SporTopic

Started by Exo, 2004-05-24, 17:57:45

Previous topic - Next topic

teraflare

#480
Ezekszerint hiába postoltam be azt a szép les magyarázatot...  :ejj:

Más:
Hétvégén próbáltam megcsinálni a macaco-t valami ilyesmi sikeredett:
http://s95.photobucket.com/albums/l128/neoteraflare/?action=view&current=MVI_0223.flv  :D (később sikerült jobban is, de azt már nem vettem fel  :bruhuhu:)

Mai konditipp: A vádli szélesítése.
Mint megtudtam a vádli szélesítése az álló helyzetben lábujjhegyre állás nem megfelelő, mivel olyan izmok felelősek ezért, amik a láb hajlított helyzetében edzhetőek meg. Ehhez van egy külön kondigép, vagy egyszerűen leülsz és a térdedre súlyt raksz és ülve csilálod a lábujjhegyre "állást" (lábujjhegyre ülés?  :confused:)

sirtomi

Quote from: teraflare on 2008-06-30, 12:00:19
Mai konditipp: A vádli szélesítése.
Mint megtudtam a vádli szélesítése az álló helyzetben lábujjhegyre állás nem megfelelő, mivel olyan izmok felelősek ezért, amik a láb hajlított helyzetében edzhetőek meg. Ehhez van egy külön kondigép, vagy egyszerűen leülsz és a térdedre súlyt raksz és ülve csilálod a lábujjhegyre "állást" (lábujjhegyre ülés?  :confused:)
Honnan szeded ezeket? Könyv? Net?

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-06-30, 14:59:22
Honnan szeded ezeket? Könyv? Net?
Egy részét netről egy részét kondiban mondják. Könyvem csak az "Erő műhelyében" van.

teraflare

Ó de jó írtam szépen majd becsuktam a lapot...  :falba:
Na a lényeget újból:
:insert testépítőclubb rész from Diszkópatkányok:
Amit eddig megfigyeltem másokon vagy neten olvastam: A tricepsz fontos. Alap helyzetben (nem hajlított karok) ugyanis ezek az izmok határozzák meg főként a kar vastagságát (hajlítva meg a bicepsz) Azonkívül az olyan alkatúaknak mint én (a könyökömnél kilátszik a törzsem felőli résznél a könyök oldalsó csontja amitől jó véznának látszik a kéz) különösen edzeni kell, mivel a lateral része eltünteti ez a gondod (meg ez adja még a patkó forma felét is) Edzésre  legalább ezeket a gyakorlatokat érdemes alkalmazni:
Szűk fogású lenyomás (lateral), skull crusher (medial), inverz fogású lenyomás (lehúzás) (long). Capoeirán is csináltunk valamit amitől a lateralom bedurrant, de még nem tudtam rájönni mi volt az.

.Attila

Quote from: teraflare on 2008-07-02, 14:39:16
Ó de jó írtam szépen majd becsuktam a lapot...  :falba:

És még duplapostolsz is.
B&

teraflare

Quote from: .Attila on 2008-07-02, 14:42:06
Quote from: teraflare on 2008-07-02, 14:39:16
Ó de jó írtam szépen majd becsuktam a lapot...  :falba:

És még duplapostolsz is.
B&
Nana, az előtte levő két nappal régebbi  :hehe:

Fatal

Quote from: teraflare on 2008-07-02, 14:39:16
Szűk fogású lenyomás (lateral), skull crusher (medial), inverz fogású lenyomás (lehúzás) (long).
Nya akkor most megnyugodtam, mert én álalában pont ezeket szoktam + lórúgás, valami kötél lehúzása meg a hát mügül felnyomás. Most épp csinos izomláz van a tricepszemben :S
Mondjuk kondi ügyben én hülye vagyok, csak lemegyek, és nem igazán nézem, hogy melyik izmot edzem most pontosan, csak most tricepsz, most hát, most mell, stb...
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

teraflare

Mielőtt még valaki szentírásnak nézné amit írok: nem rendelkezem több éves testépítői tapasztalatokkal (max pár hónapossal) amiket itt leírok (okoskodik a hülyegyerek  :haha:) nagyjából megfigyelés utánaolvasás átgondolás alapján írom be, tehát csak amolyan blog (csak az naponta kellene írni ahhoz meg lusta vagyok meg nincs elég infóm). Amennyiben valami nem jön be úgy nem szabad ám beperelni  :D

sirtomi

Mi itten gyúrunk vazze! Nem perelünk, megkeresünk... :D

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-07-02, 16:48:32
Mi itten gyúrunk vazze! Nem perelünk, megkeresünk... :D
Akkor inkább a per. Pénzem úgysincs (főleg most hogy fazék miatt elköltöttem sokat játékokra  :haha:). ^^" Bár van aki kimondottan örülne ha agyonvernének 

sirtomi

Akkor visszük a játékokat!  :haha:

Ma sikerült kondizni kicsit. Teljes guggolás majd lábujjhegyre kiállás. Bicepszre volt scott padon francia rúddal, meg aztán két egykezessel állva, de nem beforgatva a súlyokat. Tricepsz gépen lefelé tolás és francia rúddal fej mögött. Ez elég is volt, erre jött még rengeteg hasizom gyakorlat és végül egy kis nyújtás. Egy óra alatt lezavartam, kellemesen el is fáradtam :)

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-07-02, 21:29:31
meg aztán két egykezessel állva, de nem beforgatva a súlyokat.
Ez a kalapács gyakorlat.
Ennyi mindent egy óra alatt? Én örülök mikor 3/4 óra alatt megvan a napi egyik izomcsoport, utána még jön a másik is. Lehet túl sok pihenőt tartok.  :mad:
Az én beosztásom kb ilyesmi: mell+has, hát+csuklya+vádli (ez lett volna ma ha nem alszom el...  ^^"), bi-tricepsz + váll Ezekből 4x edzek egy héten, vagyis az egyikből (amelyikre épp jobban rá akarok gyúrni) 2x a többiből 1x a maradék időt meghagyom az izmoknak pihenésre. + capoeira hétfőtől péntekig.
Tegnapi edzés tanulsága: a fejenállást capoeirában a fejtetőn végzik nem a homlokon (ahol most van egy szép seb...  :falba:)
másik: ez az edzés leginkább arra lesz jó hogy kiküszöbölje a lámpalázam. tegnap mikor először szólóztam gyakorlatilag leblokkoltam. macaconál még jól fejre is estem :D Majd idővel alakul ez. Már például egyáltalán nem zavar hogy sok ember előtt edzünk a szigeten  ^^

sirtomi

Én nem nagyon tartok szünetet. Kb amíg lecserélem a súlyokat vagy átmegyek másik gépre a következő gyakorlathoz. Persze ha többen edzünk akkor vannak szünetek :)

SaiyaGin

Voltam strandolni. Pozitív tapasztalat: még nem felejtettem el úszni. Negatív tapasztalat: már eléggé elszoktam tőle. ::)

teraflare

Quote from: SaiyaGin on 2008-07-03, 14:31:39
Voltam strandolni. Pozitív tapasztalat: még nem felejtettem el úszni. Negatív tapasztalat: már eléggé elszoktam tőle. ::)
Merre és mibe fáj mostanában egy strandjegy?

SaiyaGin

Quote from: teraflare on 2008-07-03, 15:18:06
Quote from: SaiyaGin on 2008-07-03, 14:31:39
Voltam strandolni. Pozitív tapasztalat: még nem felejtettem el úszni. Negatív tapasztalat: már eléggé elszoktam tőle. ::)
Merre és mibe fáj mostanában egy strandjegy?

A kecskeméti vízműdomb melletti strandon voltam, ott 500 Ft volt a belépő, Bp-n évek óta nem voltam strandon.

Fatal

Quote from: teraflare on 2008-07-03, 10:58:24
Ennyi mindent egy óra alatt? Én örülök mikor 3/4 óra alatt megvan a napi egyik izomcsoport, utána még jön a másik is. Lehet túl sok pihenőt tartok.  :mad:
Az én beosztásom kb ilyesmi: mell+has, hát+csuklya+vádli (ez lett volna ma ha nem alszom el...  ^^"), bi-tricepsz + váll Ezekből 4x edzek egy héten, vagyis az egyikből (amelyikre épp jobban rá akarok gyúrni) 2x a többiből 1x a maradék időt meghagyom az izmoknak pihenésre. + capoeira hétfőtől péntekig.
Én se szoktam nagyon szünetet tartani, max 10-20 sec két sorozat között, iszok egy kortyot, kicsit mélylevegő, egyéb. 1 vagy 1 és negyed óra alatt végzek is, pedig 3 dolog szokott egy nap lenni. Neked is javaslom, hogy ne phenj sokat, mert bár sokkal fárasztóbb, sokkal hasznosabb is így.

Hű, ilyen beosztással nem igazán találkoztam még :D De persze lehet akárhogy, én így szoktam: bicepsz-alkar-mell, hát-váll-tricepsz, láb-has-amit érzek, általában csuklya. Heti 5x. Mondjuk nem csinálom régóta, max fél éve, a mostani rendszeremmel pedig max 2 hónapja, de azért többek szerint meglátszik, aminek örülök :smile: Ja és nem szedek semmi birkózó szart, nem elvi okokból, hanem mert nem telik rá sajnos. Majd ha jobban el leszek eresztve, kipróbálok valami fehérjeport.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

teraflare

Quote from: Fatal on 2008-07-03, 22:00:23
Én se szoktam nagyon szünetet tartani, max 10-20 sec két sorozat között,
Hmm én kb. 10-ig elszámolok és újból csinálom. olyan 4*10-et minden gyakorlatból és kb 4-5-6 féle gyakorlat egy izomcsoportra közepes sebességgel.

sirtomi

Egy izom csoportra 2-3 gyakorlatot csinálok, többet nem, szerintem ez is elég :)

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-07-04, 10:22:44
Egy izom csoportra 2-3 gyakorlatot csinálok, többet nem, szerintem ez is elég :)
Velem az a baj, hogy nagy súlyokat nem igazán bírok (pedig nem 5 kilónként ugrálok fel) amit bírok attól meg nem igazán fáradok el. Lehet váltok hogy nagyobb súlyokkal max 5-ös szériákkal (eddigi 8-10 helyett). Amúgy is úgy tartják hogy kevesebb, de nagyobb súlyoktól fog inkább nőni az erőnlét. Egy hónap múlva beszámolok a fejleményekről. Addigra hátha megy nagyobb súllyal is a 8-as széria.
Végcél az avámban látható troll testfelépítése (az agyarak is kellenek  :D)

Fatal

Quote from: teraflare on 2008-07-04, 10:19:27
Quote from: Fatal on 2008-07-03, 22:00:23
Én se szoktam nagyon szünetet tartani, max 10-20 sec két sorozat között,
Hmm én kb. 10-ig elszámolok és újból csinálom. olyan 4*10-et minden gyakorlatból és kb 4-5-6 féle gyakorlat egy izomcsoportra közepes sebességgel.
Nem kevés :smile: Szerintem ennyit nem is bírnék, egy csoporra max 4 félét szoktam 3*8 vagy 10, igaz nagyobb súlyokkal.
Quote from: teraflare on 2008-07-04, 12:50:20
Végcél az avámban látható troll testfelépítése (az agyarak is kellenek  :D)
A frizura már megvan?
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

.Attila

Quote from: Fatal on 2008-07-04, 13:14:19
Quote from: teraflare on 2008-07-04, 12:50:20
Végcél az avámban látható troll testfelépítése (az agyarak is kellenek  :D)
A frizura már megvan?

Az agyarakat se hagyd ki.

teraflare

#502
Quote from: Fatal on 2008-07-04, 13:14:19
A frizura már megvan?
In progress...

Quote from: .Attila on 2008-07-04, 13:34:22
Az agyarakat se hagyd ki.
A fogszabályzóm tönkretette...  :frown:

Hmm. neten turkálva találtam valamit amit kipróbálok. Állítólag a kalapács bicepsz gyakorlat (amit sirtomi is említett fentebb) ha a mell előtt keresztbe végezzük, akkor a bicepsz külső felét jobban formázza. Ez is bekerül a változtatásaim közé.

.Attila

Quote from: teraflare on 2008-07-04, 14:16:34
Quote from: .Attila on 2008-07-04, 13:34:22
Az agyarakat se hagyd ki.
A fogszabályzóm tönkretette...  :frown:

Akkor ezt buktad.
Sosem lesz belőled tisztességes troll.

sirtomi

Quote from: teraflare on 2008-07-04, 12:50:20
Quote from: sirtomi on 2008-07-04, 10:22:44
Egy izom csoportra 2-3 gyakorlatot csinálok, többet nem, szerintem ez is elég :)
Velem az a baj, hogy nagy súlyokat nem igazán bírok (pedig nem 5 kilónként ugrálok fel) amit bírok attól meg nem igazán fáradok el. Lehet váltok hogy nagyobb súlyokkal max 5-ös szériákkal (eddigi 8-10 helyett). Amúgy is úgy tartják hogy kevesebb, de nagyobb súlyoktól fog inkább nőni az erőnlét. Egy hónap múlva beszámolok a fejleményekről. Addigra hátha megy nagyobb súllyal is a 8-as széria.
Végcél az avámban látható troll testfelépítése (az agyarak is kellenek  :D)
Erőnlét a kisebb súlyokkal sokat és gyorsan edzéstől nő. Nagy súlyokkal kevesebbet pedig izom építésre jó. Csinálj 12-8-5-3 -as sorozatokat és fokozatosan emeld a súlyt közben és szakadj meg, ettől növekszel :D

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-07-04, 14:49:27
Erőnlét a kisebb súlyokkal sokat és gyorsan edzéstől nő. Nagy súlyokkal kevesebbet pedig izom építésre jó. Csinálj 12-8-5-3 -as sorozatokat és fokozatosan emeld a súlyt közben és szakadj meg, ettől növekszel :D
Hmmm. Ok. Próba cseresznye. Asszem ez az a bizonyos piramisos edzésterv lenne.

Quote from: .Attila on 2008-07-04, 14:44:54
Akkor ezt buktad.
Sosem lesz belőled tisztességes troll.
http://hu.wow.wikia.com/wiki/Troll
ez a wiki szerint nem minden trollnak van agyara. Vagy ha más nincs akkor internet troll leszek.  :D

teraflare

No tegnap szobaedzés volt csak és bicepszre (mondanám hogy azért mert ez a részem a legszarabb, de a többi sem különb  ^^"). A következő észrevételt tettem (megpróbáltam a bicepsz funkciója alapján csinálni):
Mivel a bicepsz 2 fő feladata az alkar közelítése és a csukló forgatása. A legalapabb edzést próbáltam értelmesen csinálni. Váltott kezes emelgetés csuklóforgatással. Amire figyelni kell: Hát ne mozogjon, váll ne mozogjon csak a bicepszed. A csukló forgatását valamivel a vízszintes tartás előtt kell csak elkezdeni ha előbb kezded akkor a forgatást nem annyira fogja a gravitáció nehezíteni. Kicsivel a vízszint előtt viszont már jó. Ezzel az izom nagyobb összehúzódása érhető el, mivel a bicepsz a tenyér előreforgatásakor is összehúzódik + a kar hajlításánál is. Hogy ebből mit gondoltam jól/rosszul az egyszer majd kiderül. És ami fontos próbáld "érezni" ahogy a bicepszed összehúzódik.

sirtomi

Tegnap sikerült eljutnom végre thaibox edzésre. A másfél hónap kihagyás és a sok kondizás nem tesz jót az izmok kitartásának/állóképességének. Hiába lett erősebb a vállam, karom, de már az edzés első fele után alig tudtam felemelni a kezem úgy elfáradt a vállam :D

teraflare

Na kiderült hogy miért volt nekem olyan sok idő a kondizás. Ma véletlen kezdéskor is ránéztem az órára. Namármost én 7 után olyan 5 percel indultam el és a kondi pókjárásban hátrakötött kézzel is max 5 perc. A kondi órája már 7:20-at mutatott. Szóval vagy az siet vagy az enyém késik.  :haha:

Fazék

ez a biciklizés dolog fárasztó...

valahogy ki lehet deríteni, hogy mennyi a szintkülönbség a XXII. ker Ady Endre út - Tordai út saroktól a Tegzes utca - Hittérítő út sarokig?
Kíváncsi lennék rá :)

ja és ne húzzátok végig az alkarotokat friss deszkán biciklizés közben csak azért, hogy ne essetek el... ez már majdnem égési sérülés. azt hiszem jobban tettem volna, ha elesek... :haha: