Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

RE@L

Quote from: MemberMost nem válaszolnék senkinek semmire, de a mai termés után a véleményemet megosztanám vtek:

1. FMA Reflections
Senki se töltse le... Nincs benne semmi új kép, új zene vagy hasonló, az elsõ 30 percben új dolgok sem derülnek ki. Egyedül az méltó említésre, amikor Envy és Greed beszélgetnek a múltjukról (miközben Ed és Greed harca megy aláfestõ képként). Végre kiderül, hogy miért volt zavarban Greed, amikor Dantéhoz ment és miért választotta halála helyéül Dante házát...
Vannak zenék, melyek 3-szor is lemennek (pl. Brothers), képsorok, melyek úgyszintén (3. epizód)... Eddig úgy tudtuk, hogy egy alternatív szála a történetnek... Átvertek volnánk, vagy csak simán hülyék? Nem tudom... 399 mega elment a semmire... S vele ment egy heti örömteli fórumozás...

Ez micsoda? Vmi OVA?

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Member

FMA Special - Reflections... Ez a neve. Sajnos nem több egy történeti összefoglalónál és néhány eddig ismeretlen múltbéli eseménynél. Mindent úgy mesélnek el, hogy a rajzfilmbõl mennek képsorok és közben alatta beszélgetnek, s így a képek tökéletesen elmennek a szöveg mellett...
Nem hívnám OVA-nak, egyfajta rajongóknak szánt plusz, mely nekem mínuszba ment...

RE@L

Köszi, Hmm Hmm megint úgy vagyok mint Monster elõtt mit nézzek? Szerintem most  kicsit kiürítem a fejem meg tanulok érettségire aztán keresek vmi fogamra valót AniDB-n. Én pl várom az Ergo Proxy-t, Fullmetal Alchemist PREMIUM COLLECTION-t (http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4269 GUNxSWORD öt h subbolják teljesen és persze Hellsinget meg Otome-t.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Araki

Én eredetileg azt hittem, hogy egy magenta-színû hajjal rendelkezõ kiscsaj lesz benne... De tévedtem... nem tudom a készítõk miért találták azt értelmesnek, hogy összevágjanak egy 55 perces összefoglalót a sorozatból, amelyben tulajdonképpen nincsen semmi új, kivéve 5 perc 40 másodpercet. Na jó, ezért a kis töredékért is volt értelme megnézni. Legalábbis nekem... nagyon örültem neki, hogy új információkat tudhatunk meg Greed-rõl, és Yamaguchi Mayumi ismét nagyot alakított (depresszió meg hasonlók), nade a csapból is folyó jeleneteket már a fene se kívánta újból megnézni (volt, ami 2szer is benne volt!) Tulajdonképp azt mondom, hogy azoknak van értelme megnézni, akik egyszer megnézték az FMAt, és nem nagyon értették (most még jobban bezavarodhatnak!). Ugyanis ezek a marhák úgy dobták össze, hogy harc az nuku (ez alatt most azt értem, amikor Ed pengét transzmutál az auto-mail-jából:)), de nyál az meg dögivel... kezdem úgy érezni, hogy minél több kiegészítõt nézek az FMAhoz, annál jobban kiábrándulok... a 2. széria ötletét meg tessék elvetni.

Member

Quote from: RE@LKöszi, Hmm Hmm megint úgy vagyok mint Monster elõtt mit nézzek? Szerintem most  kicsit kiürítem a fejem meg tanulok érettségire aztán keresek vmi fogamra valót AniDB-n. Én pl várom az Ergo Proxy-t, Fullmetal Alchemist PREMIUM COLLECTION-t (http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4269 GUNxSWORD öt h subbolják teljesen és persze Hellsinget meg Otome-t.
Nem tudom, meddig akarják lenullázni az FMA-t, de most már nem veszek semmi újról tudomást... Az elõzõ postodat sem láttam, ott sem volt, csak hallucináltam :).

