell-e neked egyáltalán.

Kérdés, hogy az a 20-25k kedvezmény megéri-e neked a nagyobb fogyasztást és a garancia hiányát.
[reserved]

Xzone

Quote from: NLZ on 2011-10-16, 18:50:29
[spoiler]Egy hasonló teljesítményű gép:

videókártya 28k (Akármi Radeon HD6770)
cpu 32k (Intel Core i3 2100)
alaplap 13k (ASRock H61M-VS)
ram 7k (4GB akármi)
táp 10k (valami 400w körüli kultúráltabb darab)

Így vagyunk most kicsivel felette az aprósnak, csak még vmi ház kéne. Ja meg vinyó, bár az ott írt 160gb se ér semmit. De mondjuk 10k egy 500 gigás, ez alatti méret se sokkal olcsóbb.
DVD író meg nemtom kell-e neked egyáltalán.

Kérdés, hogy az a 20-25k kedvezmény megéri-e neked a nagyobb fogyasztást és a garancia hiányát.[/spoiler]

Nem szeretnék 100k fölé menni. Ez a gép kb. olyan erős lehet (vagy erősebb), mint az öcsémé, amit anno K_T válogatott össze: Athlon II X3 435, HD5770, 3 giga RAM. És ő még csak most találkozott az első olyan játékkal, ahol nem húzhatott fel mindent maximumra (Battlefield 3 beta, és ott is csak a nagy pályákon).

Szóval nekem bőven jó lesz ez szerintem.

Cobra

Az i5 erősebb, a 4870 meg kb egy szint az 5770-el.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Jah, i5-650 az úgy 20% -kal rátesz és 4870 = 5770 = 6770.
De mondom, garancia és fogyaszás.
[reserved]

Xzone

Ráírtam az eladóra, de lehet hogy már lekéstem róla. Szerdán kiderül. :)

Köszönöm a tanácsokat.

Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2011-10-16, 19:56:39
még csak most találkozott az első olyan játékkal, ahol nem húzhatott fel mindent maximumra (Battlefield 3 beta, és ott is csak a nagy pályákon).

Igen, de az már van egy éves, nem? Tehát ott még annyi
tartalék volt. Ebben pedig már nem lesz.

Én nem venném meg, mert
- nincs gari
- jövőre is gondolva inkább 4magost mondanám már, ugyan most még el lehet lenni kétmagoson
- RAM benne csak 1GB-osokból áll, ergo minden slot foglalt, bővíteni csak kidobással tudsz
- HDD kicsi, régi, lassú

Ennél nem sokkal több egy új gép. Ha valami mégi meghibásodna, az már behozta azt az
árkülönbséget. Meg az új alkatrészekből gyorsabb is lesz a gép, meg kevesebbet fogyaszt.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-10-17, 21:21:14
Quote from: Xzone on 2011-10-16, 19:56:39
még csak most találkozott az első olyan játékkal, ahol nem húzhatott fel mindent maximumra (Battlefield 3 beta, és ott is csak a nagy pályákon).

Igen, de az már van egy éves, nem?
Nem.


Zsiga

Korán van még. :redface: Megyek is vissza aludni.

Raggie

Quote from: Darkstar on 2011-10-16, 00:15:44
Egy 64 bites W7 Prof SP1-re kéne az angol nyelv helyett magyart heggesztenem ismerősnek.

Wat do?

Lehetőleg nem szeretnék másik verziót letölteni, mert ez tiszta.
Jogtiszta Professional x64 Win7-em van. Simán magyarítottam MUI LP-el.
így: http://blog.paulolajos.hu/archives/298
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

Quote from: Raggie on 2011-10-18, 09:56:35
Jogtiszta Professional x64 Win7-em van. Simán magyarítottam MUI LP-el.
így: http://blog.paulolajos.hu/archives/298
Ezt próbáltam és lazán bsod-t dobott a win következő bootkor  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん


Fazék

#14383
átkozott tv rip egy részével nem bír az LG tv-m beépített lejátszója.

ahol ki vannak vágva a reklámblokkok a videóból, ott megáll a lejátszás és kilép a menübe, mintha jól végezte volna dolgát.

pl legutóbbi aminél ez jelentkezett a Walking Dead s02e01 720p-s változata.

tudok vmit csinálni ezekkel a file-okkal, hogy ne akadjon fönn a tv az "összeillesztéseknél"?

szerk: jelenleg csak úgy tudom kikerülni, hogy van ilyen "ugrás pörgetés" a lejátszóban, és 3-4 perceket előreugorhatok, átlépem a vágási pontot, visszapörgetem az esetleges 1-2 perc túllépést, és akkor így legfeljebb 5-10mp-ről maradok le az adott részből :)
szóval nem a legjobb megoldás :)

Moha

Excel gurok pls. help!

