Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: Fazék on 2013-06-27, 14:20:10
igazán felhasználóbarátnak tűnik az Apple termék - nem Apple termékkel történő kommunikációja :D
:D

csak főnöknek még se mondhatom, hogy... na érted  :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Uj RAM nem mukodik benne, pedig kene.
http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-a500-1dn/
BIOS updatet hol lehet ehhez lelni, es lehetoleg nem valami warez-oldal szintu oldalon? Toshibanal igy trivialisan nem talaltam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Quote from: Fazék on 2013-06-27, 14:20:10
igazán felhasználóbarátnak tűnik az Apple termék - nem Apple termékkel történő kommunikációja :D
Ráadásul Win alatt az iTunes is szopás  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

#15933
Na itt van support, de csak homokorazik a vegtelensegig. Zen support.
http://www.toshiba.hu/innovation/jsp/supportMyProduct.do?LNG=23&service=CE

Aha megvan honnan lehet letolteni...
http://www.toshiba.hu/innovation/download_bios.jsp?SERVICE=CE&LNG=23
... es Windowsos a telepito. A rohatteletbemar.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Quote from: Kvikveg on 2013-06-27, 17:12:35
Uj RAM nem mukodik benne, pedig kene.
http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-a500-1dn/
BIOS updatet hol lehet ehhez lelni, es lehetoleg nem valami warez-oldal szintu oldalon? Toshibanal igy trivialisan nem talaltam.
Toshiba Satellite... szerintem esélytelen a support, plusz még azt is el tudom képzelni, hogy csak 1066-os rammal megy, amit még használtan se nagyon találni.

edit: MiniXP alól elvileg megy a frissítés, tölts le egy Hiren BootCD-t.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#15935
csak én vagyok ekkora pancser, vagy tényleg művészet behangolni egy tetves windows8-ban, hogy zenelejátszáskor akármelyik program a rohadt mélynyomót is használja egy 5.1-es rendszerben?

(jelen esetben pl mondjuk foobar)

.Attila

Passz, nincs win8-am továbbra sem.
Crossover frequency be van állítva?

Darkstar

Ok.



                                                                                                                                            :__devil:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

Szóval.
Esetleg van valaki, aki eddig google readert használt?
Ha igen, hétfőtől mire fog átállni? Én még nem döntöttem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

Nekem is nagy dilemma ez. Remélem azért az android appok amik a reader-ből szedték ki a feedet működnek majd.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Én már átálltam a feedly-re, és nagyon össze is barátkoztunk. Van blogos meg Google Reader-es nézete is. :D Végre egy ok, amiért okostelefont veszek majd (... valamikor ...).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

Nálam is a feedly lett a befutó. Bár még vannak kisebb problémák, de jó lesz ez.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Nincs meg valakinek véletlenül a Windows XP MUI pack 4? Annak idején leszedtem a Windows Fundamentals for Legacy PCs isoját, de eszembe se jutott, hogy kéne hozzá magyar nyelv, most meg nem találok sehol élő forrást hozzá, valakinek meg kéne egy régi gépre; természetesen nem angolul.

A tökéletesség unalmas.

Nakedape

Office wordben ha egy 70 oldalas szövegben az összes haloványzöld betűjű szöveget át akarom állítani más színre, de a többi szöveget nem, akkor ezt lehet egyszerre vagy szépen külön külön?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

Csak ha ugyanazok a szavak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

lehetne rá írni makrót, nem? 2010es WORD-ben megtaláltam a makrós pontot, csak be kell kapcsolni optionsban

Nakedape

szavak nem ugyanazok, a makrót meg kéne tanulnom, hasznos lenne, de  erre most nem veszem elő.. Szerencsére van aki manuálisan nekilátott :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

chilip

#15947
http://stackoverflow.com/questions/12852502/macro-to-highlight-all-bold-text-in-ms-word

itt a kód csak félkövér helyére be kell rakni a színt :)

ed.:

mégjobb

http://stackoverflow.com/questions/3691154/find-all-instances-of-yellow-text-and-change-font-color-to-red

csak a színeket kell buzerálni

ed.2.: és úgynézki van nem-makrós út is

Quote
There's actually a non-programming solution for this. I've tried it in Word 97, so I'd assume Word 2007 would still allows this:

    Open the Search & Replace dialog.

    Tick the checkbox that says, Pattern search (or similar).

    As search term, enter (?).

    Select a formatting for the search (yellow text color).

    As replacement term, enter \1.

    Select the formatting for the replacement (red text color).

    Then search and replace everything.

bár ezt nem teszteltem le

ed.3.: http://www.youtube.com/watch?v=1D-PX-67p8A

google-fu tudásom nem ismer ma határokat :P

Nakedape

Quote from: chilip on 2013-07-05, 11:50:11

csere rész alkalmas rá

google-fu tudásom nem ismer ma határokat :P

ez alapján már megtaláltam
sok köszönet :király:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: chilip on 2013-07-05, 11:50:11
...
Quote
There's actually a non-programming solution for this. I've tried it in Word 97, so I'd assume Word 2007 would still allows this:

    Open the Search & Replace dialog.

    Tick the checkbox that says, Pattern search (or similar).

    As search term, enter (?).

    Select a formatting for the search (yellow text color).

    As replacement term, enter \1.

    Select the formatting for the replacement (red text color).

    Then search and replace everything.
...
Úúúú...  :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Flaser

#15950
Quote from: Kvikveg on 2013-07-06, 04:35:50
Quote from: chilip on 2013-07-05, 11:50:11
...
Quote
There's actually a non-programming solution for this. I've tried it in Word 97, so I'd assume Word 2007 would still allows this:

    Open the Search & Replace dialog.

    Tick the checkbox that says, Pattern search (or similar).

    As search term, enter (?).

    Select a formatting for the search (yellow text color).

    As replacement term, enter \1.

    Select the formatting for the replacement (red text color).

    Then search and replace everything.
...
Úúúú...  :eek:

Ez sima RegExp varázslat, csak (mint mindig) az MS ezt is másképp csinálja mint bárki más:
http://www.gmayor.com/replace_using_wildcards.htm

...s mivel az MS Office dokumentumok bináris fájlok, így jobb egy picit ezt is ismerni, én már volt, hogy egész OCR-ezett könyvet tördeltem vele újra.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Próféta

Most elő nem keresem, de a stílusoknál van olyan, hogy az összes adott formázású szövegdarab kijelölése. És utána azt csinálsz vele, amit akarsz.

kikuchiyo

Én első nekibuzdulásomban azt csináltam volna, hogy elmentem DOCX formátumban, kitömörítem (merthogy a DOCX elvileg XML-szerűségeket tartalmaz simán összezippelve), az első kézreeső scriptnyelvvel lecserélem a színeket, aztán visszatömörítem.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2013-06-27, 17:12:35
Uj RAM nem mukodik benne, pedig kene.
http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-a500-1dn/

Márpedig tényleg kéne, DDR1 óta nem szoktak a gyártók ilyennel
buzerálni*
*kivéve Apple...
Biztos rendesen, kattanásig benne van? A sebessége nem számít,
ha az SPD-ben van a laptop memóriavezérlője által is támogatott
freki-timing kombináció.

Quote from: chilip on 2013-07-05, 11:50:11
ed.2.: és úgynézki van nem-makrós út is

Ja, ha itt lettem volna, írtam is volna, hogy lehet formázásra is
keresni, ahol színt is meg lehet adni.

Fazék

valami minimalista céges honlapot szeretnék csinálni, hülye vagyok hozzá, de mivel ingyen kell, így én dobom össze, valami sablonokkal dolgozó megbízható ingyenes alkalmazás kéne hozzá.
google-t én is ismerem, most olyan javaslatokat várnék, amit TI ismertetek, neadjisten használtatok is már. thx előre is :)

Raggie

Quote from: Fazék on 2013-07-22, 12:29:46
valami minimalista céges honlapot szeretnék csinálni, hülye vagyok hozzá, de mivel ingyen kell, így én dobom össze, valami sablonokkal dolgozó megbízható ingyenes alkalmazás kéne hozzá.
google-t én is ismerem, most olyan javaslatokat várnék, amit TI ismertetek, neadjisten használtatok is már. thx előre is :)
Nekünk a zenekari honlap(nemtudom láttad-e anno, már nem online) Joomla-s volt. Lényegi részét nem én csináltam, hanem Ramiz, de én is menedzseltem utána a tartalmakat, és egész kényelmesnek mondható, valamint ingyenes! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

#15956
nagyon isten ellen való vétek egy ilyen használata?

http://www.sharkoon.com/?q=en/content/sata-quickport-xt-usb30

kicsit fölöslegesen van a gépemben 2-3 winchester, bőven jók lennének a polcon, és azon heti/havi 1-2 alkalommal, amikor kellenek, akkor csak bepattintanám ebbe és gyorsan leszedném róla az adott sorozatot/filmet/akármit. (ezeken a vinyókon csak olyan filmek/sorozatok lennének, amiket már megnéztem legalább 1x, és nagyritkán ha újranézem őket, akkor kéne elővenni a vinyót)

aggodalmam csak annyi, hogy több olyan értékelést is olvastam, hogy nem túl strapabíró ez az egység.

mondjuk ez ugye nem mond kb semmit, mert franc tudja, hogy hány vásárlóból volt ez a pár elégedetlen...
meg én úgyse külföldről rendelném, hanem egy közeli, évek óta élő, még bőven évekig működő számtech boltból, szóval ha a vinyót nem teszi tönkre, akkor végülis nem para, ha beszar gariidőn belül.

szóval használ valaki ilyet, esetleg van jobb ötlete?

másik fórumon többen fölvetették, hogy mi lenne, ha csak energiagazdálkodási vagy mifene beállításoknál azt mondanám windows-nak, hogy 10 perc után állítsa le a nem használt vinyókat, de érzésre még így is jóval többször pörgetné föl/le adott winchestereket, mint egy ilyen külső megoldással, plusz már erősen kifogytam a sata portokból és ház helyekből, egyet mindenképpen polcra kéne raknom...

mintha rémlene, hogy ezt már egyszer megkérdeztem itt, csak abszolút nem emlékszem, hogy mi lett a verdikt...

(mondjuk már megrendeltem a cuccost, délután megyek átvenni, amit illetően persze még meggondolhatom magam addig)

chilip

ismerősömnek van egy ilyene és évek óta használja szóval... magam is tervezem (egy ideje már :D ) hogy beszerzek egyet

White SeeD

Nekem van, imádom. Már 3 éves
Egyedüli gondom hogy nem szereti a 2 tb-s hdd-m valószínű ráférne egy fw frissítés, mert mikor vettem még nem volt divat a 2 tb ;)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Raggie

Van-é valakinek HD7xxx-es szériás Radeonja és játszik is WoT-al?!
Csak mert a 8.6-os peccs óta random időpontokban kilép a játék desktop-ra. Semmi hibaüzenet, semmi túlterhetlés (végig 60%-körüli a vga terhelés), semmi túlmelegedés GPU:70fok VRM:75 fok, semmilyen más játékban nem csinálja, driver a legfrissebb WHQL. Irtóra idegesít már. Valakinek van hasonló problémája?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"