Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

NLZ

#16110
Quote from: Cloud on 2014-03-12, 18:32:34
Erre tudnátok valami megoldást hogy kell eltüntetni? Állítólag vírus, de nem tudom hogy került gépre.

http://gamepod.hu/tema/melyik_a_legjobb_virusirto_progi_kerdes_elott_olva/hsz_26999-26999.html
Ez? :D
http://www.v9.com/static/v9/uninstall.html
Meg levileg az installált programok közé is berakhat valamit, nézd meg, mostanában mik kerültek bele.
Vagy a legtisztább talán, hogy ha a minap került fel, akkor system restore.
[reserved]

Cloud

Ma vettem észre. Semmi új progit nem szedtem le. Programok között nincs idegen cucc, chrome-nál a keresőbeállításnál sincs idegen cucc. Mivel egy partíción van minden, meg időm sincs, nem szívesen pakolnám újra a gépet.

NLZ

System restore, nem újratelepítés.
[reserved]

Cloud

Elvileg restore megoldotta... :merci:

SaiyaGin

A gépem újabban nem reagál, amikor megnyomom a "Lomtár kiürítése" gombot.
?

NLZ

Meghajtók gyökeréből töröld ki a $RECYCLE.BIN könyvtárat :)
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2014-03-14, 12:05:12
Meghajtók gyökeréből töröld ki a $RECYCLE.BIN könyvtárat :)

:merci:

Flaser

#16117
Amerikai ismerősöm szeretne olcsón, strapabíró laptopot venni magának. A teljesítmény nem annyira szempont, mivel elsősorban nem játékra, hanem netezésre, irodai munkára lesz, max. annyi az elvárás, hogy HD filmet is korrekten játszon le.
Azaz fontosabb szempont, hogy a gép "jól össze legyen rakva", azaz vlm. üzleti modellben gondolkodik, az, hogy milyen erős kevésbé fontos.

Ezt nézte ki magának:
http://www.amazon.com/Lenovo-ThinkPad-20B20011US-15-6-Inch-Laptop/dp/B00FU83YWS/ref=pd_cp_pc_0

...mint nem gyakorló rendszergazda, én csak a specifikációról tudok mondani valamit (itt meg épp az másodlagos) már rögtön húztam a számat, hisz ez kb. egy Core 2 Core i3 szintjét hozza, nyers specifikáció szintjén, de jobban melegedik. (Laptopnál ez azért gond lehet). A GPU ugye itt az APU része, de mint írtam itt nem elsődleges.

Gyakorló rendszergazdákat (és Tenshit, mint nem hivatalosan gyakorló rendszergazda), hogy mik a típussal a tapasztalatok, esetleg van tanácsotok jobb ár/érték arányú beruházásra? Az egy dolog, hogy a teljesítmény nem igény, de ha elérhető miért ne vegyen olyat.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cloud

BÁr én nem vagyok rendszergazda, amikkel tapasztalataim vannak és strapabíróak:

IMB/Lenovo (legújabbak már annyira nem)
HP Elitebook széria ( Perpill egy 6930-am van ez jó régi, de még mindig bírja)
Néhány Dell modell.

Többiek majd pontosítanak pontos típusokkal.

Cobra

Ha olcsón akar jót, akkor inkább egy régebbi üzleti notebook (mint amilyen ez is, de mint Cloud is írta, az új alapmodellek nem sokban térnek el az otthoni verzióktól).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

A Pesten használt családi gép egy régebbi, XP-s darab. Ha van vírusirtó rajta (AVG2014), akkor használhatom-e továbbra is az XP-t április 8. után, vagy akkor is váltsak inkább másra? (Ha jól értelmezem a MS oldalát, akkor elméletileg működnének rajta az újabbak is.)
[spoiler]Egy kb. 8-9 éves Lenovo laptopról van szó:
[/spoiler]

Amire használjuk (internetezés, továbbá részemről animézés), arra teljesen jó, szóval ha lehet, akkor nem vennénk helyette másikat (különösen, hogy a nyomtatónk is ezer éves, csak XP-hez van drivere, de olyan ritkán használjuk, hogy nem lenne érdemes újat venni helyette.)

Selmo

Nem kell vele csinálni semmit. Újabb Win csak döcögne rajta, plusz meg is kéne szokni, meg lehet driverek sincsenek hozzá.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

#16122
Újra itt a szokásos kérdéssel.  :D Ajánljatok nekem wireless fülest (jó, de nem profi minőség, és ehhez mérhető ár), vagy próbáljatok meggyőzni, hogy mindenképp vezetékest akarok, bár abba valszeg belevadulnék.
Illetve valakinek van tapasztalata a Synology NAS-okkal? A Drobokat nézegettem, de ami nekem tetszik, az 360 font, míg a Synology jóval olcsóbbnak tűnik. Viszont abból nagyon úgy látom, hogy azok csak 1-2 slotosak, ami meg több, az majdnem a drobóval van egy áron. Szintén előny a drobónál, hogy bele lehet tolni egy SSD-t a gyorsabb adatelérés miatt, illetve hogy nem kell figyelni arra, hogy ugyanolyan vinyókat tegyek bele (méretben sem). Vagy ezeket tudja már a Syno is?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Ha szivacspárnást akarsz, akkor Sennheiser, ha (mű)bőröset, akkor AKG. Típus a pénztárcád mérete szerint :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Selmo on 2014-03-17, 21:28:57
Nem kell vele csinálni semmit. Újabb Win csak döcögne rajta, plusz meg is kéne szokni, meg lehet driverek sincsenek hozzá.
azért én nem kicsit pánikban vagyok, hogy valamit kéne csinálnom a céges gépeken lévő rendszerekkel. ugyan csak 3 gép, tudom nevetséges mennyiség, de marhára nem vagyok már benne a témában, és azért nem nagyon szeretném, hogy pár héten belül malware server-ként üzemeljenek, mert esetleg előkerült vmi xp biztonsági rés, amit már nem fog befoltozni MS...

Quote from: Darkstar on 2014-03-17, 21:32:09
Újra itt a szokásos kérdéssel.  :D Ajánljatok nekem wireless fülest (jó, de nem profi minőség, és ehhez mérhető ár), vagy próbáljatok meggyőzni, hogy mindenképp vezetékest akarok, bár abba valszeg belevadulnék.
éppen a mai napon vettem egy ilyet:
Sennheiser PX 210 BT

egyelőre még alapozó töltésen van, szóval holnap reggel fogom tudni csak kipróbálni.
remélem nem nyúltam nagyon mellé, és jó lesz tömegközlekedéses zenehallgatásra :)

Selmo

Sok választásod nincs. De mostanában a tabletek törnek előre, szóval sokkal inkább az android kerül előtérbe a nyavalyák íróinál, mint az ősi XP, amit főleg vállalati körben használnak. Gondolom a gépcsere + win vétel nem játszik, linuxra cserélni a munkatársak/programok miatt nem játszik, plusz ugye az android is az, tehát egyre kevésbé lesz biztonságosabb. Én azt javasolnám hosszú távra, hogy egy hardveres tűzfallal ellátott routert szerezzetek be és onnantól teljesen mindegy, hogy milyen és hány gép van mögötte. De gondolom ez sem játszik az ára miatt, szóval marad a lehető legjobb víruskergető/tűzfal felrakása rájuk. Már ha elbírnak még ilyet teljesítményben.
Persze a legfőbb veszélyforrás mindezek felett is a hülye user, az meg ritkán cserélhető.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

sajnos nagyon jól összefoglaltad a helyzetet.
fejlesztésre pénz az nulla, még c2d procis gépeket is csak nagy nehezen tudtam kiharcolni, de belátták végre, hogy nem olyan izgalmas dolog minden egyes lámpa áthelyezés után világítás újraszámításra várni másfél percet :)
linux meg tényleg nem túl jó megoldás, mert pont a világítástervező csak wine alatt futna, ott meg nem tudom mennyire lenne újra visszafogva a gép teljesítménye, őszintén szólva fogalmam sincs a hatékonyságát illetően

Fazék

Quote from: Fazék on 2014-03-17, 22:31:18
Quote from: Darkstar on 2014-03-17, 21:32:09
Újra itt a szokásos kérdéssel.  :D Ajánljatok nekem wireless fülest (jó, de nem profi minőség, és ehhez mérhető ár), vagy próbáljatok meggyőzni, hogy mindenképp vezetékest akarok, bár abba valszeg belevadulnék.
éppen a mai napon vettem egy ilyet:
Sennheiser PX 210 BT

egyelőre még alapozó töltésen van, szóval holnap reggel fogom tudni csak kipróbálni.
remélem nem nyúltam nagyon mellé, és jó lesz tömegközlekedéses zenehallgatásra :)
noss...

vegyesek az élményeim.

eddig ugye egy agybadugós nokia bh-103-asom volt, ami teljesen jól kizárta a külső zajokat, ezért alkalmas volt zenehallgatáson túl sorozatnézésre is simán.

na most vagy nekem nagyon elcseszett a fülem, vagy ez képtelen jól elzárni a külső zajoktól, de sajnos sorozatnézésre még legnagyobb hangerőn is csak felirattal vállalkoznék tömegközelekedésen. így még épphogy hallható/érthető a szöveg.

zenehallgatásra egyelőre kiválóan bevált, egyedüli gondom jelenleg, hogy kicsit mintha gyakrabban lenne vele "pattogás", vagyis néha elakad a hang egy pillanatra, de ez lehet hogy a telefonom hibája, este csinálok rajta egy ROM frissítést, hátha segít a dolgon.

sajnos mivel elég sokat sorozatoztam buszokon, így már nem érződik olyan jó vételnek ez a füles, de hát ez is éppen belefért a szülinap+névnap családi ajándék büdzsébe, egy teljesen zárt MM-550X a maga 100k-s árával már némileg az elérhetetlen kategóriát képviselte :D
az agybadugós változatoknál meg megint maradt volna a kábel egy mini egységgel, vagy anélkül, de olyan pocsék üzemidővel, hogy azt nem akartam bevállalni. erre a Sennheiser-re 10 óra üzemidőt írnak, remélem tartja is :)

néhány pozitívum:
- így már az a maradék kábel sincs, végképp kényelmes a viselete.
- ha mégis vágyom kábeles megszorításra, akkor viszont erről is gondoskodtak, vagyis adtak kábelt, és gond nélkül tudom kvázi vezetékes fülesként használni.
-  apt-x kompatibilis, szóval ha tud ilyet a készüléked, akkor állítólag eléggé tud érződni a hangminőségbeli különbség sima bluetooth-hoz képest

kellően összeszorul a fejen, szóval attól se félek, hogy egy hirtelen mozdulattól leesne, max attól tartok, hogy egy figyelmetlenebb pillanatomban valami jótét lélek esetleg lekapja a fejemről és futásnak ered... de hát csak nem :)


SaiyaGin

Quote from: Selmo on 2014-03-17, 21:28:57
Nem kell vele csinálni semmit. Újabb Win csak döcögne rajta, plusz meg is kéne szokni, meg lehet driverek sincsenek hozzá.

:merci:

Flaser

Quote from: Flaser on 2014-03-16, 11:12:30
Amerikai ismerősöm szeretne olcsón, strapabíró laptopot venni magának. A teljesítmény nem annyira szempont, mivel elsősorban nem játékra, hanem netezésre, irodai munkára lesz, max. annyi az elvárás, hogy HD filmet is korrekten játszon le.
Azaz fontosabb szempont, hogy a gép "jól össze legyen rakva", azaz vlm. üzleti modellben gondolkodik, az, hogy milyen erős kevésbé fontos.

Ezt nézte ki magának:
http://www.amazon.com/Lenovo-ThinkPad-20B20011US-15-6-Inch-Laptop/dp/B00FU83YWS/ref=pd_cp_pc_0

...mint nem gyakorló rendszergazda, én csak a specifikációról tudok mondani valamit (itt meg épp az másodlagos) már rögtön húztam a számat, hisz ez kb. egy Core 2 Core i3 szintjét hozza, nyers specifikáció szintjén, de jobban melegedik. (Laptopnál ez azért gond lehet). A GPU ugye itt az APU része, de mint írtam itt nem elsődleges.

Gyakorló rendszergazdákat (és Tenshit, mint nem hivatalosan gyakorló rendszergazda), hogy mik a típussal a tapasztalatok, esetleg van tanácsotok jobb ár/érték arányú beruházásra? Az egy dolog, hogy a teljesítmény nem igény, de ha elérhető miért ne vegyen olyat.

Bumping for more feedback.
Cloudnak és Cobranak köszönöm az eddigi tanácsokat!
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Darkstar

Quote from: Darkstar on 2014-03-17, 21:32:09
Újra itt a szokásos kérdéssel.  :D Ajánljatok nekem wireless fülest (jó, de nem profi minőség, és ehhez mérhető ár), vagy próbáljatok meggyőzni, hogy mindenképp vezetékest akarok, bár abba valszeg belevadulnék.

Na, végül egy AKG K935 lett a megoldás. Vélemény kesobb.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2014-03-26, 17:23:31
Quote from: Darkstar on 2014-03-17, 21:32:09
Újra itt a szokásos kérdéssel.  :D Ajánljatok nekem wireless fülest (jó, de nem profi minőség, és ehhez mérhető ár), vagy próbáljatok meggyőzni, hogy mindenképp vezetékest akarok, bár abba valszeg belevadulnék.

Na, végül egy AKG K935 lett a megoldás. Vélemény kesobb.
ja hogy te szgephez kerestel fulest!

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

White SeeD

http://www.ipon.hu/webshop/product/msi_n750_tf_1gd5_oc_gtx750_1gb_gddr5_pcie/586349
4K val olcsóbb mint bárhol máshol.
Érdemes váltani Sapphire 5850HD-ról? Vagy most (fél éven belül) jön valami új technológia/kártya ami miatt ez már nem tűnik majd túl jó választásnak.
Esetleg másvalami a 30K-s régióban?
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

#16134
A sima 750 semmivel nem lesz gyorsabb, mint az 5850, csak fele annyit fogyaszt.
(illetve helyesbítek, igaz nem friss AMD driverrel mérve, de elvileg 7%-al gyorsabb 1920*1080-nál a 750)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bishop

Eltört a laptopomban valami, van egy ismerősünk aki tudja mi és bele is rakná, de nem tudja beszerezni. Voltam több szervizben is, de sokan nem is tudnak ehhez a típushoz szerezni. A márka szervizben meg nagyon drága lenne. Én ilyen szinten egyáltalán nem értek a laptopokhoz, de adott egy leírást, hogy mi kell. Ezt ilyen formában hiába írom be a googlebe, nem jutok előrébb. Abban reménykedek, hátha valamelyikőtök ért hozzá, és tovább tudna navigálni valahova, ahonnan megrendelhetném az alkatrészt.

Model 7540

Name

Mfg Date 12/10/30

M0/CB02103017 Factory ID PRC4

Lenovo Ideapad N586

Kb én egy szót se értek a lenovos részen kívül. Amúgy zsanérnál tört fel valami, ha kinyitom akkor szinte kiakarja feszíteni a burkolatot.

Lythis

Quote from: Bishop on 2014-05-16, 14:21:14
Eltört a laptopomban valami, van egy ismerősünk aki tudja mi és bele is rakná, de nem tudja beszerezni. Voltam több szervizben is, de sokan nem is tudnak ehhez a típushoz szerezni. A márka szervizben meg nagyon drága lenne. Én ilyen szinten egyáltalán nem értek a laptopokhoz, de adott egy leírást, hogy mi kell. Ezt ilyen formában hiába írom be a googlebe, nem jutok előrébb. Abban reménykedek, hátha valamelyikőtök ért hozzá, és tovább tudna navigálni valahova, ahonnan megrendelhetném az alkatrészt.

Model 7540

Name

Mfg Date 12/10/30

M0/CB02103017 Factory ID PRC4

Lenovo Ideapad N586

Kb én egy szót se értek a lenovos részen kívül. Amúgy zsanérnál tört fel valami, ha kinyitom akkor szinte kiakarja feszíteni a burkolatot.
A model name 7540 az az N586-osod konkrét modellje A mfg date a gyártási dátum, a Factory ID az hogy melyik kínai gyárban tákolták össze . Az M0/CB02103017 lesz szerintem a komponens szám, hacsak nem az egyedi laptop ID valahonnét, de google nem tud róla semmit. Tekintve, hogy még gyártástól számítva sincs két éves: nincs már rá garancia?
Also: attól még elvinném márkaszervízbe megkérdezni, hogy mennyiért oldják meg.

Bishop

Nincs már sajnos, pont lecsúsztam róla. Azt mondták a márkaszervizben, hogy alsó hangon 50ezer, még ez az ismerős azt mondta, 20 körül beszerezhető az alkatrész, és ő ingyen beszereli.

Cloud

Van egy játék:

http://www.dooglefinance.hu/offshore-banki-kliens

Ki kell találni jelszót.

Már szinte mindent megpróbáltam, ti mit tanácsolnátok? Nem a megoldás kell, nem veszem el mástól a lehetőséget, csak valami kis induló. Joomla-val csinálták annyit tudok, és a source-ban nincs semmi használható. :(


NLZ

Mi sem egyszerűbb, brute force kell ide :D
[reserved]