Van két excel táblám, azonos adatmezőkkel. Az egyikben 44 ezer rekord van, a másikban 16 ezer.
Ebből a két táblából kellene kiszűrni az egyedi rekordokat. Pontosabban nekem csak azok a rekordok kellenek, amik az A táblában benne vannak, de a B táblában nincsenek. Egyesíteni és a duplikátuomokat kiszűrni tudom, de az csak az ismétlődést tűteti el, nekem meg kompletten ki kéne szűrni azokat a sorokat, amik duplák.
Próbáltam feltételes formázással, hogy utána töröljem a megjelölt sorokat, de abba meg belefagy az excel.

Any other ideas?

Xzone

És ehhez mit szóltok? (Tudom, tudom, a tápon nem illene spórolni.)



Most már nagyon viszket az ujjam a rendelőgombon. :D

Fazék

#14386
Quote from: Xzone on 2011-10-18, 14:16:31
És ehhez mit szóltok? (Tudom, tudom, a tápon nem illene spórolni.)
sztem nem "illik nem illik" kérdés, hanem hülyeség azon spórolni  :__devil:

szerk1: a 2GB ram az nem kevés egy picit? (áhá, látom az alaplap mellé adnak ajándékba 2GB-ot)

szerk2: rendszervinyónak nem vennék green-t. lehet hogy jó a Ft/GB értéke, de inkább érdemes ugyanennyiért valami kisebb, de gyorsabb vinyót venni

szerk3:ezek csak egy láma tanácsai továbbra is, szóval várd meg a profikat, de még pörgő munka mellett se tudom megállni, hogy föl ne nézzek a fórumra, és ne osszam az észt :D

Xzone

#14387
Quote from: Fazék on 2011-10-18, 14:34:53
Quote from: Xzone on 2011-10-18, 14:16:31
És ehhez mit szóltok? (Tudom, tudom, a tápon nem illene spórolni.)
sztem nem "illik nem illik" kérdés, hanem hülyeség azon spórolni  :__devil:

a 2GB ram az nem kevés egy picit?

Az alaplaphoz adnak ajándékba még 2-t.

Edit: Úúú, jó hogy mondod, a fordulatszámot elnéztem.

Edit2: Damn, prociból lehet hogy jobb lenne egy X4 965. A 840-esben nincs L3 cache.

kikuchiyo

Quote from: Moha on 2011-10-18, 14:06:16
Excel gurok pls. help!

Van két excel táblám, azonos adatmezőkkel. Az egyikben 44 ezer rekord van, a másikban 16 ezer.
Ebből a két táblából kellene kiszűrni az egyedi rekordokat. Pontosabban nekem csak azok a rekordok kellenek, amik az A táblában benne vannak, de a B táblában nincsenek. Egyesíteni és a duplikátuomokat kiszűrni tudom, de az csak az ismétlődést tűteti el, nekem meg kompletten ki kéne szűrni azokat a sorokat, amik duplák.
Próbáltam feltételes formázással, hogy utána töröljem a megjelölt sorokat, de abba meg belefagy az excel.

Any other ideas?

Quote44 ezer rekord

Minek szivatod magad excellel, amikor az ennyi adat kezelésére alkalmatlan? (kb. a sajtreszelő és a maszturbálás esete)

Bármi mással majdnem triviális a probléma megoldása.

Este tudok vele foglalkozni, ha ráér addig.
Failure is the default option

Cloud

Quote from: Xzone on 2011-10-18, 14:16:31
És ehhez mit szóltok? (Tudom, tudom, a tápon nem illene spórolni.)



Most már nagyon viszket az ujjam a rendelőgombon. :D

HKC? Most komolyan?

Kuroi Tenshi

#14390
Quote from: Moha on 2011-10-18, 14:06:16
Excel gurok

i c wut u did thar

Quote from: Moha on 2011-10-18, 14:06:16
Van két excel táblám, azonos adatmezőkkel. Az egyikben 44 ezer rekord van, a másikban 16 ezer.

Media markt.
Tölts le azonnal valami adatbáziskezelőt, ingyenesek is vannak (mysql lin-win, ms sql express win)

Quote from: Xzone on 2011-10-18, 14:16:31
És ehhez mit szóltok?

Azt, hogy egy ilyen régi tag már igazán ismerhetné a mágikus "visszaolvasás" képességet...
pedig csak egy oldalt kellett volna visszaolvasnod, és még postoltál is közben...
A konfig pedig fos. Proci (gyenge, fűt), lap (alsókat.), táp (bottal se), hdd (nem rendszer-
lemeznek való), és vidkari is (ne fizesd az ánusz felárat, ugyanolyan referenciakártyát mástól
is kapsz olcsóbban).

Quote from: kikuchiyo on 2011-10-18, 17:16:28
(kb. a sajtreszelő és a maszturbálás esete)

:tezsvir: Magam sem mondhattam volna szebben. Ez tényleg mazochizmus.

Xzone

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-10-18, 21:48:29
Quote from: Xzone on 2011-10-18, 14:16:31
És ehhez mit szóltok?

Azt, hogy egy ilyen régi tag már igazán ismerhetné a mágikus "visszaolvasás" képességet...
pedig csak egy oldalt kellett volna visszaolvasnod, és még postoltál is közben...
A konfig pedig fos. Proci (gyenge, fűt), lap (alsókat.), táp (bottal se), hdd (nem rendszer-
lemeznek való), és vidkari is (ne fizesd az ánusz felárat, ugyanolyan referenciakártyát mástól
is kapsz olcsóbban).

Heh, mennyire igazad van. Tényleg nagyon hasonló volt a kérés az előző oldalon. :redface:

Viszont az a nagy büdös helyzet, hogy nem engedhetem meg magamnak azt, ami a legjobb lenne, és így muszáj vagyok "levágni pár sarkot". :frown:

Kvikveg

Quote from: Moha on 2011-10-18, 14:06:16
Excel gurok pls. help!

Van két excel táblám, azonos adatmezőkkel. Az egyikben 44 ezer rekord van, a másikban 16 ezer.
Ebből a két táblából kellene kiszűrni az egyedi rekordokat. Pontosabban nekem csak azok a rekordok kellenek, amik az A táblában benne vannak, de a B táblában nincsenek. Egyesíteni és a duplikátuomokat kiszűrni tudom, de az csak az ismétlődést tűteti el, nekem meg kompletten ki kéne szűrni azokat a sorokat, amik duplák.
Próbáltam feltételes formázással, hogy utána töröljem a megjelölt sorokat, de abba meg belefagy az excel.

Any other ideas?
Export csv-be? Aztan sort u mindkettore es meld/diff? Vagy ilyesmi.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: kikuchiyo on 2011-10-18, 17:16:28
Quote from: Moha on 2011-10-18, 14:06:16
Excel gurok

Any other ideas?

Quote44 ezer rekord

Minek szivatod magad excellel, amikor az ennyi adat kezelésére alkalmatlan? (kb. a sajtreszelő és a maszturbálás esete)

Bármi mással majdnem triviális a probléma megoldása.

Este tudok vele foglalkozni, ha ráér addig.

Na szóval...

tfh kimentetted a két táblát CSV-be, legyenek ezek A.csv és B.csv. Az első sor a fejléc.
Azokat a sorokat szeretnéd megtartani, amelyek A-ban szerepelnek de B-ben nem.

perl -e 'open(my $B, q/</, $ARGV[1]) or die;$h=<$B>;while(<$B>){$l{$_}++} close($B);open(my $A, q/</, $ARGV[0]) or die; $h=<$A>; print $h; while(<$A>){print if !exists $l{$_}}; close $A' A.csv B.csv > C.csv

(Nem teszteltem, csak bizonyítottam, hogy helyes)
Failure is the default option

NLZ

Quote from: Xzone on 2011-10-18, 22:06:28
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-10-18, 21:48:29
Quote from: Xzone on 2011-10-18, 14:16:31
És ehhez mit szóltok?

Azt, hogy egy ilyen régi tag már igazán ismerhetné a mágikus "visszaolvasás" képességet...
pedig csak egy oldalt kellett volna visszaolvasnod, és még postoltál is közben...
A konfig pedig fos. Proci (gyenge, fűt), lap (alsókat.), táp (bottal se), hdd (nem rendszer-
lemeznek való), és vidkari is (ne fizesd az ánusz felárat, ugyanolyan referenciakártyát mástól
is kapsz olcsóbban).

Heh, mennyire igazad van. Tényleg nagyon hasonló volt a kérés az előző oldalon. :redface:

Viszont az a nagy büdös helyzet, hogy nem engedhetem meg magamnak azt, ami a legjobb lenne, és így muszáj vagyok "levágni pár sarkot". :frown:
Azért egy i3-2100 és egy H61-es lap hozzá ugyanennyibe kerül.
[reserved]

Xzone

Quote from: NLZ on 2011-10-18, 22:13:30
Quote from: Xzone on 2011-10-18, 22:06:28
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-10-18, 21:48:29
Quote from: Xzone on 2011-10-18, 14:16:31
És ehhez mit szóltok?

Azt, hogy egy ilyen régi tag már igazán ismerhetné a mágikus "visszaolvasás" képességet...
pedig csak egy oldalt kellett volna visszaolvasnod, és még postoltál is közben...
A konfig pedig fos. Proci (gyenge, fűt), lap (alsókat.), táp (bottal se), hdd (nem rendszer-
lemeznek való), és vidkari is (ne fizesd az ánusz felárat, ugyanolyan referenciakártyát mástól
is kapsz olcsóbban).

Heh, mennyire igazad van. Tényleg nagyon hasonló volt a kérés az előző oldalon. :redface:

Viszont az a nagy büdös helyzet, hogy nem engedhetem meg magamnak azt, ami a legjobb lenne, és így muszáj vagyok "levágni pár sarkot". :frown:
Azért egy i3-2100 és egy H61-es lap hozzá ugyanennyibe kerül.

De az nem csak 2 magos? Mintha az már "nem lenne sokáig elég".

Hmm... ha nem egy helyről rendelném a dolgokat, hanem összevadásznám az árgépen, akkor talán mégsem kellene sarkokat vágni.

NLZ

Én nem aggódnék amiatt, én se fogom 2 éven belül lecserélni a kis gagyi 2magosomat (Athlon64 X2 6400+).

Árgép meg szép és jó, de az utazási/posta költség? :)
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2011-10-18, 22:18:42
De az nem csak 2 magos?

Na ehhez már 2 oldalt kell visszaolvasni :)
Röviden: a Phenom lassú, a kétmagos / négyszálas 2100 összességében
megszorongatja, játékokban pedig lenyomja a 4magos 955 BE-t.
http://prohardver.hu/teszt/intel_core_i3-2100_az_uj_nepprocesszor/az_uj_core_i3.html

Quote from: Xzone on 2011-10-18, 22:18:42
Hmm... ha nem egy helyről rendelném a dolgokat, hanem összevadásznám az árgépen, akkor talán mégsem kellene sarkokat vágni.

bingo...

Cobra

Radeonból Sapphire-t vegyél, ha maradsz AMD vonalon, akkor alaplapból Asus vagy Asrock és 970-es chipset, ramból 1600-as.
És a belinkelt listában a processzor nagyon drága volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: kikuchiyo on 2011-10-18, 17:16:28
44 ezer rekord

Minek szivatod magad excellel, amikor az ennyi adat kezelésére alkalmatlan? (kb. a sajtreszelő és a maszturbálás esete)

Bármi mással majdnem triviális a probléma megoldása.

Este tudok vele foglalkozni, ha ráér addig.
Már azóta megoldottam, köszi. Amúgy eredetileg az adatbázisból akartam lehúzni, de szegény (Firebird) beleroppant a selectbe. Így aztán külön exportáltam a szűrendő és a szűrő adatokat XML-be és írtam gyorsan egy saját programot, ami elintézte, amit kellett.