Kétszintű érettségi

Started by Ramiz, 2004-05-18, 19:49:26

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-06-22, 23:03:04
Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-22, 12:38:26A matek ezzel szemben unalmas és egy bizonyos szinten túl öncélú
Az unalmasságra: ízlések és pofonok. Az a "bizonyos" szint viszont nemhogy a sima középiskolai, hanem a nálunk tanított egyetemi matek fölött van bőven, ezt tanusíthatom.
Azért kell egy bizonyos szintű perverzió ahhoz hogy valaki érdekesnek találja az egyetemi matekot. :)

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-06-23, 19:20:35
Quote from: Próféta on 2007-06-22, 23:03:04
Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-22, 12:38:26A matek ezzel szemben unalmas és egy bizonyos szinten túl öncélú
Az unalmasságra: ízlések és pofonok. Az a "bizonyos" szint viszont nemhogy a sima középiskolai, hanem a nálunk tanított egyetemi matek fölött van bőven, ezt tanusíthatom.
Azért kell egy bizonyos szintű perverzió ahhoz hogy valaki érdekesnek találja az egyetemi matekot. :)
Világos, egyetértek, és sosem tagadtam, hogy ez a perverzió megvan bennem. De nem az élvezhetőségéről volt szó, hanem a hasznossággáról vagy öncélúságáról. És nálunk legalábbis nem nagyon volt olyan, amit viccből tanítottak.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-06-23, 19:55:05
Quote from: Zsiga on 2007-06-23, 19:20:35
Quote from: Próféta on 2007-06-22, 23:03:04
Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-22, 12:38:26A matek ezzel szemben unalmas és egy bizonyos szinten túl öncélú
Az unalmasságra: ízlések és pofonok. Az a "bizonyos" szint viszont nemhogy a sima középiskolai, hanem a nálunk tanított egyetemi matek fölött van bőven, ezt tanusíthatom.
Azért kell egy bizonyos szintű perverzió ahhoz hogy valaki érdekesnek találja az egyetemi matekot. :)
Világos, egyetértek, és sosem tagadtam, hogy ez a perverzió megvan bennem. De nem az élvezhetőségéről volt szó, hanem a hasznossággáról vagy öncélúságáról. És nálunk legalábbis nem nagyon volt olyan, amit viccből tanítottak.
Jó nektek. Én nem hiszem hogy kihasználtam volna a 8 félév Analízis alatt szerzett tudást ha maradtam volna a progmaton. :)

Solid Snake

Túl vagyok az érettségin!

Magyar nyelv és irodalom: 5
Matematika: 4
Történelem: 5
Angol nyelv: 5
Informatika: 5

:hopp:

Draconire

Quote from: Solid Snake on 2007-06-27, 20:46:58
Magyar nyelv és irodalom: 5
Matematika: 4
Történelem: 5
Angol nyelv: 5
Informatika: 5
Grat érte itt is! :)

Ha valakit érdekel az enyém:
Magyar: 4  (2% az 5-höz...)
Matek: 4
Töri: 5
Angol emelt szint: 5 (nyelvvizsgával)
Info: 5

Solid Snake

Quote from: Gmer on 2007-06-27, 21:19:59
Magyar: 4  (2% az 5-höz...)

Uhh. Na EZ a durva...  :eek: :frown:

Dreamcleaver

Ok, akkor elnézést a matekosoktól. csupán azt akartam mondani, hogy sztem egyáltalán nem furcsa, ha valaki jó fizkából, de nem érdekli a matek. A fizikához a folyamatok logikáját kell megérteni. A matek része nagyrészt kimerül alapműveletekben és másodfokú egyenletek megoldásában.


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-28, 00:54:56A matek része nagyrészt kimerül alapműveletekben és másodfokú egyenletek megoldásában.
Megnézném, mit kezdesz ezekkel, ha eléd rakják a Maxwel egyenleteket :D


Solid Snake

Quote from: Manitu on 2007-06-28, 01:57:49
Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-28, 00:54:56A matek része nagyrészt kimerül alapműveletekben és másodfokú egyenletek megoldásában.
Megnézném, mit kezdesz ezekkel, ha eléd rakják a Maxwel egyenleteket :D

Nem Maxwell-egyenletek?   :smile:

Ramiz

Érettségizők! Ha valamelyikőtök sulijában a rendszergazda véletlenül hajigál ki totálisan elavult gépeket, mert újakat vesz az iskola (vagy csak megunta kerülgetni őket), és ingyen vagy jelképes összegért haza lehet vinni 486-osokat vagy Pentium 1-es, 2-es gépeket, szóljatok! :) Nálunk ilyen tájban szokott lenni, de a saját sulimba nem merem betolni a pofámat. :D Viszont berendeznék a pincében egy kalandjátékos dungeon-t DOS-os gépekből a nyárra poénból. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Makos

Dejó egyeseknek hogy túlvannak az érettségin :P
Nekem a szóbeli még nincs meg :( Bár igazság szerint nem is nagyon várom :D
(de nyelvvizsgám már megvan angolból :) :P )

chilip

dejó eggyeseknek, akik még CSAK érettségiznek, és nem tudják mien az ha az ember egy egyetemi vizsgából készül egy olyan tárgyból ami kurvára nem érdekli...  ;)

Makos

Quote from: chilip on 2008-06-16, 00:21:04
dejó eggyeseknek, akik még CSAK érettségiznek, és nem tudják mien az ha az ember egy egyetemi vizsgából készül egy olyan tárgyból ami kurvára nem érdekli...  ;)

Szerinted engem mennyire érdekel a magyar vagy esetleg a töri? :P

chilip

kicsit egyszerűbb ÉS érdekesebb, mint a matematikai logika alkalmazásszemléletű tárgyalása  ::)

Makos

Quote from: chilip on 2008-06-16, 01:09:58
kicsit egyszerűbb ÉS érdekesebb, mint a matematikai logika alkalmazásszemléletű tárgyalása  ::)

Jó van benne valami :D

Próféta

Quote from: chilip on 2008-06-16, 01:09:58
kicsit egyszerűbb ÉS érdekesebb, mint a matematikai logika alkalmazásszemléletű tárgyalása  ::)
I beg to differ...
IX. Keresztély uralkodása fölöslegesebb, uncsibb és kevésbé érdekes. Maló meg rulez.
</mathfag></flame>

Na jó, igazából csak nem voltam eléggé megelégedve a történelemtanárunk érdeklődésfelkeltő képességével, többek szerint aneszteziológusként sikeresebb lehetett volna. Szinte csak jobban lehetett volna ezt csinálni, simán elhiszem, hogy nektek nem akkora fogfájás a töri :)

Bishop

Azért még vannak olyan idióták mint én akiknek az érettségi is fejfájást okoz. De az ilyenek nem akarnak egyetemre menni, legfőkép a sátán  tantárgyát tanulni a matekot :D
Holnap Szóbeli és finoman fogalmazva semmit sem tudok irodalomból, 4 év alat nem sikerült megtanulni és most se  :bruhuhu: Remélem valami könnyűt kapok ki mint az Iszony ^^" (ez is csak azért könnyű mert a kettesért ebből feleltem :D ) De legfőkép magamat hibáztathatom mert volt rá időm és mindig halogattam. Ez egy másik ok amiért nem megyek egyetemre nekem az a szintű tanulás már nem menne. Amugy meg manapság milyen irányba érdemes továbbtanulni? Mindenki kommunikáció jog esetleg tanárnak megy vagy pénzügyi agrár szakra. Ezekhez ilyen kell mint nyelv meg matek :zomg:
Reméljük a legjobbakat és jól sikerül az érettségi, aki szerint meg az érettségi könnyű azok vagy nagyon rég voltak érettségin vagy 5ös tanulók voltak. Ha nem sikerül mindenkit várok októberbe  :D

Nem értem miért nem úgy csinálják hogy szóbelin megadnak egy konkrét tételt és azt megtanulja az ember de akkor már max 3as lehet, vagy beseggeli mindet és hajt az 5ösért, így akinek nem kell továbbtanuláshoz vagy télleg sejtése sincs miről vna szó az is eséllyel átmehessen. Talán nem elég szigorú? Nem hiszem, sokkal többre vinné az ország is ha az emberek arra fokuszálhatnának ami érdekli őket és abban mindent elérni így később több jobb szakembere lenne az országnak. Na de törödjünk bele az oktatási rendszer sux :__devil:

Nakedape

azért sztem nem tenne jót, ha egy tételből meg lehetne úszni, és az országnak se tenne jót, ha még itt se lene rákényszerítve az ember, h egy kicsit  szélesebben tanuljon, m int ami pont érdekli..

amúgy az érettségi egész fun volt.. mondjuk tény, h rég volt  :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

chilip

Quote from: Bishop on 2008-06-16, 12:29:30
Azért még vannak olyan idióták mint én akiknek az érettségi is fejfájást okoz. De az ilyenek nem akarnak egyetemre menni, legfőkép a sátán  tantárgyát tanulni a matekot :D

:__devil: :D

Quote from: Bishop on 2008-06-16, 12:29:30
Amugy meg manapság milyen irányba érdemes továbbtanulni? Mindenki kommunikáció jog esetleg tanárnak megy vagy pénzügyi agrár szakra. Ezekhez ilyen kell mint nyelv meg matek :zomg:

most őszinte leszek és ez nem poén: jó szakmunkás nagyon jól keres HA a dolgát jól végzi!!! Ha ennyire nem érdekel az egyetem, sztem simán jó lehet állásnak. El kell menni valamelyik nevesebb, ismertebb szakmunkáshoz (festő, ablakos, bútoros, stb.) és ott kell elhelyezkedni. szép lassan betanítanak, és tisztességes fizetésed lesz itthon... vagy külföldön hülyére keresed magad... (bár ahhoz legalább angol kéne mutogatás-szinten :D )

Bishop

angolom jó, na persze nem tökéletes de tervezem hogy ki meek Londonba és akkor biztos jobban fog menni. Amugy még nem tudom milyen szakmát szeretnék. De a fényképész grafikus érdekelne csak elég rég foglalkoztam a dologgal, photoshophoz meg hülye vagyok ezért nem tudom hogy megpróbáljam e. Amugy mindenkép külföldön akarok dolgozni aztán ha elég pénzem lesz talán ithon valami saját válalatba belekezdeni, az sem érdekel ha nem lesz nagyon nyereséges amig az alap megélhetéshez elég és én osztom be az időm :D Na de ez már off ide és amugyis még ki tudja hova sodor az élet.

Quote from: Nakedape on 2008-06-16, 12:58:04
azért sztem nem tenne jót, ha egy tételből meg lehetne úszni, és az országnak se tenne jót, ha még itt se lene rákényszerítve az ember, h egy kicsit  szélesebben tanuljon, m int ami pont érdekli..
Nos lehet kicsit egyszerű lenne, de mindenkép kéne valami kompromisszum. Hiába mondják hogy ez része az általános műveltségnek a legtöbb lexikális tudáson alapszik és évekkel később senki nem emlékszik rá. Nem azt kéne megtanulni irodalomból hogy mit jelent a vers egy egyetemi profeszsor és kritikus szemével vagy hogy mire gondolt a költő. Mindenkinek megkéne találnia benne a saját gondolatát, és meg kéne beszélni hogy miről szól közösen. Így az ember odafigyel és nem kell sok szakkifejezést meg más jelentéktelen adatot megjegyezni. Persze erre is meg kell tanítani az embert amihez meg tanárok kellenek. Na de mind1 is én már túl vagyok rajta, szenvedjen az aki még suliba jár :D :__devil:

Makos

Bishop sok sikert neked! nameg sok szerencsét :D

Nekem még egy hetem van hogy átnézzek mindent...de van egy oan érzésem hogy ez esélytelen ::)
(főleg ha állandóan a fórumon lógok :D )

chilip

Quote from: Makos on 2008-06-16, 13:45:23
Bishop sok sikert neked! nameg sok szerencsét :D

Nekem még egy hetem van hogy átnézzek mindent...de van egy oan érzésem hogy ez esélytelen ::)
(főleg ha állandóan a fórumon lógok :D )

üdv a fórumon :D nekem is tanulni kéne... holnap vizsga  ^^"  :comp:

Makos

Quote from: chilip on 2008-06-16, 13:47:30
Quote from: Makos on 2008-06-16, 13:45:23
Bishop sok sikert neked! nameg sok szerencsét :D

Nekem még egy hetem van hogy átnézzek mindent...de van egy oan érzésem hogy ez esélytelen ::)
(főleg ha állandóan a fórumon lógok :D )

üdv a fórumon :D nekem is tanulni kéne... holnap vizsga  ^^"  :comp:
Akkor neked is sok szerencsét :D

Nakedape

Quote from: Bishop on 2008-06-16, 13:36:38

Nos lehet kicsit egyszerű lenne, de mindenkép kéne valami kompromisszum.

ha onsz lennék akkor sokak szerint ez már maga a kompromisszum  :__devil:
abban igazad van amúgy, hogy az oktatást magát kéne eltolni a lexikalitás felől, de az nem a számonkérés egyszerűsítésével megoldandó feladat
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

blackman

Quote from: chilip on 2008-06-16, 01:09:58
kicsit egyszerűbb ÉS érdekesebb, mint a matematikai logika alkalmazásszemléletű tárgyalása  ::)
ha a maminak jó napja van, és megborotválkozol, akkor úgyis átenged ha meg sem szólalsz.  :smile: Pont egy hete voltam és volt aki úgy ment át, hogy vizsgán egy értelmes szava nem volt.  ::) (nekem szerencsére meglett a kettes, de este fél tízkor vizsgáztam le  :gyagya: )

Makos

#415
Quote from: blackman on 2008-06-16, 14:20:56
Quote from: chilip on 2008-06-16, 01:09:58
kicsit egyszerűbb ÉS érdekesebb, mint a matematikai logika alkalmazásszemléletű tárgyalása  ::)
ha a maminak jó napja van, és megborotválkozol, akkor úgyis átenged ha meg sem szólalsz.  :smile: Pont egy hete voltam és volt aki úgy ment át, hogy vizsgán egy értelmes szava nem volt.  ::) (nekem szerencsére meglett a kettes, de este fél tízkor vizsgáztam le  :gyagya: )

ott aludtam volna el ha engem addig ottartanak :D :gyagya:


Apropó:
Holnap megjön a PS2-őm :D
Még egy pofon az érettséginek  ::)
Szerintem nem sokat fogok tanulni az elkövetkezendő pár napban  ::)  ^^"

Bishop

Egy újabb bizonyíték hogy a tanulás káros az egézségre és az agyra. Most tudtam meg hogy nem holnap hanem holnapután érettségizek. Igaz egy nap nem oszt szorozz, de ha ezt tudom nem megyek át ma egy kissebb ideösszeomláson  :falba: :grrr:

Rounin

Nézd a pozitív oldalát, már túl vagy az összeomlós részen. Most csak a kiégett, üres depressziós szakasz jön. :angyali:

Bishop

Holnap érettségi, és most jön ki a mindjár összesz*rom magam érzés, az jó jel?  :angyali: :falba:
Alig várom hogy végre túl legyek rajta, végre elfelejthetem a sok felesleges dolgot. Jósok Giga fel fog szabadulni az agyamba, tölteni is fogom megfele animevel mangaval képregénnyel filmmel játékokkal :whoah: :hopp:

edit? TÚL VAGYOK AZ ÉRETTSÉGIN :whoah: :hopp: :angyali:
Az infot eléggé elba*tam de sztem  annyira nem sikerült rosszúl bukás nem lesz, akár még magyar 3as is lehet  :angyali:

blackman