Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Alkyra

Quote from: zolan43Az okkultisták azért paráztak, mert Envy és Hohenhaim nélköl nem tudták kinyitni az "ajtót"?

Envy Hohenhaim s Edward nélkü nem tudják kinyítni. EGyrészt nagy mák volt h Al a másik oladlon meg éppen akkor áldozta fel Wrathot h õ is megnyissa  a kaput.

SaiyaGin

Quote from: DanhibikiA lelkem szabadon visszamehetnek a valóságos világban és ott elég nagy galibákat okoznak, például visszatérnek Hitler és seregei is és Goten és Trunks munkája kiírtani õket:D, nagyon tetszett ezeknek a részeknek a megrajzolása (csomó minden jó vastag vonallal kihúzva annyira jó volt:jee: ).

Kedvenc jelenetem a movie-ból!!! :lol:

Lt. Simoan Blarke

Vandread 6-10
hm. kiderült, hogy nem a captain a férfi :rolleyes: sok bõgés, sok romantikusnak szánt ámde inkább csak mulatságos jelenet... és szembántó + értelmetlen harcok :rolleyes:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Moloko

Tetszett. 19/20 ha pontozni kell.
Ami igazán jó benne, az szerintem a rajzolása. Én szeretem, ha a szereplõknek ember-arányaik vannak. (normális fej, normálisnál csak icipicit nagyobb szemek, normális orr, normális száj)
És a reklámblokk helyét jelzõ kép is mindig nagyon szép :)

A története...
Így globálisan nem nagyon van neki. Mondhatni talán egy lépést tesznek elõre a 73 rész folyamán. És ez is csak a szerelmi szálban történik, de csak egy lépés... Pont úgy nem történik semmi különös, mint ahogy az életben se... Minden megy a maga útján.
Az akciós történeti szál (vagy hogy mondjam), ott azért nem lehet elõrelépés, mert nagyon kínos szomorú befejezést vonzana magával, és annak nem örülnénk ugyebár. De egyébként így ahogy van, a helyén is van. Teljesen reális. Profi betörõket elõfordulhat hogy ne kapjanak el soha.

Az egyes epizódok...
Volt olyan, hogy úgy éreztem kb 3 perc telt el, és már vége is volt egy résznek, annyira jó volt és lekötött, volt olyan, hogy már egy kicsit untam a pancser szereplõ folytonos pancserkedését, de sohase annyira, hogy abba kellett volna hagynom a nézést azzal a felkiáltással, hogy ez szar.

Szóval ajánlom mindenkinek. Nekem tetszett.

AnimeNfo

Ready2

Quote from: blarkeVandread 6-10
hm. kiderült, hogy nem a captain a férfi :rolleyes: sok bõgés, sok romantikusnak szánt ámde inkább csak mulatságos jelenet... és szembántó + értelmetlen harcok :rolleyes:

ha ennyire nemtetszik nemtom minek nezed :rolleyes:

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Ready2ha ennyire nemtetszik nemtom minek nezed :rolleyes:
mert voltam olyan botor, hogy végignéztem az elsõ stage-t, és nem lenne szívem félbehagyni. mindenesetre most szépen befejezem, maradék 3 rész beizzítva :rolleyes:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Quote from: Danhibiki:lul: Nem tom, nekem akkor is eszembe jut néha a CB amikor megjelenik, de amúgy tuti neked is igazad van...:tezsvir:
Mondjuk a talán 3. vagy 4. rész, a vasálarcos? :D
A szõke csaj, a nem hallható utolsó szavak, stb :D

Lt. Simoan Blarke

na. egész jól megbonyolították. lookin for Vandread 1-2 ops & closings :rolleyes: :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

NLZ

Quote from: AlkyraIsteni volt. Én mint nagy FMA fan, igazi kincs volt számomra.
A történet lezárult s véget ért az Elric testvérek története.(legalábbis azt hiszem)
Húúúú...ismét kedvem támadt megnézni a sorozatot, annyira jó volt az is.
S utána megint a moviet.
:hahaha:

Bár mondjuk volt benne pár eléggé kemény dolog(Wrath s Hohenheim feláldozása. A fatert nem annyira, de a srácot sajnáltam, hogy SZÁNDÉKOSAN oda szegezte magát s odacsalta azt a dögöt, csakhogy Al transmutálhassa.)
Nah szal mindent egybevetve nagyon jó volt a film!!!
S aki mást mer mondani az :morci: :morci: :morci: :nagyere: :nagyere:
Tom h nagyon sokaknak nem tettszik, de ez nem is a hardcore NGE s Hellsing fanoknak készült.

Alig várom, hogy végre ismét belemerüljek ebbe a világba...talán meg kéne venni a ps2es gameket hozzá...

100%\100%


Megnéztem a minap a Full Metal Alchemistet meg a filmet. Elõbbi fergeteges volt, utóbbi kevésbé. Szerintem az egyik legjobb anime, de a film vége elég nagy badarság lett. [COLOR="LemonChiffon"]Simán megoldhatták volna, hogy ottmaradnak, aztán csak az õ világuk oldalán zárják le a kaput, hiszen akkor se tudnak átjönni (kinyitni is csak úgy tudták elõször, hogy Wrath-ot, meg azt a másik kövér homonculust feláldozta Al), szal ha a transzmutációs kört eltörlik, akkor egy jódarabig nem lesz újra kinyitva, max akkor ha már a bölcsek köve is újra elkészül, vagy ha a film készítõi úgy akarják. Wrath egyébként nem srác volt, hanem csajszi. :D[/COLOR]
[reserved]

Member

Quote from: AlkyraIsteni volt. Én mint nagy FMA fan, igazi kincs volt számomra.
A történet lezárult s véget ért az Elric testvérek története.(legalábbis azt hiszem)
Húúúú...ismét kedvem támadt megnézni a sorozatot, annyira jó volt az is.
S utána megint a moviet.
:hahaha:

Bár mondjuk volt benne pár eléggé kemény dolog(Wrath s Hohenheim feláldozása. A fatert nem annyira, de a srácot sajnáltam, hogy SZÁNDÉKOSAN oda szegezte magát s odacsalta azt a dögöt, csakhogy Al transmutálhassa.)
Nah szal mindent egybevetve nagyon jó volt a film!!!
S aki mást mer mondani az :morci: :morci: :morci: :nagyere: :nagyere:
Tom h nagyon sokaknak nem tettszik, de ez nem is a hardcore NGE s Hellsing fanoknak készült.

Alig várom, hogy végre ismét belemerüljek ebbe a világba...talán meg kéne venni a ps2es gameket hozzá...

100%\100%

KETTÉNÉGYELLEK!!!
Hogy mi?! Jó az FMA Movie?! Ez észveszejtõ! Ez szentségtörés! Megjövendölöd az Apokalipszist?!!
ÉRTELMETLEN BAROMSÁGOK HALMAZA!!!!!!!!!!!
Akkora disznóölõ kést még sosem kapott kicsi szívem, mint a Movie megtekintése után! Tûkön ûlve vártam, 5 netcafét végigjártam, mire valahol találtam valakit, aki letöltötte és erre mit kapok?! Ganét!
Wrath nem csalt oda semmit, odamászott az magától! Nem értem, miért kellett minden feleslegesnek látszó karit kivégezni! Alfonz dögölhetett volna meg nyugodtan, nade Wrath?! Az egyik kedvencem volt! És Envy?! A kicsi-kicsi Envy?! Sárkányként agyonvereti magát (még egy SS tisztet sem tudott lenyelni), aztán az utolsó elõtti pillanatig szopogatja a fatert, aztán kettéharapja, fröccs, aztán õ lesz a Kapu. Ennél az is értelmesebb lett volna, ha egy TV Shop reklámban lehúzza magát a WC-n!
Ahogy NLZ írta, felesleges volt a végén visszabattyogni mechanik-világba, mert egy kapu nem kapu. Képzelj el egy buszt, amelyre csak felszállni lehet, de le má nem! Ugyanaz.
Szánalmas film volt, szánalmas merev mozgásokkal, szánalmas túlélõkkel.
Kár volt így megtépázni az FMA nevet. Az FMA isten volt, isten és isten lesz, mindörökre. (A film DVD-i meg frizbiként röpködhetnek kérészrajzáskor).
Ennyi. Pont.

Araki

Quote from: AlkyraIsteni volt. Én mint nagy FMA fan, igazi kincs volt számomra.
A történet lezárult s véget ért az Elric testvérek története.(legalábbis azt hiszem)
Húúúú...ismét kedvem támadt megnézni a sorozatot, annyira jó volt az is.
S utána megint a moviet.
:hahaha:

Bár mondjuk volt benne pár eléggé kemény dolog(Wrath s Hohenheim feláldozása. A fatert nem annyira, de a srácot sajnáltam, hogy SZÁNDÉKOSAN oda szegezte magát s odacsalta azt a dögöt, csakhogy Al transmutálhassa.)
Nah szal mindent egybevetve nagyon jó volt a film!!!
S aki mást mer mondani az :morci: :morci: :morci: :nagyere: :nagyere:
Tom h nagyon sokaknak nem tettszik, de ez nem is a hardcore NGE s Hellsing fanoknak készült.

Alig várom, hogy végre ismét belemerüljek ebbe a világba...talán meg kéne venni a ps2es gameket hozzá...

100%\100%


Isteni?! Ezt honnan vetted? Számomra pokol volt, minthogy nagy Envy-fanatista vagyok. Jobban mondva: szánalmas. Nem tudom, hogy az az Envy-sárkány, aki már évek óta abban a gyík testben élt, hogyan tudott a legrosszabbkor saját magába belegabalyodni. Persze, azelõtt mert egy csomó ideig nem tudták elkapni, és pont most szedték össze azt az altató mennyiséget, amellyel ki tudták lõni. Aztán meg hogy miért nem nyírta ki Hohenheim-ot azonnal, az is egy jó kérdést. Pedig ismerem õt annyira, hogy tudjam, ez nem õrá vall. Aztán meg Hohenheim hogyan tudott transzmutálni? Ez is egy jó kérdés... ezek után csak egy kérdés maradt: mire volt ez jó? Envy meg Wrath voltak a kedvenceim, Homunculus-párti vagyok, erre meg kinyíratják a maradék hármat. Menjenek a jó édes anyjukba...

ReLax18

Blood+ (1-10)
Hát eddig nem voltam elájulva tõle. Szépen van megrajzolva, viszonylag érdekes történet...de sajnos ennél több nem volt...:(
A filmhez képest ez eddig egy erõs visszaesés...de azért még meg kéne várni ennek a végét (ami még úgy kb. 5 hónap)...
Viszont pozitívum: az opening:jee:
(eddig)6/10
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

kikuchiyo

most nincs idõm mélyebben elemezni, pedig megérdemelné...

8/10
Failure is the default option

Alkyra

Quote from: NLZWrath egyébként nem srác volt, hanem csajszi. :D

??? WRATH??? OO :eek: :eek:  Tényleg??? Én úgy tudtam, hogy a másik nem tagja.:)
Nem is tûnt fel...így viszont még brutálisabb, ahogy meghalt...
Egyb. igazad van, tényleg megoldhatták volna úgy.

Mai Otome 14:
Nos, ez is elindult. Igaz más féle úton, mint a Hime, de elindult.Alig várom a következõ részt.:hahaha:

Moha

Most fejeztem be. Tetszett. :)
Hihetetlenül aranyos anime, amit szerintem bármelyik korosztály megnézhet. Igazából tényleg gyerekfilm, de mégis van komoly mondanivalója, és ráadásul úgy van tálalva, hogy könnyen megérthetõ bárki számára.
A zenéje is nagyon jó (tulajdonképpen a zene az egyik fontos alapeleme ennek a sorozatnak), bár idõnként már kicsit unalmas volt, hogy bizonyos helyzetekben mindig ugyanaz a dallam ment, szóval egy picivel változatosabb azért lehetett volna.
Az intro/outro nem nagy szám, néhányszor meg lehet nézni, de én az 5. rész után rendszerint mindkettõt átpörgettem.
A történet egy [SIZE="1"][COLOR="Red"][Spoiler][/COLOR][/SIZE][COLOR="LemonChiffon"]folyamatosan épülõ, de a szükséges nehézségekkel együttjáró barátságot mutat be. És az ember már a sorozat közepétõl sejti, hogy az a bizonyos "twinkle" (Kirameki), amit Sugar és társai keresnek, nem más, mint az õszinte barátság. [/COLOR][SIZE="1"][COLOR="Red"][/Spoiler][/COLOR][/SIZE]:) Tanulságos.
A vége kimondottan jó volt. Nagyon jól lezárták az egészet. Bár mondjuk szívesen néznék még folytatást a [COLOR="LemonChiffon"]3 évvel idõsebb szereplõkkel[/COLOR] (special részek), de mivel a sorozat kerek egész, és le lett zárva, így nem igazán lenne honnan folytatni, hiszen [COLOR="LemonChiffon"]Sugar is visszatért a tündérvilágba, és Saga sem látja már a tündéreket.[/COLOR] :)
Szóval összességében: :jee: Jó néha-néha újra gyereknek lenni. :)

Ajánlom mindenkinek, akiknek bejönnek a kawaii animék, akik meg akarnak nézetni valami animét a fiatalabb korosztállyan és akik szeretnének kicsit újra gyerekek lenni. :D

Member

#5505
Quote from: Alkyra??? WRATH??? OO :eek: :eek:  Tényleg??? Én úgy tudtam, hogy a másik nem tagja.:)
Nem is tûnt fel...így viszont még brutálisabb, ahogy meghalt...
Egyb. igazad van, tényleg megoldhatták volna úgy.

Mai Otome 14:
Nos, ez is elindult. Igaz más féle úton, mint a Hime, de elindult.Alig várom a következõ részt.:hahaha:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!
:eek: :eek: :eek:
Ez már tényleg fáj!
1. Állandó jelleggel "He, him, his" van a feliratban
2. Nézz már rá a cuki kislány fejére! Hát nem édes! Mintha csak azt diktálná a bájos rózsaszirmos orcája, hogy:
"Letépem a fejedet, Te !!!!!!!"

Mondjuk való igaz, hogy nõies a dereka és a lábai, nade a kezei néha dagadnak az izmoktól! (Hála a túlzóan rajzoló grafikusoknak).
Meg még valami: Izumi fia meghal és abból egy lány születik?
Amúgy ez már kicsit :_off:, inkább hozzunk létre egy FMA rovatot, ott lehet folytatni (vagy idegeljük az EL-eseket :))

NLZ

Jóvanna, nem figyeltem. :P Pedig anno úgy bánt vele Izumi, mintha a lánya lenne. Namindegy :)
[reserved]

Bandita ^^

Mivel nem jáccottam egy játékkal sem, és ez volt az elsõ FF amit láttam, nemsokat értettem belõle, de legalább annyira tetszett...:jee:
Lehet mélyebben beleásom magam a témába...:)
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Alkyra

Quote from: NLZJóvanna, nem figyeltem. :P Pedig anno úgy bánt vele Izumi, mintha a lánya lenne. Namindegy :)

Mondom én hogy fiú. Geezzz.^^ Ne ijesztegess már.:ejnye:
Hogy ne legyen off:

Shakugan no Shana(SNS:D) ep 14:
Shana múltjáról tudunk meg egy két dolgot.
Kezd érdekes lenni a sztori...
Alig várom a következõt.

Nevl

Én épp most fejeztem be a Last Exile-t, érdekes egy anime, még nem dolgoztam fel teljesen, de alapjában véve egy szép darab. Meglehetõsen filozófikus hangvétele ellenére van benne egész sok izgalmas jelenet is, persze a love is meghúzódik a háttérben...
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Lazzaret

Most kezdtem bele ebbe az új sorozatba és eddig nagyon tetszik. Elég érdekes története van. 7 Varázsló és hét szolgája küzd egymással. Hogy megszerezzék a szent grált. A hangok és a grafika nagyon tetszik és a történet is elég vonzó a számomra. Ugyhogy alig várom már a következõ részeket.


www.arkangyalok.uw.hu

Flaser

Akárcsak a Shingetsukan Tsukihime ez is egy Type Moon játékból készült.
Mindekettõben ven hentai/ecchi rész is, de nem azon van a hangsúly.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Ramiz

Quote from: Bandita ^^Mivel nem jáccottam egy játékkal sem, és ez volt az elsõ FF amit láttam, nemsokat értettem belõle, de legalább annyira tetszett...:jee:
Lehet mélyebben beleásom magam a témába...:)
Nem fogod megbánni... :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeDFLCL:

Sajna még csak egy rész jött le:
Ennyi baromságot összeszedni egy rész alatt. Még nem értek semmit de tetszik:D
És elsõrendû bizonyíték arra hogy a nõk gonoszak, perverzek és pszichopaták:)
Fõleg ha ürlények... De még ebben sem vagyok biztos:)
Kiváncsi vagyok hová fog elfajúlni a helyzet. Az a gyárnak mondott valami meg valahogy egy vasalóra hasonlít nekem... de ez csak nem:) (Habár az eddig látottak alapján bármi megtörténhet még:D)
:D :hopp:
Egy ideig még nem is fogsz semmit se érteni, de továbbra is élvezni fogod :D
Tegnap láttad a Golden Boy 2. részét, az nem volt elég bizonyíték? :lul:
Igen, azt nem figyelted, hogy amikor a gyársípok megszólalnak, akkor még gõzt is ereszt a vasaló, izé, gyár? na majd a végén még be fogsz halni :lul:

NuDLy

#5514
[COLOR="Teal"]Megint elkezdtem nézni a Ranma OVA-kat!!! Bejövõsek!!! :angyali: :rotflol:
Meg most kezdtem még el a Condor Hero-t...[/COLOR]



Moha

Na, úgy tûnik, szerény kis városunkba is elhozták a filmet, úgyhogy egy óra múlva megyek is nézni. :D
Sajnos elég késõn vettem észre, mert már csak 3 napig adják, és persze nem a legnagyobb moziban. De már azt hittem, hogy Budapesten kívül nem fog máshol menni.

Ha majd hazaértem, írok beszámolót. :)

sirtomi

Quote from: MohaNa, úgy tûnik, szerény kis városunkba is elhozták a filmet, úgyhogy egy óra múlva megyek is nézni. :D
Sajnos elég késõn vettem észre, mert már csak 3 napig adják, és persze nem a legnagyobb moziban. De már azt hittem, hogy Budapesten kívül nem fog máshol menni.

Ha majd hazaértem, írok beszámolót. :)
Nálunk is játszák, csak nincs kivel mennem :(

Bandita ^^

2 részt láttam eddig, nagyon nem "wakatta" a lényeg, de valamiárt nem unalmas. Valahogy nézeti magát... Tecc...:)
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

NLZ

Texhnolyze rulz, elsõ 2 epizódot megnéztem, nem volt túl tömör az infó, de felkeltette az érdeklõdésemet. :)  Lehetne benne egy picit több akció. Bár a 2. epizódban már 2x annyi volt, mint az elsõben, szal ha így halad, akkor ez nagyon jó lesz a végére. Lain esetében is ez volt. :)  Jah, és ez az elsõ anime, aminek ütõs az intro-ja. :D Nem ez a gagyi japán nyáladzás, mint pl a NGE -ban :)  Tényleg, valaki meg tundá mondani, hogy mi a texhnolyze szó jelentése? :D
[reserved]

Lt. Simoan Blarke

Quote from: NLZTexhnolyze rulz, elsõ 2 epizódot megnéztem, nem volt túl tömör az infó, de felkeltette az érdeklõdésemet. :)  Lehetne benne egy picit több akció. Bár a 2. epizódban már 2x annyi volt, mint az elsõben, szal ha így halad, akkor ez nagyon jó lesz a végére. Lain esetében is ez volt. :)  Jah, és ez az elsõ anime, aminek ütõs az intro-ja. :D Nem ez a gagyi japán nyáladzás, mint pl a NGE -ban :)  Tényleg, valaki meg tundá mondani, hogy mi a texhnolyze szó jelentése? :D
nem mondjuk meg, tessék nézni, és akkor megtudod :rolleyes:
egyébként valóban több akció lesz benne 5-6 rész után, de aztán a végén már nem egymás lemészárlása lesz a legfontosabb :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster