Main Menu

Katana & Sword

Started by Xaga, 2004-05-04, 15:36:30

Previous topic - Next topic

Xaga

Fegyverkezzünk :D Tudom hogy a lehető leghülyébb cimet adtam a threadnek de nem jutot jobb eszembe.
Ezzenel elinditom a hivatalos USTEAM fegyverkezési programot hogy sikeressen ellenáljunk a folyamatos imperalista anime-ellenesek támadásainak :lol: (és hogy ne offoljuk tele a Támadás(ok) az animék ellen topicot. Ide kéretik írni majd mindent ami az említet topic utolsó néhány postjában szó van. Körbekerestem  :G
Árlisták:
   
Nem volt időm teljesen végigolvasni, légyszi nézzétek meg és ami használhatatlan azt kiveszem, és postoljatok ifot & linket.
Ne feledjétek hogy a cél egy szamuráj karddal és páncéllal felszerelt elit alakulat létrehozása hogy megvédjük az animét ellenségei elől :D :lol:

Feldin

Az ötlet jó!
Tegyük át ide a kovácsoljunkat is.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Shadowolf

Quote from: XagaFegyverkezzünk :D Tudom hogy a lehető leghülyébb cimet adtam a threadnek de nem jutot jobb eszembe.
Ezzenel elinditom a hivatalos USTEAM fegyverkezési programot hogy sikeressen ellenáljunk a folyamatos imperalista anime-ellenesek támadásainak :lol: (és hogy ne offoljuk tele a Támadás(ok) az animék ellen topicot. Ide kéretik írni majd mindent ami az említet topic utolsó néhány postjában szó van. Körbekerestem  :G
Nem volt időm teljesen végigolvasni, légyszi nézzétek meg és ami használhatatlan azt kiveszem, és postoljatok ifot & linket.
Ne feledjétek hogy a cél egy szamuráj karddal és páncéllal felszerelt elit alakulat létrehozása hogy megvédjük az animét ellenségei elől :D :lol:

Nyah, megelőztél... Éppen én is azon gondolkodtam hogy elindítok egy ilyen thread-et az offolás minimalizása végett. Sebaj, a lényeg hogy most már ez is megvan. :D

Bruce

Hehe... upsz, nem vettem észre :) Szóval mint említettem, nem igazán akar összejönni, hogy kardot készítsek. Ám... (hmm... ránéztem a topic nevére, és elbizonytalanodtam... lehet, hogy megint off leszek???) szóval beszéltem öcsémmel, és az ő haverja készít íjakat, nyilakkal, eredeti anyagból és módszerrel. Eddig készült: angol féle hosszúíj, magyar visszacsapó, sőt tündefajta is, a Gyűrűk ura nyomán. (Meglepetés: nem a magyar visz a legjobban, hanem a tünde !!!
Ez ha másra nem is jó, arra  mindenképp, hogy a fent említett szamurájalakulatot hátulról támogassa :) És ő talán ismer olyanokat, aki kardféleségekkel is foglalkozik, szal mégsem teljesen off :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Xaga

Nem muszáj kardokról beszélnük csak azé kapta athread ezt a címet mert nagyon belejöttünk a kardokba. Lehet más fegyver is vagy páncél (ostromágyút ezért nem hinném hogy készítenénk :D) Akár erődítmények is.
Amúgy tudnál berakni egy képet erról a tünde íjról??? megnézném hogy néz ki. (hiába a szépek népe kíváló fegyvereket készített :D)

Bruce

Quote from: XagaNem muszáj kardokról beszélnük csak azé kapta athread ezt a címet mert nagyon belejöttünk a kardokba. Lehet más fegyver is vagy páncél (ostromágyút ezért nem hinném hogy készítenénk :D) Akár erődítmények is.
Amúgy tudnál berakni egy képet erról a tünde íjról??? megnézném hogy néz ki. (hiába a szépek népe kíváló fegyvereket készített :D)
Beszélhetek öcsikémmel, de miután én Székesfehérváron tanulok, ő meg Szobathelyen, ezért lehet hogy beletelik egy-két hétbe... de meglesz. Amúgy is mondta, hogy szeretne vele csináltatni egyet... Nagyon baráti áron kapná... 20-25 ezerért :( amúgy asszem 30-40 környékén csinálja a srác...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Xaga

Quote from: Bruce579Beszélhetek öcsikémmel, de miután én Székesfehérváron tanulok, ő meg Szobathelyen, ezért lehet hogy beletelik egy-két hétbe... de meglesz. Amúgy is mondta, hogy szeretne vele csináltatni egyet... Nagyon baráti áron kapná... 20-25 ezerért :( amúgy asszem 30-40 környékén csinálja a srác...

A baráti ár mögötti smilie arra utal hogy még ez is sok??? (nekem az) MEnnyi idő alat lehet kitanulni az íjkészítés művészetét :D Kitanulom és csinálok inkább magamnak egyett.

Bruce

Quote from: XagaA baráti ár mögötti smilie arra utal hogy még ez is sok??? (nekem az) MEnnyi idő alat lehet kitanulni az íjkészítés művészetét :D Kitanulom és csinálok inkább magamnak egyett.
Nos, egyfelől nézve nem sok, tényleg baráti ár... Ám igen, az én pénztárcámnak ez is sok. :( Inkább én is kitanulom :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Feldin

Esetleg japán típusú messzehordó fegyver???
Mert az is szupi ám!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Az a bizonyos emberke aki tud kovácsolni és olvastál róla, magasszintű iaido-s.
És vszínűnek tartom hogy csak magas szintű iaido-soknak meg kendosoknak tanít ha egyáltalán tanít.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Bruce

Quote from: FeldinAz a bizonyos emberke aki tud kovácsolni és olvastál róla, magasszintű iaido-s.
És vszínűnek tartom hogy csak magas szintű iaido-soknak meg kendosoknak tanít ha egyáltalán tanít.
Mongyuk ezt sejtettem :(

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Xaga

Quote from: FeldinAz a bizonyos emberke aki tud kovácsolni és olvastál róla, magasszintű iaido-s.
És vszínűnek tartom hogy csak magas szintű iaido-soknak meg kendosoknak tanít ha egyáltalán tanít.

Azt úgy montad mint kijelentés, tehát ismered az illetők min hallásból. Megkérdezhetjük, egy próbát megér, max elutasít minket.
És akár Angeltől is megkérdezhetnénk hogy anno mikor járt gladiátor edzésre a felszerelést honnan szerezték (gondolom nem egy római ásatásról :D)

Feldin

Quote from: XagaAzt úgy montad mint kijelentés, tehát ismered az illetők min hallásból. Megkérdezhetjük, egy próbát megér, max elutasít minket.
És akár Angeltől is megkérdezhetnénk hogy anno mikor járt gladiátor edzésre a felszerelést honnan szerezték (gondolom nem egy római ásatásról :D)

Angel még mindig gladiátor, szóval tuti tud segíteni.
Én meg tényleg csak hallásból.Egy próbát tényleg megér.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moloko

Quote from: Bruce579Hehe... upsz, nem vettem észre :) Szóval mint említettem, nem igazán akar összejönni, hogy kardot készítsek. Ám... (hmm... ránéztem a topic nevére, és elbizonytalanodtam... lehet, hogy megint off leszek???) szóval beszéltem öcsémmel, és az ő haverja készít íjakat, nyilakkal, eredeti anyagból és módszerrel. Eddig készült: angol féle hosszúíj, magyar visszacsapó, sőt tündefajta is, a Gyűrűk ura nyomán. (Meglepetés: nem a magyar visz a legjobban, hanem a tünde !!!
Ez ha másra nem is jó, arra  mindenképp, hogy a fent említett szamurájalakulatot hátulról támogassa :) És ő talán ismer olyanokat, aki kardféleségekkel is foglalkozik, szal mégsem teljesen off :)
mennyiért veszteget egy ilyen elf-íjat? :D lehet hogy beneveznék egyre... íjak jó dolgok :D (meg a kardok is)

Moloko

Quote from: XagaÉs akár Angeltől is megkérdezhetnénk [...]
Xagaaaa!!!!! :bruhuhu::bruhuhu:
:_piszka: ez nagyon gonosz volt!!!!!!
ezért most... :uzi:
-----------------------------------
szóval úgy van, hogy több embernek van kovács ismerőse, és akkor attól szoktunk rendelni, de én spec még sose kerültem ilyen közeli szituba, hogy nekem kelljen egy rendelést intézni meg kapcsolatot felvenni stb...
-----------------------------------
az az elf íj engem is érdekelne... még az is előfordulhat hogy ki is adnék érte annyi pénzt... bár most eléggé le vagyok égve :)

Xaga

Quote from: AngelXagaaaa!!!!! :bruhuhu::bruhuhu:
:_piszka: ez nagyon gonosz volt!!!!!!
ezért most... :uzi:

Mit vétettem???
Neked nem adunk ijjat mert az első célpont tuti én lennék :D

Amúgy menyi ideig tartott megrajzolni az avatárod ??? (/me megenged magának 1 kis :_off: )

Moloko

Quote from: XagaMit vétettem???
Neked nem adunk ijjat mert az első célpont tuti én lennék :D

Amúgy menyi ideig tartott megrajzolni az avatárod ??? (/me megenged magának 1 kis :_off: )
múltidőben beszéltél arról hogy edzésre járok :beken: és ez nem volt szép dolog amikor éppen azzal küszködök hogy tudjak járni edzeni :beken: persze ezt te nem tudhattad, de akkor se volt szép ennyire múltidőbe tenni...
nyugi nem lőnélek le.
mint már mondtam nem szeretem 2x járatni a szám ugyanazért :) de már kezdem megszokni hogy az ember egy nagyon lusta állafajta... (természetesen én se maradok ki belőle)
az avataromat nem rajzoltam, hanem egy photoshop filterrel csalogattam elő egy fényképből.

Drótmalac

A kovácsolás már maga nehéz eset. A fegyverkovácsolás pedig még nehezebb.
Alapvetően arról van szó, hogy az adott acélt felhevítik kovácsolási hőmérsékletre (ez pontosan kiszámolható az összetételből), vagy ahogy a szakzsargon mondja fehérmelegre. És itt kezdődik az első probléma: Mivel melegítjül fel erre a hőmérsékletre? Ha hagyományos szabadtűzhelyes kézi kovácsolást veszünk alapul, akkor nem jöhet szóba a gáz, vagy az elektromos áram (ezek legalább kézben tarthatók, a hőmérséklet beállítható) Bizony a megfelelő hőfokot, (kb.:700-800-900 fok) szén és fa elégetésével kell elérni. Mindezt úgy, hogy a kovácsdarab egyenletesen meleg legyen. Ha melegebb a szükségesnél a kalapács ütésére szétfröccsen, ha nem elég meleg, nem kovácsolódik át a darab. Ez eleve sok tapasztalatot és gyakorálst igényel.
Ha a hevítéssel megvagyunk a kovácsolás alapműveleteit kell elsajátítani: nyújtás, lapítás, zömítés, hajlítás, stb. Egy darab lapsvasból tökéletes hengert lehet készíteni, egy hengerből pedig szabályos akárhányoldalú hasábot. Tudni kell, hogy hova, mekkora erővel kell ütni a kalapáccsal. Ez nehéz fizikai munka, irdatlanul meleg vasdarabot kell nagy erővel egy nehéz kalapáccsal alakítani, ráadásul gyorsabban, mint amilyen gyorsan kihül. Ha a művelet feélbemarad, mert újból hevíteni kell, akkor megnő a hiba lehetősége (nem egyenletes átkovácsoltság)
Kovácsolásnál a darab minősége nagymértékben javul, tömörödik, szálasodik, a zárványok és más anyaghibák száma szökken, kristályrács szinten is. Ezálatal nő a darab szilárdsága, szívóssága. Minél többször átkovácsolják egyre jobban (bár minden kovácsolás után csökkenő mértékben).
Ha a kovácsolással készen vagyunk, hátra van még a hőkezelés. Ez megintcsak egy különálló tudomány. Lényegében azt kell elérni, hogy legyen egy nagy keménységű élszallag, miközben a penge többi része megtartja a kovácsolás során megszerzett szívósságát. Ezt edzés+megertesztés+felületi hőkezelés(lángedzés), esetleg cementálás útján érhetjük el.
Tradícionális kovácsoláshoz szükséges:
- Nyílt kovácstűzhely, kézi fújtatóval.
- Kovácsüllő (megfelelően stabil alappal=földbe ásott, döngölt farönk)
- Kalapácsok, fogók, kéziszerszámok (így eggyütt súlyra kb.: 2...3-szor annyit nyomnak, mint az üllő)
- Nagy mennyiségű tüzifa+szén.
- Jó fizikai teharbírás (fizikai munka+magas hőmérséklet)
- Edzőkád, ha stílusososak akarunk lenni, fából...
- Személyes védőfelszerelések: bőrkötény, kesztű, lábszárvédő, csizma.
- TAPASZTALAT (színe alapján meg lehet mondani, hogy a darab milyen meleg, stb)
- Segítő, mert a kovácsok mindig párban dolgoznak.
És végül, amit egy azóta már nem élő kovácsmestertől hallottam
(nem teljesen pontos idézet, csak úgy emlékezetből):
"Nem legendő tudni a fogásokat, érteni a vashoz azt jelenti, hogy érzed a vasat, együtt élsz vele. És szereted, amit csinálsz."
Ezzel bázárom kissé hosszúra sikerült postomat, remélem senkit sem tántorítottam el ettől a nehéz, de nemes és szép foglalkozástól.

Feldin

Hm.
Mintha valaki értene hozzá!
A mi telkünkön ha megfűzöm a szülőket összehozhatunk egy kis műhelyt.
Ha meg tudom őket fűzni.
Nekem nem sikerült elvenni a kedvem! :)
Tapasztalat meg csak akkor lesz ha csináljuk.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Bruce

Nem... nem sikerült eltántorítanod. Eleve tudtam, hogy nem kis fába... bocs, vasba... vágnám a fe... kalapácsomat, ha ilyesmibe fognék. De ettől függetlenül vállalnám, ha lenne hozzáértő mesterem.  Azt mondod szeretni kell, amit csinálok? Nem fognék bele, ha nem így lenne. Fizikailag is hozzá lehet edződni.
Az viszont bizonyosnak tűnik a szembemben, hogy tapasztalatból beszélsz. Ez számomra jó hír :)
Ezeket a technikákat eltanulni már így olvasásra sem könnyű dolog, de ettől függetlenül ha tudsz valakit, aki ilyennel foglalkozik, akkor tudd: érdekel.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Xaga

Kösz a szép hosszú leíráshoz Drótmalac, az egyetlen ami kedvemet szeghetné az a fizikai teherbírás, úgyanis nem vagyok felkészűlve megterhelő fizikai munkára. De ha vmit tudc még írd meg.

Angel: sajnálom hogy megismételtetem veled de nem szoktam minden threadet/postot elolvasni, így lemaradok néhány dologról.

Drótmalac

Quote from: FeldinHm.
Mintha valaki értene hozzá!
A mi telkünkön ha megfűzöm a szülőket összehozhatunk egy kis műhelyt.
Ha meg tudom őket fűzni.
Nekem nem sikerült elvenni a kedvem! :)
Tapasztalat meg csak akkor lesz ha csináljuk.
Hogy értek hozzá, az túlzás. Anyagtechnológus lévén ismerem az elméleti alapokat, a számításokat el tudom végezni.
A gyakorlat más kérdés. Volt már szerencsém élőben látni szabadalakító kovácsolást, kézi szerszámokkal, kézi kalapáccsal és gépi kalapáccsal is. A nyújtással is megpróbálkoztam, de inkább csak véletlenszerű hajlítás+egyenetlen nyújtás lett belőle (amolyan "ilyet is lásson már a gyerek" jelleggel) Ismertem egy kovácsot, de akkoriban, amikor még lehetett volna, nem gondoltam, hogy ki kellene tanulni ezt a mesterséget.
Ja igen: az előzőből kimaradt (ami lényegében csak a kovácsolás alapjai) a fegyverkovácsolás lényege: ötvözés (mikroötvözés), és a legfontosabb a kovácshegesztés. Erre a kettőre(meg az alapműveletekre) épül a fegyverkovácsolás leginkább olyankor, amikor hajtogatásos, vagy sodrott alapú pengét készítenek (ilyenek a japán kardok, a damaszkuszi pengék és a viking kardok)
Egyébként én is tervezgetem egy műhely felállítását a kert végében. Előtte azonban keresni kell egy kovácsot, akinél megtanulhatom az alapokat. Egy fegverkovács lenne a legjobb, de az olyan kovács is nagyon jó, amelyik kovácsoltvas kapukat tud készíteni és készít is, általában ezek a legjobbak. Az alapvető műveleteket bármyelyik kovács meg tudja tanítani, amelyik kézzel dolgozik, végsősoron a patkolókovács is tökéletesen megfelel. Annyi a lényeg, hogy tudjon kézzel dolgozni, nem baj, ha gépi kalapácsa is van, azt is érdemes kipróbálni.
Úgyhogy csak egy kicsit vagyok szerencsésebb helyzetben, mint ti...

DWz

Vajon a Sai japan fegyver? Ha igen, tud rola valaki valamit, hogy lehetne csinalni, venni, akarmi info?

Saori

Quote from: Bruce579Beszélhetek öcsikémmel, de miután én Székesfehérváron tanulok, ő meg Szobathelyen, ezért lehet hogy beletelik egy-két hétbe...

Öcséd Szombathelyen tanul? Tökjó..:D Hol-Hol? :D
Sorry :_off:
Amúgy.. íjam sajna nincs, viszont íjászkodni nagyon jól megtanultam :)
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

noriko

Quote from: DWzVajon a Sai japan fegyver? Ha igen, tud rola valaki valamit, hogy lehetne csinalni, venni, akarmi info?
Itt egy kis "akármi infó" kategória, angol nyelven: sai
"I wish I could, but I don't want to."

Moloko

Quote from: DrótmalacEzzel bázárom kissé hosszúra sikerült postomat, remélem senkit sem tántorítottam el ettől a nehéz, de nemes és szép foglalkozástól.
:beken: köszönjük, hogy leírtad ezt a szép hosszú postot :)
akit érdekelt azt tudti nem tántorítja el (így engem se :D) hiszen így mostmár még többet tudunk a dologról mint eddig és még jobban érdekel, nem? :D

DWz: egy nindzsucus fegyvernek tőnik....
Xaga: no problem.

Itachi

Quote from: Angel:beken: köszönjük, hogy leírtad ezt a szép hosszú postot :)
akit érdekelt azt tudti nem tántorítja el (így engem se :D) hiszen így mostmár még többet tudunk a dologról mint eddig és még jobban érdekel, nem? :D

DWz: egy nindzsucus fegyvernek tőnik....
Xaga: no problem.
El kell keserítselek, de a shinobi k nem használnak sai t. A sai okinawai eredetű.Sai al való bánást azt az okinawa te nevű fegyveres harcművészetben tanítják. Sőt lehet ,hogy még kobudo ban is. A sai az döfésre, a nyele meg roncsolásra használható.A két jellegzetes hárítóját a katana ellen találták ki.A gáz az akkor volt mikor a sai nem túl jó minőségű fémből készült és a katanával való összecsapáskor a katan átszelte azt mint a vajat átküldve ezzel használóját a másvilágra. Egyébként solid kis fegyver, a megfelelő kezekben nagyon durva tud lenni mivel nem vág ,hanem roncsol. :rolleyes:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Tiaro

Én úgy hallottam, nemes egyszerűséggel parasztfegyver volt, mivel nem vehették el tőlük az alapvető szerszámaikat, így valami sarló-féleségből alakult át, és csak később vették át egynémely stílusok, mert esetleg bevált a harcban.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Itachi

Quote from: TiaroÉn úgy hallottam, nemes egyszerűséggel parasztfegyver volt, mivel nem vehették el tőlük az alapvető szerszámaikat, így valami sarló-féleségből alakult át, és csak később vették át egynémely stílusok, mert esetleg bevált a harcban.
Sarló???Annak tudtommal van éle...A sai nak nincs.. :confused:  Egyébként paraszt fegyver volt mivel a legtöbb okinawa te ben használt fegyver az volt. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Tiaro

Azt tudom, hogy manapság nincs neki...
Na most elbizonytalanítottál. Akkor mi a fenére használhattak régen egy ilyen eszközt...? Én úgy tudtam, hogy eredetileg volt éle, és aratókés volt, aztán szépen lassan alakult át úgy, hogy meghosszabbodtak az ágai, és elvesztette az élét... de könnyen lehet, hogy tévedek.  :confused:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone