Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: White SeeDAz én felfogásom szerint itt kezdõdnek az ecchie stílusú sorozatok:
Girls Bravo
He is My Master
DearS

ezekhez képest sehol sincsen:) Meg az FLCL-ben is több volt az erõsebb ecchie mint itt:)
Érdekes, nálam kábé ott végzõdik :D Ami ezek után jön, az nálam már hentai :D


Bandita ^^

#5611
Hát még 4 részt kell valahonnan összevadásznom.

Igazság szerint meglepett. Azt hittem valami vígjátékocska, semmi xtra. Kb. a 9. részig így is van. Utána viszont olyan szinten fordul 180 fokot az egész, hogy aszittem leesek a székrõl.
:ejj: Sokminden kavarog most bennem. Nem a legjobbkor jött ez a stílus. Ettõl függetlenül nagyon teccik. Ahogy [COLOR="White"]Kaede kifordult önmagából,[/COLOR] arra nem számítottam, sem [COLOR="white"]Asa állapotára[/COLOR]. Igencsak meglepõdtem. Már nagyon várom a végét. Pillanatnyilag el nem tudom képzelni hogy minden rendbe jöjjön... :(
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Danhibiki

Nem is tudom, nem olyan rossz ez, csak nekem alapjában nem nagyon tetszenek az ecchie-k, mert olyan unrealisztikusak számomra, meg nem is igazán szeretem ezt a párosítást, hogy egy csávóra "1000" nõ...:rolleyes:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Member

[SIZE="3"]Végre visszatértél!!![/SIZE]

Valaki megmondaná nekem, hogy mi az a határ, mely elválasztja a hentai-t az ecchie-tõl? (Nem arra gondoltam, hogy az utóbbiban nem rakják össze ;))

Bandita ^^

Quote from: Member[SIZE="3"]Végre visszatértél!!![/SIZE]

Valaki megmondaná nekem, hogy mi az a határ, mely elválasztja a hentai-t az ecchie-tõl? (Nem arra gondoltam, hogy az utóbbiban nem rakják össze ;))

Szerintem a határt már a közlekedés-felügyelet PR-osztályán is megállapították: LÁTNI & LÁTSZANI!!! :muhahah: :muhahah:
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Member

Quote from: Bandita ^^Szerintem a határt már a közlekedés-felügyelet PR-osztályán is megállapították: LÁTNI & LÁTSZANI!!! :muhahah: :muhahah:

Hiszen a "Az egyszerû igazságok a legmélyebb igazságok", ugyebár ;).
Itt most arra gondoltam, hogyha részletes a cici az már hentai vagy még lehet ecchie (tehát ha nem tesznek közé semmit)?

Danhibiki

Quote from: MemberHiszen a "Az egyszerû igazságok a legmélyebb igazságok", ugyebár ;).
Itt most arra gondoltam, hogyha részletes a cici az már hentai vagy még lehet ecchie (tehát ha nem tesznek közé semmit)?
Gondolom az a hentai, ahol már van "akció", gondolom érted, hogy mire gondolok.:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Member

Quote from: DanhibikiGondolom az a hentai, ahol már van "akció", gondolom érted, hogy mire gondolok.:D

Meg gondolom amikor már alul is elmerülnek a részletekben :). Nehéz meghúzni egy kategória határait. A Ranma, GitS és az EL is mutat részletgazdag idomokat, de szerintem ez utóbbi kettõ még ecchie sincs (utóbbiról szívesen megkérdezném Blarke-t, de most alszik szegény :)).

Danhibiki

Quote from: MemberMeg gondolom amikor már alul is elmerülnek a részletekben :). Nehéz meghúzni egy kategória határait. A Ranma, GitS és az EL is mutat részletgazdag idomokat, de szerintem ez utóbbi kettõ még ecchie sincs (utóbbiról szívesen megkérdezném Blarke-t, de most alszik szegény :)).
Attól, mert mutatnak egy meztelen testet vagy csak mellet, attól még nem lesz valami ecchi!:ejnye:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Member

Quote from: DanhibikiAttól, mert mutatnak egy meztelen testet vagy csak mellet, attól még nem lesz valami ecchi!:ejnye:

Oks, akkor kategorizáláskor maradok a "kellemes naturalizmus" jelzõnél :p .

