Kétszintű érettségi

Started by Ramiz, 2004-05-18, 19:49:26

Previous topic - Next topic

Bishop


Makos

Holnap szóbelizek... Már most tudom hogy miután bemegyek a terembe, azt a kicsit is elfelejtem amit most tudok...
Főleg hogy én kezdem a holnapi napot angollal :D

Kvikveg

Csak semmi negativ hozzaallas. Szepen sokat rizsazol es kesz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Makos

Quote from: Kvikveg on 2008-06-23, 17:16:44
Csak semmi negativ hozzaallas. Szepen sokat rizsazol es kesz.

Köszi a biztatást, de rizsázni sosem tudtam....de ki tudja holnap lehet hogy sikerül :D

.Attila

#424
Quote from: Kvikveg on 2008-06-23, 17:16:44
Csak semmi negativ hozzaallas. Szepen sokat rizsazol es kesz.

Ezzel vigyázni kell, nem minden tanár komálja a rizsázást.
Nálunk a töritanár jött azzal, hogy "das ist nur blabla". (németül tanultuk a világtörténelmet)
Jó, azért ezt nem érettségin csinálta, legalábbis én nem tudok róla.

Makos: zabálj csokit :) Egyrészt teljesítményfokozó hatása van az agy számára, másrészt felnyomja a vércukrodat, nem leszel falfehér (belém már szinte tuszkolta az ofő a csokit, olyan sápadt voltam). Most is a délelőtti tételek tanulása közben nyomom magamba a csokikat.

Manitu

Quote from: .Attila on 2008-06-23, 20:10:35
Ezzel vigyázni kell, nem minden tanár komálja a rizsázást.
Érettségiről beszélünk! Naná, hogy komálják a rizsázást. Bár igazából mindegy, mit csinál az ember, érettségin kész művészet nem átmenni :angyali:


Kvikveg

Angol nyelvi erettsegin angolul rizsazni pozitivum, mert azt jelenti, hogy tudsz rizsazni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Manitu on 2008-06-23, 20:25:30
Quote from: .Attila on 2008-06-23, 20:10:35
Ezzel vigyázni kell, nem minden tanár komálja a rizsázást.
Érettségiről beszélünk! Naná, hogy komálják a rizsázást.

Hidd el, hogy van olyan tanár, aki nem szereti.
Lehet, hogy ritkaság, de van.
Az idézet szó szerint volt és elég gyakran alkalmazta a tanár. Nem hinném, hogy az érettségin másképp gondolkozott volna.

Makos

#428
Nah leérettségiztem :D
Egyedül infoból tudtam csak elhadarni a tételt, meg még angolból is sikerült egész jól. Magyarnál az irodalom ment, viszont nyelvtanból megszólalni se tudtam :ejj: . Töriből meg nem épp a kedvenc tételemet húztam XD
De majd holnap 1kor kiderül hogy mennyit tudtam :D

ED:

Na kinek hogy sikerült a felvételi? :D :D
Engem felvettek Miskolcra :D Kiváncsi leszek milyen ez a Mérnök Informatika :)

.Attila

#429
Rengeteget hallani/olvasni, hogy hiány van mérnökökből a piacon.
Gyakorlatilag minden mérnök azonnal tud állást találni és jó kezdőfizetéseket is kapni.
Ennek ellenére mely szakokra jelentkeztek kevesen? Természetesen a mérnök szakokra.

QuoteA minimális 160 ponttal lehetett viszont bekerülni 13 karra, így például a Debreceni Egyetem és a Dunaújvárosi Főiskola gépészmérnöki képzésére, valamint a Gábor Dénes Főiskola mérnök-informatikus szakára.

ELTE: kommunikáció és médiatudomány 451 pont
Köztudott, hogy a túrónak sem kell már kommunikáció szakos hallgató.

BME: mérnök-informatikus 366 pont
Valahol gyalázat...

Bár megértem, 18 évesen az ember még nagyon keveset tud ahhoz, hogy ezeket meg és átlássa. Viszont ez ellen lehetne tenni valamit.
Én is tudom most már, hogy a szakom nem éppen a legjobb dolog, bár szerencsére sikerült olyan modult választani, olyan témával foglalkozni, amiből bőven kell a piacon.

Corvinus: gazdálkodási és menedzsment 456 pont, nemzetközi gazdálkodási 475(!!!)
BME: gazdálkodási és menedzsment 441, vegyészmérnök 384, aránytalan.


Grat Makos! :)
Csináld rendesen és akkor tuti lesz egy jól fizető állásod.

Én

Quote from: .Attila on 2008-07-25, 10:54:28
vegyészmérnök 384
Ez nem is hagzik olyan rosszul, maradok ennél akkor szerintem.

.Attila

Quote from: Én on 2008-07-25, 13:47:29
Quote from: .Attila on 2008-07-25, 10:54:28
vegyészmérnök 384
Ez nem is hagzik olyan rosszul, maradok ennél akkor szerintem.

Hajrá akkor!
Állásbörzén szoktak keresni vegyészmérnököt, bár nem annyit, mint gépészt.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Darkstar on 2008-07-25, 14:35:43
Quote from: .Attila on 2008-07-25, 10:54:28
nemzetközi gazdálkodási 475(!!!)
:gyagya:

Majd figyeld meg, mi lesz később.
Közgazdászok most is nehezen helyezkednek el, a mérnökök meg kapják a bruttó 250ezer kezdőt.
Bár a bankszektorban is adnak rendesen kezdőfizetést...

Próféta

Én valami olyat hallottam rádióban, hogy idén az ELTE japán szakára lett a legmagasabb a bekerülési határ. Ez már az A+ generáció?

SaiyaGin

Quote from: Próféta on 2008-07-25, 18:06:09
Én valami olyat hallottam rádióban, hogy idén az ELTE japán szakára lett a legmagasabb a bekerülési határ. Ez már az A+ generáció?

Nem zárható ki.

Bishop

Grat Makos :) Irigyellek hogy van eszed az ilyesmihez ^^
Én nem tom mire van kereslet a piacon de hogy nem arra amiben tudnék elérni valamit az is biztos rant OFF  :D


.Attila

Quote from: Próféta on 2008-07-25, 18:06:09
Én valami olyat hallottam rádióban, hogy idén az ELTE japán szakára lett a legmagasabb a bekerülési határ. Ez már az A+ generáció?

459 pont, úgyhogy továbbra is a Corvinus a "nyertes".
Egyébként igen, valószínűleg az anime/manga generáció teszi egy jelentős részét.
A baj az, hogy akinél ténylegesen az anime-ből/manga-ból indult a dolog, az jó eséllyel 1-2 éven belül meggondolja magát, hogy ő mégsem ezt akarta.

kikuchiyo

Apró betű: még a japán szakon tanító tanárok is azt mondják, hogy nem érdemes oda menni, mert az ott szerezhető tudás - enyhén szólva is - kevés helyen alkalmazható.
Failure is the default option

.Attila

Szerintem max. japán tolmácsnak tudnak elmenni. Abból meg nem kell sok.
Esetleg japán tanárnak.

kikuchiyo

Egy jó, valós helyzetekben használható japán nyelvtudással biztosan el lehet helyezkedni és jól is lehet keresni.
Egy nem teljesen hülye japán tolmács 3-4000 forintot is megkeres óránként. De emellett el lehet menni utazási irodába, japán vállalatok helyi képviseleteihez stb.

A gond ott van, hogy az ELTE japán szak nem ilyen nyelvtudást ad.
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: Makos on 2008-06-24, 16:16:18
Na kinek hogy sikerült a felvételi? :D :D
Engem felvettek Miskolcra :D Kiváncsi leszek milyen ez a Mérnök Informatika :)

Nahát, egy leendő kolléga.  :smile: (én is Miskolcra járok mérnök-infóra)
Gratulálok!  :kocc:

balekhétre és majd a szemeszter során balekoktatásokra feltétlen menj el! ;)

Lythis

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-25, 21:37:47
Egy jó, valós helyzetekben használható japán nyelvtudással biztosan el lehet helyezkedni és jól is lehet keresni.
Egy nem teljesen hülye japán tolmács 3-4000 forintot is megkeres óránként. De emellett el lehet menni utazási irodába, japán vállalatok helyi képviseleteihez stb.

A gond ott van, hogy az ELTE japán szak nem ilyen nyelvtudást ad.
angol-japán elvben 90/nap, és ezt nem idén hallottam. Persze lehet, hogy azóta már nem kapnak ennyit.
btw: oda mindíg is sok volt. Egyébként a szóbanforgó szakról én sem hallottam sok jót eddig.
és IMHO a koreai vagy a kínai nyelvvel többre lehet menni lassan, mint a japánnal, habár tudjafene.

Egyébként: EZÚTON GRAT MINDENKINEK, AKI BEKERÜLT VALAHOVA!!

Makos

Köszönöm a gratulációkat :smile:

Quote from: Solid Snake on 2008-07-26, 00:54:28
balekhétre és majd a szemeszter során balekoktatásokra feltétlen menj el! ;)

Gólyatáborra mindenképpen menni akarok :D

Quote from: .Attila on 2008-07-25, 10:54:28
...

Igen elég gyenge volt a ponthatár a műszaki szakokon...
Miskolcon a mérnök info-ra 220 felett lehetett bejutni...én meg itt izgultam a 313 pontommal (hát igen érettségire elég keveset tanultam) hogy fel se vesznek...

Egyik ismerősömet pl nem vették fel sehova mert turizmus-vendéglátást meg ien baromságokat jelölt be...most meg nem tudja mit csináljon....
Volt osztálytársam meg a 480(!) pontjával csak Egerbe jelentkezett programtervező informatikára (180(!) ponttal lehetett bekerülni) ....mer hogy ő nem akar messzebbre menni meg úgyis megszokta a bejárást Egerbe...igaz hogy bárhova felvették volna dehát ő dolga....

.Attila

Hiába 480 pont, hogy ha nincs esze vagy lusta.

Solid Snake

Quote from: Makos on 2008-07-27, 21:59:11
Igen elég gyenge volt a ponthatár a műszaki szakokon...
Miskolcon a mérnök info-ra 220 felett lehetett bejutni...én meg itt izgultam a 313 pontommal (hát igen érettségire elég keveset tanultam) hogy fel se vesznek...

A piacon erős a kereslet a műszaki végzettségűek iránt, szerintem ezért van a viszonylag alacsony ponthatár a bejutáshoz. De ne aggódj, a bent maradás lesz az igazi küzdelem...  :ejnye:

Makos

Quote from: Solid Snake on 2008-07-27, 22:50:04
Quote from: Makos on 2008-07-27, 21:59:11
Igen elég gyenge volt a ponthatár a műszaki szakokon...
Miskolcon a mérnök info-ra 220 felett lehetett bejutni...én meg itt izgultam a 313 pontommal (hát igen érettségire elég keveset tanultam) hogy fel se vesznek...

A piacon erős a kereslet a műszaki végzettségűek iránt, szerintem ezért van a viszonylag alacsony ponthatár a bejutáshoz. De ne aggódj, a bent maradás lesz az igazi küzdelem...  :ejnye:

Hát igen...tudok róla hogy a bentmaradás a problémásabb...
1-2 tanácsot majd adhatnál ::)

.Attila

Quote from: Solid Snake on 2008-07-27, 22:50:04
Quote from: Makos on 2008-07-27, 21:59:11
Igen elég gyenge volt a ponthatár a műszaki szakokon...
Miskolcon a mérnök info-ra 220 felett lehetett bejutni...én meg itt izgultam a 313 pontommal (hát igen érettségire elég keveset tanultam) hogy fel se vesznek...

A piacon erős a kereslet a műszaki végzettségűek iránt, szerintem ezért van a viszonylag alacsony ponthatár a bejutáshoz. De ne aggódj, a bent maradás lesz az igazi küzdelem...  :ejnye:

Arra gondolsz, hogy sok a hely? Nem tudok róla, hogy növelték volna a létszámot, ellenben mégis csökkent a pontszám, jelentősen.
Egy lehetséges ok szerintem az lehet, amit egy cikk írt, amikor a kevesebb jelentkezőkre kerestek okot. Állítólag az előző években jelentkeztek azok, akik új szakmát akartak a már meglévő mellé. Most ezek nem jelentkeztek, holott pont ezek tudták, hogy mire van kereslet.
Sajnos a gimiseknek fingjuk nincs arról, hogy mire van kereslet, ill. félnek a műszaki szakoktól. Innen az alacsony pontszám, nem a nagy kereslet miatt, hiszen több hely nem lett.

Makos

Quote from: .Attila on 2008-07-27, 23:35:01
Quote from: Solid Snake on 2008-07-27, 22:50:04
Quote from: Makos on 2008-07-27, 21:59:11
Igen elég gyenge volt a ponthatár a műszaki szakokon...
Miskolcon a mérnök info-ra 220 felett lehetett bejutni...én meg itt izgultam a 313 pontommal (hát igen érettségire elég keveset tanultam) hogy fel se vesznek...

A piacon erős a kereslet a műszaki végzettségűek iránt, szerintem ezért van a viszonylag alacsony ponthatár a bejutáshoz. De ne aggódj, a bent maradás lesz az igazi küzdelem...  :ejnye:

Arra gondolsz, hogy sok a hely? Nem tudok róla, hogy növelték volna a létszámot, ellenben mégis csökkent a pontszám, jelentősen.
Egy lehetséges ok szerintem az lehet, amit egy cikk írt, amikor a kevesebb jelentkezőkre kerestek okot. Állítólag az előző években jelentkeztek azok, akik új szakmát akartak a már meglévő mellé. Most ezek nem jelentkeztek, holott pont ezek tudták, hogy mire van kereslet.
Sajnos a gimiseknek fingjuk nincs arról, hogy mire van kereslet, ill. félnek a műszaki szakoktól. Innen az alacsony pontszám, nem a nagy kereslet miatt, hiszen több hely nem lett.

Én egyedül a matektól félek egyetemen, a többivel csak megbarátkozok :)

Én

Ma küldték ki az értesítőt emelt kémiára... Igazából csak ettől félek, főleg a szóbelitől. Többi lazának tűnik (úgyis duplázni tervezek, közép matek meg piece of cake), de azért nem kéne koppanni :D
Többiek: miből emelteztek, ha emelteztek?