Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

NLZ

A Lain készítõi milyen animét csináltak még? Azok is olyan jók, mint a Lain? :)
[reserved]

Taingeer

Na akkor ide is bele rondítanék. Nekiálltam nézni a Gundam szériákat, az elsõ négybõl, hármat végig is néztem. A 2.-ból mind a 42-részt az az után következõbõl is az összeset, és a 083 szériából a két útolsó rész kivételével mind...
VISZONT AZ UTOLSÓ KÉT RÉSZ SAJNOS HIBÁS!
két különbözõ helyen, más-más nettel szedtem le, vagy három lejátszóval próbáltam már megnézni mindkét alkalommal, de nem megy, a következõket teszi...
1.) a hang megy, se kép, se hang...
2.) a szöveg megy ha belekattintok azt feliratozza, amit éppen kellene, de magától nem megy, nincs kép és hang...
3.) elindúl, minden megy, majd random 5-50 másodpercenként hibaüzenettel leáll...
Na ez már nem tetszett annyira  :mad:
Amúgy a Gundam sorozatok tetszenek, fõleg, mert az Anime komolyodását is jól figyelemmel lehet kísérni a különbözõ sorozatok elõrehaladtával, a rajzolás igényessége, a részletek egyre kazdagabbá válása igazán látványos.  :)
Nahh kellemes napot mindenkinek!

ArchElf

Na szóval, két részletben láttam ezt ezt. No nem azért mert két részletben volt, csupán fáradt voltam már tegnapelött és nem tudtam befejezni.
Szóval elég vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Amit az aniDB-n írnak róla egészen helytálló (inkább az elsõ review, mint a második), mégis valahogy jobban tetszett annál, hogy 5.08-as pontozást adnék neki...
Az alapvetõ (animáció, hang) vonatkozásra nem térek ki, azok semmi kívánnivalót nem hagynak maguk után. Igaz, hogy a történet elég... khm... sekélyes, no meg a szereplõkrõl sem tudunk meg semmit. És ugye ott az az "érdekes" denevérforma, ami teljesen kirítt a környezetbõl. A történet vonalvezetése meglehetõsen (teljesen) egyenes, és a szál végül annyira egyértelmû, hogy még én is ki tudtam találni a végét, kb már 30 perccel elötte (majdnem teljes pontossággal, ami érzésem szerint több mint meglepõ).
Másrészt viszont a hangulata meglehetõsen kellemes volt, amolyan délutáni-matinés. Nem azt mondom, hogy az erõszak ellazítana, de volt valahogy benne valami könnyedség.
Szóval, aki nem retten vissza egy kis vértõl és erõszaktól, no nem nagy menyiségben, de néhol meglehetõsen feleslegesen is, annak tudom ajánlani legalább egyszeri megtekintésre. Összefoglalva; bár egyetértek az értékelõvel, szerintem talán kicsit alacsony az említett 5.08-as aniDB-s nézõi értékelés, de 7/10-nél többet azért én sem adnék neki.

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Ramiz

Quote from: Project_2501Ezen felbátorodva én is belenéztem a Furi Kuri-ba és bár még csak az elsõ 4 részt láttam máris sajnálom, hogy a 6. rész után vége szakad :bruhuhu:
:merci: a bizalmat. :D

Quote from: Project_2501( nem mellesleg Neon Genesis EVA, Tenchi Universe és egy kicsi South Park (!) paródia is van benne )
De azért nem tipikusan egy paródia-sorozat, annál sokkal-sokkal egyénibb.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

ReLax18

Quote from: Project_2501Ezen felbátorodva én is belenéztem a Furi Kuri-ba és bár még csak az elsõ 4 részt láttam máris sajnálom, hogy a 6. rész után vége szakad :bruhuhu:
( nem mellesleg Neon Genesis EVA, Tenchi Universe és egy kicsi South Park (!) paródia is van benne )

Jah! FLCL tényleg jó :jee: Egyetlen egy baj, hogy régen láttam, de tisztán emlékszem, hogy ki akartam kapcsolni, mikor átmentek mangába, és a csávó folyamatosan...szóval...ööö...furikurizott...
Egyik részben Lupin 3rd-t is parodizált, de ez tényleg nem paródia...ezegy vérbeli, eszement vígjáték(?).

Más:
Érdemes-e megnézni a Samurai 7-t? Mennyire hasonlít A 7 szamurájra? Az alapvetõ dolgokat tudom az animéról (futurisztikus meg minden), de hogy tényleg érdemes-e megnézni?
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

roderick

Sztem érdemes belenézni a Samurai 7-be, mert szép, meg ötletes világa van, de én még mindig nem tudtam eröt venni, magamon, hogy megnézzem az utolsó pár részt... nemtom miért, egyszerüen csak nem éreztem rá ingert még:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Fazék

Quote from: roderickSztem érdemes belenézni a Samurai 7-be, mert szép, meg ötletes világa van, de én még mindig nem tudtam eröt venni, magamon, hogy megnézzem az utolsó pár részt... nemtom miért, egyszerüen csak nem éreztem rá ingert még:)
ezek aztán a jó anime ismérvei :haha:

sztem a Samurai 7-et nyugodtan kihagyhatod, nem sokban hasonlít az eredetire (egyesek szerint megerõszakolja azt), én a végén már imádkoztam, hogy essek túl minél hamarabb a sorozaton, hátha vmi jót sikerül kifognom legközelebb... persze ez az én véleményem. voltak akik dícsérték a sorozatot...

Ramiz

Paranoia Agent, 3. rész (skrizo prosti-tanárnõ)
Bocsánat, nem fogok részenként beszámolni, de most muszáj, ugyanis ez annyira zseniális volt, hogy befosok. Elment volna egy egész filmnek is. Nagyon ötletes a megvalósítás.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

ReLax18

Quote from: Fazékezek aztán a jó anime ismérvei :haha:

sztem a Samurai 7-et nyugodtan kihagyhatod, nem sokban hasonlít az eredetire (egyesek szerint megerõszakolja azt), én a végén már imádkoztam, hogy essek túl minél hamarabb a sorozaton, hátha vmi jót sikerül kifognom legközelebb... persze ez az én véleményem. voltak akik dícsérték a sorozatot...

Hmm...ez érdekes...az AnimeNFO-n a legjobb kétszázba benne van (igaz 120. jelenleg), és gondoltam úgyis ismerem a történetet, akkor megnézem hátha látok benne valamit...de ennyi erõvel akár a Gankutsou-t(így kell írni?) is megnézhetném, mert azt is valamennyire ismerem :ejj:
De nembaj...véleményeket eltároltam...majd beszámolok a sorozat után :)
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Fazék

GTO

Aki esetleg még nem látta volna ezt az anime-t, az sürgõsen pótolja be eme gyalázatos hiányosságot!
Most kezdtem el újranézni és sztem továbbra is egyértelmûen top10-es anime. :whoah:  :hail:  

Bárcsak születnének ma is hasonlóan színvonalas, poénos és egyben drámai anime-k, mondanivalóval...

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: RamizUtálom a tanárokat. :__devil:
Akkor te még nem tudod ki is az az Onizuka! :D
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Rune

Elkezdtem nézni az FLCL-t:) Eddig káosz meg képzavar de azért röhögtem is egy sort. Amikor elõször megláttam a füstöt eresztõ gyárat leesetem a székrõl a röhögéstõl :)
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Ramiz

GitS: SAC 2. session, 11. epizód (történet a két repülõbalesetet szenvedett gyerekkel)
Nagyon jó kis rész. Kevés rész van a sorozat(ok)ban, amikben többet megtudnánk Motoko-ról (nem áll szájra, hogy "Major"), és ez egy olyan volt.
(Viszont sok rész "szól" Togusa-ról, és egypár Batou-ról, aki a kedvencem. :D )

Quote from: roderickAkkor te még nem tudod ki is az az Onizuka! :D
Talán majd ha már a gimnázium elmékei elhalványultak, akkor vállalkozok erre a GTO-ra. :)

Quote from: RuneElkezdtem nézni az FLCL-t:) Eddig káosz meg képzavar de azért röhögtem is egy sort. Amikor elõször megláttam a füstöt eresztõ gyárat leesetem a székrõl a röhögéstõl :)
Grat a bölcs döntéshez. Egy tanács: nehogy abbahagyd! ha már elkezdted, nézd végig... aztán még egyszer, hogy megértsd. :D (Rendezõi kommentár van az ogm fájlon, az sokat segít.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Project_2501

Quote from: Ramiz...és egypár Batou-ról, aki a kedvencem. :D ...
Akkor szerintem tetszeni fog a GITS SAC 2nd GIG 18. epizódja is ;) Anélkül, hogy spoiler-kednék, csak annyit árul6ok el, hogy egy megható kis történet.

Más: Krash jóvoltából BitTorrent-tel már elérhetõ a GITS SAC 2nd GIG 25. és 26. (ripped by HuH) része, tehát akinek ( hozzám hasonlóan  :haha:  ) nincs türelme kivárni az LMF fansubs verziót, annak jó alternatíva lehet. Közel sincs olyan jó minõségû mint az LMF kiadványok (Krash-t idézve "YES quality is low for both sub and image but at least you can know the end of sorry (Õ írta így) while waiting for true release done by LMF.") de legalább fény derül a történet végére :jee:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Fazék

Quote from: RamizTalán majd ha már a gimnázium elmékei elhalványultak, akkor vállalkozok erre a GTO-ra. :)
csak emiatt kihagyni egy ilyen remek sorozatot... hát te tudod... :rolleyes:
most az egyszer még futni hagylak...  :3x3:

roderick

Quote from: Project_2501Más: Krash jóvoltából BitTorrent-tel már elérhetõ a GITS SAC 2nd GIG 25. és 26. (ripped by HuH) része, tehát akinek ( hozzám hasonlóan  :haha:  ) nincs türelme kivárni az LMF fansubs verziót, annak jó alternatíva lehet. Közel sincs olyan jó minõségû mint az LMF kiadványok (Krash-t idézve "YES quality is low for both sub and image but at least you can know the end of sorry (Õ írta így) while waiting for true release done by LMF.") de legalább fény derül a történet végére :jee:

Megtudnál dobni egy linkkel a torrent filehoz? Mert nemtalálom, meg lusta is vagyok keresni:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Rune

Oké Ramiz nem hagyom abba az FLCL-t, nem is állt szándékomban, márcsak a zene miatt sem:)
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

sirtomi

Quote from: RuneOké Ramiz nem hagyom abba az FLCL-t, nem is állt szándékomban, márcsak a zene miatt sem:)
Nagyon király az a sorozat, a zenéje is iszonyatosan jó.

Én még a Grenadiert nézem. 8. rész néztem most meg. Eddig nagyon tetszik. Jó történet, pörgös akciók pörgõs zenével. A szereplõk nagyon tetszenek. Elég szolid ecchi van csak benne, nem ez a lényeg.

Moha

Hát ez beteg! :hahaha:
De most jól jött, régen röhögtem ilyen jót.
Összességében nem egy egetverõ alkotás, klasszikus ecchi poénok, viszont a hangulatomat feldobta rendesen.
Csak az a baj, hogy túúúl röviiiid!  :bruhuhu:
(nomeg azért a végén éppen történhetett volna "valami" :hehe: )

Egyszóval: aki szereti a poénos ecchi sorozatokat, az nem bánja meg, ha megnézi. ;)

Ja igen: az a rózsaszín hajú csaj (most akkor csaj volt, igaz? :confused: ) nem kellett volna bele...

Project_2501

Quote from: roderickMegtudnál dobni egy linkkel a torrent filehoz? Mert nemtalálom, meg lusta is vagyok keresni:)
OK, íme: az LMF weboldalon az elsõ 24 rész megtalálható. A hiányzó két rész pedig innen :

Ghost_In_The_Shell_2nd_GIG_-_25[ripped by HuH]
Ghost_In_The_Shell_2nd_GIG_-_26[ripped by HuH]

szerezhetõ be.

P.S.: Tachikoma RULEZ !!! Ráadásul milyen szépen énekelnek  :haha:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

sirtomi

Quote from: MohaHát ez beteg! :hahaha:
De most jól jött, régen röhögtem ilyen jót.
Összességében nem egy egetverõ alkotás, klasszikus ecchi poénok, viszont a hangulatomat feldobta rendesen.
Csak az a baj, hogy túúúl röviiiid!  :bruhuhu:
(nomeg azért a végén éppen történhetett volna "valami" :hehe: )

Egyszóval: aki szereti a poénos ecchi sorozatokat, az nem bánja meg, ha megnézi. ;)

Ja igen: az a rózsaszín hajú csaj (most akkor csaj volt, igaz? :confused: ) nem kellett volna bele...
Nekem is nagyon tetszett a sorozat, kár hogy ilyen rövid, de a vége alapján kéne lennie folytatásnak, de még csak utalást sem találtam rá.
Arra gondolsz, akitõl szerelmeslevelet kapott? Szerintem az fiú volt  :haha: ,de nem vagyok benne biztos én sem.