Danhibiki

Quote from: MemberOks, akkor kategorizáláskor maradok a "kellemes naturalizmus" jelzõnél :p .
Ez egy jó megoldás...:D De most gondolj bele: Mondjuk egy vígjátékot sem nevezünk akciófilmenk, ha mondjuk elõkerül egy pisztoly és lõnek vele kettõt.:rolleyes:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Member

#5621
Quote from: DanhibikiEz egy jó megoldás...:D De most gondolj bele: Mondjuk egy vígjátékot sem nevezünk akciófilmenk, ha mondjuk elõkerül egy pisztoly és lõnek vele kettõt.:rolleyes:

A saját idióta mangámat szeretném "beskatulyázni" és nemtom, hogy mit kapjon (alapvetõen egy mágiaorientált középkori valami, de ez most nem fontos). Az elején sokszor elõfordulnak mezítelen lánykák, meg a fõhõs elejt egy-két kedves beszólást a nõi karik külsejére és a haverja (nem létezõ) szexuális életérõ (gyorstüzelõ-zés, meg hasonlók). Aztán az átverés lezárása után (hangulatváltás a sztori 1/3-ánál) már van egy lágyabb elõjáték és egy eléggé durva erõszaki kísérlet is (még a csaj nyakát is szívja a kiméra, mintha vámpír lenne). Szal' ezeket összerakva:
Semmi, Ecchi-szerû vagy Hentai-szerû?

Ja, tom hogy OFF, vigyázni fok' (hányszor megígértem már :D)

Fazék

Quote from: MemberA saját idióta mangámat szeretném "beskatulyázni" és nemtom, hogy mit kapjon (alapvetõen egy mágiaorientált középkori valami, de ez most nem fontos). Az elején sokszor elõfordulnak mezítelen lánykák, meg a fõhõs elejt egy-két kedves beszólást a nõi karik külsejére és a haverja (nem létezõ) szexuális életérõ (gyorstüzelõ-zés, meg hasonlók). Aztán az átverés lezárása után (hangulatváltás a sztori 1/3-ánál) már van egy lágyabb elõjáték és egy eléggé durva erõszaki kísérlet is (még a csaj nyakát is szívja a kiméra, mintha vámpír lenne). Szal' ezeket összerakva:
Semmi, Ecchi-szerû vagy Hentai-szerû?

Ja, amúgy az "átverés" felénél járok :(.
ööö mi a sorozat címe? nem mintha érdekelne, csak úgy érdeklõdnék :D

Cobra

A Fafnert egyszerûen NGE klónnak lehetne titulálni, de nem az :)
A XEBEC csinálta, akik a Stellviát is megalkották, de szerencsére itt már sikerült normális grafikát összehozni. A zenéje elsõ osztályú, lehet többe került az OST, mint maga az anime elkészítése :)
A történet erõsen hasonlít az NGE-re, de én úgy érzem inkább annak továbbgondolása, továbbfejlesztése. Itt legalább többé-kevésbé érthetõ a mondanivaló. A történet kb 200 évvel a jövõben játszódik, a Földet idegenek szállták meg, és egy kis csoport harcát követhetjük nyomon. Sajnos az utolsó 2 részig szinte semmi nem derül ki az ellenségrõl, sõt a végén is sokminden magyarázat nélkül marad. Ez talán annak tudható be, hogy a történet 98%-át a fõhõs szemszögébõl követjük.
Az anime erõs dráma akcióval tûzdelve. Idáig ilyennel még nem találkoztam, de humoros jelenet egyáltalán nem volt, csak 1-2 megmosolyogtató részlet, de az is szorosan beleillett a történésbe. Rossz hangulatban lévõ emberek ne álljanak neki, mert csak még rosszabb lesz :)  [COLOR="LemonChiffon"](a szereplõk nagy részét se érdemes megkedvelni ;) )[/COLOR] Több (valószínûleg szándékos) utalást találtam az NGE-re benne, de ennek ellenére megmarad egyedinek a történet. Itt a germán mitológiát használták fel, ami azért is furcsa, mivel a szereplõk japánok. Ráadásul sokmindennek német elnevezése van, ami igen érdekesen hangzik japánul kiejtve.
Mint írtam, a zene elsõ osztályú, kíválóan illik a történésekhez az alájuk berakott dallam.
A történet hiányosságai és az átlagos grafika miatt én csak egy 7,5/10-et adok, de ennek ellenére ajánlom azoknak, akik szeretik a drámát, és a komolyabb darabokkal is meg mernek bírkózni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Rounin

Quote from: CobraRáadásul sokmindennek német elnevezése van, ami igen érdekesen hangzik japánul kiejtve.

Az NGE-ben is elég sok német elnevezés volt :)


Na végignéztem ezt a Wolf's Rain-t.
A zenére szót pazarolni felesleges - Kanno Yoko az elkövetõ :p (azért a Run, wolf warrior, run c. számot énekelhetné valaki más, de igazán :S)
A rajz.. nyamm, kifejezetten gyönyörû egyes jelenetekben, nagy általánosságban pedig szép. Egyedül Kiba szemei zavartak, de sebaj. Szép az egész^^
A szereplõk szerintem könnyen érthetõek, nincsenek érthetetlen motivációk..  talán csak Darciával volt bajom a végefelé O.o
A sokat kritizált befejezés sem szörnyû :hehe: Szóval ne szidjátok már. Jó kis anime ez.
Ezt se fogom megbánni, hogy megnéztem. Végig élveztem^^

ps.: a 15-18. részeket ki lehetne hagyni nyugodtan. Gyakorlatilag csak ismétlés.

Ramiz

Quote from: RouninA rajz.. nyamm, kifejezetten gyönyörû egyes jelenetekben, nagy általánosságban pedig szép. Egyedül Kiba szemei zavartak, de sebaj. Szép az egész^^
:eek: :3x3: A... rajz... szép?...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz:eek: :3x3: A... rajz... szép?...

Ezek után kezdek tényleg kételkedni a józan ítélõkészségedben :p Igen O.o Sõõõt! Iken. Szép.

Nem gyönyörû, nem rendkívüli, nem kiemelkedõ. Csak szép O.o A farkasok sokszor gyönyörûek mondjuk, de sajna nem az egész ilyen. O.o

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Ramiz:eek: :3x3: A... rajz... szép?...
ezekszerint nem csak nekem vannak minõségbeli fenntartásaim az említett mûvel... :3x3: a sztorit meg ne elemezgessük, van akinek beüt, nekem nem tetszett. pont. a zene az valóban Yoko Kanno, ennek ellenére nem alkotott olyan nagyot - a Shiro kivételével nekem az OSTbõl max. a Stray tetszik, az is Steve Conte hangja miatt. pont. Bebophoz és GitShez jobbat csinált. :3x3:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lazzaret

Végre egy anime ami bemutatja miért is jó mangát rajzolni és olvasni. Miért is jó elmenni ilyen nagy douhjin (remélem jól írtam) találkozóa. És mégis miért olyan nagyszerû dolog ez az egész. Egy egyszerü kis vígjáték ami elég életszerü és szórakoztató egyben. Nagyon tetszet az egész storya is. A lényege hogy egy srác elmegy a barátaival egy ilyen kiálításra. Eleinte baromira nem bírja az egészet, tömeg hangoskodás. Teljesen rossz képet alkott magárol az egészrõl. A kiálitáson elveszti a barátait a tömegben ezért ki akar jutni az épületbõl. Utközben taloálkozik egy lányal aki mangát rajzól. Bemutatja neki milyen jó móka is az egész. Mire vége a napnak teljesen megtetszik neki ez az egész. Igy elhatározza hogy õ is belekezd egy ilyenbe.

