Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

NLZ

[reserved]

Kvikveg

Olcso wifi extender kerestetik, vagy barmi amivel megoldhato hogy a foldszinten sarokban foghato jelet fuggolegesen felvigyem a szobam ajtajaig es onnan be a szobaba. Es lehetoleg nem 100EURert. Jelszoval vedett wifi.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Egy olcsó router.

Nem trollkodok, a legtöbb használható extendrerként is.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2012-10-26, 11:57:02
Egy olcsó router.

Nem trollkodok, a legtöbb használható extendrerként is.

Csak akkor, ha működik wireless bridge / repeater-ként is, amire
viszont a legtöbb nem képes, s a középkategóriások is csak dd-wrt
és hasonló fw rátöltése esetén.
A céleszközt pedig nem extendernek, hanem repeaternek hívják.

De a legjobb mégis az lenne, ha lenne kábel, de gondolom az nincs.
Egy erősebb antenna (pl. tp 2408 8dBi-s rp-sma-s antennája már
kiló alatt kapható) sem biztos, hogy segítene, ha a szoba távol van.

Kvikveg

#15335
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-10-26, 16:22:40
Quote from: Darkstar on 2012-10-26, 11:57:02
Egy olcsó router.

Nem trollkodok, a legtöbb használható extendrerként is.

Csak akkor, ha működik wireless bridge / repeater-ként is, amire
viszont a legtöbb nem képes, s a középkategóriások is csak dd-wrt
és hasonló fw rátöltése esetén.
A céleszközt pedig nem extendernek, hanem repeaternek hívják.

De a legjobb mégis az lenne, ha lenne kábel, de gondolom az nincs.
Egy erősebb antenna (pl. tp 2408 8dBi-s rp-sma-s antennája már
kiló alatt kapható) sem biztos, hogy segítene, ha a szoba távol van.
A wifiado ami a haziur spejzaban foglal helyet, es az en epuletreszem kozott huzodik egy meteres fal.
Ha ehhez meg a fodemet is hozzaadom ami a foldszint es az elso emelet kozott van, az mar sok.
Lyukrol ilyesmirol nem tudok hogy lenne a ket resz kozott.
A foldszint megfelelo pontjain van meg wifi, az emeleten a lepcson meg valami sohajtasnyi, de pont a szobamban semmi.

Meg az segithethe ha a laptopra dughatnek valamit, es azt lelogathatnam pl. De ahhoz hosszu kabel kene.
Vagy legalabb ki a szobaajto ele, talan meg az is eleg lenne.

De a repeater jobb lenne, mert akkor az androidommal is trollkodhatnek. Azzal most csak a lepcso alatti sarokban van vetel, szanalomhadjarat.

Ja es valami lehetoleg nem 20 000-be kerulo megoldas kene. Tudom meg meg mit nem kerek. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Puru²

FullHD IPS-es monitorokból melyik most a bestbuy ? Egyelőre ezeket nézegettem :

LG 23" IPS234V
ASUS PA238Q
DELL S2340L
DELL ULTRASHARP U2312HM
DELL ULTRASHARP U2412M


Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

#15340
Quote from: Puru² on 2012-10-28, 10:58:21
FullHD IPS-es monitorokból melyik most a bestbuy ? Egyelőre ezeket nézegettem :

LG 23" IPS234V
ASUS PA238Q
DELL S2340
L
DELL ULTRASHARP U2312HM
DELL ULTRASHARP U2412M

Olyan helyet nézz, ahol van pixelhiba-gari.
Ha nagyon számít az ár, akkor LG
Ha jól jön a fHD helyett a 16:10 és kicsivel nagyobb 1920*1200, akkor U2412M

Ha már monitor:
basszus, hogy ezek miért nem jutnak el errefelé is...
Egy QH270-IPSTDP-re fenném a fogam, 27" 2560*1440 IPS, elvileg 10-bites,
ezen a típuson DP is van, és bayen szállítással $400 körül vesztegetik -- de
azért nekem a pixel-garancia nagyon hiányzik, egy ideje már csak úgy veszek
monitort, mert ki tudom őket fogni.

Puru²

Kösz srácok ,egyelőre a DELL U2312HM tűnik befutónak Oázisból fogom rendelni pixel garival. Kérdéses még hogy megéri-e plusz pénzt fizetni a kalibrálásért ?

NLZ

Sztem nem fogod különbségét látni.
Elég, ha beállítasz egy kellemes fényerőt/kontrasztot, aztán ha nagyon olyanod van, nézel neten egy manuális kalibráló képsort.
[reserved]

Fazék

#15343
Quote from: Fazék on 2012-10-06, 15:23:15
Quote from: Flaser on 2012-10-05, 11:04:55Mondjuk én elötte megnézném a merevlemez SMART adatait, mert így elmondásra lehet, hogy már elég véres a torka.
nos igen. 28 bad sector-t mond ra, de pl self-test ubuntu disk utility-ben nem igazan akar lefutni rajta, inditas utan 4-5 mp-cel azt mondja, hogy "failed"

amugy zsenialis ez a notebook. processzor huto szellozoje az jobb oldalt pont a gep mellett egereszo kezre fujja a meleg (forro) levegot...
persze az is lehet, hogy balkezeseknek keszult ez a tipus :)
nu.

clonezilla nem igazán tud semmit se kezdeni a windows-os "rendszer" partícióval.

ha elindítok a gépen egy ubuntu livecd-t, és elkezdem kimásolni adott partícióról a file-okat, akkor kb percenként kell leokéznom valami hibát, hogy folytassa a másolást.

marad a format és meglátjuk az mit mond.

de ha ezzel kiderülne, hogy a vinyó végképp használhatatlan, akkor ti mivel tesztelnétek, hogy a gép többi része amúgy rendben van-e? csak mert nem akarok fölöslegesen vetetni unokabátyámmal 10-20k-ért egy vinyót...

szerk: memtest természetesen meglesz, de szóval ezen kívül miket indítanátok el még a gépen stress test címén?

thx.

Draconire

Tudtok egy megbízható ingyenes vírusirtót?


Draconire

 :merci:
Sajnos a kondicionálás amiben felnőttem kb. e felé hajtott volna utoljára, de megnézem mit tud.

Kuroi Tenshi

Quote from: Draconire on 2012-11-02, 21:31:03
de megnézem mit tud.

Valamivel kevesebbet, mint amit a jobb ingyenesek tudnak, de
egynek ez is elmegy.

.Attila

Quote from: Puru² on 2012-10-28, 21:31:17
Kösz srácok ,egyelőre a DELL U2312HM tűnik befutónak Oázisból fogom rendelni pixel garival. Kérdéses még hogy megéri-e plusz pénzt fizetni a kalibrálásért ?

Most vettünk anyámnak egy U2212HM-et.
Tipp: nekem azt mondták, hogy ha csak nem kifejezetten nagyon szeretnéd azt a +1"-et (amit egyébként még úgy is nehéz észrevenni, hogy egymás mellé raksz egy 22"-es és egy 23"-es monitort), akkor a 2212 tapasztalati tulajdonságai jobbak (pl. jobb kontraszt).
Teljesen jól szuperál. Én még az előző szériát használom, U2312H-t, abból kettőt is, teljesen jók.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-11-03, 01:50:33
Quote from: Draconire on 2012-11-02, 21:31:03
de megnézem mit tud.

Valamivel kevesebbet, mint amit a jobb ingyenesek tudnak, de
egynek ez is elmegy.

Szerinted mi egy jobb ingyenes?

Moha

Hali!

Egyik havernak kellene egy gép. A srác nem gépfüggő (eddig egy P3-as gépet használt), csak netezni meg pár doksit megírni használja a gépet és heti max 2x kapcsolja be. Azt mondta, max 30-32 ezret szán rá, ezért új gépben nem is gondolkodom, hanem használt márkás gépeket néztem ki:
http://www.pcshoping.hu/
http://www.pc-max.hu/webaruhaz/hp-compaq-dc7700-mt.html?category_id=1505
http://www.pc-max.hu/webaruhaz/hp-compaq-dc5750-mt.html?category_id=1507

Mindháromra van egy év gari és az alapból 1GB ramot felbővíteném 2GB-ra. A három közül melyik érné meg leginkább?


p.s: tudom, hónapok óta nem jártam a fórumon, bocsi...

.Attila

Ha számít a tárhely mérete, akkor mégis inkább azt, amelyikben a 160giga van.
Nem tudom, mennyit számít, de ez az intel nem tud virtualizációt. Ha pl. valami miatt később mondjuk kell majd neki az XP mode, akkor az nem fog menni vele.
Aztán a két AMD közül... kérdés, hogy pl. kell-e 2 sata csatlakozónál több, mert akkor egyértelmű.
Ha nem, akkor a nagyobb tárhely miatt a HP gépet mondanám. De ha az annyira nem kell, akkor a másikat és pár ezrest meg is spóroltok.
Esetleg még a portokat érdemes megnézni, mi kellhet. Az egyik AMD-n nem írják, hogy lenne LPT port, ami régi nyomtatókhoz kellhet esetleg.

Cobra

Az Inteles valószínűleg valamivel kevesebbet fogyaszt (bár ez ritka használatnál mellékes, főleg az a kb 15W különbség), sebességre azt mondanám kb ugyanaz tudják, Illetve a 2 AMD-s tud hardveres videógyorsítást (flash gyorsítás kérdéses ezeknél a régieknél), az Inteles meg nem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Akkor az olcsóbbik AMD lesz. A tárhely annyira nem lényeges, letölteni sem szokott, vannak eredeti DVD lemezei max azokat nézi. A nyomtatója USB-s, tehát LPT port nem érdekes, más kütyü meg nem lesz a géphez kapcsolva.
Az egész onnan indult, hogy a srác szólt, hogy nézzem már meg a gépet, mert lassú. Pár vírust leirtottam, kicsit javult a helyzet, de megkérdezte, hogy hogy lehetne bővíteni a gépet. Mondtam neki, hogy ezt (Penti3) már sehogy, így maradtunk egy "új" gép vásárlásában.

Köszi srácok.

Dreamcleaver

#15353
Quote from: .Attila on 2012-11-04, 13:35:00
Quote from: Puru² on 2012-10-28, 21:31:17
Kösz srácok ,egyelőre a DELL U2312HM tűnik befutónak Oázisból fogom rendelni pixel garival. Kérdéses még hogy megéri-e plusz pénzt fizetni a kalibrálásért ?

Most vettünk anyámnak egy U2212HM-et.
Tipp: nekem azt mondták, hogy ha csak nem kifejezetten nagyon szeretnéd azt a +1"-et (amit egyébként még úgy is nehéz észrevenni, hogy egymás mellé raksz egy 22"-es és egy 23"-es monitort), akkor a 2212 tapasztalati tulajdonságai jobbak (pl. jobb kontraszt).
Teljesen jól szuperál. Én még az előző szériát használom, U2312H-t, abból kettőt is, teljesen jók.

A 22 és a 23 között eléggé észrevehető a különbség. :)

Más:

DELL S2740L
http://oaziscomputer.hu/hirek-tesztek/dell-s2740l-bemutato

Ki volt az a csökött agyú idióta, aki kitalálta, hogy tükrös felületet rakjanak egy monitorra?!?  :falba:

Miért jó, ha magamat, az ajtót, vagy a lámpát látom tülröződni a képernyőn?

Kurva jó monitor, baromi jó áron, és teljesen használhatatlan a tükröződés miatt. Ráadásul ez "extra" tükrös.

Vazz...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

.Attila

Quote from: Dreamcleaver on 2012-11-06, 17:58:43
Quote from: .Attila on 2012-11-04, 13:35:00
Quote from: Puru² on 2012-10-28, 21:31:17
Kösz srácok ,egyelőre a DELL U2312HM tűnik befutónak Oázisból fogom rendelni pixel garival. Kérdéses még hogy megéri-e plusz pénzt fizetni a kalibrálásért ?

Most vettünk anyámnak egy U2212HM-et.
Tipp: nekem azt mondták, hogy ha csak nem kifejezetten nagyon szeretnéd azt a +1"-et (amit egyébként még úgy is nehéz észrevenni, hogy egymás mellé raksz egy 22"-es és egy 23"-es monitort), akkor a 2212 tapasztalati tulajdonságai jobbak (pl. jobb kontraszt).
Teljesen jól szuperál. Én még az előző szériát használom, U2312H-t, abból kettőt is, teljesen jók.

A 22 és a 23 között eléggé észrevehető a különbség. :)

Mármint méretben?
Szerintem nem.

Dreamcleaver

Nekem egy régi LG w2261v-m van és akárhányszor elmegyek az unokatesóimhoz észreveszem, hogy mennyivel nagyobbak az ő 23-as LG-je meg samsungja. Játéknál pl szembetűnő szerintem.

De tény hogy a 24-nél még jobban látszik. :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

.Attila

Tehát egymás mellett még nem láttad a két monitort.
Én viszont igen.

Dreamcleaver

Mit érdemes most venni?

Nvidia 660Ti-t vagy Radeon HD7950-t? Mindkető kicsivel 80k felett van. (bár egyedül a Sapphire 7950-njei ilyen olcsóak...hmmm)

Esetleg elég a HD7870?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

FHD-ra szerintem elég a 7870 vagy 660Ti.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

7950, ha belefér.
Ám érdemes ilyen helyeken is nézelődni, ismertebb üzletelőkkel, személyes átvétellel nincs nagy rizikó, továbbá nem csak használt alkatrészeket árulnak.
pl: http://hardverapro.hu/apro/gianni_bazarja_2/hsz_12126-12126.html
De itt olvashatsz némi tanácsot, ha bizalmatlan lennél: http://logout.hu/cikk/hardverapro_tanacsado_i/bevezeto.html
[reserved]