Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: FazékEgy sorozat, amiben az ismétlõ-részt is szívesen végignéztem, úgy hogy 1 napon belül láttam az elõtte lévõ részeket:
Samurai Champloo
Szódával elmegy... de azért mérges vagyok: egy jó, tartalmas animébe minek ilyen? Pont egy epizóddal kevesebb ötletük volt 26-nál? Nem hiszem... :ejj:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Maron

Quote from: MohaPl. One Piece: szintén nincs még vége és 243 résznél jár. De az abszolút csúcstartó a Doraemon: több, mint 1800!! rész készült már belõle.


Meitantei Conant le hagyjátok, 410+ résznál jár jelenleg (manga 50+ kötet), és az anime jövõre ünnepli 10. évfordulóját :D

Necrid^

Quote from: MaronMeitantei Conant le hagyjátok, 410+ résznál jár jelenleg (manga 50+ kötet), és az anime jövõre ünnepli 10. évfordulóját :D
414 rész. és jövö majus 10 movie. most jött ki a legujabb special :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Quote from: RamizSzódával elmegy... de azért mérges vagyok: egy jó, tartalmas animébe minek ilyen? Pont egy epizóddal kevesebb ötletük volt 26-nál? Nem hiszem... :ejj:
örök elégedetlenkedõ... :rolleyes: :)
de amúgy egy kicsit én is meglepõdtem, de szerencsére még a jobbik fajtából volt :)

SaiyaGin

Quote from: MaronMeitantei Conant le hagyjátok, 410+ résznál jár jelenleg (manga 50+ kötet), és az anime jövõre ünnepli 10. évfordulóját :D

És mindjárt jön a 23. ending. :lul:

Ramiz

Quote from: Fazékörök elégedetlenkedõ... :rolleyes: :)
de amúgy egy kicsit én is meglepõdtem, de szerencsére még a jobbik fajtából volt :)
örök lelkesedõ... :rolleyes: :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

zolan43

#4206
Sagarának lehet hogy végig kellene halgatnia az Arbalest "tanácsát".

Lythis

Az elején nem nagyon tudtam hova tenni, de aztán állati hamar belerázódtam a dologba. Eltalált egy anime ez is.:)

Ramiz

25 rész alatt "eltalált"? Ennyi idõ alatt sok mindent meg lehet szokni...
Nekem ami nagyon erõs hatású volt és rögtön tudtam, hogy imádni fogom (Bebop, GitS, Akira), az másodpercek alatt "beütött"... :)

Gits SAC 2.
Megint egy szentimentálisabb rész.
Utálom, amikor Major beszól Batou-nak. :mad:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: Ramiz25 rész alatt "eltalált"? Ennyi idõ alatt sok mindent meg lehet szokni...
Monjduk ami kvázi végtelen részes sorozatnak készül, ott még nem igazán lehet 1-2 rész alatt eldönteni, miröl is fog szólni és hogyan:) (One Piecetöl is frászt kaptam az elsö 2 részben, aztán azóta mégis kedvencemmé nött)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Lythis

#4210
Quote from: Ramiz25 rész alatt "eltalált"? Ennyi idõ alatt sok mindent meg lehet szokni...
Nekem ami nagyon erõs hatású volt és rögtön tudtam, hogy imádni fogom (Bebop, GitS, Akira), az másodpercek alatt "beütött"... :)
Lényegében roderick már megelõzött. Ez nem egy huszonvalahány részes sorozat. De ha ennyire odavagy a kötekedésért, és a piszmogásért, akkor örülj, a második résztõl már nagyon bejött!
 Egyébként nemtom, h te hogy vagy vele, de ami nem tetszik, azt nem próbálom megszokni, mert szerintem annak nincs értelme... vagy szerinted van?

Fazék

Ez a 22-es rész nagyon nagy baromság volt :haha:
mondjuk a CB-s ökörség az "Alien-es rész", nekem jobban bejött, de ez se volt annyira rossz. :)

Fazék

#4212
Elégedett vagyok a sorozattal :) Ahogy sejthetõ volt CB-t nem szárnyalta túl, de sikerült egy nagyon jó hangulatot hoznia végig, és talán azt is elismerhetjük, hogy egyedi lett :D a vége abszolút elégedettséggel töltött el. nem érdekelt hogy happy end! imádom a happy end-et, ha jól van fölvezetve, és ugyan kicsit már-már túlzás volt, amiket túléltek, de nem érdekel, én AKARTAM hogy túléljék :) szóval számomra megér egy 9.5/10-et a sorozat simán :) (Bocsánat, hogy nem 10/10-et adok rá, nem is igazán tudom megmagyarázni miért nem, de ez van :))

szerk: tudom már miért ódzkodom a 10/10-tõl... volt egyszer "egy sorozat", amire szinte mindenki hasból 10/10-et adott és nekem "nem különösebben tetszett"... azóta valahogy értékét vesztette nálam a 10/10 és egy 9/10 is majdnemhogy többet ér... :rolleyes:

roderick

Quote from: Fazékszerk: tudom már miért ódzkodom a 10/10-tõl... volt egyszer "egy sorozat", amire szinte mindenki hasból 10/10-et adott és nekem "nem különösebben tetszett"... azóta valahogy értékét vesztette nálam a 10/10 és egy 9/10 is majdnemhogy többet ér... :rolleyes:

Adjál rá 9,9999999999999999999999999999999999999999999999..../10-et és akkor továbbra is egyéniségek maradunk:D

Amúgy elkezdtem nézni a FMA filmet, de a kamerás srác nem igazán találta meg a filmvásznat? ha esetleg valaki látta már, szerinte inkább várjam meg a DVDrip-et vagy útközben megtanulta kezelni?
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderickMonjduk ami kvázi végtelen részes sorozatnak készül, ott még nem igazán lehet 1-2 rész alatt eldönteni, miröl is fog szólni és hogyan:) (One Piecetöl is frászt kaptam az elsö 2 részben, aztán azóta mégis kedvencemmé nött)
Nekem az elsõ öt percben eldõlt, hogy Monkey D. Luffy a legnagyobb arc a kalózok világában! :hail:

Quote from: LythisEgyébként nemtom, h te hogy vagy vele, de ami nem tetszik, azt nem próbálom megszokni, mert szerintem annak nincs értelme...
Szerintem se. Azért csodálkoztam: aszittem, te képes voltál 26 részen át szokni a sorozatot. Félreértettelek, na! :)

Quote from: LythisLényegében roderick már megelõzött. Ez nem egy huszonvalahány részes sorozat. De ha ennyire odavagy a kötekedésért, és a piszmogásért, akkor örülj, a második résztõl már nagyon bejött!
Na ez már beszéd! :tezsvir:

Quote from: FazékElégedett vagyok a sorozattal :) Ahogy sejthetõ volt CB-t nem szárnyalta túl, de sikerült egy nagyon jó hangulatot hoznia végig, és talán azt is elismerhetjük, hogy egyedi lett :D szóval számomra megér egy 9.5/10-et a sorozat simán
Egyetértek, azzal is, hogy 9,5 > 10 (ezt meg ne lássa a matektanárom :D ) és a SC értékeléssel is (majdnem... kicsit azért elégedetlen is vagyok, szerintem 9,531-et is simán megérdemel!!!).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Igen, mi mindannyian egyéniségek vagyunk! :D

Egyébként jogos, hogy nem ad rá 10/10-et. Az -legalábbis nálam- az abszolút tökéletes, felülmúlhatatlan filmnek felel meg, amit megnéz az ember és élni sem érdemes utána, mert minden benne volt; na ilyen definíció szerint nem létezik.
Olyat lehet mondani persze, hogy "minden delta eleme Rhez létezik olyan epszilon eleme R, hogy epszilon<delta, és 10-epszilon/10". :)
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyoEgyébként jogos, hogy nem ad rá 10/10-et. Az -legalábbis nálam- az abszolút tökéletes, felülmúlhatatlan filmnek felel meg, amit megnéz az ember és élni sem érdemes utána, mert minden benne volt; na ilyen definíció szerint nem létezik.
De, a Cowboy Bebop. Valamit elnéztél abban a definícióban. :ejnye:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Ramiz

Quote from: Kuro_TenshiÉs a NGE. :D :p
Asszem parttalan vita kezdene kibontakozni, ha olyasmiket hoznék fel, hogy abban még jazz sincs, nemhogy laza, de filozófikus ûrcowboyok, király akciók és epizódikus, mégis tökéletesen felépített történet-szerkesztés... ami még parttalanabbá válna, ha az NGE hibáit kezdenénk boncolgatni (amik nem engedik 8.0 fölé centivel sem)... úgyhogy hagyjuk. :__devil:
(A trükk: elmondani a véleményedet, és belefojtani a másikba a szót, mielõtt az reagálhatna. :angyali: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: RamizAsszem parttalan vita kezdene kibontakozni
(A trükk: elmondani a véleményedet, és belefojtani a másikba a szót, mielõtt az reagálhatna. :angyali: )
Az biztos.
Az igazi trükk különben az, hogy másfél oldalon kéne ezt taglalni, hogy mindenkinek elmenjen a kedve az elolvasásától, és inkább hagyja, mint itt hétfõ este a szemeit rontsa evvel :P

Számomra a tökéletes nem létezõ fogalom földi valóság körülményei között.
De a NGE még mindig egyike a legjobbaknak, amiket eddig láttam. PONT. ;)

L.Mole

Quote from: kikuchiyoIgen, mi mindannyian egyéniségek vagyunk! :D

Egyébként jogos, hogy nem ad rá 10/10-et. Az -legalábbis nálam- az abszolút tökéletes, felülmúlhatatlan filmnek felel meg, amit megnéz az ember és élni sem érdemes utána, mert minden benne volt; na ilyen definíció szerint nem létezik.
Olyat lehet mondani persze, hogy "minden delta eleme Rhez létezik olyan epszilon eleme R, hogy epszilon<delta, és 10-epszilon/10". :)

Most csak általánosságban:

Szerintem, ha egy film tökéletes remekmû minden szempontból akkor valóban csak 9egész valamennyit érdemel. Ellenben ha tökéletes remekmû minden szempontból, és emellett képes teljesen újat mutatni, megváltani, megreformálni egy mûfajt, egyszóval képes innovációt hozni magával, akkor igenis megérdemli a 10/10-et.

Na, bocs hogy beleugatok mán...   :lol:

Ramiz

Quote from: Kuro_TenshiDe a NGE még mindig egyike a legjobbaknak, amiket eddig láttam. PONT. ;)
KÉRDÕJEL. ;) :D :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Hmm Tenchi OVA kedvelõknek ajánlják az El Hazard OVA-t. Valaki már nézte? Vélemény? :)

Kvikveg

Texhnolyze

Alapvetoen: http://aoianime.animehq.hu/index.php?oldal=reviews&rev=139

Nos, vegigneztem. A kiraly opening rogton megragadott benne, a kovetkezo a kepi vilaga volt, a GitSre kicsit hajazo texhnolyzation, a karakterek. A foszereplo sracnal neha nem ertem a depi hangulatat, tul morcos egyszeruen. Mogorvabb, mint indokolt.
Erdekes nezni, ahogy a tortenet halad elore, egyre tobbet megtudunk a szereplokrol, celjaikrol, vilagszemleletukrol. Ki miben hisz, ki milyen eletet el. A kritika irojanak igaza van, tenyleg nagyot fordul a vilag a 8. resz kornyeken. En ugy ereztem, hogy ket tortenetet is kaptam egy helyett, es jo volt ez igy.
A vegerol kicsit: az volt az erzesem, hogy az alkotok kollektive megorultek, es az irmagjat is ki akartak irtani az egesz animenek, nehogy megegyszer elejuk keruljon. Kar. olyan depiiii... :( Ugyanakkor igy garantaltan elkerultek a lapos veget, az biztos. Kicsit tulzasnak tartottam, hogy a kislany is konyorog, hogy oljek meg, a no is konyorog, hogy oljek meg, stb. A felso vilag viszont nagy koppanas az embernek. Ezt most pozitiv ertelemben mondom: nem sablon. Ahol azt hittem azok elnek, akik kvazi a maguk szintjere akarjak fejleszteni a lentlakokat, ott csak egy doglodo vilag van.
Kedvenc karakter: Onishi illetve fiatal kiadasa, a Rakanok vezere. :D Onishi felelossegteljes vezeto, igazi tisztelnivalo ember. :jee:
Nyugodtan ajanlom a filmet, akinek a GitS tetszett, ez is be fog jonni. Remelem nem tevedek. Kulon elonye, hogy nincs alloviz, mindig valtozik a helyzet. Akirol azt hinne az ember, hogy ilyen-olyan, arrol kiderul, hogy megsem. Akirol azt hinne az ember, mar nem derul ki rola semmi, egyszercsak meglepi.

Fruits Basket

Nos, az elozo utan egyszeruen muszaj volt valami lajtosabbat nezni. Konnyu vigjatek, jo szituacios poenok, jo karakterek, ma este jokat vidultam rajta. Annyira persze nem agyatlan, mint az Excel, de a Love Hinanal kicsit vadabb pl. Eredetileg a Furuba Music Television [FGF Studios].mpg amv miatt kezdtem erdeklodni iranta. Meg csak ot reszt vegeztem ki, ebbol annyi latszik, hogy a poenokon tul a szereploknek megvan a borusabb oldala is, es valami atkot is emlegettek. Meglatjuk mi sul ki belole. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Necrid^

#4224
Elsö 5 rész után naon meg vok elégetve vele. megvan a saját hangulta ennek az animenek.meglátjuk mi sul ki belole.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Feldin

Quote from: Kuro_TenshiÉs a NGE.

:D :p
NA! AZU!
:D:D:D:D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

death_scythe

Fruits Basket-tel vigyázzatok nem végig poénos sõt a vége egészen komoly/szomorkás(férfias könnyeket hullattam alatta bár lehet hogy ezzel egyedül vagyok)

Más...Megnéztem az FMP-t.Nekem bejött talán néha gyorsan váltotak az akciós és a vicces részek között, de azért mindig halálra röhögtem magam amikor Souske bénázott az iskolában Chidori meg kiosztotta :haha: . Ja és Teressa-nak szerintem nagyon kawaii hangja van csak azt nem tudom miért Testarossa lett a vezeték neve emiatt valamiért mindig a Ferrari jut eszembe róla aminek volt egy ilyen nevû modellje. A Fumoffu-t is tervezem megnézni majd vmikor ha lesz szabad idõm.

Nézem a TSR-t is eddig mintha kicsit komolyabb lenne a hangulata mint a sima FMP-nek, de azért tetszik.Drukkolok Chidori-nak meg Souske-nek hogy összejöjenek.

Ui.:A Madlax rõl vki tud vmit, már mint hogy milyen hangulatú/stílusú sorozat.
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

L.Mole

Quote from: death_scytheFruits Basket-tel vigyázzatok nem végig poénos sõt a vége egészen komoly/szomorkás(férfias könnyeket hullattam alatta bár lehet hogy ezzel egyedül vagyok)

Nekem kicsit furcsa is volt. Bizonyos részek tetszettek/meghatottak, mások egyáltalán nem. A végén pedig inkább szenvedtem, mint sírtam. Persze lehet, hogy csak velem nem kompatibilis a dolog, mert a párom szerint jó volt az egész cakkumpakk.

via_mala

Quote from: KvikvegTexhnolyze
Jó választás, de csak kiegyensúlyozott embereknek ajánlott, mert végig elég nyomasztó!
Quote from: KvikvegFruits Basket
Meglatjuk mi sul ki belole. :D
A végére egész jó kis dráma lesz, pedig az elején amolyan szimpla fiú-hárem-animének néz ki.

Én a Fullmetal Alhemist-nek tartok a végén (46. rész), ez viszont az elejétõl fogva kõkemény dráma, és így a végefelé is még egész meglepõ fordulatokkal csigázzák a nézõt.  A fel-fel bukkanó humor próbál ugyan néha enyhíteni a feszültségen, de szerencsére nem csap át teljes idiotizmusba, annak ellenére, hogy az SD szinte minden epizódban bevillan. A 2. intro-t elég nehezen szoktam meg, az 1. jobban tetszett, és mire már megkedveltem ezt is, lecserélték egy harmadikra, ami így most szintén nem tetszik.
A School Rumble-ben és Chrno Crusade-ben egyaránt a 15. rész körül járok, az elõbbinek minden részét fergetegesen jónak tartom, az utóbbiban viszont sajnos még mindig nem láttam meg a szunnyadó gyöngyszemet.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Necrid^

Quote from: death_scytheUi.:A Madlax rõl vki tud vmit, már mint hogy milyen hangulatú/stílusú sorozat.
Dráma/ Noir stílusú. de szvsz sokkal gyengébb mint a Noir.Amugy ott van a madlax theard ott elég infot találsz róla.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!