Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Ready2

nos megettem a trinity blood-ot. hat mit is mondjak. elejen nagyon jolindult sok erdekes karakterrel, akiknek a tobbi reszben szinte alig volt szerepe, mert bemutattak csomo unalmasat (egy rakat haszontalan bishounent es bishoujot) es azokkal voltak elfoglalva.

abelnek is joval kevesebb szerepe volt mint elejen sejteni lehetett.
 a tortenet a vegefele nagyon kiszamithatova valt kiveve az endinget ami kicsit osszecsapottnak tunik nekem.

a korites amugy majdnem tokeletes: gyonyoru graf, nagyon jo OST, kivalo ED.
nekem olyan erzesem van ezzel az animevel kapcsolatban, hogy a keszitok nagyon megakartak felelni mindenkinek.
 ezert is kicsit olybar tunik nekem, mintha hellsing, trigun es chrno crusade sok jellemzoje ujra lenne hasznositva, mert azok oylan jo popularis animek voltak. hianyzik vhogy az eredetiseg belole.
nalam 10-es skalan 6-ost erdemel. kellemes, de feledheto alkotas szerintem.

sirtomi

Quote from: AndiMost nézem a Serial experiments Lain-t és eddig nem rossz, nem rossz, csak kicsit zagyya:eeek:  
Nem zagyva az. Figyelni kell nagyon minden részletre és õsszeáll a kép, vagy nem :D
De akkor is nagyon jó :jee:

Yakumo

So: Mivel volt szerencsém eredetiben megszerezni az Ah! My Goddess: The Movie-t, meg is néztem.
uh.. ezzel a bevezetõvel sem lettem iq-bajnok...:rolleyes: :D

A lényeg, hogy én most láttam elõször, (a Movie-t, a sorozatot már láttam) nagyon tetszett. Nem igazán vagyok oda (értsd rajongok) a romantikus stuff-okért, de ez nagyon tetszett és megfogta a lelkivilágomat. Ajánlom mindenkinek, akinek tetszett a sorozat, jó kis Movie-t fog látni. De aki nem rajong az ilyesmiért annak is ajánlom, mert én nagyon kellemes érzésekkel néztem végig. Jó lett tõle a napom az biztos!
Oh! Istenem(nõm) ez jó! :D
(Szvsz) ;)

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Relunx

Nah továbbnáztem. Elég jó kis anime. Romantikus. De leginkább Sakuya miatt nézem. :D

Relunx

via_mala

Quote from: RelunxAh! My Goddess Tv -Season 1?
Mikor jön ki a season 2? Már hallottam róla hogy készülödik a season 2, de ez csak szóbeszéd volt vmelyik fórumon.
2006-ban indul
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

SaiyaGin


Ramiz

FMA - megint egy szájbarágós, erõltetett rész. Tele van ez a sorozat világa elszánt, de mégis segítségre szoruló gyerekekkel, akik mind a szüleik miatt sírnak...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Tenjou Tenge 1-24 (amennyire vágom, ez a teljes sorozat)

 Most fejeztem be, szal rendes véleményezést sztem csak késõbb, ha kicsit összeszedettebbek a gondolataim ezzel kapcs. Elöljáróban annyit, h kiakasztó h ennek is nyitva van hagyva a vége... pedig bírtam volna, ha a nagyobbik Takayanagi-t kinyírják a végén, vagy valami ilyesmi... mind1..
 Lehet h meg kéne néznem mellé az OVA-kat is, hátha azokból kiderül valami?

SaiyaGin

Egy szerintem nagyon igaz idézet a Dai-Guard-ról:
"This show is going to go down in history as one of the most enjoyable underrated series ever. The show is funny, the characters are intriguing, and it never falls into the "monster of the week" mediocre ness of many mecha series. "

Danhibiki

Quote from: via_mala2006-ban indul
Ohh yeah!! KÖSZI! KÖSZI!:) Már alig várom....:jee:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Andi

Nekem a Hoshi no koe/ Voices of a distant star nem nagyon tetszett. Talán a rajzstílus és a mechacsaták miatt.

Ready2

Quote from: AndiNekem a Hoshi no koe/ Voices of a distant star nem nagyon tetszett. Talán a rajzstílus és a mechacsaták miatt.

nekem nagyon bejott. szerintem kivaloan at tudta adni azt a nyomaszto erzest, amit a szereplok tehetetlensegukben ereztek amikor szembesultek az ido es ter legyozhetetlen akadalyaval. nalam 5/5 :)  (marcsak azert is mert a tema nagyon foglalkotat)

Kvikveg

Erdekes, Hoshi no Koe nekem sem annyira utott, de azert megmaradt. Van benne valami megis. Lehet, hogy ez a tehetetlensegerzet riasztott el, pont ami a lenyege? Najo, a rajzolas minosege inkabb, de a korulmenyeket tekintve, ez ertheto. Sot, ahhoz kepest nagyonis jo.

Azt hiszem Bleach lesz a kovetkezo, amit szeretni fogok. Foszereplot mindenesetre biztos. (Megj: hasonlit a Kyo-ra a Fruits Basketbol - narancssarga haj, es kicsit a stilusa is. Ot pedig birtam. De ez komolyabb.) Lazzaret es Dreamcleaver avatarjait mar ketszer is probaltam lementeni...:haha:
A harcijeleneteket viszont neha nagyon elhuzzak, de ezenkivul erdekes. Persze meg csak par reszt lattam belole, ugyhogy a velemenyem valtozhat. Remelem pozitiv iranyba.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dreamcleaver

Quote from: PredakingHála Lythis-nek most már én is rá kattantam a Tenjo Tenge-re ugyan kb 3-4 rész láttam eddig de csak 1 szó: [SIZE="5"]GONZO[/SIZE] style nagyon látszik benne , marha nagy fithing részek és marhára beteges poénok amitõl az ember nem tud feállni egymahar a padloról.
:merci: Lythis

Ja a Tenjo Tenge baromi látványos és jókj a poénok, meg szexik a csajok, mi kell még? :jee: Egyetlen baja, hogy a TV sorozatnak nincs normálisan vége, még úgy sem, hogy már 2 OVA-t is utána gyártottak

Most hirtelen két animottudnék ajánlani:

Sensei No Ojikan: Baromi aranyos kis anime. Középoskolásokról szól, meg egy tanárnõrõl aki nagyon alacsony és kawai, ezért mindenki gyerekként kezeli. Kicsit olyan Azumanga Daioh szerû poénokkal tûzdelve.

Cromartie High School: Ez szintén középsulisokról szól, de tök más megközelítésben. Ez egy olyan iskola, avoha igazi keményfiúk járnak, akik persze csak kívülrõl kemények, igazából nekik is van lelkük. Van még egy-két érdekes tanuló is pl Freedie Mercury, egy gorilla, egy Mechazawa nevû robot, akit mindenki normális emberként kezel stb. Ez a sorozat keményen kifigurázzza a yakuza style keményfiúkat és sok fárasztó poén van benne. Néhol kicsit vontatott, erõltetett, de összegészében véve jó kis sorozat.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi

Quote from: DreamcleaverCromartie High School: Ez szintén középsulisokról szól, de tök más megközelítésben. Ez egy olyan iskola, avoha igazi keményfiúk járnak, akik persze csak kívülrõl kemények, igazából nekik is van lelkük. Van még egy-két érdekes tanuló is pl Freedie Mercury, egy gorilla, egy Mechazawa nevû robot, akit mindenki normális emberként kezel stb. Ez a sorozat keményen kifigurázzza a yakuza style keményfiúkat és sok fárasztó poén van benne. Néhol kicsit vontatott, erõltetett, de összegészében véve jó kis sorozat.
Errõl már írt más is és õ is dícsérte ha jól emlékszem. Asszem belenézek majd.

Moha

Quote from: DreamcleaverSensei No Ojikan
Ez megvan neked végig? Ha igen, érdekelne, mert én nem találtam meg minden epizódot.

Dreamcleaver

Quote from: MohaEz megvan neked végig? Ha igen, érdekelne, mert én nem találtam meg minden epizódot.

Ja sokáig nem volt letölthetõ, de most egy gyerek fölrakta az egészet a animyume-ra (én legalábbis onnan szedtem le). Mondjuk az utolsó 3 rész subja nem annyira jó de legalább meg van.

http://www.animeyume.org/download.php/torrents/19694/19694.torrent

Esetleg fel lehet pakilni az FTP-re. :)

A Cromartie High Schoollal kapcsolatban csak annyit, hogy most nézem és annyira mégse jó. Van benne egy-két poénos rész, de a nagyja elég vontatott. Csak olyanoknak ajánlom, akik szeretik az elvontan szórakoztató animokat.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: DreamcleaverA Cromartie High Schoollal kapcsolatban csak annyit, hogy most nézem és annyira mégse jó. Van benne egy-két poénos rész, de a nagyja elég vontatott. Csak olyanoknak ajánlom, akik szeretik az elvontan szórakoztató animokat.
No igen, ezt aláírom, tényleg csak azoknak ajánlom én is. De nekem pl tetszik :)

Dreamcleaver

Quote from: FazékNo igen, ezt aláírom, tényleg csak azoknak ajánlom én is. De nekem pl tetszik :)

Ha már letöltöttem, én is megnézem, poo. :)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

SaiyaGin

Quote from: RamizDai Guard: jól hangzik. :)

Érdekel annyira, hogy regisztráljam magam feltöltõnek? ;)

Andi

Most fejeztem be a Lain-t. Tetszett is meg nem is.

Ami tetszett: az alaptörténet érdekes, elgondolkodtató, a zene is kellemes^^
Ami nem tetszett: nekem túl vontatott, néhol már leragadtak a szemeim @_@ A rajzolás stílusa sem igazán jött be.

Yakumo

Most néztem meg a Saikano elsõ részét. Eddig nagyon tetszik, nagyon komoly lesz. Érdekes rajzstílusa van,de 2perc és már tetszett is. Amikor a végén meglátja Chise-t..... hm.... ez a sorozat belegázol majd a lelkivilágomba olybá tûnik....:3x3:
Egyébként fent van az ftp-n egy OVA is, az mi? És lesz több része? (avi)

Kuroi Tenshi

Quote from: AndiAmi nem tetszett: nekem túl vontatott, néhol már leragadtak a szemeim
Legközelebb igyál több kávét mielõtt nekiülnél :p
Szerintem azért összességében jó kis anime, eredeti ötletekkel és fordulatokkal, gondolatébresztõ a maga kis elvontságával.

Moha

Quote from: Yakumoez a sorozat belegázol majd a lelkivilágomba olybá tűnik....:3x3:
De bele ám! Szóval készülj fel rá!
QuoteEgyébként fent van az ftp-n egy OVA is, az mi? És lesz több része? (avi)
Elvileg az a folytatása. Én még nem láttam mondjuk.

roderick

Quote from: MohaElvileg az a folytatása. Én még nem láttam mondjuk.
Öhm.. spec én még nem láttam az Ova-t de nemhiszem hogy a folytatás lenne, legfeljebb átdolgozás... nemigazán lehetne folytatni, csak a manga alapján kicsit többet lehet elárulni a történetböl, de kövezzetek meg ha tévedek
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Manitu

Quote from: YakumoEgyébként fent van az ftp-n egy OVA is, az mi? És lesz több része? (avi)
Nem a folytatás, hanem a sorozat elsõ 6-7 része egy másik szemszögbõl elmesélve. Nem rossz, néhány részletet egy kicsit tisztábban lát utánna az ember. Folytatása van (2 részes az OVA) torrenten tölthetõ.


Lazzaret

Elkezdtem nézni a Karint. Nekem nagyon bejön. Csak kár hogy az elsõ 4 rész van csak meg. Gondolom hetenete jön a folytatása. A legszebb az egészben az hogy nem ilyen rókabör húzás az egész hanem teljesen egyedi a története.:jee:


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Skacok :)  milyen anime a Madlax? Sok eltérõ véleményt olvastam, amik csak abban egyeztek meg, hogy hasonló a Noir-hoz. Szóval szerintetek érdemes megnézni? A vicc az, hogy a Noir is megvan , de még nem néztem meg...szóval úgy mondjatok róla valamit léci, hogy ne ahhoz hasonlítsátok. Köcce. :jee:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Quote from: White SeeDVégre egy újj rajongó:)
A sorozat az a 13 rész. Az OAV pedig bepillantás Chise korai szakaszába. Segít megérteni, hogy valójában mi is õ. remélem az oav másidik része mielõbb kikerûl. Elégé kiváncsi vagyok rá:)
Akkor nem voltam elég egyértelmû.
Saikano OVA 1. rész torrent
Saikano OVA 2. rész torrent