Na igy indul az egész.Vannak bene egész jó poénok. A grafika is elég szép. A zene és a szinkron tökéletesen passzol az egészhez. Nekemnagyon tetszet.

Értékelés: 10/8


www.arkangyalok.uw.hu

Alkyra

Quote from: LazzaretVégre egy anime ami bemutatja miért is jó mangát rajzolni és olvasni. Miért is jó elmenni ilyen nagy douhjin (remélem jól írtam) találkozóa. És mégis miért olyan nagyszerû dolog ez az egész. Egy egyszerü kis vígjáték ami elég életszerü és szórakoztató egyben. Nagyon tetszet az egész storya is. A lényege hogy egy srác elmegy a barátaival egy ilyen kiálításra. Eleinte baromira nem bírja az egészet, tömeg hangoskodás. Teljesen rossz képet alkott magárol az egészrõl. A kiálitáson elveszti a barátait a tömegben ezért ki akar jutni az épületbõl. Utközben taloálkozik egy lányal aki mangát rajzól. Bemutatja neki milyen jó móka is az egész. Mire vége a napnak teljesen megtetszik neki ez az egész. Igy elhatározza hogy õ is belekezd egy ilyenbe.

Na igy indul az egész.Vannak bene egész jó poénok. A grafika is elég szép. A zene és a szinkron tökéletesen passzol az egészhez. Nekemnagyon tetszet.

Értékelés: 10/8

Hmm..errõl jobb ha nem feledkezem meg. Már rég kerestem egy ilyen animét.
Bár most épp Fate-Stay Night ámulatban vagyok, de majd megnézzük ezt is.:)

SaiyaGin

Nemrég fedeztem fel, hogy kijött ez a két rész, de igen hamar lejöttek, így hamar meg tudtam nézni õket.:)
A 25. rész a Lord of Terror legyõzése után kezdõdik, Urddal egy igen furcsa dolog történik. Ennek következtében jobban megismerhetjük Urd kedves oldalát.
A 26. rész Skuldról szól (ez az elsõ rész, ahol sikerült megkedvelnem), õ is kitör a "Keiichi is a pervert! Onee-sama belongs only to me!"-szerepkörébõl.:)
A rész egyik jelentében Urd ismét megbünteti Aoshimát. :muhahah: :lazza:

Manu

De meg kéne már néznem valamit!!
Az ajánlókat olvasgatva csak a Paradise Kiss keltette fel az érdeklõdésem de kizárólag roderick és Fazék miatt.... khmmmm.... szóval az ízlésükbe és kritikus szemléletükbe vetett bizalmam miatt... :D
Amúgy amolyan shonen-ai?

zolan43

Az FLCL után azt gondoltam, hogy ennél pihentebb sorozat nem létezik. TÉVEDTEM!
Az utolsó rész meg rászolgál a címére, ott még egy lapáttal rátesznek.
Ami nem tetszett: [COLOR="LemonChiffon"]"Hail Ilpalazzo!" + karlendítés, még jó hogy nem volt bajusza[/COLOR]...

Fazék

Quote from: ManuDe meg kéne már néznem valamit!!
Az ajánlókat olvasgatva csak a Paradise Kiss keltette fel az érdeklõdésem de kizárólag roderick és Fazék miatt.... khmmmm.... szóval az ízlésükbe és kritikus szemléletükbe vetett bizalmam miatt... :D
Nem vagyok rá méltó! Nem vagyok rá méltó! :D

nem shonen-ai, mert férfiak közötti szerelemrõl szerencsére ha jól emlékszem, csak nagyon minimálisan esik szó, de azért ahogy divatszakmában várható, vannak benne kicsit másabb emberek is. És a fõszereplõ férfi is "gyanús egy kicsit", de nálam még simán a nézhetõ kategóriába esett ilyen szempontból, pedig ha jól tudom egy kicsit homofób vagyok. szóval 99%-ban hetero kapcsolatokról szól. :)

Moha

Wáááá, megint egy lezáratlan történet! :haját tépõ smiley:
Amúgy tipikus "nem tudok választani a csajok közül" anime. :D Mostani hangulatomban jól jött, és egész gyorsan végignéztem. Hmmm... nekem lett volna ilyen "problémám". :rolleyes:

Úgy összhatásban egész jó, bár szerintem nagyon hangulatfüggõ. A grafikája tetszett, a karakterek egész jól kidolgozottak (Tojou-chan rules), az outro pedig egyszerûen szuper. :) Túl sok egyebet nem tudok mondani róla. A sorozatok spoiler nélküli részletezése valahogy sosem ment igazán. :)

Már csak az OVA részek vannak hátra. Remélem ott már azért kiderül valami... (az ég :rolleyes: )

Alkyra

#5635
Quote from: MohaWáááá, megint egy lezáratlan történet! :haját tépõ smiley:
Amúgy tipikus "nem tudok választani a csajok közül" anime. :D Mostani hangulatomban jól jött, és egész gyorsan végignéztem. Hmmm... nekem lett volna ilyen "problémám". :rolleyes:

Úgy összhatásban egész jó, bár szerintem nagyon hangulatfüggõ. A grafikája tetszett, a karakterek egész jól kidolgozottak (Tojou-chan rules), az outro pedig egyszerûen szuper. :) Túl sok egyebet nem tudok mondani róla. A sorozatok spoiler nélküli részletezése valahogy sosem ment igazán. :)

Már csak az OVA részek vannak hátra. Remélem ott már azért kiderül valami... (az ég :rolleyes: )

Nem fog.^^
Csak a mangában derül ki. S egyb. ajánlott AZT olvasni, mert az anime sokkal ócskább.
A manga viszont...:)

Manitu

Quote from: AlkyraNem fog.^^
Csak a mangában derül ki. S egyb. ajánlott AZT olvasni, mert az anime sokkal ócskább.
Az OVA meg még annális inkább :( Az elsõ meg az utolsó jó belõle, de a közbülsõ négy igazándiból szemét.


Danhibiki

Quote from: Mohaaz outro pedig egyszerûen szuper. :) Túl sok egyebet nem tudok mondani róla.
Na nekem pont az outro-ja nem tetszett! Nekem olyan búcsús feelingû a zene...:hányos smiley:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Lazzaret

Quote from: MohaWáááá, megint egy lezáratlan történet! :haját tépõ smiley:
Amúgy tipikus "nem tudok választani a csajok közül" anime. :D Mostani hangulatomban jól jött, és egész gyorsan végignéztem. Hmmm... nekem lett volna ilyen "problémám". :rolleyes:

Úgy összhatásban egész jó, bár szerintem nagyon hangulatfüggõ. A grafikája tetszett, a karakterek egész jól kidolgozottak (Tojou-chan rules), az outro pedig egyszerûen szuper. :) Túl sok egyebet nem tudok mondani róla. A sorozatok spoiler nélküli részletezése valahogy sosem ment igazán. :)

Már csak az OVA részek vannak hátra. Remélem ott már azért kiderül valami... (az ég :rolleyes: )

Valahogy én is ezen a véleményen voltam. habár az OVA-kat nem néztem meg. Viszont a manga szép és jó csak nem akarok addig neki ugrani mig az Angel Sanctuaryt végig nem olvastam.


www.arkangyalok.uw.hu

Bandita ^^

Elkezdtem nézni a Da-Capo-t.... Nagyon ari. Ugye nem fog senki meghalni/begolyózni/kifordulni önmagából/skizofrén lenni/hitman-t játszani/stb. Szal ugye nem lesz Shufflikus??? Ugye???? :confused:
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."