Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: kisviragés mondja már el nekem valaki: ha valaki azt írja egy animérõl, hogy mennyire húdejó, akkor õ a faszagyerek.
ha valaki ide mer állni, és azt mondani: bocs sárcok, nem tetszett, ezért és ezért, akkor az mingyár a badguy?
amint már mondtam: ha valaki egy ember (jelen esetben katz) véleménye alapján nem nézi meg az FMAt az meg is érdemli!
szálljunk le a témáról. KÖSZI
katz, elfelejtettél átjelentkezni! :ejnye:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

Quote from: Ramizkatz, elfelejtettél átjelentkezni! :ejnye:
upc ...


edit: jaj, már megint :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Feldin

Quote from: Ramizkatz, elfelejtettél átjelentkezni! :ejnye:
:lame:
:lol: :lol: :lol:
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

katz

Quote from: Ramizkatz, elfelejtettél átjelentkezni! :ejnye:
:lol:

Sajnos az ország másik végében van jelenleg a kedvesem :(

Moloko

#5584
még csak a harmadik résznél tartok az elsõ sorozatban, de azért azt el kell mondanom, hogy az olyan anime amin hahotázni kezdek a nézése közben ritka mint a fehér holló, ez pedig olyan :rotflol:


Javítanom kell: sajnos az elsõ 10 rész végére egysíkúvá vált a dolog...
most már csak az a kérdés, lesz e még ebben a sorozatban fellendülés?

Lazzaret

Hát túlvagyok az elsõ mhárom részen de sztem itt be is fejeztem. Nagyon nem tetszik. Egy hatalmas baromság a rosszabik fajtából. Még a Green Green nél is rosszabb poénok voltak eddig. Mondjuk ezen a Power Rangers bõl vett dolgok teljesen betettek nekem. Ecchis rész van benne dögivel amik egész jól néznek ki de ennyi. Szinte semmilyen történet, sok helyen gyengus grafika( kivéve az ecchis jelenetek) és rossz és gyenge poénok jellemzik az egészet.

10/3


www.arkangyalok.uw.hu

Kvikveg

Quote from: White SeeD...
Lefogadom 30 év múlva (ha még élek) végre nálunk is lesz comifes, betámolygok a botommal/tolókocsival és nézem ahogy a fiatalok jól furcsálják és nevetségesnek találják pl az NGE-t, FMP, vagy amit akkor éppen látni fog valaki:)
De alapjaiban jó volt. Én szeretem az ilyen régi (vetítési éve 1973) animeokat és csak ajánlani tudom mindenkinek, hogy lássátok honnan indúlt a scifi:) (Nem pont innen de majdnem:p)
:)
Ja es pisztoly. Lezerpisztoly.
Na ezt is felvesem a listara...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Nem fogok pontozni, mélyrehatóan elemezni. Csak annyit írok, milyen benyomást keltett ;>


Angel's Egg:

Elsõre nagyon érthetetlen volt.. a végére viszont kezdett minden kikristályosodni. Sajnos hamar vége lett, így nem értek belõle szinte semmit.
De azért jó volt ;>
A rajz szürreális, sokszor beteges, de tetszett. A két szereplõbõl a kislány volt az, aki .. imho ronda (a hangjávan nem volt gond) :) A Férfi mind küllemében, mind hangjában belopta magát a szívembe.
Ez nem vetítésre való =] Ettõl függetlenül kellemes emlék lesz^^

Chobits:

Egy kedves, humoros, könnyed sorozatot kerestem. Nagyjából meg is találtam a számításaim, bár a Chobits bizonyos részei kifejezetten nyomasztóak és lehangolóak. Ennek ellenére jókedvre hangolt és megszerettem a szereplõket (még Hidekit is a túlzó gesztusaival).

Golden Boy:

Eh.. ez tényleg túl beteg lenne már Shiroi-nak :D
Nagyon kretén, nagyon ecchi. Csak a megastréber fõhös nem volt szimpatikus teljes mértékben (túl stréber, túl jótét lélek.. tenyérbemászó >;>)
:whoah: (azért nem kiemelkedõ (csak perverzitásban) :p)

Witch Hunter Robin:

Na végignéztem. Valóban összejött egy fõ történetszál, ami ráadásul végig lekötött. Tetszett, hogy nem volt kiszámítható.
Kellõen misztikus, remek introval (csak a zene fekszi meg kicsit a gyomrom alatta), jó zenei aláfestéssel amúgy, szép rajzzal, kedvelhetõ karakterekkel^^
Okkultizmus :whoah:
Nekem egyik kedvencem lesz ezentúl.
Lehetne folytatása igazán =(

SaiyaGin

School Rumble 08-09
A 9. résznél nem teljesen értem, hogy Harima miért van ott, ahol. Azért van, ami a 8. rész végén történt?

Lt. Simoan Blarke

na végignéztem. (huh, kemény 3 rész, megeröltetõ volt :rolleyes: )
hát összességében véve
1) incest. blöe.
2) romantika-style, ami "makes no sense"... nekem nem jött be.
3) volt benne álom-a-valóság jelenet. kicsit elcsépelt dolog, meg utálom az ilyesmit.
4) nagybetûs Isten - uuuutálom, amiben "Isten" valóság, és nem csak feltételezés... márpedig itt valóság volt...
5) a hugica szerintem nem az igazi. idióta iszonyathosszúhaj, széles száj...
na de azért legyen pozitív is:
1) "trúfrendsip" befigyel... meg "igaz apai szeretet"... meg mittudomén :D
2) nem tudjuk meg az effektív végkifejletet.
3) jól néz ki a hétpengéjû kard. :rolleyes:
összességében véve viszont annyira nem volt rossz, mint egyes dolgok, és hamar túl lehetett rajta esni (nem úgy, mint pl. a Love Hinán)... 10es skálán 6.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Fazék

Quote from: blarke(nem úgy, mint pl. a Love Hinán)... 10es skálán 6.
Benned hasonlóan mély nyomot hagyhatott a Love Hina, mint bennem az EL :haha: szinte minden értékelésedben így vagy úgy, de megemlíted :haha: :lol:

Karin ep9
aranyos, de uncsi és ha 2x elmosolyodtam közben. végképp kifogytak a poénokból. ideje ezt a sorozatot is elkezdenem abbahagyni :D

Lazzaret

Quote from: blarkena végignéztem. (huh, kemény 3 rész, megeröltetõ volt :rolleyes: )

összességében véve viszont annyira nem volt rossz, mint egyes dolgok, és hamar túl lehetett rajta esni (nem úgy, mint pl. a Love Hinán)... 10es skálán 6.

Olvasd a mangát én is azt teszem és ezerszer jobb. És a lényeg hogy ott van végkifejlett is és remek story is.


www.arkangyalok.uw.hu

Lt. Simoan Blarke

Quote from: LazzaretOlvasd a mangát én is azt teszem és ezerszer jobb. És a lényeg hogy ott van végkifejlett is és remek story is.
félreérted... nekem pont tetszett, hogy nincs meg a végkifejlet, lehet találgatni :rolleyes:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

kikuchiyo

Leszedtem egy Ayakashi - Japanese Classical Horror nevû sorozat elsõ részét, eddig bármi lehet belõle... egy n0name/n00b csapat fordítja, ami elõnyös, mert még lelkesek, csináltak hozzá külön magyarázó pdf-et is, de elõfordulhat, hogy pár rész után feladják.
Failure is the default option

Feldin

Quote from: kikuchiyoLeszedtem egy Ayakashi - Japanese Classical Horror nevû sorozat elsõ részét, eddig bármi lehet belõle... egy n0name/n00b csapat fordítja, ami elõnyös, mert még lelkesek, csináltak hozzá külön magyarázó pdf-et is, de elõfordulhat, hogy pár rész után feladják.
honnan?? :D
érdekelne!
ftp-n van?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Kvikveg

Quote from: White SeeD...
Mindenesetre jól mutat rajtuk a testhet álló szkafander (Kvikveg ugye ezt látod és felírtad a jegyzetfüzetedbe?:D).
...
kilyuggatnák (ezt is írd fel:p)
:hehe:
Az elsonel nem tudom mire gondoltal, hacsak nem a t elirasra? Hirtelen azt hittem engem akarsz testhez allo szkafanderben latni, de rajottem, hogy ennyire te sem vagy mazohista. Aztan arra gondoltam, hogy rajzolnom kene valamit?? Aztan rajottem: lezerpisztoly! :lul:

Hm. Karint kene neznem meg Bleachet...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Araki tegnap addig verte a fejemet, amíg letöltöttem egy Galaxi Angel epizódot, mondván, hogy "Benne van Envy seiyuu-ja, Mayumi Yamaguchi és hogy az milyen jó má!". Hát, érdekes. Nõi testalkat nulla (a mellek lefolynának, ha nem lenne melltartójuk, a csípõjük akár egy 5 éves kisfiújé), van benne egy Sawachika-ra emlékeztetõ lény is (még talán a személyiségük is hasonló). Mayumi csontra ugyanazon a hangon ad elõ egy vöröshajú "bombázó" kapitányos beütésõ nõt, mint egy "Irigységet", szóval a hangulat megvolt :). Kemény ökörségnek tûnik úgy 8-13 évesek számára, de semmi több.

SaiyaGin

Quote from: White SeeDaz Excel Saga ami nekem nagyon nem jött be. Jó jó, voltak poénos jelenetek benne, de nem tetszett az összeség (Na igen, akik Aoi-ban nem szeretik hogy Kaoru-sama itt tudom megérteni, mert engem meg a Lord Ipalazzo irritált de az nagyon. Ott egy rész alatt több Ilpalazzo volt mint öszesen Kaoru-sama:D)

Szerintem az Ilpalazzo-samázást csak poénból dobták be.:ejnye:

Ramiz

Quote from: White SeeDÉrdekes hogy gyak nem szólt semmirõl, jobban mondva csak úgy folydogáltak az események.
Nézd meg többször is, és a rendezõi kommentárral is. Nagyon is sok mindenrõl szól az, ahhoz képest, hogy 6 rész. Pl a Noirhoz képest, ami 26, és arról szól, hogy két nõ gyakja a népet. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: RamizNézd meg többször is, és a rendezõi kommentárral is. Nagyon is sok mindenrõl szól az, ahhoz képest, hogy 6 rész. Pl a Noirhoz képest, ami 26, és arról szól, hogy két nõ gyakja a népet. :)
Kiélvezed, hogy Bonci nem tud reagálni mi? :)

Hmm.. amúgy még nem fejeztem be, mert mindenféle közbejött de a Paradise Kiss tényleg jó sorozat, igaz nem érzi magát töle az ember 100%-osan heteroszexuálisnak miközben nézi, meg néha kicsit esetlen az animáció, de maguk a rajzök gyöngyörüek, a történet meg háát... inkább végignézem és utánna nyilatkozom, de van pár jó jelenet, nem egy tipikus romantikus anime izé.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderickKiélvezed, hogy Bonci nem tud reagálni mi? :)
Jah... :lazza: Majd ha Shiroi látogat megint Kínába, akkor a Berserk jön. :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: roderickHmm.. amúgy még nem fejeztem be, mert mindenféle közbejött de a Paradise Kiss tényleg jó sorozat, igaz nem érzi magát töle az ember 100%-osan heteroszexuálisnak miközben nézi
ÁÁÁÁÁÁ :rotflol: :lul: :lol:

de azért örülök hogy más is nézi rajtam kívül, máris férfiasabbnak érzem magam :haha: de most indulnom kell a pedikûröshöz :D

Lt. Simoan Blarke

bár a megvalósítása számítógépes grafika, én ezt a cuccot mégis animének könyveltem el magamnak. röviden és tömören: baromijóóó. látványos eksön (including bullet time, és az rulez egy ilyen stuffban ;)), FFVII fílinges sztori, meg szép csajok. romantikus szál szinte abszolút nincs, szóval értékelés 9/10 :D (ha lenne, akkor talán 7-et ha kapna ;) ne vigyék egy ilyen cuccban a szükséges érzelgõsségnél erõteljesebben el a helyet az akciók elõl ;))
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Quote from: RamizJah... :lazza: Majd ha Shiroi látogat megint Kínába, akkor a Berserk jön. :__devil:

Én itt maradok :__devil: ..... [SIZE="1"]Szóval engem fogsz vele gyötörni :beken:[/SIZE]

White Seed:

Ha tetszett az anime, akkor a mangát is olvasd el, teljesen más a sztori (najóóó, nem teljesen, de nagyon). (igen, FLCL) Kicsit talán komolyabb..

Ramiz

Quote from: Fazékde azért örülök hogy más is nézi rajtam kívül, máris férfiasabbnak érzem magam :haha: de most indulnom kell a pedikûröshöz :D
Csak ne bátorítsátok egymást! :ejnye: :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: blarkebár a megvalósítása számítógépes grafika, én ezt a cuccot mégis animének könyveltem el magamnak. röviden és tömören: baromijóóó. látványos eksön (including bullet time, és az rulez egy ilyen stuffban ;)), FFVII fílinges sztori, meg szép csajok. romantikus szál szinte abszolút nincs, szóval értékelés 9/10 :D (ha lenne, akkor talán 7-et ha kapna ;) ne vigyék egy ilyen cuccban a szükséges érzelgõsségnél erõteljesebben el a helyet az akciók elõl ;))
Kicsit sokra sikeredett benne a "cucc" szó használata, de egyébként nagyjából egyetértek. Bár azért elveszti varázsát ha már másodszorra nézi az ember... azért nemrossz! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Raggie GordonKicsit sokra sikeredett benne a "cucc" szó használata, de egyébként nagyjából egyetértek. Bár azért elveszti varázsát ha már másodszorra nézi az ember... azért nemrossz! ;)
kezdem egyre kevésbé elhinni, hogy a "nem személyed ellen szól, hogy épp minden topicban téged oltalak" kijelentésed hiteles volt :D de most nem akartam nyíltan animének hívni, ha meg úgy emlegetem, hogy "valami", akkor a Lythis-félék meglincselnek :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Raggie

Quote from: blarkekezdem egyre kevésbé elhinni, hogy a "nem személyed ellen szól, hogy épp minden topicban téged oltalak" kijelentésed hiteles volt :D de most nem akartam nyíltan animének hívni, ha meg úgy emlegetem, hogy "valami", akkor a Lythis-félék meglincselnek :D
Nem, ez most tök komolyan véletlen!! Nemtom mit mondhatnék bizonyítékul, de hidd el! Én is épp meg akartam említeni, hogy "ma is minden postom blarke-szítatósra sikeredik, pedig nem is akarom...".

[SIZE="1"]Egyébként megértem: Lythis télleg felkapná a vizet ilyesmin![/SIZE] :D (csak meg ne lássa... ;) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Bandita ^^

#5608
Váááááááááááá. Hogy ezt eddig nem találtam. Pont erre volt szükségem. Démonok, Istenek, indulhat az ecchi móka..... (Rin-kun, I'm jealous!!!!!) :whoah:
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Alkyra

Quote from: White SeeDNem lesz túl nagy ecchie, arra ne is számíts:D De
Nem ecchi??Melyik sorozatot nézted te? EZ ecchi, bár nem annyira erõsen mint pl Girls Bravo vagy a DearS.

Quote from: White SeeDamúgy én azon gondolkoztam, hogy a Rin az nõi névv elvileg nemde? Legalább is elsõ Rin-em a Maburahoo-ból ismerem. +emlékszek még több Rin nevû nõre.
De pl Karin, és Shiffle-ben meg a manust hívják Rin-nek...

Az Rim. Nem Rin. A Rin egyb. lehet lány név is, ha jól tudom.