Ramiz

Gun X Sword - elsõ ránézésre látszik, hogy egy pofátlan Trigun és Samurai Champloo klón az egész anime, megfejelve Escaflowne-szerû robotokkal, de végül is egész nézhetõ. Azért mégis szomorú, hogy ilyen szépen megcsinált és pár tejszínhab-szerûen rányomott látványos ötlettel feltupírozott animét kiadó anime-írók, rendezõk miért összelopkodott anyagot készítenek...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Wild Arms - az elsõ rész alapján akár jó is lehet. erõteljes Slayers-beütés, de valahogy hiányzik belõle néhány olyan vonás, ami miatt a Slayerst nem bírtam :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

A vonást hívd nyugodtan Lina Inverse-nek :). Meg batáregyszerû és semmitmondó keretsztorinak, jó és gonosz küzdelmének...

Manitu

Quote from: RE@LHa jólemlékszem annó Ramiz hatásvadászat szóval érvelt :)

Amúgy szerintem Happy End azért is elkerülhetetlen volt hiszen ez egy fiatalokhoz szóló vidám sorozat volt és sehogy sem jön ki ha megölünk mindenkit aztán jól depresszióssá tesszük a nézõt. Nekems se tetszett annyira ahogyan megmagyarázták de lenyeltem mivel happy endre vágytam énis egyszerûen és a népnek is az kell ha ilyen stílusú anime-t nézünk. School Rumble-t sem tudom elképzelni hogy milyen lenne ha a végén megölnének mindenkit és negatív befejezése lenne...
Elkerülhetetlen? Nem hinném... Nekem személy szerint happy end nélkül jobban tetszett volna... olyan kellemes világvégehangulatot épített fel bennem az utolsó elõtti részre, erre az utolsó teljesen lerombolta :D A Shuffle!-el is ez volt a bajom... minek kell állandóan erõltetni a happyendet :confused:
Ezt leszámítva mondjuk meindkettõ bejött :D


RE@L

Szerinted Mai HiME-nek a célközönsége átlagban hány éves volt? Szerény véleményem szerint
15-16 év, sõt úgy egyáltalán tulajdonképpen iskolás srácoknak szól. Te nézetnél iskolás gyerekekkel olyan rajzfilmet/történetet ami negatív és azt sugallja hogy nincs kiút, nincs jövõd, szerelmed úgyis meghal stb? Fejlõdéslélektanilag nagyon nem tenne pozitív dolgokat. Ne felejtsd el My HiME nem egy Monster kaliberû sorozat amit este kilenc-tíz után adnak le...

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

RE@L

Quote from: RamizGun X Sword - elsõ ránézésre látszik, hogy egy pofátlan Trigun és Samurai Champloo klón az egész anime, megfejelve Escaflowne-szerû robotokkal, de végül is egész nézhetõ. Azért mégis szomorú, hogy ilyen szépen megcsinált és pár tejszínhab-szerûen rányomott látványos ötlettel feltupírozott animét kiadó anime-írók, rendezõk miért összelopkodott anyagot készítenek...

Maybe, maybe not 1 próbát megér. a Plot érdekesnek tûnik, habár fentebb említett 2 sorozatot is megkéne nézzem bár Trigunról eléggé vegyes visszajelzéseket kaptam, javarészt negatívakat :(

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Yakumo

Quote from: RE@LMaybe, maybe not 1 próbát megér. a Plot érdekesnek tûnik, habár fentebb említett 2 sorozatot is megkéne nézzem bár Trigunról eléggé vegyes visszajelzéseket kaptam, javarészt negatívakat :(
Trigun elõször röhejes/ vicces aztán komolyodik, majd fullkomoly/drámai lesz. Ezért ezek az ellentétes visszajelzések, mert maga az anime is többszínû és nem mindenkinek jön be mindegyik része/stílusa. Nekem pl. bejött! :jee:
De hallottam már, hogy valaki western anime-t várt tõle és csalódott amikor átcsapott sci-fi -be. Majd komolyba. Valakinek meg az nem tetszik. Nekem meg PONT az tetszett, hogy Vash késõbb megmutatja a komolyabb oldalát is! Baromi érdekes sztem;) Nézd és megtudod;)

Kvikveg

EL elso 10 perc... Szegeny titkarno. Aki hulye haljon meg mintapelda. :lul: *gonosz* Erosen gondolkodtam akkor, hogy kabarenak nezzem vagy komolyan...:ejnye:
A focimdalban bájosan japan kiejtessel enekli a latin szoveget, neha teljesen atalakitva azt. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: RE@LMaybe, maybe not 1 próbát megér. a Plot érdekesnek tûnik, habár fentebb említett 2 sorozatot is megkéne nézzem bár Trigunról eléggé vegyes visszajelzéseket kaptam, javarészt negatívakat :(
Trigun minden kisebb hibája ellenére igen kitûnõ anime, ráadásul nagyon jó hangulata van, jól eltalált fõszereplõ karaktere (igen, van akkora, mint Spike vagy Batou! pedig ez nagy szó! :) ) és marha jó zenéje (Bebop-közeli). Nem érdemes kihagyni. Igaz, hogy vége felé komolyodik, de ha az elsõ pár rész nem tetszik, az egész nem fog, szerintem. Mindenesetre legalább 5 részt nézz meg, mert aközül van a felejthetetlen, zseniális "Love and peace!!!" jelenet, ami szerintem legalább annyira animés alapmûveltség, mint amikor Shinji [COLOR="LemonChiffon"]két perc tökölés után lepattintja az õsz hajú srác fejét[/COLOR]. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kazenokizu

Quote from: RamizTrigun minden kisebb hibája ellenére igen kitûnõ anime, ráadásul nagyon jó hangulata van, jól eltalált fõszereplõ karaktere (igen, van akkora, mint Spike vagy Batou! pedig ez nagy szó! ) :)
Abszolúte egyetértek!!!!
Quote from: Ramizés marha jó zenéje (Bebop-közeli). Nem érdemes kihagyni.
90%-ban ezzel is egyetértek. De míg a CB-ban nemigen volt olyan zene, ami ne tetszett volna, addig szerintem a Trigun endigje nagyon gáz... De ez persze semmit sem von le az értékéböl!!! Söt, az opening annyira isteni, hogy ezzel teljesen ellensúlyozza!

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Manitu

Quote from: RE@L...Te nézetnél iskolás gyerekekkel olyan rajzfilmet/történetet ami negatív és azt sugallja hogy nincs kiút, nincs jövõd, szerelmed úgyis meghal stb?...
Én simán, de szerencsére nem én szerkesztem a tévémûsorokat :muhahah:
Gyõzzön a gonosz, a jó nyerje el méltó büntetését :D


Prof. William

Nézd meg akkor Mai Otome ep 18-at. Ott épen valami hasonló történik...

Dreamcleaver

Quote from: KvikvegEL elso 10 perc... Szegeny titkarno. Aki hulye haljon meg mintapelda. :lul: *gonosz* Erosen gondolkodtam akkor, hogy kabarenak nezzem vagy komolyan...:ejnye:
A focimdalban bájosan japan kiejtessel enekli a latin szoveget, neha teljesen atalakitva azt. :)

Az a legnagyobb geg benne. Annál a résznél szétröhögtem az agyam. Csajszinak még a levágott fején is az az idióta arckifejezés ült. Bocs , de én nem tudtam komolyan venni azt a jelenetet. :)
Bár mondjuk az egész EL alatt kissé feszengtem. Többször is elgondolkoztam rajta, hogy abba kéne hagyni, mert valahogy nem köt le. Aztán mégis végignéztem valahogy, de nem érintet meg olyan mélyen, mint "egyeseket". :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberA vonást hívd nyugodtan Lina Inverse-nek :).
hát pedig az van benne :D
Quote from: MemberMeg batáregyszerû és semmitmondó keretsztorinak, jó és gonosz küzdelmének...
hümm. mondasz valamit. :)

Quote from: DreamcleaverBár mondjuk az egész EL alatt kissé feszengtem. Többször is elgondolkoztam rajta, hogy abba kéne hagyni, mert valahogy nem köt le. Aztán mégis végignéztem valahogy, de nem érintet meg olyan mélyen, mint "egyeseket".
ha nem úgy nézem meg, ahogy, lehet, hogy engem se kötött volna le... a titkárcsajon meg én is szétröhögtem magam :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

SaiyaGin

Mini Goddesses 05
Ez is tetszett.:)
De hogyan szedték vissza Gan-chant az ûrbõl? :muhahah:

Alkyra

Quote from: RamizGun X Sword - elsõ ránézésre látszik, hogy egy pofátlan Trigun és Samurai Champloo klón az egész anime, megfejelve Escaflowne-szerû robotokkal, de végül is egész nézhetõ. Azért mégis szomorú, hogy ilyen szépen megcsinált és pár tejszínhab-szerûen rányomott látványos ötlettel feltupírozott animét kiadó anime-írók, rendezõk miért összelopkodott anyagot készítenek...

Már épp szólni akartam neked Ramiz, hogy ezt ne nézd meg, mert vlm nagyon pocsék.^^
Úgytûnik rájöttél te magadtól is.:)

Ramiz

Quote from: kazenokizu90%-ban ezzel is egyetértek. De míg a CB-ban nemigen volt olyan zene, ami ne tetszett volna, addig szerintem a Trigun endigje nagyon gáz... De ez persze semmit sem von le az értékéböl!!! Söt, az opening annyira isteni, hogy ezzel teljesen ellensúlyozza!
Szerintem jobb, mint az openingé. Ízlések... ;)

Quote from: AlkyraMár épp szólni akartam neked Ramiz, hogy ezt ne nézd meg, mert vlm nagyon pocsék.^^
Úgy tûnik, rájöttél te magadtól is.:)
Most már megnézem a 3. epizódig, mint a többit, ahogy elterveztem, aztán vszeg kirostálom az erõs mezõnybõl (Planetes, Mushishi, Monster...). És írok róla egy összefoglalót, hogy mit honnan loptak benne. :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: kazenokizu90%-ban ezzel is egyetértek. De míg a CB-ban nemigen volt olyan zene, ami ne tetszett volna, addig szerintem a Trigun endigje nagyon gáz... De ez persze semmit sem von le az értékéböl!!! Söt, az opening annyira isteni, hogy ezzel teljesen ellensúlyozza!
ha Ramiz ezt nem kvótolja be, nem veszem észre... nekem a Trigun opja nem tetszett, az endingje meg még a végeskapacításúámdeigenkicsi mp3spíleremen is helyet kapott :3x3: a CBben pedig a Gonna Knock a Little Harder típusú zenék nem ütöttek be, de hát ízlések...

Wild Arms 2. rész - alakul, alakul. oltás. nézzétek ti is ;ÐÐÐ
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Akio-chan

Quote from: ArakiÉn eredetileg azt hittem, hogy egy magenta-színû hajjal rendelkezõ kiscsaj lesz benne... De tévedtem... nem tudom a készítõk miért találták azt értelmesnek, hogy összevágjanak egy 55 perces összefoglalót a sorozatból, amelyben tulajdonképpen nincsen semmi új, kivéve 5 perc 40 másodpercet. Na jó, ezért a kis töredékért is volt értelme megnézni. Legalábbis nekem... nagyon örültem neki, hogy új információkat tudhatunk meg Greed-rõl, és Yamaguchi Mayumi ismét nagyot alakított (depresszió meg hasonlók), nade a csapból is folyó jeleneteket már a fene se kívánta újból megnézni (volt, ami 2szer is benne volt!) Tulajdonképp azt mondom, hogy azoknak van értelme megnézni, akik egyszer megnézték az FMAt, és nem nagyon értették (most még jobban bezavarodhatnak!). Ugyanis ezek a marhák úgy dobták össze, hogy harc az nuku (ez alatt most azt értem, amikor Ed pengét transzmutál az auto-mail-jából:)), de nyál az meg dögivel... kezdem úgy érezni, hogy minél több kiegészítõt nézek az FMAhoz, annál jobban kiábrándulok... a 2. széria ötletét meg tessék elvetni.

Azt asszem mégis láttam! Szerencsére már nem emlékszek rá annyira de arra igen hogy eszméletlenül unalmas volt -_-""
Akinek nincs esze, legyen notesze! | "Chikyuu No Miraini Gohoushi Suru Nya!" ^_^

My deviantart homepage

Szeretnél saját avatárt? Akkor klikk ide: http://www.imvu.com/catalog/web_registration.php?userId=348756

Ready2

Quote from: ManituElkerülhetetlen? Nem hinném... Nekem személy szerint happy end nélkül jobban tetszett volna... olyan kellemes világvégehangulatot épített fel bennem az utolsó elõtti részre, erre az utolsó teljesen lerombolta :D A Shuffle!-el is ez volt a bajom... minek kell állandóan erõltetni a happyendet :confused:
Ezt leszámítva mondjuk meindkettõ bejött :D

teljesen egyetertek :)

Bandita ^^

Elsõ pillantásra Fate/Stay Night érzés fogott el, persze ez a mû elõbb készült(2k3). Az alapszitu kajakra ua, persze nem tudok még bõvennen nyilatkozni róla. (Gondolom grál nem lesz benne, bár nem lepõdnék meg ha valami ilyensmire lenne kihegyezve a dolog) Egy kicsit adventure filingje lesz majd, (amnéziás emlékkeresõs). Eddig 64 rész jött ki és asszem még csinálják... Asszem a Bleach-el egyidõben indították....
Akinek nincs mit néznie, az nyugodtan belekezdhet... :tezsvir:

Ja igen: Van benne pár 18+os jelenet,(!!!semmi hentai!!!), De azok is illeszkednek szituációhoz... - more or less........
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Christian

Quote from: Ready2teljesen egyetertek :)


Hát ha nem kell happy end nézd meg a Chrno Crusade -t ha még nem tetted meg. Sztem az egy tök jó befejezést kapott  :)  Vagy már sokat mondtam de pl a Gokudo egész végig érdekes, hiába a világ megmentésérõl szól, valahogy a fõhõstõl jobban fél az ember mint a gonoszoktól. Alá Lina Inverse :D

Ready2

Quote from: ChristianHát ha nem kell happy end nézd meg a Chrno Crusade -t ha még nem tetted meg. Sztem az egy tök jó befejezést kapott  :)  Vagy már sokat mondtam de pl a Gokudo egész végig érdekes, hiába a világ megmentésérõl szól, valahogy a fõhõstõl jobban fél az ember mint a gonoszoktól. Alá Lina Inverse :D

lattam es tetszett is :)

Member

Lina inkább az a fajta fõhõs, akinél az õt verõ gonosznak drukkolok. :)

via_mala

Quote from: Bandita ^^Ja igen: Van benne pár 18+os jelenet,(!!!semmi hentai!!!), De azok is illeszkednek szituációhoz... - more or less........
Errõl jut eszembe: most fejeztem be a Girls Bravo 2. szezonját... Ebben is volt dögivel ecchi, és egyéb nagy marhaságok, de olyan szinten, hogy fokozatosan hozzászokott az ember. Lehet hogy ez a rávezetés/rászoktatás a hentai-ra? :eek:
Az utolsó részben végre ellövik azt a ziccert, hogy [COLOR="LemonChiffon"]Fukuyama is átkrül Seiren-be, és csorgó nyállal fejest ugorhat a cicik tengerébe[/COLOR]. Volt még egy-két jobb poén, de most nem jut eszembe csak az, amikor az utolsó rész végén a Yukinari-t és annak osztálytársát Kirie-t féltékenységi jelenetekkel és bunyókkal tarkított üldözésbe veszi a szerelmes nõi szereplõk nagy hányada - igen, sok itt a leszbikus hajlamú :teccik: .
A történet nem túl érdekfeszítõ, igazából szemlegeltetésre jó ez a sorozat, de arra tökéletes. :hahaha:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács