Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: Bishop on 2014-05-16, 16:30:06
Nincs már sajnos, pont lecsúsztam róla. Azt mondták a márkaszervizben, hogy alsó hangon 50ezer, még ez az ismerős azt mondta, 20 körül beszerezhető az alkatrész, és ő ingyen beszereli.
Hát, nem akarok kötekedni, de ha ennyire képben van azzal, hogy mennyibe kerül, akkor azt is tudnia kéne, hogy hol... szóval szekáld vele egy kicsit. :)

chilip

szeretnék olcsó monitort venni (40k vagy alatta, max ~50k ha sokkal jobb az alternatíva)
játékhoz, programozáshoz, filmezéshez, mindenhez

BenQ GL2460 - 37900 HUF - http://www.benq.hu/product/monitor/gl2460/specifications

BenQ RL2455HM - 43900 HUF - http://www.benq.hu/product/monitor/RL2455HM/specifications
efelé hajlok jelenleg, mert ez a gaming monitor szériájuk

http://www.edigital.hu/Monitor/Samsung_S22C300H_215_LED_Monitor-p358846.html még talán ez de ez már ~50k

nem vagyok járatos a monitorok terén de olvasgattam most pár cikket meg prohardvert, és ezt a 3at találtam így hirtelen, ötleteket és alternatívákat is szívesen fogadok :)

Selmo

Ha nem kell a HDMI, meg a hangszóró, akkor a GL is elég.

A tökéletesség unalmas.

chilip

Quote from: Selmo on 2014-05-21, 16:42:45
Ha nem kell a HDMI, meg a hangszóró, akkor a GL is elég.

hát igen, de 6000 ft a különbség "csak", HDMI mennyit számít vagy mihez jó? csak hd filmeknél jön el vagy mi? hangszóró meg kell a francnak de minden drágább monitorba már belerakják :/ ritka mikor nem ahogy elnéztem

Selmo

http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI
Csatlakozó, de ha nem akarsz semmi ilyet a monitorra dugni, akkor teljesen felselges, gondolom nálad is DVI kábel van a videókártyához.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

DVI FullHD felett lehet problémás, amúgy használhatod azt is. De remélem semmiképp sem D-Sub -ban gondolkozol.
Ám az túlzás, hogy minden monitorba berakják, inkább csak a csili-vili "gémer" darabokba.

Kár, hogy 50k a limit, picivel többért már Dell U2312/P2314 lehetne kapható.
[reserved]

chilip

#16146
hát egy nagyon picivel többel fölé mehetek  :angyali:

ed.: hát a válaszideje mindkettőnek 8 ms, fps-hez az még jó? :/

ed.2.: most tapogatózva jutottam el oda hogy ez a 8ms más mint a korábbi monitorokon
QuoteAz IPS 8ms más mint a TN. Csak nagyon gyors játékoknál lehet észrevenni.
Több ismerősöm elég komolyan játszik FPS-t IPS-en. Egy nagy input lag sokkal zavaróbb

what does this even mean????

ed.3.: ASUS VS239H az 52k és jókat írnak róla

Cobra

Jónak tűnik az Asus, csak arra figyelj, hogy a -P végződésű legyen, mert csak abban van Overdrive.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

#16148
Azt jelenti, hogy azok a számok, hogy milyen gyorsan váltanak a pixelek, teljességgel parasztvakítás, az elmúlt 5 évben nem lehetett kapni olyan monitort, ahol ez gond lett volna.
Imput lag az a feldolgozásból eredő konstans késés, de az se egy olyan, amivel gyakran találkozol.

Ám nem tűnik az az Asus se rossznak, csak tiltsd le azt a debil dinamikus kontrasztot.
Arra figyelj, hogy HDMI vagy DisplayPort van-e a monitorodon és a videókártyádon.
[reserved]

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん


Bishop

Quote from: Lythis on 2014-05-19, 21:54:33
Quote from: Bishop on 2014-05-16, 16:30:06
Nincs már sajnos, pont lecsúsztam róla. Azt mondták a márkaszervizben, hogy alsó hangon 50ezer, még ez az ismerős azt mondta, 20 körül beszerezhető az alkatrész, és ő ingyen beszereli.
Hát, nem akarok kötekedni, de ha ennyire képben van azzal, hogy mennyibe kerül, akkor azt is tudnia kéne, hogy hol... szóval szekáld vele egy kicsit. :)
A poén az, hogy én is ezt mondom, de én konkrétan nem ismerem őt, Anyám munkatársa. Ő ott, aki a gépekért felelős, de azokon kívül amik a melóhelyre kellenek neki, nem nagyon foglalkozik mással. Bár nekem így is fura az egész. Viszont jó lenne 50 helyett 20ból kihozni.

Cloud

Quote from: NLZ on 2014-05-19, 21:23:49
Mi sem egyszerűbb, brute force kell ide :D

Jelszó meglett, most mindenki ezzel próbálkozik:

http://www.dooglefinance.hu/offshore-banki-kliens

Ide gondolom már tudás kell, mert semmi segítséget nem adnak meg. PhpMyadmin-hoz meg Administratorhoz is user meg jelszó kell, kezdem azt hinni hogy nem lehet megoldani.

chilip

végül a BenQ-t veszem, a "gémer monitort". hiába a fölös hangfal benne ha minden másban nagyon jó, és főként játékra lesz szóval sztem teljesen kielégítő amit ad 43k-ért :)

Raggie

Quote from: chilip on 2014-05-22, 21:57:11
végül a BenQ-t veszem, a "gémer monitort". hiába a fölös hangfal benne ha minden másban nagyon jó, és főként játékra lesz szóval sztem teljesen kielégítő amit ad 43k-ért :)
Ha még nem késő, akkor tanácsolom, hogy én ezt venném a helyedben: Dell UltraSharp U2312HM LINK.

Ez 50ezer környékén már van és filmezéshez ezerszer jobb, mint egy TN-paneles "világító feketés" monitor.
Színhűségben is sokkal jobb, meg úgy általában. Én ilyet vettem és naggyon jó. Mellé van téve második monitornak egy TN-paneles és ég-és-föld a különbség az IPS javára...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

chilip

csakhogy inkább játékra van mint filmezésre és meg vagyok elégedve ezzel :)

Kvikveg

13.3 inches laptopja van valakinek? Mi a tapasztalat a kepernyomerettel, kicsi vagy jol hasznalhato?
Kineztem most egy laptopot, ami pici, konnyu, nincs benne DVD iro, es teljesitmenyre jo. Ez az egyetlen fenntartasom...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Mondjuk én egy kicsit nagyobbal tolom( 14-es Acer) de egy ideig volt nálam egy 13-as Macbook is. SZerintem pont megfelelő a mérete.

Milyen gépről lenne szó?

Kvikveg

Quote from: Cloud on 2014-07-03, 11:22:40
Mondjuk én egy kicsit nagyobbal tolom( 14-es Acer) de egy ideig volt nálam egy 13-as Macbook is. SZerintem pont megfelelő a mérete.

Milyen gépről lenne szó?
Asus UX32LN -nel szemezek. Egyelore az kerget az oruletbe, hogy az altipusok mint pl R4029P R4029H es meg tobb tucat mas nincs sehol listazva, marmint hogy tulajdonkeppen melyik hivatalosan miben ter el a tobbitol. Az Asus oldalan sem. Konnyebb lenne az alapjan keresgelnem, es nem egyenkent nezni az altalaban pontatlan leirasokat. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta


Kvikveg

#16160
Koszi a velemenyeket! :)

Mivel az egyetlen hazai bolt ami az egyetlen nekem tokeletesen megfelelo konfiguracioju laptopot tartja (tudom, manias vagyok) megbizhatatlannak nez ki, eppen alternativ (nemet, angol) beszerzesi forrasok utan nezek. Otletek welcome. amazon.de a legeselyesebb perpillanat. Mar ugyis regen volt nemet billentyuzetes laptopom.  :3x3:

A masik amit meg kell neznem, hogy lehet-e nemet Win 8.1 - rol angol Win7-et installalni... az uj ceges laptopomnal sikerult, csak meg ki kell kerdeznem a kollegat, hogy mik voltak a feltetelek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

$kollégának hasonló Anus Ultrabookja van, kicsi és könnyű, de eléggé a Macbookra hajaz külsőben.
Failure is the default option

Darkstar

Az az egyetlen jó tulajdonsága.  :__devil:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2014-07-04, 00:42:31
$kollégának hasonló Anus Ultrabookja van, kicsi és könnyű, de eléggé a Macbookra hajaz külsőben.
Ha a mogotted ulo a kollega, akkor igen, nala lattam ilyet eloszor, es az ennek az egyik elozo verzioja. Csak az ove 11 inches es kifolyik a szemem tole. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Hát, ma volt egy Fagbook a kezemben (vacilláltam, hogy mit vigyek magammal a jövő hétre, mert a $céges dögnehéz tepsit utálom), és szép meg alumínium meg minden, de nem igazán tetszett. A billentyűzete pocsék (igaz, ezt úgy mondom, hogy amúgy egy Model M-et használok bent), és idegesít, hogy nincs rajta trackpoint. A hülye Alt, Cmd, fittyfasz gombok (és a megszokotthoz képest tök más billentíűkombinációk) is zavarnak, bár éppen operációs rendszert is lehet rá telepíteni, ott meg már nem kell őket használni.
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2014-07-04, 00:51:28
trackpoint.
Van élő ember, aki az a vackot nem hogy -véletlenül- használja, de hiányolja is?  :zomg:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Igen, sokkal kényelmesebb, mint a taccspad, ami arra jó, hogy csuklóalagút-szindrómát kapj tőle.
Failure is the default option

Kvikveg

I luv my new laptop. Es tenyleg nem kicsi. Egy furcsa csak, hogy nehany szoveg/etc homalyos rajta, masok meg total elesek. Hm-hm. Orulok, hogy a win8nal lehet nyelvet valasztani installalaskor. Viszont insert szokasos rinya a win8 kepeskonyv menurol. Meg jo, hogy a wingomb + szoveg keresofunkcio van itt is.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2014-07-05, 03:08:35
I luv my new laptop. Es tenyleg nem kicsi. Egy furcsa csak, hogy nehany szoveg/etc homalyos rajta, masok meg total elesek. Hm-hm. Orulok, hogy a win8nal lehet nyelvet valasztani installalaskor. Viszont insert szokasos rinya a win8 kepeskonyv menurol. Meg jo, hogy a wingomb + szoveg keresofunkcio van itt is.
rakd föl az ingyenes 8.1 update-et, akkor kapsz újra start gombot bal alulra és alapból az asztalra rak le
sokan őskövület hozzáállásnak érzik ezt a fajta igényt, de nekem is jobban fekszik.

NLZ

Quote from: Fazék on 2014-07-05, 09:14:57
Quote from: Kvikveg on 2014-07-05, 03:08:35
I luv my new laptop. Es tenyleg nem kicsi. Egy furcsa csak, hogy nehany szoveg/etc homalyos rajta, masok meg total elesek. Hm-hm. Orulok, hogy a win8nal lehet nyelvet valasztani installalaskor. Viszont insert szokasos rinya a win8 kepeskonyv menurol. Meg jo, hogy a wingomb + szoveg keresofunkcio van itt is.
rakd föl az ingyenes 8.1 update-et, akkor kapsz újra start gombot bal alulra és alapból az asztalra rak le
sokan őskövület hozzáállásnak érzik ezt a fajta igényt, de nekem is jobban fekszik.
Egérrel és billentyűvel nincs semmi racionális magyarázat a metro felületre.
[reserved]