Main Menu

Katana & Sword

Started by Xaga, 2004-05-04, 15:36:30

Previous topic - Next topic

smash++

#270
Kicsit felélesztem ha vki válaszol is.
Nos én nem űzök kardos harcművészetet.Nem rég kezdtem el a ninjutsu-t,de ugyebár a "ninja"-knak is a kard volt az egyik fő eszközük.Ezt csak azért írom le nehogy valaki azt mondja,hogy mit képzelek magamról amikor nem is ismerem a kard útját stb dolgokat.
Szivem szerint én is japánabn vennék vagy onnan hozatnék kardot,dehát ennek a valószinűsége nem nagy.De lehet lassan beruházok egy gyakorlóra,majd ha eljön az ideje megkérdezek pár embert.

Tehát.Tud vki magyarországon olyan vkiről vagy vkikről akik kardot készítenek?Mondjuk a rendelésre készített lenne a legjobb,de ha van olyan aki készet is ad az is jó.A google-ben elkég nehéz utánna nézni és leginkább kés gyártókat találtam.
Alapvetően éles kardra gondoltam,nem gyakorlóra :D
Nehogy megkérdezzétek,hogy neked az minek,mert nehéz rá válaszolni  :hehe:,de nem is most kell.De nagyon érdekelne ha van ilyen.

Modify: Az éles kard mégiscsak felejtős.A legjobb lenne egy rendelésre készített gyakorló kard.

.Attila

Magyarországon ninjatou készítő? Kétlem, hogy volna. Kész darabokat tuti lehet venni, amolyan alibi (gyakorló) kardot, de készíttetni...

Itachi

Gyakorló kardot sztem bárhol a városban tudsz venni haol fegyverek vannak.Vágni úgyse fogsz vele semmit, szal az bőven jó.Ami a fő fegyvert illeti;a ninjának a kard csak egy eszköz volt a sok közül nem fűzte olyan kapcsolat a kardjához mint a szamurájt.Mert a kardot ők nem csak vágásra használták hanem falmászásra is, így a legtöbb ninja kard nem volt hosszú életű.Egszerűek voltak és tartósak mindenféle cicoma nélkül.Még így is gyakori volt ,hogy küldetésenként kellett új kard.A ninja főfegyvere az elméje volt nem holmi bugyuta fegyver.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

smash++

Ja azt vágom,hogy a ninjak fő erejük nem az volt,de azért ha belegondolsz kicsit nehéz elképzeli ninjat kard nélkül,vagyis annak aki tudja a történetet lehet,de én aki filmeken nőttem fel és még csak most kerültem bele nehéz.Ezért is írtam fő eszközt :D.
Szóval arról letehetek,hogy valaki készít nekem.Hmm
Az az igazság,hogy vmi rövid kardot szerettem volna készítettni.PL Kotachi,Shoto,Wakizashi<- de ez az igazi szamuráj kard kisérő ha jól tudom.
Ezek szerint feladhatom,de akkor azt is feladhatom,hogy normális minőséget kapok itthon?Ha esetleg japánból rendelnék mennyi lenne?Egyáltalán ezekben a tipusokban van gyakorló?
Köszi a segítséget.

Lazzaret

#274
Elvileg kell hogy legyen gyakorló ebből is. Asszem van is egy oldal ahol van is ilyen cucc fent majd megkeresem. És igen érdemes kintről megrendelni egyet. Minőségben ég és föld amit itthon gyártottak és amit kint lehet venni japánban. De bármit is rendeljen az ember amit japánból ozatsz álltalában minőségibb. Pl ismerősöm vett itthon készűlt Hakamát és egy év alat elhordta. Mig a mesterünk kint vett egyet japánban és az más 5 éve hordja és csak egy kis foltozás kellett edig neki.

edit:
na itt találsz mindenféle cuccot:
http://www.karatedepot.com/

ha több minden kellene akkor ajánlom a  :G keresőjét. Sokmindent lehet vele találni.


www.arkangyalok.uw.hu

smash++

Elég sok oldal van a neten ahol kardokat adnak,de én nem tudom eldönteni melyik a jó minőség és melyik a nem.Ami japán oldal ott csak jó minőséget kap az ember?Illetve milyen ár az ami minőség én olyan 100-150 között gondolom.
Nyáron remélem összegyűjtöm a pénzt.Esetleg fordulhatok hozzád Lazzaret ha ilyen japánból való rendelésről lenne szó?Gondolom te benne vagy vmnnyire illetve biztos ismersz olyat aki kisit is foglaklozik/foglalkozott ilyennel(pl már rendelet japánból :hehe:).
De erősen gondolkodok egy kimondottan jó minőségű Bokken beszerzésén is.Olyanon ami nem kihúzva olyan mint egy igazi.Csak a penge fa :D,mint minden más rajta  :haha:

Feldin

Quote from: Jenchi on 2006-07-30, 14:32:26
Quote from: Lazzaret on 2006-07-14, 20:46:04
Igen maradok. Sajna túl rossz az ilyen katanák minősége. Hiába tűnik jónak tuti van bene valamilyen hiba.

Srácok...
Ezeknek a katanáknak a minősége valóban nem ér fel egy eredeti kézzel kovácsolt több ezerszer hajtogatott pengékkel... nem is kell nekik. Nem fogjátok egy másik kardhoz csapkodni, nem kell velük egy másik kard csapásait felfogni, de még vágásgyakorlatokat sem kell vele csinálni. Nem egy kínai "ajándékshop" gagyi kínai motívumokkal díszített (láttam ilyet  :rotfl:) japán kardutánzatát ajánlottam nektek, hanem egy megfelelő minőségű Iaito-t, megfelelő árért.
És két gondolat Feldinnek:
1; De igen menjünk bele :jee:
2; Azért mert valami nem japán még nem kell kidobni a szemétbe.  :hehe:

menjünk...
a 80as iaito sem japán, csak minőségi, és jól ki van súlyozva, korrket méretekkel, nem viszi szét a könyököd stb.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: smash++ on 2007-04-05, 16:34:06
Elég sok oldal van a neten ahol kardokat adnak,de én nem tudom eldönteni melyik a jó minőség és melyik a nem.Ami japán oldal ott csak jó minőséget kap az ember?Illetve milyen ár az ami minőség én olyan 100-150 között gondolom.
Nyáron remélem összegyűjtöm a pénzt.Esetleg fordulhatok hozzád Lazzaret ha ilyen japánból való rendelésről lenne szó?Gondolom te benne vagy vmnnyire illetve biztos ismersz olyat aki kisit is foglaklozik/foglalkozott ilyennel(pl már rendelet japánból :hehe:).
De erősen gondolkodok egy kimondottan jó minőségű Bokken beszerzésén is.Olyanon ami nem kihúzva olyan mint egy igazi.Csak a penge fa :D,mint minden más rajta  :haha:
kardot ne csináltass itthon.
találsz embert ha akarsz de minek...
katana kéne? gyakorló?
Mire is jársz?
a legjobb út hogy megkérdezed a mestered hogy honnan lehetne szerezni.
Iaidohoz pl http://www.e-bogu.com/Top_quality_Japanese_Iaido_Equipment_s/58.htm
éleset ne vegyél.
majd ha még 20 év múlva is ezt csinálod, akkor talán.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

krezga

Quote from: Feldin on 2007-04-05, 17:16:48
éleset ne vegyél.
majd ha még 20 év múlva is ezt csinálod, akkor talán.

Meg ha tele vagy lével:D
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

.Attila

Ninjak nem katanat használnak szerintem, hanem inkább ninjatot, de passz.

smash++

#280
Quote from: Feldin on 2007-04-05, 17:16:48
katana kéne? gyakorló?
Mire is jársz?
a legjobb út hogy megkérdezed a mestered hogy honnan lehetne szerezni.
Iaidohoz pl http://www.e-bogu.com/Top_quality_Japanese_Iaido_Equipment_s/58.htm
éleset ne vegyél.
majd ha még 20 év múlva is ezt csinálod, akkor talán.
Háát igen.Pont ez az amibe nem akratam belemenni :D.Nem járok igazi kardos harcművészetre.Ez alapján lehet megérdemlem azt,hogy mi a jó fenének kell neked "kard" megjegyzést.
Ninjutsu-ra járok és végülis csak most kezdetem nemrég.Nagyon teszik és talán ez az igazi számomra.Sajnos ha jól vettem le esélytelen,hogy a közeljövőben megtanulhatom a kardhasználatot...majd pár év múlva talán.Még csak danos-t láttam kardal gyakorolni,sorry bokken-el.Még a mestert nem kérdeztem,de gondolom a válasz egyszerű nem lenne :D.Másik oldalról imádom a kardokat és ez szerintem elég jó érv.Nem az a tipus vagyok aki felveszi videóra milyen jól hadonászik vele illetve csapkodja minden vacakhoz.Ha vennék igen is tiszteletben tartanám a "katanamat" és vigyáznék rá.

Élest tuti nem veszek. 1:pénz 2:bele gondoltam abba,hogy mi a fenének,hiszen még a fa kardot se tudom használni.
Végülis úgy döntöttem,hogy vennék egy bokkent és vmilyen gyakorlót.Gyakorlóba nem katana-t vagy amilyen az Iaido gyakorló hanme rövid kardok közül vmelyik.De lehet a katana is bent marad a listán.Először is nyáron össze szedem a pénzt ha minden jól megy.

Quote from: .Attila on 2007-04-05, 18:44:10
Ninjak nem katanat használnak szerintem, hanem inkább ninjatot, de passz.
Nem vagyok szakértő,de itt talán majdnem mind fent van.A főbbek legalább is.De van közötte olyan is amit nem a ninjak használtak.Nekik talán egyenes volt a kardjuk pengéje,nem hajlított.
http://www.zanshindojo.hu/index.php?menu=fegyverek

.Attila

Szerintem a ninja azt használ, ami a kezébe kerül. Ha katana kerül a kezébe, akkor azzal szabdal miszlikbe. De az alap ninjakard szerintem a rövid, egyenes pengéjű kard, amit igazából nem tudom, hogy hívnak, én ninjatou-nak ismertem.

Itachi

Ha kardozni akarsz akkor kendozz vagy iaidozz esetleg shinkendozz.A ninjutsu nem a kardról szól.Én is anno mikor csináltam mindig arról álmodoztam,hogy majd fogok kardot használni,gyakorlatilag én a kard miatt csináltam.Később rájöttem ez nagy baromság volt.Nálunk is csak danos szinten használtak kardot ,mondjuk annyi különbséggel,hogy élessel vívtak egymás ellen.... :ejj: (volt akinek a karja vagy az ujja bánta..) Ráadásul techinikailag az a kardozás elég silány, mondjuk egy kendo vagy iai dohóz képest.A ninja amolyan jack of all trades ,master of none.Sosem lesz olyan jó kraddal,mint egy szamuráj aki egész életében ezzel foglalkozik.(kivétel ez alól Musashi aki minden fegyverrel isten volt.)
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Briza

#283
A kard készítéshez annyit, hogy a nagybátyám egyik haverja, az apjától(rendes kovács) kapott egy kardot...Hullámozott pengéje van és borotva éles  :cool:
Persze ilyen katana szerű, és gyönyörű ^^
"These monsters dare to enter this house built on blood and honor. I will see them all roast in the deepest pits of Hell!" - Hellsing, Sir Integral Wingates Hellsing
"I will send you to the deepest pits of hell, while you're there you can make the devils' ass, Incognito!" - Hellsing, Alucard