SporTopic

Started by Exo, 2004-05-24, 17:57:45

Previous topic - Next topic

pet

lythis, majd néha rád pm ezhetek, ha valamit nem világos? holnap, vagyis ma majd elkezdek olvasgatni infot, de hátha lesz valami ...

Lythis

persze :) Egyébként - ha ez segít - én sem egyik napról a másikra raktam össze, hanem pár hónap alatt. Nyílván attól is függ, hogy az ember mennyire gondolja komolyan, hogy belefog :)
Ha esetleg lebontva is érdekel, hogy mi mennyi volt (ezek nem mai árak):
Lap: 21 volt grippel együtt (Powell lap és Black Label grip)
Felfüggők: 8k/darab (Monster)
Kerekek: 8k egy készlet (mindkét készlet ennyi volt. Az első Mike Vallely - amíg még volt saját cége, a második Speed Demons)
csavarok: 1000forint (destructo)
rezgéscsillapítók: 1000 forint (teljesen opcionális egyébként, bár mindenképpen hasznos)
csapágyak: 8x480huf (quicksilver, darabonként kapható, volt ami csak 8-asával.. lényegében semmi különbség nincs :) )

pet

Quote from: Lythis on 2008-08-29, 02:09:06
persze :) Egyébként - ha ez segít - én sem egyik napról a másikra raktam össze, hanem pár hónap alatt. Nyílván attól is függ, hogy az ember mennyire gondolja komolyan, hogy belefog :)
Ha esetleg lebontva is érdekel, hogy mi mennyi volt (ezek nem mai árak):
Lap: 21 volt grippel együtt (Powell lap és Black Label grip)
Felfüggők: 8k/darab (Monster)
Kerekek: 8k egy készlet (mindkét készlet ennyi volt. Az első Mike Vallely - amíg még volt saját cége, a második Speed Demons)
csavarok: 1000forint (destructo)
rezgéscsillapítók: 1000 forint (teljesen opcionális egyébként, bár mindenképpen hasznos)
csapágyak: 8x480huf (quicksilver, darabonként kapható, volt ami csak 8-asával.. lényegében semmi különbség nincs :) )


na ez sokat segít :) majd ha lesz kérdésem még írok :D

Fazék


minuszmiki

Akárhányszor látom, mindig nagyokat röhögök rajta.  :lul:

sirtomi

Én nem röhögtem ezen akkor sem és most sem, csak fogom a fejem és nem értem hogy hova akarta rúgni az idióta.

teraflare

Quote from: Fazék on 2008-09-02, 01:13:59
magyar foci a csúcson :haha:
Ez nem olyan vicces mikor te csinálod. Tudom. Erről voltam híres.  :D A kapusunk nem csak a másik fél játékosainál figyelt már reflexből  :haha:

motifator

Quote from: teraflare on 2008-09-02, 09:51:04
Quote from: Fazék on 2008-09-02, 01:13:59
magyar foci a csúcson :haha:
Ez nem olyan vicces mikor te csinálod. Tudom. Erről voltam híres.  :D A kapusunk nem csak a másik fél játékosainál figyelt már reflexből  :haha:
Én csocsónál csinálom rendszeresen ezt. Ha elől játszok, akkor a hátul játszó társamnak legalább annyira kell figyelnie a bal kezemre, mint az ellenfélre  ^^"
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

sirtomi

Quote from: motifator on 2008-09-02, 10:14:05
Quote from: teraflare on 2008-09-02, 09:51:04
Quote from: Fazék on 2008-09-02, 01:13:59
magyar foci a csúcson :haha:
Ez nem olyan vicces mikor te csinálod. Tudom. Erről voltam híres.  :D A kapusunk nem csak a másik fél játékosainál figyelt már reflexből  :haha:
Én csocsónál csinálom rendszeresen ezt. Ha elől játszok, akkor a hátul játszó társamnak legalább annyira kell figyelnie a bal kezemre, mint az ellenfélre  ^^"
Ez nálam is így van, de ez nálam valami berögződés lehet, mert amíg nem lövök egy öngólt addig rendeset se tudok :D

.Attila

Quote from: motifator on 2008-09-02, 10:14:05
Quote from: teraflare on 2008-09-02, 09:51:04
Quote from: Fazék on 2008-09-02, 01:13:59
magyar foci a csúcson :haha:
Ez nem olyan vicces mikor te csinálod. Tudom. Erről voltam híres.  :D A kapusunk nem csak a másik fél játékosainál figyelt már reflexből  :haha:
Én csocsónál csinálom rendszeresen ezt. Ha elől játszok, akkor a hátul játszó társamnak legalább annyira kell figyelnie a bal kezemre, mint az ellenfélre  ^^"

Anno animetáborban volt szerencsém a nagy trióval (Sephiroth, Nephilim, Tiaro) játszanom.
1 percig folyamatosan röhögtünk, miután Sephiroth elementáris erővel bombázta be a saját kapujába a labdát a kapussal.

Kuroi Tenshi

#640
Quote from: teraflare on 2008-09-02, 09:51:04
Quote from: Fazék on 2008-09-02, 01:13:59
magyar foci a csúcson :haha:
Ez nem olyan vicces mikor te csinálod. Tudom. Erről voltam híres.  :D A kapusunk nem csak a másik fél játékosainál figyelt már reflexből  :haha:

Aha, szóval ezért vagy gránátokkal is ilyen :p


Más:


már hónapok óta érik bennem... guys, I think I'm in love.
Hát nem gyönyörű?
Bár a vörös is jól áll neki
Meg egy videó a tecsőről - sajnos kicsit lassan tölt

In b4: donorbicikli, kinyírom magam (ami a 163kg vs 125LE
mellett moar likely than u think) vagy egy barom pesti autós
engem, etc. Mindigis odavoltam a motorokért, és mostanában,
hogy elkezdtem motor-szimulátorokkal játszani (az utóbbi két
hónapban szinte nem is cs-ztem), az csak olaj volt a tűzre.

Tudja valaki, hogyha B-kat jogsit letenném ősszel/télen, akkor
ha tavasszal az A-kat jogsinak állnék neki, akkor az egészet
kezdhetem újra, vagy elég csak valami különbözeti vizsga?

sirtomi

Nincs különbözeti vizsga, meg kell csinálni mindent újra, esetleg ha meg tudod dumálni nem kell bejárni kreszre, de vizsgázni ugyanúgy kell. Nem értem miért kell így megszívatni az embereket.
Azért remélem, hogy nem mindjárt egy 600-as gixerrel akarsz kezdeni, azért az durva lenne egy picit :)

Makos

Nekünk úgy volt hogy a kresz-t megcsinálhattad egyszerre A-ra meg B-re is, csak a vizsgát kellett fizetni :)
Bár én csak A1re csinálhattam akkor és már lejárt a kreszvizsgám...nembaj majd A-ra megcsinálom :D

Amúgy én ezzel szemezek: Honda CBR 600 RR

sirtomi

Quote from: Makos on 2008-09-03, 11:52:58
Nekünk úgy volt hogy a kresz-t megcsinálhattad egyszerre A-ra meg B-re is, csak a vizsgát kellett fizetni :)
Ez jó megoldás, de ez csak akkor működik ha egyszerre csinálod a kettőt.

CBR 600? Az se rossz. Mivel kezdtél motorozni?
Én nem vagyok motoros, csak utaztam, de érdekel a téma :)

Makos

Quote from: sirtomi on 2008-09-03, 12:01:31
Quote from: Makos on 2008-09-03, 11:52:58
Nekünk úgy volt hogy a kresz-t megcsinálhattad egyszerre A-ra meg B-re is, csak a vizsgát kellett fizetni :)
Ez jó megoldás, de ez csak akkor működik ha egyszerre csinálod a kettőt.

CBR 600? Az se rossz. Mivel kezdtél motorozni?
Én nem vagyok motoros, csak utaztam, de érdekel a téma :)

Hát igazából én sem nagyon motorozok, csak a haverok kölcsönadják, mivel nekem nincs motorom, meg csak B-s jogsim van.
Amúgy teszteltem már robogót, simsont, meg egy 125-ös hondát :)

sirtomi

Akkor azért ne ülj te se mindjárt egy 600RR-re :)

Én is gondolkodom A-s jogsin, de időm nem sok lenne rá, talán jövőre.

Makos

Quote from: sirtomi on 2008-09-03, 12:12:19
Akkor azért ne ülj te se mindjárt egy 600RR-re :)

Én is gondolkodom A-s jogsin, de időm nem sok lenne rá, talán jövőre.

Hát igen, szerintem nem is egyszer borulnék vele :D

motifator

Én se motorozok még, de már évek óta játszadozok egy A vizsga gondolatával.
Persze, sokan mondják, hogy ne kezdj rögtön nagy motoron, és sokan mondják, hogy ez baromság.
Egészen könnyen ki tudod nyírni magad egy 250-essel vagy egy 400-assal is, ilyen szempontból nem nagy különbség. Bőven halálos sebességgel lehet azokkal is menni, az, hogy a 600-as egy kicsit halálosabb, nem igazán számít szvsz. Akkor már tök mindegy, hogy 125, 160 vagy 220 km/h. És az is lehet, hogy valamikor az a plusz jónéhány lóerő menti meg az életedet.
Az talán igaz, hogy csúszós úton könnyebben elfektetsz egy erősebb motort, de amíg nem tudsz motorozni, addig ne menj ki csúszós útra, sokan egyáltalán nem motoroznak, ha esett, ne adj Isten fagy van.

Persze az biztos nem árt, ha előtte van egy kis tapasztalatod egy 80 vagy 125 köbcentis kisebb motorral, amivel el lehet mászkálni városban, de kérdezem én, akarsz kisebb motorral szarakodni? Mert én nem akarnék, akkor inkább jöjjön a kaszás.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

sirtomi

motifator pont az ilyen felfogás miatt nem ajánlanak kezdőnek nagy motort, pláne nem sportgépet. Hiába hiszed hogy tök mindegy mennyivel halsz meg itt nem ez a lényeg. Egy 125 lóerős 600-as sportgépet egyszerűen nem fogsz tudni kezelni és kihasználni, kihasználni még tapasztalt motoros se tudja a magyar utakon mert egy százas tempó is életveszélyes.
Nem egy motoros haverom van és bizony van sok kezdő aki mindjárt felült egy sportgépre és az első kanyarban 20-szal törte magát össze, mert egyszerűen nem tudott mit kezdeni vele, pláne hogy a tanfolyamon se egy ilyet raknak az ember segge alá :)

Na mindegy, én óva intek minden kezdőt az azonnali csúcsgép vásárlástól.

Nakedape

hát igen  vállat elszakítani már kerékpárral is lehet (tapasztalat), de  amíg a traumatologián bent voltam, meg tudtam, h ők alapvetően a motorosokból élnek.
amúgy régen nem úgy volt, h nagy motorra csak akkor lehetett menni  ha x időt kisebb motoros jogsit birtokolt az illető? amúgy ezt akár kocsirai s be lehetne vezetni.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Asszem 21 év után azonnal mehetsz A kategóriára, annál fiatalabban csak akkor, ha van már valamilyen motorjogsid x éve, de pontosan nem vágom.

@sirtomi:
Hogy nem tudom kihasználni, azzal nem tudom, hogy mire akarsz kilyukadni. Persze, hogy nem tudom kihasználni, legálisan még a 17 éves lepukkant Civicemet se tudnám kihasználni, csak a német autópályán.
Persze, el bírom képzelni, hogy nehezebb kezelni egy erősebb motort, de megfelelő óvatossággal biztos elbírsz vele.
A legfontosabb meg az, hogy nem biztos, hogy van pénzem 2-3 évente motort cserélni, csak hogy meglegyen a fokozatosság. Ideális esetben már 14 évesen robogón nyomtam volna, 16 évesen megcsinálom 125-ösre, és akkor mostanra már tapasztalattal vehetnék magamnak egy nagyobb motort. De mégis miből? Most ha 23 éves fejjel találom ki, hogy motorozni szeretnék, akkor vegyek egy 125-öst? OK, lehet, hogy nem kell rögtön 600-assal kezdeni, és nem is fogok, mert valszeg annyi pénzem nem lesz, de azért az kicsit erős, hogy rögtön nagy motor = biztos bukás.
Szerintem ész nélkül kisebb motoron is könnyen kinyírod magad (mit kisebb motoron, még gyalog is), de megfelelő józan ésszel és óvatossággal meg lehet próbálni rögtön egy nagyobb gépet.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

sirtomi

21 éves kor alatt van A korlátozott, 21 fölött mindjárt rendes A jogsi van.

A pénz a legjobb érv, nekem is eszembe jutott hogy nem egyszerű motort cserélgetni és ez érthető indok. Ésszel kell motorozni és nincs gond a nagy motorral se, de józaneszű haveromnak is lejött a függöny egy hét után és 160-akat nyomott utassal, előtte meg azt se tudta hol a hátsófék a motoron :D

motifator

Quote from: sirtomi on 2008-09-03, 14:50:53
[...]de józaneszű haveromnak is lejött a függöny egy hét után és 160-akat nyomott utassal, előtte meg azt se tudta hol a hátsófék a motoron :D
Hát igen, én is könnyen pofázok így elméleti szinten, de ki tudja, hogy hova tűnne a józan ész, ha a seggem alatt lenne 125 ló...   :angyali:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

sirtomi

Quote from: motifator on 2008-09-03, 14:56:11
Quote from: sirtomi on 2008-09-03, 14:50:53
[...]de józaneszű haveromnak is lejött a függöny egy hét után és 160-akat nyomott utassal, előtte meg azt se tudta hol a hátsófék a motoron :D
Hát igen, én is könnyen pofázok így elméleti szinten, de ki tudja, hogy hova tűnne a józan ész, ha a seggem alatt lenne 125 ló...   :angyali:
Ja haverom is így járt :D
Első szezonban csak egyedül, meg óvatosan stb, aztán ez lett, de eddig baleset nem volt és ne is legyen belőle :)

.Attila

Eü. vizsgát nem kell megcsinálni újra, kreszt igen, tudtommal. Előbbi biztos.
Én is gondolkoztam motoron, de nekem csak munkába járásra kéne, szóval nem kell nagy motor, a lényeg, hogy a 80-90 km/h-t tudja.
Beszéltem is erről munkatárssal, a baj az, hogy télen nem biztos, hogy ez használható, akkor meg mit csinálok?

Kuroi Tenshi

Quote from: sirtomi on 2008-09-03, 11:28:56
Azért remélem, hogy nem mindjárt egy 600-as gixerrel akarsz kezdeni, azért az durva lenne egy picit :)
De

Az a baj, hogy supersport kategóriában nincs fokozatosság.
Van pár 50köbcentis replika, ami viccnek is rossz, aztán
egyetlen 250-es, a Kawasaki Ninja 250, ami nekem annyira
nem jön be, ezek után viszont egyből a 600-asok jönnek :/
Ha lenne normálisabb 250-es vagy valami 300-450 köbcenti
tartományban, de mivel nincs...

Quote from: motifator on 2008-09-03, 12:22:53
És az is lehet, hogy valamikor az a plusz jónéhány lóerő menti meg az életedet.

Az talán igaz, hogy csúszós úton könnyebben elfektetsz egy erősebb motort, de amíg nem tudsz motorozni, addig ne menj ki csúszós útra, sokan egyáltalán nem motoroznak, ha esett, ne adj Isten fagy van.

Ezt ugye viccnek szántad ;D

Azért néztem ki pont a K8-ast és nem a korábbiakat,
mert ezeken van egy S-DMS nevű kapcsoló, amivel a
teljesről vissza lehet 80 ill. 60%-ra venni a teljesítményt.
A kérdés csak az, hogy meddig bírom majd megállni, hogy
ne kapcsoljak vissza A-ra :D

Quote from: sirtomi on 2008-09-03, 12:54:58
pláne hogy a tanfolyamon se egy ilyet raknak az ember segge alá :)

Azért remélem legalább egy 250-essel vagy egy 500-assal
fogok tanulni, nem robogóval :)

Meg hát... ha pont ez tetszik...  :redface:

sirtomi


teraflare

Szerintetek ez túl izmos? (1:12-nél nézzétek kb) Szerintem ideális.
Mielőtt még lefaggottoznátok : csak keresgélek fotókat/videókat az elérni kívánt alkatról viszonyításként. (bár már 1.5 hete edzeni sem voltam  :frown:)

Lythis

Quote from: teraflare on 2008-09-08, 10:52:00
Szerintetek ez túl izmos? (1:12-nél nézzétek kb) Szerintem ideális.
Mielőtt még lefaggottoznátok : csak keresgélek fotókat/videókat az elérni kívánt alkatról viszonyításként. (bár már 1.5 hete edzeni sem voltam  :frown:)
az az ér a karján valami qrva undorító... és nem vagyok képes túltenni magam ezen :D
edit: egyébként ehhez testtömeg is kell, szóval ezt nem lehet elérni csak súlyemelgetéssel szerintem

Rounin