Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Member

SCHOOL RUMBLE OVA. Kiiiiiiiiiiirááááááááááály!:kiraly: :hail:
Kiváncsi leszek rá, hogy a második szériában lezárják-e a szálakat. (Egyáltalán hogy lezárják-e valamelyiket :))

Yakumo

Quote from: ShiroiBiztosan nem vettétek észre, de spoiler van a szövegetekben.
:lame: Tényleg! Uh, Sorry! Bár az enyémben nincs is pont, aki tud editáljon;)
On: Genshiken elsõ rész: :hahaha: kicsit úgy éreztem magam, mint amikor én mentem az elsõ Meet-re:D És a kiütés is király volt, jót röhögtem:D, majd meglátjuk milyen lesz tovább. (csak még nem volt idõm továbbnézni) Aszthiszem most nem írtam Spoilert, aki nem látta úgyse érti, max. kiváncsi lesz és az jó:D

Ramiz

Ez a Genshiken az anime, ami otaku-król szól?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizEz a Genshiken az anime, ami otaku-król szól?
igen. és sztem is érdemes megnézni :)

Necrid^

Quote from: Fazékigen. és sztem is érdemes megnézni :)
Egyetértek. poénos egy anime. :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Ramiz

OK. Felírtam "idõs idõkre" (olyan idõ, amikor van idõ animét nézni :D ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bandita ^^

#5436
Robin Hood + fantasy + action + phunk :whoah:

Nos az anime megtekintéséhez mindenképpen nemileg nyitottabbnak kell lenni az ökörség mértéktelen befogadására. Na nem egy FLCL stílusban, sõt semmi köze poénokban hozzá.... Ez egy kicsit másképpen "FUNKY". Amolyan gyerekes módon, ami nekem személyszerint bejövõs. 2002-es anime, szal nem olyan rossza grafixa sem. Ideális lehet kikapcsolódásra. Zene: :jee:
(Az agyadnak semmi hasznát nem veszed közben, nyugodtan ki lehet kapcsolni :)):muhahah:
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Cobra

Na megvagyok a Stellviával. Történetre szerintem nyugodtan meg lehet adni a 9.9-et, a grafikára viszont a legnagyobb jóindulattal se tudok 6-nál többet adni. Az intro és az outrok zenéje elsõ osztályú, de sajnos menet közben csak 1-2 alkalommal volt zene, az is csak 1-1 részlet az introból vagy az outroból.  
Igazán meglepõ fordulatok nincsenek a történetben, az események elég jól el vannak osztva, az akció, jellemfejlõdés és a romantika elég kiegyensúlyozottan van benne, nem úgy, mint pl a Macross Plusban vagy Zeroban. A legvégét kicsit nyálasnak találtam, de hát várható volt.
Összességében tudom ajánlani mindenkinek, talán még az alapmû kategóriába is bekerülhet (csak csináltak volna normális grafikát...).
A toplistámba nem került be, de kellemes idõtöltés volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Cobratalán még az alapmû kategóriába is bekerülhet
na oda nem, mert a Stellvia miatt lopták el a nickemet (Kouta :rolleyes: ) quakeneten :D

on: Texhnolyze 7-13. vicces. egyre viccesebb. borongós hangulat, most már volt benne eksön, fordulatok tömkelege úgy, hogy az addig is maximum 20%ban tiszta dolgokon hirtelen megint nem tudsz eligazodni. cyberpunk rulez. intro szintén - Juno Reactor Guardian Angelje :whoah:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Manu

Mostmár csak írok én is, mert megdöbbent ez a Stellvia mánia. Szvsz egy gyenge közepes sorozat, (elnézést mindenkitõl, de) kora-tizenéves korosztálynak... Abba is hagytam annak idején kb 10 rész után, ahogy kell...

Alkyra

Quote from: ManuMostmár csak írok én is, mert megdöbbent ez a Stellvia mánia. Szvsz egy gyenge közepes sorozat, (elnézést mindenkitõl, de) kora-tizenéves korosztálynak... Abba is hagytam annak idején kb 10 rész után, ahogy kell...

Addig olyan is.
A késõbbi részekben komolyodik meg.Végig kell nézni, utána lehet konkrét véleményt mondani.

Cobra

Bizony, én az utolsó részig nem voltam biztos abban milyen lesz a színvonala.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bandita ^^

Quote from: Bandita ^^Robin Hood + fantasy + action + phunk :whoah:

Nos az anime megtekintéséhez mindenképpen nemileg nyitottabbnak kell lenni az ökörség mértéktelen befogadására. Na nem egy FLCL stílusban, sõt semmi köze poénokban hozzá.... Ez egy kicsit másképpen "FUNKY". Amolyan gyerekes módon, ami nekem személyszerint bejövõs. 2002-es anime, szal nem olyan rossza grafixa sem. Ideális lehet kikapcsolódásra. Zene: :jee:
(Az agyadnak semmi hasznát nem veszed közben, nyugodtan ki lehet kapcsolni :)):muhahah:

Azt hiszem tévedtem... Mégiscsak komolyabb hangvételû, mint elõször gondoltam.

Stellvia: Az elsõ fele nem tetszett, a második fele pedig nem illett az elsõhöz... IMHO
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Feldin

Quote from: ManuMostmár csak írok én is, mert megdöbbent ez a Stellvia mánia. Szvsz egy gyenge közepes sorozat, (elnézést mindenkitõl, de) kora-tizenéves korosztálynak... Abba is hagytam annak idején kb 10 rész után, ahogy kell...
én 1en vhány után.
elment tõle a kedvem...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Próféta

Quote from: blarkeon: Texhnolyze 7-13. vicces. egyre viccesebb. borongós hangulat, most már volt benne eksön, fordulatok tömkelege úgy, hogy az addig is maximum 20%ban tiszta dolgokon hirtelen megint nem tudsz eligazodni.
Én nemrég fejeztem be, nekem kb. ezen a 7-13 tájékon esett egyáltalán le, hogy ki is a fõszereplõ. Szóval jó mûsor az a Texhnolyze... Szeretem az ilyeneket.
Nyugi blarke, a végére amúgy nagyjából érthetõ lesz minden, de sajnos a kelleténél kevesebb nyomot hagy bennem. Szóljon valaki, aki nem az [COLOR="White"]üresség[/COLOR] érzésével szállt föl a székbõl a befejezés után! Persze nyilván ez volt a célja, de akkor is...

Lt. Simoan Blarke

egy jó cyberpunk cucc mindig ezt az érzést hagyja maga után. ezért nem szerettem pl. a Mátrix3at. (meg azért, mert az elsõ részét nem láttam :rolleyes: )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Xaga

Quote from: blarkeegy jó cyberpunk cucc mindig ezt az érzést hagyja maga után. ezért nem szerettem pl. a Mátrix3at. (meg azért, mert az elsõ részét nem láttam :rolleyes: )
:_off: pedig elsõ rész volt a legjobb amir érdemes volt megnézni

Ramiz

#5447
Quote from: ProfetaSzóljon valaki, aki nem az [COLOR="White"]üresség[/COLOR] érzésével szállt föl a székbõl a befejezés után! Persze nyilván ez volt a célja, de akkor is...
Szólok! Nem tudom, mi volt a célja, de én egyáltalán nem "üresen" álltam fel utána, sõt mintha túl sokat is kaptam volna, és nem tudtam hova tenni mindent. Nagyon sok dolog van összepréselve, belekódolva mélyre a Texhnolyze zavaros szövetébe.
(Lehet, hogy csak éhes voltál? :rolleyes: ;) )

Quote from: CobraÖsszességében tudom ajánlani mindenkinek, talán még az alapmû kategóriába is bekerülhet (csak csináltak volna normális grafikát...).
A toplistámba nem került be, de kellemes idõtöltés volt.
Hogyan ajánlhatsz valamit az ALAPMÛ kategóriába, ha még a toplistádba se kerül be?! A "kellemes idõtöltés" általában épp azokat a gyorsan feledhetõ filmeket jellemzi, amiket nem nagyon lehet alapmûnek hívni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

na. Tex befejezve. spoilerek ellövése nélkül csak annyit mondhatok, hogy :cool: RULEZ!!!! elnyerte méltó helyét az egyéni animepantheonomban :rolleyes:
aki egy kis cyberpunkot akar látni, elege van a GitS-féle politikai-technikai bonyodalmakból, de mégis gondolkozni akar (ne adj' isten, filozófiai dolgokba belemélyedni), az nézze meg!
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Maron

Gyakorlatilag szinte csak Conant néztem, és MÄR-t is, véleményem.

Detective Conan Movie 7 - Crossroad in the Ancient Capital (KnK)
Végre egyik kedvenc Conan filmem is jó subot kapott, és begyûjtöttem :) A film továbbra is olyan jó volt, mint eddig, de a képminõség gyönyörû *__* Néhány jelenet igényelte volna a mozit is, vagy legalábbis egy házimozit, de így is élvezhetõ volt. A zene jó, az ending téma meg nagyon szép *__*

Detective Conan 174 (KnK)
The 20 Years Old Murder Case :D Most meg nem mondom, melyik évben, de ez is egy újévi special volt (1,5 órás kb), de egy elég szép, rafinált gyilkossági ügyet derítettek fel, ami egy 20 évvel ezelõtti esethez kapcsolódik, és amelybe hõseink véletlenül csöppennek bele...

MÄR 23-25
Egy részt megváltoztattak emlékeim szerint, teljesen átírták, de Phantomon jól szórakoztam, képzelem a gondolatait xD Szépen haladnak a War Games-zel, hamarosan jön az [COLOR="White"]Alviss vs Rolan harc is^^ Apropó Rolan, õ nagyon jó lett :hahaha: Enyhén lökötten van ábrázolva, még kicsit dadog is xD Aztán átvált vérkomolyba :gevumezs: Na igen, az ilyen figurákat mindig is bírtam.[/COLOR]

Cobra

Quote from: RamizHogyan ajánlhatsz valamit az ALAPMÛ kategóriába, ha még a toplistádba se kerül be?! A "kellemes idõtöltés" általában épp azokat a gyorsan feledhetõ filmeket jellemzi, amiket nem nagyon lehet alapmûnek hívni.
Szerintem az NGE-re legtöbben alapmûként tekintenek, nálam mégis az egyszer nézhetõ kategóriába tartozik. A Stellvia története meg van olyan jó, hogy bekerüljön az alapmûvek közé szerintem. A toplistámba meg elsõsorban a grafikája miatt nem került be, de a hangulata is eltér az általam kedveltektõl.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Quote from: blarkena. Tex befejezve. spoilerek ellövése nélkül csak annyit mondhatok, hogy :cool: RULEZ!!!! elnyerte méltó helyét az egyéni animepantheonomban :rolleyes:
aki egy kis cyberpunkot akar látni, elege van a GitS-féle politikai-technikai bonyodalmakból, de mégis gondolkozni akar (ne adj' isten, filozófiai dolgokba belemélyedni), az nézze meg!
Mit gondolsz a befejezésrõl? Mondd el plz a Texhnolyze topikban! :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ready2

Quote from: FeldinÚj Ichigo Mashimaro?
Új School Rumble?

meg nincs :)

ha lesz egybol befogom linkelni hirekhez ;)

Feldin

Quote from: Ready2meg nincs :)

ha lesz egybol befogom linkelni hirekhez ;)
köszike :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Maron

Nya végre, lejött a raw :D Fanoknak így is kötelezõ, szerintem jól sikerül :whoah:  Utoljára így Conanre még anno a 345. résznél voltam rátapadva a képernyõre. Aki ismeri a 499-505. fejezeteket, semmi gondja nem lesz vele, magasan az egyik legjobb rész, nálam Conant nézve top 3-as, ha a történetet nézem. Reménykedjünk, hogy vmelyik fansub csapat szeretné különleges ajándékként kihozni nekünk.

Kuroi Tenshi

Arjuna - második harmad

Hát ha már úgyis ment tegnap a tv... :)  bár mondjuk talán nem ártott volna valamivel többet aludni is, így aludtam fél háromtól kb háromnegyed hétig.. de végülis meglett a nyelvvizsga, tehát már nem számít :D

na mindegy. Szóval ezt is megnéztem.
Történetet most nem írom le :-p
Ezek jobbak voltak valamivel, mint az elõzõk, most inkább a fõszereplõk kapcsolatára meg a fõszereplõ kifejlõdõ képességeire koncentrál
Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki a végére.

Egy részén viszont kiakadtam.
Na ezt most kiszínezem, biztos, ami biztos, de nem nagy spoiler jórésze:
[color="#fcfcff"]Szóval megy ez a szokásos "szeret-nem szeret?" móka. A srác szereti a csajt, de a csaj, bár õ is szereti, nem ad rendes választ, meg attól fél, hogy mellette csak bajba kerülne, stb. A srác gyûrût ad neki (ha jól sejtem a halott anyja gyûrûjét, tehát számára elég fontosat), de a csaj nem fogadja el. Itt úgy tûnt, vége. Nem csak én gondoltam így, a srác is - de a csaj nem :confused:  (na ja persze hiába is próbálom ésszel felfogni a nõket :D ) Szóval utána jött ez a szeretem-nem szeretem dilemma a csajnál, aztán hirtelen felindulásból felhívta, de beleszólni eleinte nem igazán akart (megint :confused:  és megint csak ugyanazt tudom rá mondani) Aztán szépen elbeszélgettek, meg most már õszintébben ki tudták mondani érzéseiket.
Várjunk csak, nem is errõl akartam beszélni. Na mindegy, ha már leírtam....

Szóval.
A csaj beszélget a kiscsajjal, aki félig gúnyosan megkérdezi tõle, hogy hol is tartanak a kapcsolatukban? -Csók? -Persze -Na de igazi? -Öööö... -Szóval még le se feküdtetek? (közvetlen kiscsaj, nem?) Téma késõbb megint elõkerül, és akkor jön nagyon elvörösödõ arc meg cipõnézés mellett ( :D az aranyos volt) ez a komoly kapcsolat, meg terhesség veszélye, meg fiatal még ahhoz, hogy gyereke legyen duma, ami így okés is lenne, meg megérteném. Csakhogy.
Azt mondja, hogy a kapcsulatuk jól indult, amikor a tengerre mentek, akkor még bennevoltak dolgok... csakhát akkor halt meg, utána közbejött ez az egész.
Erre mi történik este? Juna véletlenül megint találkozik Tokyoval ott, ahol a történet kezdõdött, ahol megbeszélték, hogy lemennek a tengerpartra. És megint felvetõdött az ötlet, sõt, most még életben meg is érkeztek oda. Holdfény, tenger...
Egy kis schnitt
Aztán megint a tengerpartot mutatják, ahogy egy holdsugár pont odavilágít. De most már mintha a földön feküdnének ... A csaj haja egy kicsit csapzott, inge gyûrött és mintha nem lenne begombolva... közben a srác meg ott fekszik félig rajta, és sûrûn bocsánatot kér, hogy hogy lehetett ennyire béna, hogy hogy ronthatta ezt el, stb. Öhmm... mit is? A csaj közben csak hótnyugodtan mosolyog és megsimogatja...
és a különleges képességeivel mosolyogva veszi tudomásul, hogy ...
terhes...

Na már bocsánat, mi volt az a duma egy fél órával azelõtt? :lul: :rolleyes:

Legutóbb amin hasonlóan kiakadtam, pontosabban ott még furább volt a helyzet és még ellentmondásosabb, irracionálisabb a nõi szereplõk viselkedése, az is a Voxon volt a Dragon Knight 4(ever), de miután itt a hentai részleg alatt találtam meg, már nem csoldálkozom annyira :o :D[/COLOR]

Lazzaret

Hát ezt is befejeztem és nagyon tetszet a nagyrésze. Az utolsó három rész valahogy máskép lett volna akkor még jó is lett volna. Összességében egy jó kis anime. Rengeteg minden van bene ami egy kis könnyed kikapcsolódáshoz kell. Sok humor, elgondolkodtató jelenet, romantika, akció. Igazából nem véletlen hogy alternative a cime, elég érdekes szemszögbõl mutatja végig a filmet. Nekem nagyon bejött. A történet is tetszett elég részletesen ki lett dolgozva. A karakterek is igazán különlegesek. Sok vidám pillanat van ezek összeütközésébõl. A grafika néhol gyengus de összességében jó lett. A hangok és a zene is nagyon kellemes és jól ellett találva. Ajánlom mindenkinek aki szeeti a kicsit elvontabb animékat.


www.arkangyalok.uw.hu

Relunx

Ez vmi brutálisan jóóó! Keveredve van a vigjáték és a patakokban folyó vér...
Tele van poénokkal...ajánlom mindenkinek aki nem viszakozik a "kicsit morbid" animéktõl.

Relunx

Member

Alapmû, alapmû, alapmû!!!
Nem hittem volna, hogy néhol ennyire pszicho lesz, de jót tesz neki. Sajnos a vörös-fekete dominanciát néhol elhagyják, amiért nagy kár... Hát amilyen szövegeket az a Yan-pofa lenyomott :) ... Ez gyárilag ilyen vagy csak a Hangarijin-feliratozók gyümölcse?