Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Rounin

Nyehh... megnéztük egy barátommal. Ma...illetve tegnap :D Ketten voltunk az egész teremben, szóval bõven el lehetett helyezkedni kényelmesre ^^

Alapjában véve tetszett, csak furcsállottam Sophie (így kell írni, ugye) hihhhetetlenül magas alkalmazkodóképességét és a sok hálivúditisz nevû betegségben senyvedõ részt benne :]

Nem kiemelkedõ, de nem bánom azt az 500 forintot rá :)

Lythis

The Yamadas: õõ nekem felejtõs volt... egyszerûen nem jött be. A grafikájától meg idegbajt kaptam... Nekem az eddig látott (hhûûûha, kõkemény 3 db:D) Ghibli alkotásból ez volt ami legkevésbé jött be...  

Comedy: ez viszont nagyon tetszett. Szép rajzolás, amibe a karakterek elnagyoltsága is tökéletesen passzolt. Semmi agyonspirázott történet, amit elmondanak, ahoz mindenki azt gondol - vagy nem gondol - hozzá amit akar. Egyszerûen jó.

Shingetsutan Tsukihime: Korrekt vámpíros történet, végre valahára klisé elemek nélkül. Tetszett, hogy olyan abszolút álomszerûnek volt ábrázolva benne néhol a valóság, és annak ellenére, hogy rendesen volt benne statikus jelenet, nekem ez csak dobott az egészen. Az OP valami kegyetlenül tetszett (ha valakinek van full verz - vagyis ami hoszabb, mint az OP, az legyen szíves Pm, vagy link, v mittomén). A karakterek is jól el vannak benne találva, habár Shiki rendesen tejbetök az elején.... Az egyetlen hátránya, hogy egy játék alapján készült, ezért rengeteg minden kimaradt a történetbõl, ami a játékban bennevan. Mondjuk a maga 13 részével szerintem túl rövid lenne ahhoz. Kicsit talán elsõre nem olyan emészthetõ...

Trinity Blood ep1: Csak ezt láttam Gonzo-ék új üdvöskéjébõl, és sajna nem nagyon gyõzött meg. Szóval nekem sok volt, hogy a vámpírvér zabáló vámpír mit idétlenkedik benne...

Fazék

#5552
Quote from: LythisShingetsutan Tsukihime...Az egyetlen hátránya, hogy egy játék alapján készült, ezért rengeteg minden kimaradt a történetbõl, ami a játékban bennevan. Mondjuk a maga 13 részével szerintem túl rövid lenne ahhoz. Kicsit talán elsõre nem olyan emészthetõ...
Egy játék? Nevezzük nevén a dolgokat, egy "horror" elemekkel fûszerezett date sim alapján készült a sorozat és habár anno a kezdetek kezdetén nekem is tetszett, ha ma látnám ordítanék fájdalmamban a kliséhalomtól (bár hogy ezt biztosan kijelenthessem újra kéne néznem, de ehhez nem sok kedvem van :)). A rajzolás teljesen steril, ha jól emlékszem, a szereplõk a szokásosak, de viszonylag szépen rajzoltak. Ugyanakkor voltak benne jó ötletek ezt el kell ismerni, de semmi igazán különös. Érzelmi szinten egész hatásos volt ugyanakkor. részemrõl 6.5/10 újraértékelve.

izé most nem kötözködni akarok, csak gondoltam épp ideje hogy kijavítsam régebbi véleményemet a sorozatról. :) (amit persze most richtig nem találok... :rolleyes: )

szerk: persze az is lehet hogy csak fáj a fejem és féleszméletlenül heverek a gép elõtt és az ördög irányítja a kezemet és gépel mindenféle marhaságot ide...

Lythis

#5553
Quote from: FazékEgy játék? Nevezzük nevén a dolgokat, egy "horror" elemekkel fûszerezett date sim alapján készült a sorozat és habár anno a kezdetek kezdetén nekem is tetszett, ha ma látnám ordítanék fájdalmamban a kliséhalomtól (bár hogy ezt biztosan kijelenthessem újra kéne néznem, de ehhez nem sok kedvem van :)). A rajzolás teljesen steril, ha jól emlékszem, a szereplõk a szokásosak, de viszonylag szépen rajzoltak. Ugyanakkor voltak benne jó ötletek ezt el kell ismerni, de semmi igazán különös. Érzelmi szinten egész hatásos volt ugyanakkor. részemrõl 6.5/10 újraértékelve.

izé most nem kötözködni akarok, csak gondoltam épp ideje hogy kijavítsam régebbi véleményemet a sorozatról. :) (amit persze most richtig nem találok... :rolleyes: )

szerk: persze az is lehet hogy csak fáj a fejem és féleszméletlenül heverek a gép elõtt és az ördög irányítja a kezemet és gépel mindenféle marhaságot ide...
Lehet, nemtom. Õõõ.. nemtudom mennyire vagy képben a játékkal kapcsolatban, de gondolom utánajártál, ahogy én is. A történet alatt azt értem, ami abban van és az anime-ot is abból ragadták ki. Történetesen, ha csak magát az anime-t vesszük, akkor hézagos, és értelmetlen, és rengeteg minden nem derül ki, ami amúgy kiderülne... (Hisui-ról és Kohaku-ról pl semmi, és Akiha-ról sem, hogy mi van vele egészpontosan.)
 Ha csak magát az anime-t kellett volna értékelnem, akkor nyílván nem lett volna ennyire pozitív.

Egyébként fenntartom, hogy nem kliséhalom - amit amúgy a történetre mondtam, és nem a szereplõk reakcióira, mert az minden anime-ban kliséhalom... nem nagyon lehet már benne újat alkotni szerintem.

edit: áhh megszoktam, ez olyasmi lehet, mint a pwnzor reflexem... valami tetszik, jösz és lehúzod.:D Még csak azt sem mondhatom, hogy nem tudod mirõl beszélsz, mert hozzám hasonlóan utána szoktál járni. Különbözünk, és más az ízlésünk, ennyi.

edit2: Arcueid-et egyébként ki nem állhattam a sorozat nagyrészében...

Fazék

Quote from: LythisA történet alatt azt értem, ami abban van és az anime-ot is abból ragadták ki. Történetesen, ha csak magát az anime-t vesszük, akkor hézagos, és értelmetlen, és rengeteg minden nem derül ki, ami amúgy kiderülne... (Hisui-ról és Kohaku-ról pl semmi, és Akiha-ról sem, hogy mi van vele egészpontosan.)
no igen, emlékszem, hogy miután a sorozat megtekintése után leszedtem a hozzá kapcsolódó képtömeget az ftp-rõl, a 3/4-ét azt se tudtam kirõl van :haha: szóval tényleg minimálisan vitték bele a játékot az anime-be és ez erõsen érzõdött, de szerencsére még így is sikerült olyat összehozniuk, hogy azért valamennyire elégedett legyen az ember :)
Quote from: LythisEgyébként fenntartom, hogy nem kliséhalom - amit amúgy a történetre mondtam, és nem a szereplõk reakcióira, mert az minden anime-ban kliséhalom... nem nagyon lehet már benne újat alkotni szerintem.
ebben is van valami és tényleg újra kéne néznem, hogy nyugodt szívvel kijelenthessem a klisé-megjegyzésemet. 2-3 év nálam nagy idõ :), a memóriám, mint egy elefánt méretû lyukakkal ellátott szita... :o

Ramiz

Quote from: Fazékfélreérted :) úgy értette, hogy mivel hozzászólás Title-ben írta Danhibiki hogy mirõl írta amit, ezért nem lehetett tudni ahogy idéztétek, hogy mi ilyen érdekes. :) persze nevekbõl ki lehetett találni, de nekem 2 oldalt kellett visszanéznem kereséssel, hogy mirõl írta ezt Danhibiki :)
szóval ha jól emlékszem Dragonball movie 12 :)
De rögtön kedve támadt megnézni, nem is tudván, hogy mi az? Jó, hogy rögtön nem azt írta, hogy "KELL!!!". :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

katz:
KERESZTÉNYSÉGFIKA (Ezt figyeld, Próféta, most lesznek Spoilerek :)):
[COLOR="PaleTurquoise"]Elsõ két rész: Ed eléggé csúnyán magyarázza Rose-nak, hogy mekkora egy barom õ meg az egész csoport.
Valahol a végefelé Rose és Dante bemennek egy feltûnõen keresztény ikonokkal díszített, kihalt templomba, ahol Dante közli, hogy ez egy régen kihalt vallás.
Végül Roy is folyton azt löki, hogy Isten nem létezik.[/COLOR]


Feldin

Quote from: LythisThe Yamadas: õõ nekem felejtõs volt... egyszerûen nem jött be. A grafikájától meg idegbajt kaptam... Nekem az eddig látott (hhûûûha, kõkemény 3 db:D) Ghibli alkotásból ez volt ami legkevésbé jött be...  
Ejnye! A Yamadas nagyon jó!!!
Grafika se rossz, passzol a filmhez.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: RamizDe rögtön kedve támadt megnézni, nem is tudván, hogy mi az? Jó, hogy rögtön nem azt írta, hogy "KELL!!!". :D
Ramiz bácsi :)
:grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:
Írtam neked Ázsia filmre leírást! 3 sor :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Member

Ateista idealista lelkemnek, mely a lélekvándorlást pártolja, már ez is jólesett.
(Pl. az olyan mûvek, mint a "Zöldségmesék" :), egyenesen halálra rémítenek. Ismeri valaki? :D)

Prof. William

#5561
Gensiken.... Elsõ három rész.

Érdekes. Elvakult anime/manga otakuk mindennpjai. Legalább megtudtam belõlle pár kifejezést mit jelent. :)  

Nem egy világmegváltó mû de érdekes. Legalább megtudom belõle hogy NE viselkedjek a nõkkel. :ejnye:

Member

Quote from: Prof. WilliamGensiken.... Elsõ három rész.

Érdekes. Elvakult anime/manga otakuk mindennpjai. Legalább megtudtam belõlle pár kifejezést mit jelent. :)  

Nem egy világmegváltó mû de érdekes. Legalább megtudom belõle hogy NE viselkedjek a nõkkel. :ejnye:

Hmm... Érdekesen hangzik. :)
Lehet, hogy egyszer belenézek. A fórumozók közül valakire már ráismertél benne :)?

kisvirag

ha valaki katz ertekelese miatt nem nezi meg az FMAt, megérdemli :rolleyes:

egyébként én sem fogom. és nem katz miatt :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

Quote from: kisviragha valaki katz ertekelese miatt nem nezi meg az FMAt, megérdemli :rolleyes:

egyébként én sem fogom. és nem katz miatt :D

Nem tudod, mit hagysz ki (25 poénos és 26 komoly "élményt") , de legalább nem vagy befolyásolható és ez elismerésre méltó.

kisvirag

teszem hozzá, egy elvakult FMA rajongonak köszönhetõ, hogy a skippelés mellett döntöttem. szóval befolyásolható vagyok :D
egyébként láttam belõle részleteket, meséltek róla, és nem tetszik. ennyi. nekem nem ez ilyen anime az esetem.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

Quote from: kisviragteszem hozzá, egy elvakult FMA rajongonak köszönhetõ, hogy a skippelés mellett döntöttem. szóval befolyásolható vagyok :D
egyébként láttam belõle részleteket, meséltek róla, és nem tetszik. ennyi. nekem nem ez ilyen anime az esetem.

Hát igen, néhány prófétánk eléggé agresszíven prédikál :). Mondjuk ha mindenki megszeretné, beledöglenék az unalomba, úgyhogy jobb ez így.

Nevl

#5567
Hát, ezt is végignéztem, az elején nagyon nem tetszett, aztán a3. rész befejezésétõl megjött a kedvem a dologhoz :D
Kicsit spoiler is: [COLOR="White"]végüli érdekes egy anime, még nem egészen értem, hogy mi lenne a mélyebb értéke, mindenesetre nagyon szépen van benne bemutatva Kouta-Yuka, ill. a srác és Lucy/Nyuu közötti kapcsolat. Bár a végén nem derül ki, hogy Lucy visszajön e közéjük vagy nem, az extrában ott van a házban Nyuu énjét használva, de nem tudom, hogy ez közbeesõ résznek számít e vagy végére +nak.[/COLOR]

Ja, ill belenéztem a Shakugan no Shana-ba is, csak nekem van olyan érzésem, hogy ezt nagyrészt a Bleachrõl koppintották? 3 epizódba belenéztem, de valahogy nem hoz lázba... valahogy úgy mint a Bleach se... bár azzal lehet megint megpróbálkozom :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Kuroi Tenshi

Nevl: -> Elfen Lied topicban sok kérdésedre választ találsz ;)
Az extra a 10,5. rész (vagy 11,5.?) még a vége elõtt van

via_mala

Quote from: katzFMA vs. Pokeg***
A történetük ugyan teljesen más, de a történet vezetésük hasonló.
Itt is inkább szétoszlanak a részek harcolosra és magánéletesre és nem konstansan van x perc harc + y perc magánélet minden részben, mint az SM-nél.
Na itt kellene abbahagyni az animézést. Ha már ilyen szintre jutottál, hogy számszerûen lebontva, százalékosan elemzed az anime komponenseit, akkor épp a lényeg vész el: az élvezet.
Én is észreveszem magamon néhanapján az ilyen jellegû szõrszálhasogatást, de rájövök, hogy nem ez a lényeg.
Mert mit vársz még a 100. anime megnézése után? Új szereplõket, új történetet, új poénokat mindig várok, de új szerkezetet, történetvezetést dehogy várok. A sablonok készen állnak, vannak jók, vannak rosszabbak, azokat használja mindenki az élet minden területén, és mégsem fújolunk egyfolytában. Egy ember minden napja nagyjából egyforma, és minden szerelem is nagyjából egyforma, és minden táj is nagyjából egyforma - csupa sablon. Igaz van belõlük 8-10 fajta, azon belül lehet tovább kategorizálni, hogy hegyvidék - hóval, vagy anélkül, dombság - fákkal vagy kopáran, síkság - tóval vagy mezõvel, de nem ez a lényeg!* Hanem a részletek, mert a részletekben minden és mindenki más. Ha a dombtetõn álló fán énekesmadár fészkel, és hajlandó is vagy észrevenni, meghallani, megcsodálni, akkor az már egyedi, de ehhez te is kellesz! Ne akarj mindenhez skatulyát találni, fogadj el mindent, amin nem tudsz változtatni olyannak, amilyen, és ne morgolódj azon, amit nem tudsz megváltoztatni.
Igen, szólásszabadság van, igen megmondhatod a véleményedet, igen lehúzhatod az FMA-t is, de nem ronthatod el más élményét, nem veheted el mástól a kellemes szórakozás lehetõségét**, és nem hiheted magadról teljes bizonyossággal, hogy igazad van. És persze én sem, de a világ tele van ilyen paradoxonokkal, és én így szeretem.

Szerény véleményem szerint a Full Metal Alchemist sok tekintetben az egyik legjobb anime, amit az utóbbi idõben sikerült megtekintenem, és egyáltalán nem sokallottam az 51 részt. Valamint nekem is az a véleményem, hogy egyáltalán nem hepiendre végzõdött, mert nem hiszem, hogy a hepiend csak annyit jelentene, hogy a "jó" oldalról mindenki életben maradt (mellesleg ez sem igaz: Hughes és mások), hiszen az élet nem egyenlõ a boldogsággal.

Love & Peace! és sry a sok :_off: -ért! :zen:

*[SIZE="1"]Legutóbb akkor akadtam ki, amikor a Mona Lisa mosolyát elemezték valami nagyokosok, hogy hány százalék öröm, hány százalék félelem, hány százalék undor stb. van benne. Leonardo forog a sírjában.[/SIZE]
**[SIZE="1"]Én ugyan még a legjobb barátaim véleményét is fenntartásokkal fogadom, mert azt vallom, hogy az ízlés az egyéni kérdés, de esetleg másokat súlyosabban befolyásol a te ledorongoló véleményed[/SIZE]
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

kisvirag

Quote from: via_malaIgen, szólásszabadság van, igen megmondhatod a véleményedet, igen lehúzhatod az FMA-t is, de nem ronthatod el más élményét, nem veheted el mástól a kellemes szórakozás lehetõségét**, és nem hiheted magadról teljes bizonyossággal, hogy igazad van. És persze én sem, de a világ tele van ilyen paradoxonokkal, és én így szeretem.


neharagudj, nem értelek.
mivel veszi el mástól a kellemes szórakozás lehetõségét?
mivel rontja el a élményt?

és mondja már el nekem valaki: ha valaki azt írja egy animérõl, hogy mennyire húdejó, akkor õ a faszagyerek.
ha valaki ide mer állni, és azt mondani: bocs sárcok, nem tetszett, ezért és ezért, akkor az mingyár a badguy?

ezeknek a vitáknak nekieséseknek rohadtul nincs semmi értelme!!!!

NE csak AKKOR jusson eszetekbe, hogy amit irunk, SAJÁT vélemény, ha jót ír, hanem akkor is, amikor NEGATIV kritikát olvastok.

amint már mondtam: ha valaki egy ember (jelen esetben katz) véleménye alapján nem nézi meg az FMAt az meg is érdemli!

szálljunk le a témáról. KÖSZI
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Nevl

Quote from: Kuro_TenshiNevl: -> Elfen Lied topicban sok kérdésedre választ találsz ;)
Az extra a 10,5. rész (vagy 11,5.?) még a vége elõtt van

Nem tudtam, hogy van egy ilyen topic... keresõbe meg lusta voltam megnézni :) Na pótolva.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Member

#5572
VIA MALA:
Rátapintottál a lényegre. :appl: :appl: :appl: (nem jó diofantoszi egyenletrendszert csinálni egy animébõl)

KISVIRÁG:
Rátapintottál a lényegre. :appl: :appl: :appl: (Már leszállhatnánk az FMA témáról, Arakawa Hiromu belehal a csuklásba!)

SaiyaGin

Ismét megnéztem a Pedro: The Movie-t
[SIZE="1"]Avagy az Excel Saga 13. részének egy jelenetét.[/SIZE]
Ez egy hihetetlenül megérintõ történet, [COLOR="White"]egy férfirõl, aki családja érdekében munkát vállal egy távoli országban, de mikor hosszú idõ múlva hazatér, látja, hogy övéi már teljesen elfeledkeztek róla. Ezután Pedrót további balszerencsék érik...[/COLOR]
10/10

Természetesen a Nabeshinrõl szóló mû is zseniális. :D

Lt. Simoan Blarke

Quote from: SaiyaGinIsmét megnéztem a Pedro: The Movie-t
[SIZE="1"]Avagy az Excel Saga 13. részének egy jelenetét.[/SIZE]
Ez egy hihetetlenül megérintõ történet, [COLOR="White"]egy férfirõl, aki családja érdekében munkát vállal egy távoli országban, de mikor hosszú idõ múlva hazatér, látja, hogy övéi már teljesen elfeledkeztek róla. Ezután Pedrót további balszerencsék érik...[/COLOR]
10/10

Természetesen a Nabeshinrõl szóló mû is zseniális. :D
ez nem a 12. rész? (a 13. az évadzáró show, a tonnány Excellel és Hatchannal...) de a lényeg, hogy :cool:, az a rész (is) nagyon komoly :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

SaiyaGin

Quote from: blarkeez nem a 12. rész? (a 13. az évadzáró show, a tonnány Excellel és Hatchannal...) de a lényeg, hogy :cool:, az a rész (is) nagyon komoly :D

A film az évadzáró show egy jelenete.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: SaiyaGinA film az évadzáró show egy jelenete.
jogos. összekevertem a Pedro-overviews résszel :rolleyes:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

SaiyaGin

Megnéztem a DC 426 openingjét és endingjét. Úgy érzem, kifogytak az ötletekbõl, hogy milyen jeleneteket tegyenek a zenék alá. :rolleyes: Az az érzésem, hogy egyik sem lesz hosszú életû...

Maron

Quote from: SaiyaGinMegnéztem a DC 426 openingjét és endingjét. Úgy érzem, kifogytak az ötletekbõl, hogy milyen jeleneteket tegyenek a zenék alá. :rolleyes: Az az érzésem, hogy egyik sem lesz hosszú életû...

Mondjuk még az ending nem is volt rossz, nekem tetszett^^; Viszont az opeing nagyon durva volt, hogy ott mondogattam magamban, hogy melyik jelenet melyikbõl van -.- És egyszer már csinálták, és pont egy B'z számnál, na mind1, remélem, a következõ jobb lesz klipp szempontjából.

És hogy ne legyek off :D
MÄR 26 - Ginta nagyon hülye, Jack detto :hahaha: Remélem, elvileg már csak 2 rész, ha emlékeim nem csalnak a Rolan vs Alviss harcig^^

Detective Conan 426 - egy érdekes is filler volt, nem volt rossz még raw-ban sem ([COLOR="White"]az mindenesetre poén volt, mikor Ran vár a levél küldõjére, az egyik bokor mögül Conan, a másik mögül meg Sonoko leskelõdik xD[/COLOR]), jövõ héten egy érdekesebb rész jön megint.

SaiyaGin

Quote from: MaronMondjuk még az ending nem is volt rossz, nekem tetszett^^;

Már a Thank you for everything-ben is volt ilyen látképes jelenet...
Na mindegy, izlések és pofonok...
Viszont a vörös szalag jó volt.:)