Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Shadowolf

Ugyan ez nem egészen az én szakterületem, de mivel Chronos még nem jelzett vissza, gondoltam elindítom én a thread-et. :) Szóval ez a thread azért jött létre, hogy segítse azokat akik el akarják sajátítani ennek a letöltöproginak a használatát.

Elsöként itt egy link a (sokak szerint) egyik legjobb bittorent klienshez, az Azureus-hoz.

Másodjára pedig pár letöltöhely, amit már a segítség thread-ben említettünk:
http://anime.mircx.com/
http://www.boxtorrents.com/  
suprnova    
scarywater (bt fansub tracker)
wegetraws (a név sztem magáért beszél)
l33t-raws (dettó)
got woot

Remélem a közeljövöben sokaknak segíteni fog majd ez a thread, és bízom benne, hogy sok új feltöltönk lesz; akik könnyítik majd zsozso munkáját azáltal, hogy segítenek neki az új animék beszerzésével. :)

Xaga

Hát ezt is megértük :) Én a Torrentstormot használom.
SuprNova forumán van jó pár tutoriál, érdemes körülnézni.

Chronos

Quote from: XagaHát ezt is megértük :) Én a Torrentstormot használom.
SuprNova forumán van jó pár tutoriál, érdemes körülnézni.
A torrentstormot pár helyen kibannolták a trackerekről...
Hogy miért, azt nem tudom, csak a tényt, hogy kibannolták...

Azureussal kapcsolatban: szerintem is a legjobb BT kliens, könnyű kezelőfelület, jó statisztikák, stb...
Mindenki próbálja ki, mert megéri...
Ja, és a legfontosabb: Ez kezeli a legtöbb kapcsolatot...:)

CHRONOS

Xaga

Quote from: ChronosA torrentstormot pár helyen kibannolták a trackerekről...
Hogy miért, azt nem tudom, csak a tényt, hogy kibannolták...

Azureussal kapcsolatban: szerintem is a legjobb BT kliens, könnyű kezelőfelület, jó statisztikák, stb...
Mindenki próbálja ki, mert megéri...
Ja, és a legfontosabb: Ez kezeli a legtöbb kapcsolatot...:)

CHRONOS

Hmm...akkor áttérünk azureusra. Kösz az infót.

Bruce

Ti talán tudtok segíteni... még valamikor régen én is kipróbáltam de valami serverhibát meg 404-et (405-öt???) vagy mifenét írt ki (már nem emléxem .osan, mer télleg régen volt...) Ja, még annyit hogy kolesznet, lehet, hogy ez tett be neki? De sztem újra leszedem és megnézem, hátha pontosabban meg tudom mondani, mit is üzent, miért nem jön a cucc...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Xaga

Azureus képes folytatni a Torrentstormmal elkezdet letöltést???? Ha igen akkor hogy lehet ezt elérni???

Xaga

Pár kérdés Azureussal kapcsolatban:
Seeds=hány emberkének van meg a teljes file???
Peers=hány embernek van szelete a fileból???
Azureusban hol lahet állítani a feltöltési határt és a letölés hogy függ a feltöltéstől???

DWz

Quote from: XagaPár kérdés Azureussal kapcsolatban:
Seeds=hány emberkének van meg a teljes file???
Peers=hány embernek van szelete a fileból???
Azureusban hol lahet állítani a feltöltési határt és a letölés hogy függ a feltöltéstől???

Seed es peer pontosan. Ha a my torrentsnel kivalasztod a torrent filet, dupla katt, akkor bejon a torrent maga kulon a my torrent melle. Ott a general fülben Max uploadsnal lehet megadni, hogy hany kb-ot vihet. Minnel tobbet engedsz, annal gyorsabban kapod Te is.

Chronos

Quote from: XagaAzureus képes folytatni a Torrentstormmal elkezdet letöltést???? Ha igen akkor hogy lehet ezt elérni???
Lehet, hiszen a protokoll ugyanaz...:)

CHRONOS

Chronos

[EDIT]
A thread nevét pontosítottam, ugyanis nem Bittorent, hanem Bittorrent... :)
[/EDIT]

CHRONOS

Shadowolf

Quote from: Chronos[EDIT]
A thread nevét pontosítottam, ugyanis nem Bittorent, hanem Bittorrent... :)
[/EDIT]

CHRONOS

Köszike. :) My bad. :p :D

Komplikato

Hogy lehet "visszatenni" megosztásba valamit az Azureus-ba?
Elkezdtem tölteni sok cuccott, és ami elöször jött le (Haibane Renmei DVD Rip) azt kiszedte a megosztásból ... pedig sokan szedték volna rólam.  :beken:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Chronos

Quote from: KomplikatoHogy lehet "visszatenni" megosztásba valamit az Azureus-ba?
Elkezdtem tölteni sok cuccott, és ami elöször jött le (Haibane Renmei DVD Rip) azt kiszedte a megosztásból ... pedig sokan szedték volna rólam.  :beken:
Betöltöd újra a torrent fájlt, és a mentés könyvtárnak bedig beállítod azt a könytárat, ahova lejött a cucc...:)

CHRONOS

Komplikato

Már megköszöntem ... csak eltünt a hálózaton.
Érdekes, most látom, hogy ami eltünik a megosztásból, annak törlödik a torrent file-ja is.  :wtf:
Na most vadászhatom le újra ...
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

DWz


Pharaoh

Feltettem a 2.1.0.0 azureust. Indításkor szól, hogy még két dolgot updaatelni kell (valami SWF libray és még valami) Le is tölti ezeket, majd szól ,hogy újra indítja az azureust, Eddig minden jó, de ezután egy hibaüzenetet ír ki:
Miért lehet ez?

Komplikato

Passz. Valami Java hibaüzenetnek néz ki.
Viszont nekem tévedésből 1.5 van fent, és ilyen hibám nem volt. Még ...
Nekem meg most sehogy se megy egyetlen torrent oldal se  :beken:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Cobra

Pharaoh van a gépeden egyáltalán Java Virtual Machine ? Ha nincs, akkor azt kell felraknod.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Pharaoh

#18
Quote from: CobraPharaoh van a gépeden egyáltalán Java Virtual Machine ? Ha nincs, akkor azt kell felraknod.

Java nélkűl nem is menne az azureus, amúgy a 1_4_2_04-es java van fent. Eddig az összes verzió jó volt, csak ezzel az újjal vannak problémák.

DWz


Pharaoh

Quote from: DWzMar van ujabb Java, sztem probald meg avval.

http://www.java.com/en/download/windows_automatic.jsp

Én nem látok újabbat, a liked kiírja, hogy a legújabb java van telepítve, de mindegy. Kivettem a pipát az Automatically open the Update assistant when update is available mellől és így már nem ugrik fel minden indítsákor.

DWz

Quote from: PharaohÉn nem látok újabbat, a liked kiírja, hogy a legújabb java van telepítve, de mindegy. Kivettem a pipát az Automatically open the Update assistant when update is available mellől és így már nem ugrik fel minden indítsákor.

Akkor sorry, tevedtem.

Bruce

Az normális, hogy 2kb/sec-cel jön amit leszedek?

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Pharaoh

Quote from: Bruce579Az normális, hogy 2kb/sec-cel jön amit leszedek?

Az attól függ, ha sok a seed és a peer akkor nem normális, de van mikor pár percet várni kell, hogy begyorsuljon.
Nincs korlátozva a down speed?

Chronos

Quote from: Bruce579Az normális, hogy 2kb/sec-cel jön amit leszedek?
Milyen kliens?

CHRONOS

Bruce

Hajjaj, sok volt a kérdés így egyszerre... Túl :lame: vagyok én ehhez... Azt sem tudom, hogy mi az a seed meg a peer  meg a kliens :rolleyes: (ha az utóbbi a program, amivel töltök, akkor az a bittornado volt...) Asszem beszerzek valahonnan egy NAGYON részletes útmutatót :rolleyes:
Ez azért lehet mondjuk, mert most használtam ilyet először, és azt sem tudtam, hogy mit nyomok... :hehe:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Xaga

Igen a kliens az a progi amivel töltesz. A seed és peer azt már én is megkérdeztem olvas vissza.

Bruce

Hehh... a koleszban valami proxihitelesítést kér, a suliból meg hiába megy, nem tudom elhozni... Gáz.

És lehet, hogy most kissé  :_off: leszek... Bocs, tudom hogy a mik kerülnek fel-be kellene, de itt talán többen vannak, akik torrentel foglalkoznak... Szóval találtam egy réges-régi animesorozatot, ami anno még magyaron is ment... A címe: Titokzatos aranyvárosok. Az angol cím: The mysterious cities of gold, a japán cím pedig Taiyo no Ko Esteban. Nos, ha ide felrakom a torrent fájlját, akkor valaki leszedné és felnyomná az ftp-re (márha zsozso is áldását adja...)?

Mindenestre csatolom, és a moderátorok jóindulatára bízom magam :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Komplikato

#28
HA nem feljtem el, és HA kapok logint a feltőltéshez, akkor én felrakom.
P.S. Féleértések elkerülése végett, a torrent "adotságai" miatt lehet, hogy a leszedés napokig is eltart. Feltenni gondolom pár óra.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Komplikato

Öööö. 8GB??????  :wtf:
Huh. Megpróbálok helyet csinálni ...
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)