Moha

Quote from: sirtomiNekem is nagyon tetszett a sorozat, kár hogy ilyen rövid, de a vége alapján kéne lennie folytatásnak, de még csak utalást sem találtam rá.
Anime nincs belõle új azóta, de a manga az tuti megy tovább, mert az ANN szerint 2003-as a legutolsó kötet. Majd annak kéne utánanézni.
QuoteArra gondolsz, akitõl szerelmeslevelet kapott? Szerintem az fiú volt  :haha: ,de nem vagyok benne biztos én sem.
Hát ez az, hogy õ azt mondta, hogy fiú, viszont ahhoz képest lány hangja, lány egyenruhája és - amennyire észrevettem pár jelenetben - melle volt... Meg aztán én még nem láttam rózsaszín hajú fiú karaktert egy animében sem. Most akkor hogy is van ez? :hehe:

sirtomi

Rákeresek erre a mangára. Talán abban többminden kiderül, meg folytatódik a történet is.

.Attila

Quote from: MohaMeg aztán én még nem láttam rózsaszín hajú fiú karaktert egy animében sem.
Ma láttunk pont egyet: Tenchi Muyo :)
Meg a Yu Yu Hakusho-ban is van egy.

Ramiz

Quote from: Fazékcsak emiatt kihagyni egy ilyen remek sorozatot... hát te tudod... :rolleyes:
most az egyszer még futni hagylak...  :3x3:
De tényleg! Ahogy Mark Twain mondta: "Aki nem tanulta meg, hogy a tanárok nem emberek, az hiába járt iskolába." Most nézzek meg egy sorozatot egy jó fej tanárról (oximoron), és esetleg kedveljem meg, miután 12 évig szívattak?!?!?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Quote from: RamizDe tényleg! Ahogy Mark Twain mondta: "Aki nem tanulta meg, hogy a tanárok nem emberek, az hiába járt iskolába." Most nézzek meg egy sorozatot egy jó fej tanárról (oximoron), és esetleg kedveljem meg, miután 12 évig szívattak?!?!?
Képzeld el magad milyen tanár lennél...
Onizuka még annál is rosszabbb ;) Menj és nézd meg a sorozatot. Ímádni fogod.

NLZ

Amilyen szar az X film, olyan jó a sorozat! Egyszerûen megdöbbent, hogy ilyen jót ki tudtak hozni abból a szar filmbõl. Igen, tudom, hogy 2 órába nehezebb annyi mindent besûríteni, mint 10be, de ha ezzel a készítõ is tisztában volt, akkor miért vágott bele? Még nem fejeztem be, hátra van még pár rész. Egyedül azt sajnálom, hogy láttam a filmet, ezáltal tudtam a várható eseményeket, meg azt is tudom, hogy mi lesz a vége. :(
[reserved]

Darkstar

Quote from: MohaHát ez beteg!
De most jól jött, régen röhögtem ilyen jót.
Összességében nem egy egetverõ alkotás, klasszikus ecchi poénok, viszont a hangulatomat feldobta rendesen.
Csak az a baj, hogy túúúl röviiiid!
(nomeg azért a végén éppen történhetett volna "valami" )

Egyszóval: aki szereti a poénos ecchi sorozatokat, az nem bánja meg, ha megnézi.

Ja igen: az a rózsaszín hajú csaj (most akkor csaj volt, igaz? ) nem kellett volna bele...
Én is fiúnak néztem. :lol: Egyébként egyetértek. :tezsvir: A GTO-t meg én is csak ajánlani tudom. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Quote from: NLZAmilyen szar az X film, olyan jó a sorozat! Egyszerûen megdöbbent, hogy ilyen jót ki tudtak hozni abból a szar filmbõl. Igen, tudom, hogy 2 órába nehezebb annyi mindent besûríteni, mint 10be, de ha ezzel a készítõ is tisztában volt, akkor miért vágott bele? Még nem fejeztem be, hátra van még pár rész. Egyedül azt sajnálom, hogy láttam a filmet, ezáltal tudtam a várható eseményeket, meg azt is tudom, hogy mi lesz a vége. :(
A film volt elõbb, és én a sorozatot nem bírtam végignézni, nekem annyira vontatottnak tûnt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !