Inuyasha magyar adón?!

Started by Ramiz, 2004-05-16, 22:59:27

Previous topic - Next topic

Titkos

Quote from: CobraNa, egész jó lett Sessh hangja, csak miért "s"-sel mondták, miért nem "sz"-szel? Yaken szerintem szörnyû volt, bár nem tudom, milyen az eredeti hangja. Miyoga nem volt rossz szerintem, bár lehetett volna kicsit öregesebb.

Egyetértek, bár szerintem Jaken hangja sem lett annyira rossz, csak ne beszélne úgy, mintha folyton fulladozna. ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Titkos

#211
Quote from: Raisu-SamaJaken hangja inkább az angolra hasonlít mint a japánra, de büszkék lehetünk Ulmann Gáborra, jó hangokat válogatott, ha esetleg új anime-t venne a magyar tv, remélem neki adják megint a szinkronrendezõi széket, és akkor már csak egy jó fordító kell ^^

Igazad van, bár szerintem az Inu Yasha fordítása is egész jó lett.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Raisu-Sama

Lehet, de én a Hijin Tessout nem fogom nekik megbocsáltani ^^

Zelgadis

Mér há csak szó szerint lefordították, nem? :)) Vagyis legalábbis asszem...

Inu Yashának meg én az elsõ 4 rész alatt megszoktam az _ûber_ japán hangját, szal ahhoz képest elég sajnálkozó tekintettel figyeltem a magyart. Pedig igyekezett kitenni magáért ;) A többiekkel (Jakenen kívül) semmi bajom, és hogy "sessómaru" hát azon röhögtem egy fél óráig, amikor a hugom megkérdezte, hogy az a madár (Jaken) miért selypít  :hahaha:

Raisu-Sama

Nem, épp ezaz, hogy a Hijin Tessout nem fordították le, pedig milyen szépen hangzana, hogy "Vérpengék". Nem t'om, nekem a magyar hangja valahogy jobban tetszik Inunak, nincs a japánnal se bajom, csak egy kicsit szerintem rekedtes, de hát, ízlések és pofonok

Damnatus

Hali!

Na ma reklámig én is belenéztem. Nem vészes a szinkron, de én inkább japánul fogom megnézni, mert más a hangulata.

Titkos

Quote from: ZelgadisMér há csak szó szerint lefordították, nem? :)) Vagyis legalábbis asszem...

Nem, az a Sankon Tessou volt, nem a Hijin.

Quote from: ZelgadisA többiekkel (Jakenen kívül) semmi bajom, és hogy "sessómaru" hát azon röhögtem egy fél óráig, amikor a hugom megkérdezte, hogy az a madár (Jaken) miért selypít  :hahaha:

Ugye mondtam, hogy valami nem stimmel a hangjával? ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Titkos

Quote from: Raisu-SamaNem t'om, nekem a magyar hangja valahogy jobban tetszik Inunak, nincs a japánnal se bajom, csak egy kicsit szerintem rekedtes, de hát, ízlések és pofonok

Szerintem az pont azért lett olyan rekedt, mert fél-démon. Azokban a részekben, amikor teljesen emberré változik, lágyabb a hangja, amikor meg napfelkeltekor visszaalakul, olyan mintha hirtelen berekedne. :)  (Amikor meg teljes démon volt, akkor hihetetlenül berekedt. :) )
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Meske

Miért nem tudják egy kicsit késõbbre rakni ezt az animét? Ez már a második alkalom, hogy elalszom, kétszer meg épp nem voltam itthon, egyszóval még csak egy részt láttam normálisan idõben! :(
Szerintem Inu Yasha hangja nem olyan rossz! :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Edina-chan

Sesshy hangja nagyon jó....:cool:
Jaken hangja pedig...-->  :lol:
kíváncsi vagyok a 6. részre..hmm..."A szent kard"... :rolleyes:

Meske:
persze,hogy nem rossz a hangja,sõt...

Ramiz

Tuti betiltják... olyan nincs, hogy békén hagynak minket...
Jah, nemrégi hír: az RTL Klub elvesztette a fellebbezését az ORTT döntése ellen (mostanáig tartott).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

Quote from: MeskeMiért nem tudják egy kicsit késõbbre rakni ezt az animét? Ez már a második alkalom, hogy elalszom, kétszer meg épp nem voltam itthon, egyszóval még csak egy részt láttam normálisan idõben! :(
Szerintem Inu Yasha hangja nem olyan rossz! :)


Kééésõbbre,  :lol: bocsi, ezzel nem bántani akarlak, de:
szerintem örüljünk, hogy 9:15kor megy! az összes eddigi anime hajnali 07kor kezdõdött általában.

és azt tényleg nagyon el lehetett aludni ;)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Alkyra

Quote from: RamizTuti betiltják... olyan nincs, hogy békén hagynak minket...
Jah, nemrégi hír: az RTL Klub elvesztette a fellebbezését az ORTT döntése ellen (mostanáig tartott).


Ez már vagy juliúsban megvolt.. és NEM fogják betiltani egyetlen dolog miatt:

12es egy sárga karikában.
EBBEN nyert pert az ORTT!!!!!!
Az rtl klubnak muszáj lesz ezt kiraknia, ha animét akar vetíteni.:D
És tádám: az inuyashában ott van...és amíg az ott vírit addig az ORTTnek szava se lehet.
Az rtl szólt nekünk, az ORTT pedig megnyugodott.(azért índitott egyébként pert és azért záratta be
az összes animét, mert 'túl' durva volt, olyan "korai" idõben ilyen 'brutális' animét vetíteni.
Most, hogy az a pici sárga köröcske ott van megnyugodhatunk.
szóval ennyit arról , hogy ezt is betiltják.

Meske

Quote from: kisviragKééésõbbre,  :lol: bocsi, ezzel nem bántani akarlak, de:
szerintem örüljünk, hogy 9:15kor megy! az összes eddigi anime hajnali 07kor kezdõdött általában.

és azt tényleg nagyon el lehetett aludni ;)
Ja, de mit tegyen szegény megfáradt lélek, aki hajnalban fekszik, s örül, hogy dél körül fel tud kelni. Legalábbis ilyenkor nyáron... :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Raisu-Sama

Sõt, arról nem is beszélve, hogy az ORTT egyetlen-egy animet se tiltott be idáig... Úgyhogy mindenki, aki így gondolja, plz, járjon utána jobban a dolgoknak...

Komplikato

Na pontosítsunk picit! Az ORTT (és Ms. K.É.J.) nem tiltott be egy Anime-ot se, csak olyan feltételekhez kötik a bemutatását egy-egy filmnek vagy sorozatnak, amivel az RTL (vagy más!) elveszti a potenciális nézõket, így a vele járó reklámbevétel hegyeket is, és így nekik jó biznicbõl kapásból vesztesség lesz.
Nem mellékesen a Dragon Ball "megszûnése" után évekkel (pár hete) hozott határozata erõsen Anime ellenes volt, kapásból az értelmetlen erõszakkal azonosította a sítlust és így átsorolták a DB-t felnõt kategóriának ... és ha komolyan vesszük a hülye beskatulyázásukat, akkor rövid úton oda juthat a többi is.
Ez már csak azért is felháborító, mert a f*s amcsi filmekben vagy a szétmanipulált hírekben valóban dicsõítik a felesleges erõszakot, mint egyedüli megoldást, de Anime-ban nagyrészt a drámai hatás miatt van benne, és legtöbbször van egy pont, ahol kiderül, hogy vagy nem felesleges vagy nem megoldás!
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Dragon

Sztem az ORTT-nél egész egyszerûen szubjektív anime-ellenességrõl van szó, nem pedig bármilyen ésszerû meggondolásról. Mindenesetre amíg nem sikerül elérniük, hogy az anime, mint mûfaj teljesen illegálissá váljon, addíg van remény, hogy (legvégsõ esetben valami magasabb oktánszámú) karikával ugyan de jogszerûen vetítsék.
A probléma szerintem csak az, hogy Mo.-n nincs kellõ hatalmú szponzor a dolog mögött. (Mint pl. a Sony mag a Bandai a Naruto mögött) ----> következõ lépés tehát meggyõzni pl. a koca-kólát, hogy az Inuyashával reklámozza magát.  :hopp:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Raisu-Sama

Na megnézném azt a Coca Cola reklámot XD "Az új, Inu Yasha Colától nem csak hogy féldémonná válsz, de még egy kutat is nyerhetsz vele!" Vagy minden rész végén bemondják, hogy Inu Yasha Coca Colát iszik, Kagomet pedig a Persona öltözteti...

Komplikato

#228
Azért a másik fele meg az RTL hozzáállása a dolgokhoz.
Vagy annyira f*sik az ORTT-tõl, vagy csak ennyire szeretne minden mûsorra "eggyel kisebb" karikát rakni, de tény, hogy az elmúlt félévben csak csontra szétvágot és cenzúrázott filmeket adtak le! Ezzel persze elvéve a filmek lényegét, és megbántva a rajongókat ... ámde leadhatnak egy darabolós filmet (horror) 12-es karikával, csak darabolás nélkül minek?
Szóval itt az Õ megalkuvásukról is szó van.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Rounin

Quote from: Edina-chanSesshy hangja nagyon jó....:cool:
Jaken hangja pedig...-->  :lol:
kíváncsi vagyok a 6. részre..hmm..."A szent kard"... :rolleyes:

Meske:
persze,hogy nem rossz a hangja,sõt...

Sõt, nagyon jó lett neki. Szvsz.

Titkos

Quote from: Raisu-SamaNa megnézném azt a Coca Cola reklámot XD "Az új, Inu Yasha Colától nem csak hogy féldémonná válsz, de még egy kutat is nyerhetsz vele!" Vagy minden rész végén bemondják, hogy Inu Yasha Coca Colát iszik, Kagomet pedig a Persona öltözteti...

Hát kb....
"És, ha visszaküldöd a címünkre 30 db 2 literes Coca Cola kupakját, elpostázzuk neked az EREDETI és EGYETLEN Shikon no Tama-t, aminek segítségével a plafonig tuningolhatod démoni erõidet!" :lol:
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Titkos

Quote from: bpka000Sztem az ORTT-nél egész egyszerûen szubjektív anime-ellenességrõl van szó, nem pedig bármilyen ésszerû meggondolásról.

Hmm, azért ebben lehet valami, bár szerintem inkább az a baj, hogy az animéket nem a többi rajzfilmmel kellene egy kalap alá venniük, hanem pl. a "sima" filmekkel és, ha megértenék, hogy az animéket nem 10 éveseknek csinálják, akkor talán nem aggódnának folyton a kiskölykök lelkivilágáért. (Bár az is igaz, hogy sajnos Magyarországon az animéknek is õk a fõ nézõközönségei, mivel nálunk úgy 13 éves kortól már "ciki" rajzfilmet nézni.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Raisu-Sama

Quote from: Titkosmivel nálunk úgy 13 éves kortól már "ciki" rajzfilmet nézni
Ebben nagyon igazad van. Sõt, az én esetemben már kb 12 éves koromban is azzal piszkáltak, hogy miért nézek ilyen 4-6 éves gyerekeknek készült hülyeségeket. Nem mondom, mély nyomokat hagytak bennem az ilyen beszólások. Azóta igyekszek többet nézni ^^

Edina-chan

Quote from: Raisu-SamaEbben nagyon igazad van. Sõt, az én esetemben már kb 12 éves koromban is azzal piszkáltak, hogy miért nézek ilyen 4-6 éves gyerekeknek készült hülyeségeket. Nem mondom, mély nyomokat hagytak bennem az ilyen beszólások. Azóta igyekszek többet nézni ^^
nálam is ugyanez volt...de ez most nem ide tartozik.  :lol:

Edina-chan

Quote from: TitkosHát kb....
"És, ha visszaküldöd a címünkre 30 db 2 literes Coca Cola kupakját, elpostázzuk neked az EREDETI és EGYETLEN Shikon no Tama-t, aminek segítségével a plafonig tuningolhatod démoni erõidet!" :lol:
Titkos,te olyan baka vagy... :lol:  :lol:  :lol: (vedd bóknak)
Kagomét a Persona öltözteti,hát ez  :lol:

Moha

Gyerekek, kezdünk kicsit eltérni az eredeti témától!

Szerintem InuYasha hangja jó lett. Kagome hangjával viszont az a gond, hogy szvsz nem igazán tudja a szinkronszinész átélni a dolgot. Hogy is mondjam "amerikai stílusban" beszél...

Sajna én még csak 3 részt láttam magyarul (lehet, hogy nem sajnos), mert valahogy vasárnap reggel nem tudok korán kelni...  :rolleyes:

Edina-chan

Quote from: MohaGyerekek, kezdünk kicsit eltérni az eredeti témától!

Szerintem InuYasha hangja jó lett. Kagome hangjával viszont az a gond, hogy szvsz nem igazán tudja a szinkronszinész átélni a dolgot. Hogy is mondjam "amerikai stílusban" beszél...

Sajna én még csak 3 részt láttam magyarul (lehet, hogy nem sajnos), mert valahogy vasárnap reggel nem tudok korán kelni...  :rolleyes:
szóval Sesshy hangja nagyon jó.Inuyasha hangja nagyon jó.
Kagome hangja...hát...egyetértek veled.
Sangora még sokat kell várni....Mirokura is... :beken:
Sango= Bogdányi Titanilla(Simpsons családból LISA  :rotflol:  )

Moha

Quote from: Edina-chanSango= Bogdányi Titanilla(Simpsons családból LISA  :rotflol:  )
El tudom képzelni, milyen lesz...

Titkos

Quote from: Edina-chanTitkos,te olyan baka vagy... :lol:  :lol:  :lol: (vedd bóknak)

Köszi, annak vettem. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Titkos

Quote from: MohaEl tudom képzelni, milyen lesz...

Azért még ne temesd el. Én elõször Inu hangjára is azt hittem, hogy rossz lesz, az elsõ részben egy kissé még tényleg fura volt, de a másodiktól kezdve már király lett. :)  Kagome hangjával kapcsolatban meg igazad van, nem eléggé éli bele magát és elég kislányosan beszél, de szerintem még így is elég jó a hangja és már õ is fejlõdött az elsõ rész óta. (Az "angol Kagome" hangja még így is sokkal rosszabb. ;) )
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait."