Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

animoni

Tud valaki egy latin-magyar nyelvû internetes szótárt :haha: Köszi!!!
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Necrid^

Quote from: animoniTud valaki egy latin-magyar nyelvû internetes szótárt :haha: Köszi!!!
Click Remélem tudtam segiteni.. :jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

animoni

Quote from: NecridClick Remélem tudtam segiteni.. :jee:


Köszönöm!! Életet mentettél :haha:
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Thomasson88

VLC hez kéne kis segítésg. ogm formátumot játszok beállítom hogy milyen nyelven menjena szöveg de feliratot viszont nem a beépített feliratot szeretném használni hanem töltötem le magyar feliratot az adott animehoz és azt szeretném.De ezt nem tudom sehol se beállítani. Mplayerrel megy már a dolog hogy magyar felirat viszont ott meg a szinkron hangot nem elhet beállítani.
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

syeren

Quote from: Thomasson88VLC hez kéne kis segítésg. ogm formátumot játszok beállítom hogy milyen nyelven menjena szöveg de feliratot viszont nem a beépített feliratot szeretném használni hanem töltötem le magyar feliratot az adott animehoz és azt szeretném.De ezt nem tudom sehol se beállítani. Mplayerrel megy már a dolog hogy magyar felirat viszont ott meg a szinkron hangot nem elhet beállítani.
BSplayer-rel próbáltad már? Itt is be lehet tölteni külön feliratot, állítani a frameket (az audióét is) + az .ogm-et is lejátsza!  ;)

zsozso

Quote from: Thomasson88VLC hez kéne kis segítésg. ogm formátumot játszok beállítom hogy milyen nyelven menjena szöveg de feliratot viszont nem a beépített feliratot szeretném használni hanem töltötem le magyar feliratot az adott animehoz és azt szeretném.De ezt nem tudom sehol se beállítani. Mplayerrel megy már a dolog hogy magyar felirat viszont ott meg a szinkron hangot nem elhet beállítani.
-aid x (x az audio csatorna szama)
Death is the only redemption

Dragon

Quote from: zsozso-aid x (x az audio csatorna szama)
-alang nnn (nnn nyelvazonosító pl. eng,hun,jpn,ger   (és vesszõvel elválasztva preferenciasorrend))

-sid x (ugyanaz, csak feliratban)
-slang nnn (ez is feliratban, nyelvazonosító)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Karma XXL

Quote from: bpka000-alang nnn (nnn nyelvazonosító pl. eng,hun,jpn,ger   (és vesszõvel elválasztva preferenciasorrend))

-sid x (ugyanaz, csak feliratban)
-slang nnn (ez is feliratban, nyelvazonosító)

Szerintem kétkarakteres a nyelvazonosító, legalábbis DVDken mindig úgy szoktam választani (hu, en stb). YMMV.

Tyrael

nemtom, hogy csak a frontendben lehet-e, de en j betuvel szoktam valtani a feliratok kozott, illetve hangsavot is lehet valtani valami gombbal

Tyrael

Necrid^

Lehet hogy kicsit nyomi a kérdésem,de hogyan lehet connectálni az ftp-re netról?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Dragon

Quote from: SysOP XXLSzerintem kétkarakteres a nyelvazonosító, legalábbis DVDken mindig úgy szoktam választani (hu, en stb). YMMV.
Hát annó a helpben azt olvastam, hogy mindkettõt elfogadja, nekem 3-assal vannak írva a batch fileban, és mûködik.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Darkstar

Quote from: Thomasson88VLC hez kéne kis segítésg. ogm formátumot játszok beállítom hogy milyen nyelven menjena szöveg de feliratot viszont nem a beépített feliratot szeretném használni hanem töltötem le magyar feliratot az adott animehoz és azt szeretném.

A megnyitásnál van egy "subtitle options", azt bejelölöd és megkeresed a feliratot. Itt van.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

zolan43

Quote from: NecridLehet hogy kicsit nyomi a kérdésem,de hogyan lehet connectálni az ftp-re netról?

Remélem nem Internet Explorer-rel szeretnél tölteni az FTP-rõl?...

Figyelmedbe ajánlom a Külvilág/Offtopic/FTP v2.0 nevû lezárt Thread-et .

Tyrael

total commander ctrl+F
vagy flashfxp nevu segedprogi

Tyrael

Thomasson88

Quote from: DarkstarA megnyitásnál van egy "subtitle options", azt bejelölöd és megkeresed a feliratot. Itt van.

Na köszike. Ez volt számomra mint hozzánemértõnek  legegyszerûbb :)És persze muxott is :)
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Thomasson88

Újabb probléma. Ha van filmem DVD-n azaz 4.7GB os film és beteszem a DVD íróba vmilyen okért nemrégóta van az ,hogy azt irjaki hogy ismeretlen DVD. Ebbõl faakdóan a Power DVD nem birja lejátszani és azt irja ki hogy grafikailag nem tudta öszztenni a filmet. Na most winfoss media playerrel letudom játszani és nem is lenne semmi probléma cask hogy nem tudok DVD Filmet átirni mert a Nero sem ismeri fel. Ebõl gondoltam hogy itt vmi összefüggés van , csak nem tudom hogy mi. Aki tud segitsen plz. Köcc.
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Necrid^

Tud-e vki egy helyet ahonnan lehet letölteni a Vision of Escaflowne boritot?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

sirtomi

Quote from: NecridTud-e vki egy helyet ahonnan lehet letölteni a Vision of Escaflowne boritot?
Itt vannak borítók: http://www.cdcovers.cc/dvd_e.php
Nem tudom melyik jó, nem néztem meg õket.

Necrid^

Quote from: sirtomiItt vannak borítók: http://www.cdcovers.cc/dvd_e.php
Nem tudom melyik jó, nem néztem meg õket.
Thx :jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

sirtomi

Quote from: NecridThx :jee:
Szivesen!
Ezek szerint használható az oldal :)

Thomasson88

Na lenne még egy gondom. Eddig MSN 6.2es verziot használtam de tegnap azt irta ki bejelentkezéskor hogy le kell töltenem az MSN legujabb példányát azaz a 7.0át ahhoz hogy folytathassam az MSN en való beszélgetést meg egyáltalán az MSNt.Letöltöttem felinstalláltam mniden emg volt. Elinidtom és erre amikor meg jelenik az óra mellett a jobb alsó sarokban a kis forgó fej ami azt jelzi hogy bejelentkezés folyamatban rögtön ki is lép az MSN bõl. Reinstalláltam meg volt hogy letöröltem és ugy installáltam már mnident kipróbáltam szinte de még mnidig ez van hogy nem tudok bejelentkezni a 7.0ával mert bejelentkezsés közben mnidig kilép:( Ak itud segitsen plzzzz.Fontos.
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Squito

Quote from: Thomasson88Na lenne még egy gondom. Eddig MSN 6.2es verziot használtam de tegnap azt irta ki bejelentkezéskor hogy le kell töltenem az MSN legujabb példányát azaz a 7.0át ahhoz hogy folytathassam az MSN en való beszélgetést meg egyáltalán az MSNt.Letöltöttem felinstalláltam mniden emg volt. Elinidtom és erre amikor meg jelenik az óra mellett a jobb alsó sarokban a kis forgó fej ami azt jelzi hogy bejelentkezés folyamatban rögtön ki is lép az MSN bõl. Reinstalláltam meg volt hogy letöröltem és ugy installáltam már mnident kipróbáltam szinte de még mnidig ez van hogy nem tudok bejelentkezni a 7.0ával mert bejelentkezsés közben mnidig kilép:( Ak itud segitsen plzzzz.Fontos.

Melyik MSN? Angol vagy magyar?

Fazék

Azért ez vicces hogy Microsoft-ék mennyire pofátlanok... Én Miranda Instant Messenger-t használok, ez vágja msn-t és icq-t és több mást is együtt és nem kellett frissítenem, hogy tudjak msn-ezni. De hû felhasználóit meg kényszeríti, hogy felrakják a legújabbat, mikor vszleg ugyanazok a biztonsági hibák abban is megvannak... de legalább több erõforrást is használ és többeknek gondja van az install-kor... remek

Alkyra

Quote from: BlimpAzért ez vicces hogy Microsoft-ék mennyire pofátlanok... Én Miranda Instant Messenger-t használok, ez vágja msn-t és icq-t és több mást is együtt és nem kellett frissítenem, hogy tudjak msn-ezni. De hû felhasználóit meg kényszeríti, hogy felrakják a legújabbat, mikor vszleg ugyanazok a biztonsági hibák abban is megvannak... de legalább több erõforrást is használ és többeknek gondja van az install-kor... remek

Tényleg.
Ti melyik messengert használjátok?
Én msn-t.  Melyik a legjobb.
Azért kérdezem, mert én se nagyon szeretem a ms termékeket(most kezdek linuxot tanulni. :D :D :D :D) s inkább más dolgokat használok helyettük.

Fazék

Quote from: AlkyraTényleg.
Ti melyik messengert használjátok?
Én msn-t.  Melyik a legjobb.
Azért kérdezem, mert én se nagyon szeretem a ms termékeket(most kezdek linuxot tanulni. :D :D :D :D) s inkább más dolgokat használok helyettük.
Ahogy írtam, én Miranda Instant Messenger-t használok.
QuoteAbout Miranda IM

Miranda IM is a multi protocol instant messenger client for Windows. Miranda IM uses very little memory and is extremely fast. It requires no installation and can be fitted on a single floppy disc. Its powerful plugin system makes Miranda IM very flexible. Only the most basic features are built in, but there are currently more than 350 free plugins available for download that allows users to extend the functionality of Miranda IM.

Available protocols   ICQ, AIM, MSN, Jabber, Yahoo, Gadu-Gadu, Tlen, Netsend, and more
Supported OS   Windows 95, 98, Me, NT4, 2000 & XP
License   Miranda IM is published under the GPL license and is free of charge.
Bár igaz, hogy néha az msn-re kapcsolódás nem tökéletes, és a file-küldés is problémás ICQ-n (persze ez könnyen lehet hogy csak beállításból eredõ probléma) de engem ezek a hibák közel se zavarnak annyira, hogy emiatt hivatalos msn vagy icq klienseket használjak inkább... Ez így szépen egybe van, kellõen egyszerû és mûködik. :)

Amúgy számomra az ICQ sokkal szimpatikusabb, mert ott ha a célszemély offline-ban van is lehet üzenetet hagyni, ami sztem azért hasznos, nem is értem msn-ben miért nincs ilyen lehetõség... MSN-en csak azért regisztráltam magam, mert több ismerõsöm is már azt szokta meg...

Xipe

ezert is hasznalok Trillian-t.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Alkyra

Lehet, hogy én is átállok erre. :D
Köszi Blimp. :jee:

Fazék

Quote from: Xipeezert is hasznalok Trillian-t.
Nekem abban nem tetszettek a reklámok (ugye jól emlékszem hogy vannak, ha nem akkor bocsi) és túl lassúnak is éreztem, illetve idõnként elszállt, ezért váltottam, de ilyet Miranda-nál is tapasztalok idõnként szóval ez lényegtelen.

Xipe

Quote from: BlimpNekem abban nem tetszettek a reklámok (ugye jól emlékszem hogy vannak, ha nem akkor bocsi) és túl lassúnak is éreztem, illetve idõnként elszállt, ezért váltottam, de ilyet Miranda-nál is tapasztalok idõnként szóval ez lényegtelen.


reklam?
pillanat alatt megszuntetheto.
De mindenki azt hasznal amivel kenyelmesen tud chatelni.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Tyrael

windowson msn-t hasznalok, mivel manapsag mindenkinek ez van.
regebben meg 3-4 eve icq volt ugyanilyen alapfelszereles
linux alatt kopete nevu progit, az is ilyen multifunkcios, van benne icq, msn meg kitudja meg mi minden

Tyrael