Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Necrid^

Quote from: DreamcleaverHa jó az artwork (nem túl gyerekes), jó a bunyók animációja, vannak benne kawai csajszik és esetleg még egy kis értelemes történet is akkor igen. :D
ÕÕ. akkor ott vagyunk. holnap reggel néz ide fel vagy h akarod irok neked majd egy PM.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Dreamcleaver

Quote from: NecridÕÕ. akkor ott vagyunk. holnap reggel néz ide fel vagy h akarod irok neked majd egy PM.

Elõre is köcce :haha:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Necrid^

Quote from: DreamcleaverElõre is köcce :haha:
Rendicsek! holnap átnézem az animegyúteményem azt megy a PM.:jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizSötét thiller: Perfect Blue.

Pszichothriller a javából, mai napig szeretem nézegetni :D összekavarodik álom és valóság, csaj többször felébred egymás után, anélkül, hogy közben lefeküdt volna (álom az álomban...) filing hegyek. Imho egyik legjobb "hétköznapi" sztori, amiben nincs bazinagy ionkannon meg csajozzunkezerrel meg belezzükkiatöbbieket :D :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: DreamcleaverMemories-nél mint értesz "nem egészen ugyanaz" alatt?
Hümmm... sötét, de elgondolkodtatóan az, nem "nyilvánvalóan". Sci-fi, de logikusan az, nem lézerágyúsan. Nehéz elmondani. Mindenesetre ne hagyd ki, ha szeretnél valami egyénit látni.

Egyébként most néztem meg a Neo-Tokyo-t. Ugyanúgy 3 rendezõ összmunkája, mint a Memories, és ugyanolyan jó! Itt is a Katsuhiro Otomo-féle rész (õ rendezte az Akirát) a legjobb, mint a Memories-ben, és itt még Akira-szerûbb az õ története. Fanoknak igencsak nagyon ajánlott, többieknek meg csak nagyon. :) Holnap írok ismertetõt, ha felébredek egyáltalán.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ready2

Quote from: NecridRendicsek! holnap átnézem az animegyúteményem azt megy a PM.:jee:

szerintem nyugodtan irhatod ide pm helyett, mert hatha masnak is mondasz vmi ujat (pl nekem) :)

Ramiz

Neo-Tokyo / Labirynth Tales

A Memorieshez hasonlóan ezt a kevesebb mint egy óra hosszú animét is három rendezõ készítette. A történetek témái itt kicsit koherensebbek, mindegyik azt feszegeti, hogy hová tart a világ, milyen a modern társadalom, életmód. A film '86-os, de azóta csak még jogosabbak és idõszerûbbek lettek ezek a rémképek...

Az elsõ harmadot Rintaro (Metropolis) rendezte. Rajzstílusa igen messze áll a szokásostól, amorf alakok, torz vonások és állandó metafmorfózisok jellemzik munkáját. (Már a Metropolisban is elég szokatlan stílusban alkotott, itt még inkább így tesz.) A története keretszínként is funkcionál: egy kislány a macskájával együtt egy tükrön át egy labirintusba téved. Rémálomszerû világba jut, de mielõtt teljes lenne az Alice Csodaországban motívum, a nézõ megdöbbenéssel vegyes rémülettel ismeri fel ebben a rémálom-világban a mai modern városi környezetet. Csontvázokkal teli metrók, kétdimenziós üzletember-dominósor dõl végig az utcán, a falak egy számítógépes játék textúrájával villog... Nyugtalanító, látomásszerû történet ez. A kislánynak pedig a cirkuszban két filmet vetít a bohóc...

Második harmad (elsõ film). Kawajiri Yoshiaki (Ninja Scroll rendezõje és írója, részt vett a Metropolisban és az X-ben is mint key animator). A "rohanó ember" egy versenyzõ, aki tíz éve nyeri a futamokat. Mert nyerni kell, mert rohanni kell, mert nem szabad veszteni... Testét és lelkét nem kímélve hajtja magát. Ez a történet több, mint egy szokásos versenyzõs sztori, de csak a környezete miatt: a Neo-Tokyo másik két történetének fényében máshogy értelmezi ezt is a nézõ.

Harmadik harmad (második film). Katsuhiro Otomo (Memories-ban az utolsó történet, az Akira és az Avalon rendezõje) anti-utópiszikus látomása. Kifejezetten az Akirára emlékeztet, és hasonlóan nagyszerû, megdöbbentõ, ijesztõ, sûrû, fojtogató hangulatú történet, mely a humort sem nélkülözi. Egy dzsungel mélyi bánya leállításáról szól, az azt kivitelezni próbáló mérnök-hivatalnokról és a robotokról, akik ott dolgoznak... Zseniális, Memories- és Akira-rajongóknak mindenképpen melegen ajánlott, a többieknek pedig simán csak nagyon. :)

Rövid, ötletekkel telezsúfolt anime három neves rendezõtõl: nem érdemes kihagyni, még ha sokaknak nem is fog talán tetszeni a szokásostól eltérõ stílus.

9/10.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

SaiyaGin

Quote from: LazzaretMost néztem végig az Erementar Geradot. Elsõ rész után teljesen a Zeldás idõkre emlékeztetett. Ahogy néztem egyre szeb történet alakult ki amibõl sosem hiányzott az izgalom. Rég láttam ilyen szép animet. Persze volt benne ami szomoru és drámai volt de ezek semmit sem rontanak rajta. A romantikus szál egyszerüen fenomenálisan volt végig vezetve. Részletesen kidolgozott történet és háttérvilág. Egy igazi remekmû. Csak ajánlani tudom mindenkinek aki szereti ezt a stílust.  :jee: :jee: :jee:

Az elsõ 5 részen vagyok túl, és eddig nekem is nagyon tetszik!:)

Lazzaret

Teljesen magávalragadó tud lenni a története :)


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

*Körülnéz, keresi Necrid anime ajánlóit..nem találja..megnézi a pm-et..semmi*
Nem mintha sietetni akarnálak vagy vakami. :rolleyes:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kupo

Detective Conan 366
Ma néztem meg a 366-ot, nekem tetszett, csak ez a Part One volt, kell a többi Part is. :D Még nem unom a Conan-t, egyik kedvencem. :)

Maron

Quote from: KupoDetective Conan 366
Ma néztem meg a 366-ot, nekem tetszett, csak ez a Part One volt, kell a többi Part is. :D Még nem unom a Conan-t, egyik kedvencem. :)

Azt is le kéne tölteni végre ^^; És mit szólsz ahhoz, hogy a 425. rész special, BO vs FBI? =)

Utoljára Mai-Otome 8. részt láttam. Picit jobban tetszik most, mint az elõzõ sorozat^^; [COLOR="White"]És Alyssa-channak érdekes a figurája xD[/COLOR]

SaiyaGin

Quote from: MaronÉs mit szólsz ahhoz, hogy a 425. rész special, BO vs FBI? =)

Én már várom! :lazza:

Necrid^

Quote from: SaiyaGinÉn már várom! :lazza:
Detto.;)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Relunx

Ismét egy romantikus történet, csak másik csaj-fõszereplõvel. De tetszik. Nyugalmas óráimban kitûnõ szórakozás. S még az elvonási tüneteket is kezeli. :D

Relunx

Lt. Simoan Blarke

Végre befejeztem... naggggggyonjóóóóóó :D:D:D:D:D:D:D most már csak kb 2 cucc van a gépemen full leszedve, amit nem láttam... nem tudom, Vandread session 2t, Fullmetal Alchemistet vagy valami mást (nosztalgia... Champloo? Bebop?) nézzek. Help me :bruhuhu:  :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Necrid^

Quote from: blarkeVégre befejeztem... naggggggyonjóóóóóó :D:D:D:D:D:D:D most már csak kb 2 cucc van a gépemen full leszedve, amit nem láttam... nem tudom, Vandread session 2t, Fullmetal Alchemistet vagy valami mást (nosztalgia... Champloo? Bebop?) nézzek. Help me :bruhuhu:  :D
végig nézni egy excel saga-t.nem vagy semmi. Grat hozzá.;)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Ramiz

Quote from: blarkeVégre befejeztem... naggggggyonjóóóóóó :D:D:D:D:D:D:D most már csak kb 2 cucc van a gépemen full leszedve, amit nem láttam... nem tudom, Vandread session 2t, Fullmetal Alchemistet vagy valami mást (nosztalgia... Champloo? Bebop?) nézzek. Help me :bruhuhu:  :D
Nézd FMA-t, hogyha te is abbahagyod, akkor felszabaduljon a gépeden a hely. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: RamizNézd FMA-t, hogyha te is abbahagyod, akkor felszabaduljon a gépeden a hely. :)
Gonosz. :rolleyes:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizNézd FMA-t, hogyha te is abbahagyod, akkor felszabaduljon a gépeden a hely.
Mitakarsz, csak 4 giga kb :D:D:D:D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Manitu

Quote from: blarkeMitakarsz, csak 4 giga kb :D:D:D:D
:eeek: Az 51 rész? Legfeljebb rm-ben, de akkor az amúgyis nézhetetlen :D


Lt. Simoan Blarke

akkor számoljunk. 170 * 50 = ah... akkoris, ez csak kb 8 giga. úgyis sokalltam a helyet a vinyón :D:D:D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Slayer_Ace

Burst Angel 1-3
A története jónak ígérkezik, és a grafika is bejön (mellesleg szeretem a mechás animeokat :) )
Az opening song-ja viszont nagyon nem tetszik...(talán már túlságosan megszoktam, hogy nõk éneklik?:3x3: )

Bandita ^^

Elfogyott a válium... Szal nemtudtok valami agyzsibbasztó :haha: , vagy esetleg némileg szeduktív tipusú animét ajánlani? (f.ex: Tenchiiii-type)

Most végeztem a teljes Saiyuki-series-el.(Genso Maden+Reload+Gunlock)
Bleach-pótlót kerestem, és félig-meddig meg is találtam... Picit lassabb a történet de legalább olyan izgalmas... ....néha.... ...néha meg nem....:haha:
Hakkai RULZ!!
Szal:10/7.5 :jee:

De mostmár vmi vidámabb kellene...
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Bandita ^^nemtudtok valami agyzsibbasztó :haha: , vagy esetleg némileg szeduktív tipusú animét ajánlani?
(Agyzsibbasztás: Yu-gi-oh :haha:) Ha valami poénos agyzsibbasztásra gondolsz, akkor az Excel Saga nagyon be fog jönni... annyira beteg, hogy az már... már-már képes még jobban kitágítani a japánok által kialakított "idióta kényelmesek vagyunk" nézõpontot "NAGYON idióta kényelmesek vagyunk" nézõpontra ;D remélem követhetõ volt:D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

SaiyaGin

Erementar Gerad 08

Ez nem volt túl vidám. Szegény Selena-chan! :bruhuhu:

Bandita ^^

Ez a Mai-otome nem is rossz... Kár hogy csak 7 rész van az ftp-n. :bruhuhu:
Vagy vki tud másról is ??? :rolleyes: /Kérdõ jellegû célzás/ :rolleyes:
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Bandita ^^

Quote from: blarke(Agyzsibbasztás: Yu-gi-oh :haha:) Ha valami poénos agyzsibbasztásra gondolsz, akkor az Excel Saga nagyon be fog jönni... annyira beteg, hogy az már... már-már képes még jobban kitágítani a japánok által kialakított "idióta kényelmesek vagyunk" nézõpontot "NAGYON idióta kényelmesek vagyunk" nézõpontra ;D remélem követhetõ volt:D

3. olvasásra felfogtam... thx:haha:
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Necrid^

Quote from: Bandita ^^3. olvasásra felfogtam... thx:haha:
De ténleg naon készülj rá mert naon beteg, én 6 részt birtam. :haha:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Kvikveg

#4919
Bleach

Ismertetot itt nem irok hozza, van 100 kb.
Nos. Meg nincs vege. Grrr.
Elony: jo karakterek (Zaraki Kenpachi :kiraly: ), jo tortenet, bar talan "kisse" elhuzzak. Remelem nem lesz belole retesteszta. A sok harcijelenettol a vegen mar agyzsibbadast kaptam, bar meg kell adni, valtozatos. Ami nem, az Ichigo menetelese az egyre erosebb statusz fele, kotelezoen megszakitva majdnem meghalok jelenetekkel... Illetve az en csokott nevmemoriamnak tul sok nev van, szerencsere ezen egy-egy jolfejlett Bleach oldal segit.
Szoval, szeretnem, ha vegre a harcokon kivul tortenne is valami, es a tortenet nem csak a szukseges atvezeto lenne ket megabunyo kozott. Szeretnem, ha lenne egy jo befejezese, es nem laposodna el...:rolleyes:
Most pedig megyek narancssarga hajat csinaltatni es fekete szamurajszerkoban rohangaszni feher kopennyel. :hehe:

edit: Az OSTja nagyon jo, a zeneket nagyon eltalaltak.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.