Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Ready2elkezdtem nezni a haibane renmei-t. ugyanazok a keszitok akik a serial experiments lain-nel voltak. erdekesnek tunik mar elso resz utan is :)
latta vki?
Igen, valahol ebben a topicban a velemenyemet is leirtam, bovebben, mint "jo".
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Danhibiki

Quote from: NecridSzvsz OVA jobb.
De miéééért?:confused:
Quote from: DarkstarSzerintem is a tv a jobb. :)
Egyértelmû:tezsvir:
Quote from: SaiyaGinAz számomra egy_icipicit_mintha_lassú_lett_volna. :rolleyes:
Szerintem csak a közepe felé lassul be, de aztán újra bepörög, én nem sok helyen változtattam volna!:D
Quote from: LazzaretEz igaz de sokall részletesebb is és aranyosabb.
Még egy nagy pacsi:tezsvir:
Quote from: MaronHa Oh! My Goddess!, akkor nálam a manga a nyerõ :D Az OVA-t nem láttam még, az igaz, sem a movie-t, csak a tv-t, de az nekem is pettyet lassú volt.
Mangába én is beleolvastam tényleg egész jó, de az a baj, hogy nem szeretek számítógépen keresztül mangát olvasni, nincs semmilyen feelingje a dolognak...:(
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Darkstar

Quote from: DanhibikiEgyértelmû:tezsvir:
Teljesen. :) :tezsvir:
Quote from: DanhibikiMangába én is beleolvastam tényleg egész jó, de az a baj, hogy nem szeretek számítógépen keresztül mangát olvasni, nincs semmilyen feelingje a dolognak...:(
De élõben van. Eldöntöttem, hogy ha ma áll a fa, a kandalló elõtt fogok OMGt olvasni. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Danhibiki

Quote from: DarkstarTeljesen. :) :tezsvir:
De élõben van. Eldöntöttem, hogy ha ma áll a fa, a kandalló elõtt fogok OMGt olvasni. :D
De jó egyeseknek...:rolleyes: Úgy irigyellek:p De ma a szeretet ünnepe van:tezsvir:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

SaiyaGin

Quote from: Danhibikiaz a baj, hogy nem szeretek számítógépen keresztül mangát olvasni, nincs semmilyen feelingje a dolognak...:(

:tezsvir:
      :rolleyes:

Ramiz

Quote from: DarkstarDe élõben van. Eldöntöttem, hogy ha ma áll a fa, a kandalló elõtt fogok OMGt olvasni. :D
Készíts be pár széket és mangát nekünk is. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

SaiyaGin

Quote from: DarkstarEldöntöttem, hogy ha ma áll a fa, a kandalló elõtt fogok OMGt olvasni. :D

Nekem is ezt kéne tenni...

Darkstar

Quote from: RamizKészíts be pár széket és mangát nekünk is. :)
Meg 1 kis Unicumot is,mi? :D
Quote from: SaiyaGinNekem is ezt kéne tenni...
Mi tart vissza? :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Quote from: DarkstarMi tart vissza? :)

Nincs kandallónk, és a nagymamámnak nem akarom elmagyarázni a manga-anime dolgot.

Alkyra

Heh..fene bele! Pedig tök jó lett volna.
[COLOR="White"]Ha a srác Lángja nem regenerálódna minden éjfélkor vissza akkor lett volna benne egy eléggé kemény dráma vonal.Gondoljatok bele:
A csaj kezdi folyamatosan megkedvelni a srácot, az meg szépen lassan, de el kezd hatni a Láng benne s elveszti énjét..**már ami a testében maradt** Míg végül a csaj beleszeret a srác eltûnne, mintha nyoma se maradt volna...de így...[/COLOR]

Nah mind1. Nekem így is tettszik.(eddig olyan 8.5 értékelést kap tõlem, de majd meglátjuk.)
Folytatom tovább. Ez jó kis minõségi anim.:uzi: :whoah:

Necrid^

Nagyon komoly. nagyon tetszik. alig várom hogy lejón a köv rész.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Bandita ^^

Nemtudtam h mindenki ezt nézi.... Tényleg elég korrekt anime...
Kár hogy erre is várni kell állandóan.... :grrr:

IMHO: Azért a végére elég kusza érzelmi 3-szög alakulhat ki.... :muhahah:
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Lazzaret

Végig néztem és baromira tetszett. Imádom a Daft Punk zenéjét és animeval eggyüt tökéletes volt. A story egyszerü, de a legszebb az egészben hogy igaz nincs benne szöveg mégis érthetõ az egész.:jee:


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

Quote from: Bandita ^^Nemtudtam h mindenki ezt nézi.... Tényleg elég korrekt anime...
Kár hogy erre is várni kell állandóan.... :grrr:

IMHO: Azért a végére elég kusza érzelmi 3-szög alakulhat ki.... :muhahah:
Jó az négyszögnek is :D


ReLax18

Spriggan:
Mivel már jóideje meg volt a film, és épp filmnézõs hangulatban voltam, gondoltam megnézem már végre, hogy mi ez. Ez az anime egy tipikus akciófilm. Van a fõhõs: egy elit katona, aki mellesleg egy középiskolai tanuló. Van a konfliktushelyzet: egy világrengetõ felfedezés, amiért ölre mennek a különbözõ fegyveres csoportok, [COLOR="White"]mellesleg felrobbantják a fõhõs osztálytársát[/COLOR]...És ezzel nincs megállás, akció ezerrel, meg sem állunk a végéig.
Nem mondhatom, hogy tetszett a Spriggan. Ez a film nekem nagyon is úgy hatott, mint mondjuk egy Dolph Loundgren-es, B-kategóriás akciófilm. De az animáció szép:). A karakterekrõl sajnos keveset tudunk meg, így nem is lehet igazán megszeretni õket, de egy 1 és háromnegyed órás filmben elég nehéz lett volna még erre is idõt szakítani...
Összegzés: legalább megnéztem végre...egyszer érdemes.
6/10

Cowboy BeBop:
Ez a "klasszikus" is kimaradt az életembõl...eddig. Mindenki ajnározza, hogy milyen jó meg minden. Hát...a héten sikerült végignézni.
Gondolom a történetét mindenki ismeri: a nem is annyira távoli jövõben az emberiség kiterjeszkedik a Naprendszerben, kolonizálva a különbözõ bolygókat. Korrupt világok jönnek létre, a bûnözés mindennapos. A rendõrség nem tudja teljesen ellátni a feladatát, és ha a szükség úgy kívánja vérdíjakat is kitûznek az emberek fejére, hogy a fejvadászok, a cowboyok begyûjtsék õket. Ilyen cowboy Spike Spiegel és Jet Black is, akik Jet hajóján, a BeBop-on utazva jutnak el az adott, fejvadászásra alkalmas személyhez. Idõvel többen is lesznek a Bebop-on: Faye Valentine, egy nõnemû fejvadász; Edward, aki egy nagyszerû hacker, mellesleg kislány; és Ein, a kutya, de benne is több van, mint ami látszik.
Nálam nehezen indult be a sorozat. Az elsõ részt elsõnek az A+on láttam, de már akkor se tetszett. De szép fokozatosan belejöttem az állandó hülyéskedésekbe, és szomorúságokba. A szereplõk nagyon jól ki lettek dolgozva, a múltjuk és jellemük kiforrodtak, egyedül talán Jet-et hanyagolták a múltját illetõen...na meg Ein és Ed múltját, de az más tészta:). Az animáció lenyûgözõ, pedig ez nem mai darab. A történetre nem sok panasz lehet. Bár voltak nagyon idióta részek, de nélkülük nem lett volna annyira élvezhetõ. A zene...zseniális...kiemelném közülük a fõcímdalt, mert az nagyon faja (mellesleg retro fíling rulez:D).
Nem hittem volna, hogy azt fogom mondani, hogy tetszik ez az anime, meg azt, hogy megszerettem a karaktereket. Bármennyire is "vidám" volt ez az egész, mindig ott lapult a részekben a melankólia...az érzés, hogy ez nincs rendjén. Az elviselhetetlenségig akkor fajult, [COLOR="White"]mikor Ed a végén elment a csapattól.:( Ez jelképesen akár azt is jelenthette, hogy ha õ, aki "a vidámság megtestesítõje" elhagyja a csapatot, akkor aza vidámság is eltûnik, ami eddig jellemezte az egészet, és innen érzelmileg már csak lefelé lehet menni...[/COLOR]
Összegzés: egyszer kötelezõ megnézni...de többszöri nézésre is alkalmas:)
8/10
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Ramiz

Quote from: ReLax18A szereplõk nagyon jól ki lettek dolgozva, a múltjuk és jellemük kiforrodtak, egyedül talán Jet-et hanyagolták a múltját illetõen...na meg Ein és Ed múltját, de az más tészta:).
Hát nagyon sokat egyikükrõl sem tudunk meg, de gyakorlatilag van egy rész szánva Ed-re és Jet-re is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

SaiyaGin

Excel Saga 03
Ez tetszett, fõleg amikor Nabeshin elõvette a hajából a géppuskákat. :D
Egyébként Hyatt miért esik folyton össze?

Moha

Most nézem a Tiny Snow Fairy Sugar-t. Eddig két részen vagyok túl, éééés...
szóval azt hiszem megtaláltam a világ legaranyosabb animéjét. :D Tényleg überkawaii. :D Most pont jól jön egy ilyen sorozat...
...but I must be careful: too much sugar can ruin my health. :D

Ramiz

Quote from: SaiyaGinExcel Saga 03
Ez tetszett, fõleg amikor Nabeshin elõvette a hajából a géppuskákat. :D
Egyébként Hyatt miért esik folyton össze?
Vérszegény. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

ReLax18

Quote from: SaiyaGinExcel Saga 03
Ez tetszett, fõleg amikor Nabeshin elõvette a hajából a géppuskákat. :D
Egyébként Hyatt miért esik folyton össze?

Szegén'ke kicsit beteges:D
Nabeshin pedig überbrutál:D:lul:
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Danhibiki

Quote from: ReLax18Szegén'ke kicsit beteges:D
Nabeshin pedig überbrutál:D:lul:
Szerintem Nabeshin egy az egyben Spike(CB) paródiája, nem? Plusz amikor bejön az elektromosgitár a háttérben, hát totál CB paródia feelingem van:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Manu

Quote from: Moha...but I must be careful: too much sugar can ruin my health. :D
Dolce vita! Dolce vita Moha-san! Legalább ilyenkor... :D

Edit: A Memories milyen? Most látom, hogy benne van Katsushiro Otomo keze is.

zeronero

Valaki tudna valami Gokusen-hez hasonló anime-t javasolni számomra?...:)
"In the name of God impure souls of the living dead shall be banished in to ethernal demnation, AMEN."
"Wars, wars never changes."
"THIS IS A COUPLE THAT EVEN GOD WOULD FEAR..."

Zombiee - XIII Editor

Danhibiki

Jobb idõpontra nem is idõzíthettem volna a megnézését!:)(karácsonyos utolsó rész) Összeségében nekem túlságosan pörögnek az események és sajnos nincs idõ a körítésekre nem úgy, mint a TV-ben, szóval nekem hiányoztak ezek a dolgok. A szereplõket sajnos az 5 rész alatt nem igazán tudjuk megismerni:(. Az 5. rész nagyon tetszett a rajzstílusa is kezdett már hasonlítani a TV-re. Mindent összegezve érdemes volt megnézni, mert van 1-2 jelenet ami sajna kimaradt a TV-bõl vagy egészen máshogy lett megvalósítva abban. Szerintem érdemesebb elõbb a TV-t megnézni aztán ezt, mert akkor nem tûnik lassúnak a TV, legalábbis nekem ez így logikus:D.
Jó anime nézést!:jee:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Lythis

Ha már mindenki postolta akkor én is csatlakoznék: a vándorló palota szép meg látványos... ugyanakkor itt én leakadtam. A történet alapjaiból lehetne jobb sztorit is gyártani szvsz, de gondolom kötötte õket a dolog, h ez egy könyvadaptáció...
 A Chihiro után nekem kicsit csalódás volt. Annak fényében többet vártam volna... spoilergyanús rész: [COLOR="White"]csak én voltam, aki nem igazán bírta a fõszereplõcsajszi korváltogatásait, amik random történtek, függõen h mennyire pattogott éppen, h mennyire szerelmes?
 És az is tök hamar levágós volt, h a tûznél van Howl szíve...
a puszták banyája meg talán túlzottan is gusztustalan volt szvsz...[/COLOR] end.

 Necrid: az Initial-D bõl asszem van live action is, azt is láttad?:D

Ready2

Quote from: zeroneroValaki tudna valami Gokusen-hez hasonló anime-t javasolni számomra?...:)

hat gondolom Great Teacher Onizukat mar lattad, de azon kivul most hirtelen nemtok hasonlot :)

SaiyaGin

Quote from: DanhibikiÖsszeségében nekem túlságosan pörögnek az események és sajnos nincs idõ a körítésekre nem úgy, mint a TV-ben, szóval nekem hiányoztak ezek a dolgok. A szereplõket sajnos az 5 rész alatt nem igazán tudjuk megismerni:(.

Én is valahogy ezt éreztem.

Off: ment még egy válasz.

zeronero

Quote from: Ready2hat gondolom Great Teacher Onizukat mar lattad, de azon kivul most hirtelen nemtok hasonlot :)
Tényleg láttam már.:) Másvalaki tud valami hasonlót?
"In the name of God impure souls of the living dead shall be banished in to ethernal demnation, AMEN."
"Wars, wars never changes."
"THIS IS A COUPLE THAT EVEN GOD WOULD FEAR..."

Zombiee - XIII Editor

Andi

Quote from: LazzaretVégig néztem és baromira tetszett. Imádom a Daft Punk zenéjét és animeval eggyüt tökéletes volt. A story egyszerü, de a legszebb az egészben hogy igaz nincs benne szöveg mégis érthetõ az egész.:jee:


Nekem bekerült a Top 5-be :D Zseniális:D

Xipe

Quote from: LazzaretVégig néztem és baromira tetszett. Imádom a Daft Punk zenéjét és animeval eggyüt tökéletes volt. A story egyszerü, de a legszebb az egészben hogy igaz nincs benne szöveg mégis érthetõ az egész.:jee:


ez hun lenni?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_