Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Member

NEVL: Max 60?! Az nekem menyország lenne (max 3)...

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberNEVL: Max 60?! Az nekem menyország lenne (max 3)...
értsd már meg, hogy lamerneted van :D na de ezt inkább pmben ezután. 3 gigás korlátú netért én kb. havi 50 forintot lennék hajlandó fizetni -_-

na de hogy on legyek: most tartok HiME 15nél. kezd beindulni valami, de még senki nem halt meg...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Nevl

Eljön az is, ne félj :D Sok is lesz belõle a végére...

(sajna 60 giga nem olyan sok, ha 600kb/sec-el töltesz le :D)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Kazenokizu

Quote from: via_malaMondjuk a Kenshin sem rövid, a maga 95 részével, viszont annak a 65. része után megkezdõdik a leszálló ága, mind történetileg, mind grafikailag, és a vége sajna már komoly mélyrepülés.
Sajnos, sajnos egyet kell értsek, a végét már mások csinálták, és tény, hogy elég alacsony színvonalú... :bruhuhu: :bruhuhu: :bruhuhu: :bruhuhu: :bruhuhu:
De azért ott is akad egy-két jó epizód... És, ha másért nem is, az elsö 65 részért érdemes megnézni!!!!!!!!!!!!!!

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Member

Akkor azért, lesz olyan ronda a végére? :eeek: Mit kell erõltetni, ami nem megy... :ejj:

Nevl

Hmmm... akkor azért lett ennyire gyengusz a vége... értem (szerintem a végére az eredeti készítõk tuti össze akarták hozni Kaoru-t, de akkor az újabb brigád behozhatta az agyhúzós technikát :)

Ja végignéztem az Interstellar 5555-t is, jópofa tetszik a megvalósítás és aranyos kis történet lett. A vége inkább amerikai beütésû mint japán...
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Chronos

Quote from: White SeeDMondjuk ha azt nézzük, hogy a YYH nem túl jó intróját nem cserélték le 140 valahány részen át:p
Kétszer is lecserélték, és 112 részes...:)
És szerintem jó az intró...:)

CHRONOS

Kazenokizu

Quote from: NevlHmmm... akkor azért lett ennyire gyengusz a vége... értem (szerintem a végére az eredeti készítõk tuti össze akarták hozni Kaoru-t, de akkor az újabb brigád behozhatta az agyhúzós technikát :)
Ami még idegesít: az OVA-kat meg megint mások készítették, abban még az alakok is totál másak! Pedig szerintem nagyon jóra sikeredett mindkét OVA, csak annyira furcsa, hogy ott Kenshin még egy picit sem helyes.... Olyan, mintha egy totál más animét néznék... Mondjuk, azért a történet is sokkal-sokkal komolyabb! Depresszió 1000rel!

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: kazenokizuAmi még idegesít: az OVA-kat meg megint mások készítették, abban még az alakok is totál másak! Pedig szerintem nagyon jóra sikeredett mindkét OVA, csak annyira furcsa, hogy ott Kenshin még egy picit sem helyes.... Olyan, mintha egy totál más animét néznék... Mondjuk, azért a történet is sokkal-sokkal komolyabb! Depresszió 1000rel!
egyetértés. Kemencén néztünk Kenshin OVÁt. az jó volt imo... sõõõt.de abban fél óra kellett, hogy leessen, hogy az a gyerek az nem nõ (a hangja is nõi volt...)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Nevl

Én csak a 4 részes OVA-t néztem, ami az egész sorozat elõzménye. Az szerintem nem volt rossz, de tényleg elég szomorú... Viszont az természetes, hogy Kenshin nem néz ki ugyan úgy, már csak azért sem mert látszik rajta, hogy komolyabb technikával csinálták mint a sorozatot.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Kazenokizu

Quote from: NevlÉn csak a 4 részes OVA-t néztem, ami az egész sorozat elõzménye. Az szerintem nem volt rossz, de tényleg elég szomorú... Viszont az természetes, hogy Kenshin nem néz ki ugyan úgy, már csak azért sem mert látszik rajta, hogy komolyabb technikával csinálták mint a sorozatot.
Tény, hogy komolyabb. De ettöl annyira más lett... Mindenesetre nagyon jó!

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Nevl

Nem egészen értem, hogy miért rajzolták ilyen hülyére pl Victoriat... amikor felébred az ágyban az elején kb olyan szintû az ábrázolás mintha én kézzel csináltam volna... (rajztehetségem erõsen konvergál a nullához :) ) Ezen kívül Alucardnak már nincs meg az a kegyetlen jó röhögése (szvsz az volt a legjobb az egészben az a sátáni röhögés... páran írtátok, hogy Andersoné jobb, de az inkább egy elmebeteg vihogására emlékeztet)...
Szerintem csinálnak még 1v. 2 ilyen elõzetest, hogy összefoglalják az eredeti sorozatban történteket...
Viszont Integra nagyon komolyra sikeredett :D Õ is kapott gonosz kis vigyort... így mégkeményebb :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

SaiyaGin

Adventures of the Mini Goddesses 01

Mégnem gyõzött meg, megyek nézni a másodikat.
Egy kérdés: a patkány (Gan-chan) kicsoda, és hogy került ide?

RE@L

Quote from: NevlNem egészen értem, hogy miért rajzolták ilyen hülyére pl Victoriat... amikor felébred az ágyban az elején kb olyan szintû az ábrázolás mintha én kézzel csináltam volna... (rajztehetségem erõsen konvergál a nullához :) ) Ezen kívül Alucardnak már nincs meg az a kegyetlen jó röhögése (szvsz az volt a legjobb az egészben az a sátáni röhögés... páran írtátok, hogy Andersoné jobb, de az inkább egy elmebeteg vihogására emlékeztet)...
Szerintem csinálnak még 1v. 2 ilyen elõzetest, hogy összefoglalják az eredeti sorozatban történteket...
Viszont Integra nagyon komolyra sikeredett :D Õ is kapott gonosz kis vigyort... így mégkeményebb :)

Tudtommal, képgalériában is kijavítottak ill aniDB-n is az van hogy az még csak az OVA elõzetese :) amúgy õsszel volt egy 2 perces trailer Hellsing OVA-ból és abban volt Cgi+minden szóval ne félj jó lesz az szerintem ;)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

SaiyaGin

Mini Goddesses 03

Jó ez! :D
Csak azt nem értem, hogy miért szenvedtek ennyit az óriáspatkánnyal. [COLOR="White"]Egy Urd Bolt-tal el kellett volna intéznie az ügyet.[/COLOR] Hiába, túl erõszakos lettem...

Lt. Simoan Blarke

My HiME -23
hát... eddig nem gyõzött meg, hogy annyival jobb lenne, mint az Otome, és 18nál indult be nagyon. hulla is alig van. szerelmi csata se volt még. na de most már végignézem:)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

SaiyaGin

Quote from: blarkeMy HiME -23
hulla is alig van

:_piszka:  Ez miért baj?

Lt. Simoan Blarke

Quote from: SaiyaGin:_piszka:  Ez miért baj?
azt magyarázta mindenki otome topicban, hogy kb. majdnem mindenki megfekszik a végére... hát eddig nem sok halott volt, és a fele túlélte a "halált"...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kazenokizu

Elkezdtem a Love Hinát, de az eleje nem fogott meg (1-5. rész)... Azért tovább próbálkozom... Remélem, megéri.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

SaiyaGin

Quote from: kazenokizuElkezdtem a Love Hinát, de az eleje nem fogott meg (1-5. rész)... Azért tovább próbálkozom... Remélem, megéri.

Hasznos, ha elõtte elolvasod a mangáját...

Alkyra

Quote from: kazenokizuElkezdtem a Love Hinát, de az eleje nem fogott meg (1-5. rész)... Azért tovább próbálkozom... Remélem, megéri.

Ha nem vagy shoujo fan, akkor nem is fog annyira megfogni, max a poénok.
A történet két ember kapcsolatáról szól, meg a Hina lányok "mindennapi" életérõl.

Ready2

Quote from: kazenokizuElkezdtem a Love Hinát, de az eleje nem fogott meg (1-5. rész)... Azért tovább próbálkozom... Remélem, megéri.

hat ha te a kenshin fele shounen animeket szereted akkor nemigazan neked valo :)

Kazenokizu

Quote from: AlkyraHa nem vagy shoujo fan, akkor nem is fog annyira megfogni, max a poénok.
A történet két ember kapcsolatáról szól, meg a Hina lányok "mindennapi" életérõl.
Nincs semmi bajom a shoujo-animékkel, a7en pl. az Aishiteruze Babyt néztem, ami kifejezetten tetszett. Rögtön az elején megfogott benne vmi (na jó, inkább az elsö pár rész után). De ez a Love Hina nem köt le annyira... Mindenesetre végignézem, mert van benne pár jó poén.

Quote from: Ready2hat ha te a kenshin fele shounen animeket szereted akkor nemigazan neked valo :)
Mindenevö vagyok! Ami jó (nekem tetszik), azt szeretem.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Lt. Simoan Blarke

wáááááááh. végignéztem. emészthetõ, nekem a vége nem tetszett. sok benne az elcsépeltség, amikor, ahogy Ramiz mondaná, tudjuk, hogy milyen érzelmet akarnak bennünk ébreszteni... és a végén nem kellett volna az a fullos hepiend... mindegy. 7/10.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Didico

Quote from: MemberSzerintem úgyis tudod, hogy mit ajánlanék, úgyhogy ki sem mondom. :)
Nekem meg már EL-t kéne néznem... Araki meg azzal jön, hogy neki FMA (affene, kimondtam) Rífleksönz kell, mert kb. 2 percre benne van az a segg... Asszem kicsit megvektorozom, hátha megnyuxik...

Nyugi... Már töltöm... A fene abba az átkozottúl jó szívembe. (meg a hugodba is) Miatta nem tudok semmi újat letölteni... Addig marad a School Rumble meg a Hellsing... Nem is olyan rossz... (hellsing)


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

RE@L

Quote from: blarkewáááááááh. végignéztem. emészthetõ, nekem a vége nem tetszett. sok benne az elcsépeltség, amikor, ahogy Ramiz mondaná, tudjuk, hogy milyen érzelmet akarnak bennünk ébreszteni... és a végén nem kellett volna az a fullos hepiend... mindegy. 7/10.

Ha jólemlékszem annó Ramiz hatásvadászat szóval érvelt :)

Amúgy szerintem Happy End azért is elkerülhetetlen volt hiszen ez egy fiatalokhoz szóló vidám sorozat volt és sehogy sem jön ki ha megölünk mindenkit aztán jól depresszióssá tesszük a nézõt. Nekems se tetszett annyira ahogyan megmagyarázták de lenyeltem mivel happy endre vágytam énis egyszerûen és a népnek is az kell ha ilyen stílusú anime-t nézünk. School Rumble-t sem tudom elképzelni hogy milyen lenne ha a végén megölnének mindenkit és negatív befejezése lenne...

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

#6026
Belém bújt a kisördög: mostanában sok általatok ajánlott animébõl leszedtem az elsõ egypár részt, és végigkóstolom õket (Genshiken, Monster, Gun X Sword, Mushishi, Planetes, Crying Freeman). Elõnye: tudok választani a hatból legalább három-négy jót és újra aktívan animézek majd (nem csak napi egy-két rész One Piece, mint eddig). Hátránya: nem nyerek mély betekintést a sorozatba, illetve "nem lesz jogom" véleményt mondani róluk. :) Az elsõ dolog nem olyan nagy baj, mert végiggondoltam a kedvenc sorozataimat, és mindegyik olyan volt, hogy az elsõ résztõl kezdve tetszett (Cowboy Bebop, Stand Alone Complex, Texhnolyze, Escaflowne, Samurai Champloo, One Piece, Trigun, FLCL, Paranoia Agent). Szóval akárhogyan is "csak a késõbbi részekben derülnek ki a mély összefüggések" meg "rálátás kell, hogy értse az ember a háttérben folyó dolgokat", ha addig is a részek hosszú sora alatt nem tetszik az anime, mert a stílusa, a rendezése, a karakterei vagy akármi kifogásolható benne, akkor nem fogom szeretni.
Egyelõre mindegyik animét megnézem a 3. részig, aztán kettõt vagy hármat kihúzok. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Most nem válaszolnék senkinek semmire, de a mai termés után a véleményemet megosztanám vtek:

1. FMA Reflections
Senki se töltse le... Nincs benne semmi új kép, új zene vagy hasonló, az elsõ 30 percben új dolgok sem derülnek ki. Egyedül az méltó említésre, amikor Envy és Greed beszélgetnek a múltjukról (miközben Ed és Greed harca megy aláfestõ képként). Végre kiderül, hogy miért volt zavarban Greed, amikor Dantéhoz ment és miért választotta halála helyéül Dante házát...
Vannak zenék, melyek 3-szor is lemennek (pl. Brothers), képsorok, melyek úgyszintén (3. epizód)... Eddig úgy tudtuk, hogy egy alternatív szála a történetnek... Átvertek volnánk, vagy csak simán hülyék? Nem tudom... 399 mega elment a semmire... S vele ment egy heti örömteli fórumozás...

2. ELFEN LIED 3.
169 mega volt, mégis, megérte. A történet folytatódik, egyre jobban megismerjük a karaktereket. 7-es számú nekem nagyon szimpatikus (az az utolsó mondat ( "[COLOR="PaleTurquoise"]Szia, tudtad, hogy eljövök, ugye? Azért jöttem, hogy hazavigyelek...[/COLOR]") nagyon betett. :)) Yuka nekem vmiért nem tetszik, kicsit Akané fílingje van (lehet, hogy még javulni fog a helyzet). Nyu továbbra is aranyos, Lucyben pedig mintha feltûnne az emberi érzés (A kutyánál nagyon megijedtem, mérhetetlen állatbarát vagyok, hál'istennek nem jött be a sejtésem...). Kouta nem sokat változott, talán kicsit túlságosan is lelkiismeretes és nem éppen a legjobb szövegekkel magyarázza ki magát a helyzetbõl. Vért rajzolni továbbra sem tudnak, de ez legyen a legkisebb baj. Az elõzetes alapján eléggé durva csatának nézhetünk elébe (a nyílt utcán... :eeek:), úgyhogy nagyon várom... (ajánlom, hogy 7-es életben megmaradjon, eddig szerencsére kevés beteges mozzanat volt, nem úgy tûnik, hogy mindenkit törölnének...)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Member2. ELFEN LIED 3.
169 mega volt, mégis, megérte. A történet folytatódik, egyre jobban megismerjük a karaktereket. 7-es számú nekem nagyon szimpatikus (az az utolsó mondat ( "[COLOR="PaleTurquoise"]Szia, tudtad, hogy eljövök, ugye? Azért jöttem, hogy hazavigyelek...[/COLOR]") nagyon betett. :)) Yuka nekem vmiért nem tetszik, kicsit Akané fílingje van (lehet, hogy még javulni fog a helyzet). Nyu továbbra is aranyos, Lucyben pedig mintha feltûnne az emberi érzés (A kutyánál nagyon megijedtem, mérhetetlen állatbarát vagyok, hál'istennek nem jött be a sejtésem...). Kouta nem sokat változott, talán kicsit túlságosan is lelkiismeretes és nem éppen a legjobb szövegekkel magyarázza ki magát a helyzetbõl. Vért rajzolni továbbra sem tudnak, de ez legyen a legkisebb baj. Az elõzetes alapján eléggé durva csatának nézhetünk elébe (a nyílt utcán... :eeek: ), úgyhogy nagyon várom... (ajánlom, hogy 7-es életben megmaradjon, eddig szerencsére kevés beteges mozzanat volt, nem úgy tûnik, hogy mindenkit törölnének...)
Yuka lesz jobb is. a kutyán én is beparáztam, de megvan a magyarázata, hogy végül nem bántja... az meg, hogy nana életben maradjon... hát... amikor ezt megláttam, :lol::lul::lul: roham jött rám. majd meglátod, hogy miért:D:D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Tényleg, Nana! Egy pillanat!!! Nana a 7 japánul! Jesszusom, de durva! :eek:
Nekem most Nana tetszik nagyon, meg Nyu. Nem tudok dönteni. :)