Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Stairan

Még egy kérdésem lenne.Miután letöltöttem az Azureussal valamit, akkor ott van a letöltött fájlok között, és azt írja a státusznál, hogy készforrás, ha ilyenkor le akarom állítani, akkor azt írja ki, hogy túl alacsony a megosztási arány, ez mit jelent?

Karma XXL

Quote from: StairanMég egy kérdésem lenne.Miután letöltöttem az Azureussal valamit, akkor ott van a letöltött fájlok között, és azt írja a státusznál, hogy készforrás, ha ilyenkor le akarom állítani, akkor azt írja ki, hogy túl alacsony a megosztási arány, ez mit jelent?

Azt jelenti, hogy a feltöltött anyag kevesebb, mint a letöltött. Úgy lenne fair, hogyha miután leszedted, legalább 1x te is hagyod, hogy elvigyenek belõle ennyit (Share ratio: 1). Sajnos ezt egy 700MBos fájlnál igen hosszú idõ lenne kivárni ...

Stairan

Van megint egy kis problémám az Azureus-al:(, mégpedig az, hogy nagyon lelassúlt mióta egy router be lett kötve(kb10 olyan lassan tölt).
Nem tudom de lehet, hogy az a baj, hogy az erõnlétnél sárga a gomb, és ha ráállok kiírja, hogy a NAT rosszúl van beállítva.Tudtok segíteni?Köszi!

Chronos

Quote from: StairanVan megint egy kis problémám az Azureus-al:(, mégpedig az, hogy nagyon lelassúlt mióta egy router be lett kötve(kb10 olyan lassan tölt).
Nem tudom de lehet, hogy az a baj, hogy az erõnlétnél sárga a gomb, és ha ráállok kiírja, hogy a NAT rosszúl van beállítva.Tudtok segíteni?Köszi!
Igen, a sárga jel a probléma...:)
Állíts be egy olyan portot az Azureusban, ami engedélyezve van a routeren...:)

CHRONOS

Manu

No én is átáltam az Azureus-ra, s a hál' istennek a fentebb említett problémák közül egyikkel sem találkozatam. Eddig nagyon tetszik :jee: , bár én nem t'om állítani az upload speed-et, de nem is nagyon kell, csak elszórakozgattam volna egy kicsit vele.
Szóval kösz a tippet :tezsvir:

izriot

Azureusba olyat meg lehet csinálni hogyha egy sorozatot töltök, hogy csak egyes filokat töltsön le a többit pedig haggya?

Fazék

Quote from: izriotAzureusba olyat meg lehet csinálni hogyha egy sorozatot töltök, hogy csak egyes filokat töltsön le a többit pedig haggya?
természetesen, bár már egy ideje nem használom a nagy processzorigénye miatt, de ha jól emlékszem, akkor duplakatt (vagy properties, vagy tudomisén) a kívánt letöltésre, majd ott valamelyik fülben lehet (talán az utolsóban?) beállítani egyes file-ok prioritását, ill. hogy lejöjjön-e egyáltalán.

izriot

Megtaláltam, ott volt, köszi!

Moha

Hello!

Annyi lenne a gondom, hogy mitõl van az, hogy az Azureus nem csatlakozik rá a seederekre. Van egy torrent, jelez 2 seedet a swarm-ban, de nem csatlakozik rájuk. Lehet, hogy a trackerrel van gond, mert az összes peer 90,2%-on áll, tehát vagy õk sem tudnak a seederekre kapcsolódni, vagy nincsenek is seederek, és a tracker jelzi rosszul...
Szóval a lényeg, hogy nem tudom befejezni a letöltést. Valakinek valami ötlet a megoldásra?

Chronos

Quote from: MohaHello!

Annyi lenne a gondom, hogy mitõl van az, hogy az Azureus nem csatlakozik rá a seederekre. Van egy torrent, jelez 2 seedet a swarm-ban, de nem csatlakozik rájuk. Lehet, hogy a trackerrel van gond, mert az összes peer 90,2%-on áll, tehát vagy õk sem tudnak a seederekre kapcsolódni, vagy nincsenek is seederek, és a tracker jelzi rosszul...
Szóval a lényeg, hogy nem tudom befejezni a letöltést. Valakinek valami ötlet a megoldásra?
Szedd le újra a torrentet.
Ezután letöltési útvonalnak add meg ugyanazt, amivel az elõbb szedted...

Ha ezután sem mûködik, akkor tracker hiba, várj 24 órát és utána tegyél panaszt a tracker üzemeltetõinek...:)

CHRONOS

AngelHunter

bar ez nem ide kapcsolodik szorosan nekem is bittorent gondom van
nem tudja vki hogy hogy lehet portot forwardolni xp-ben???

Dragon

Quote from: AngelHunterbar ez nem ide kapcsolodik szorosan nekem is bittorent gondom van
nem tudja vki hogy hogy lehet portot forwardolni xp-ben???
nézd meg a köv. parancsot:


netsh routing ip nat add portmapping




Usage: add portmapping [name=] [proto=]tcp|udp [publicip=]|0.0.0.0 [publicport=]integer [privateip=] [privateport=]integer

Parameters:

      Tag            Value
      name         - The name of the interface for which you want to add a
                     port mapping to be enabled for use with NAT.
      proto        - One of the following values:
                     tcp: Sets protocol type to TCP.
                     udp: Sets protocol type to UDP.
      publicip     - Either a specified external IP address on the public
                     network or 0.0.0.0 to indicate any IP address not
                     specified within the private network address range.
      publicport   - A number from 0 to 9999 for the public protocol port.
      privateip    - An IP address within the private network range.
      publicport   - A number from 0 to 9999 for the private protocol port.

Remarks: Adds a protocol port mapping on the NAT interface.

Examples:

       add portmapping local tcp 0.0.0.0 80 10.0.0.1 80


de ne várj túl sokat tõle, mert ugye 9999 a legnagyobb portszám, amit tud mapolni
(nemtom miért van ez, talán a M$-ék komplett barmok, és ilyenekkel biztosítják be, hogy ne legyenek konkurrencia az *NIX-oknak)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

AngelHunter

koszikeee :)
aszongya h NAT needs to be installed first...
nincs esetleg vmi progi amivel ezt meg lehetne oldani?

Cobra

Ha Azureust raksz fel, akkor annál szerintem nem lesz ilyen gondod.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: CobraHa Azureust raksz fel, akkor annál szerintem nem lesz ilyen gondod.
Ha nincs jól beállítva a port-forwarding akkor mûködik ugyan, de lasabb. Legalább is nagynénémnél az volt. Szerencsére ott a routeren be tudtam állítani a port-forwardot.
Mellesleg XP alatt szvsz jobb, ha külön progit használ hozzá az ember. Egyébként a Micorsops tényleg ilyen hülye? A 65535 portból csak 9999-et engednek forwardolni?

Dragon

Quote from: AngelHunterkoszikeee :)
aszongya h NAT needs to be installed first...
nincs esetleg vmi progi amivel ezt meg lehetne oldani?
Hát, elég hosszú lenne kifejteni itt az egészet, de a nesth helpjében le van írva, hogy hogyan kell (mondjuk elég hiányosan, és inkább csak profiknak, de talán ki lehet bogozni belõle)
Azt hiszem hogy a Kerio WinRoute Firewall is tud hasonlót, és ott már kicsit felhasználóbarátabb is a dolog. Keresd meg Google-el.

QuoteEgyébként a Micorsops tényleg ilyen hülye? A 65535 portból csak 9999-et engednek forwardolni?
Hát most erre mit mondjak?  :lol:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Xaga

Mitt találtam vkinke vmi 5lete? :D >>Link<<

izriot

hehe, ez a TLF trackere, utálom mint a sz@rt, a 4,3 gigás dvd iso-bol 3,2 gigát dobott el rossz adatként és csigalassu... inkább ezt nézd meg: bt.greedland.com
ezt szeressük :)


Bruce

Emberek, asszem rossz hírt kell közölnöm... Valahol azt a hírt olvastam, hogy a suprnova bezárta kapuit. Sajnos ezt alátámasztani látszik, hogy az oldal elérhetetlenné vált... Ha valakinek mégis bejönne, nyugtasson meg, hogy csak a netem hülyült velem, de addig is:
 :grrr:  :beken:  :uzi:  :comp:  :nagyere:  :morci:  :grrr:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

Quote from: BruceEmberek, asszem rossz hírt kell közölnöm... Valahol azt a hírt olvastam, hogy a suprnova bezárta kapuit. Sajnos ezt alátámasztani látszik, hogy az oldal elérhetetlenné vált... Ha valakinek mégis bejönne, nyugtasson meg, hogy csak a netem hülyült velem, de addig is:
 :grrr:  :beken:  :uzi:  :comp:  :nagyere:  :morci:  :grrr:
tényleg jó volt a supernova, de rengeteg más torrent oldal is létezik, biztos itt is föl lett sorolva egy pár, szóval akkora tragédia azért nem történt sztem :)

Moha

Én javaslom helyette a Boxtorrents-et. Egyre több minden van fent, és a keresés is egyszerû.

Fazék

Quote from: MohaÉn javaslom helyette a Boxtorrents-et. Egyre több minden van fent, és a keresés is egyszerû.
anime/manga/ost-kre tényleg a boxtorrents az egyik legjobb, de én pl a Supernova-nak köszönhetõen rengeteg régi, már csak külföldrõl megrendelhetõ kalandjátékot tudtam letölteni, ezt meg nem fogja tudni helyettesíteni a box sajna...

Bruce

Ó, tudom én nagyon jól, nekem sem az egyetlen forrásom volt, csak szvsz a legnagyobb, fõleg hogy szinte bármit kerestem, találtam. És mint olyan a kedvencem. Egyébként a Boxot is ismerem ;)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Shadowolf

Quote from: Blimpanime/manga/ost-kre tényleg a boxtorrents az egyik legjobb, de én pl a Supernova-nak köszönhetõen rengeteg régi, már csak külföldrõl megrendelhetõ kalandjátékot tudtam letölteni, ezt meg nem fogja tudni helyettesíteni a box sajna...

Játékokra ott van a:
Home of the Underdogs
vagy a
Torrentreactor

Fazék

Quote from: ShadowolfJátékokra ott van a:
Home of the Underdogs
vagy a
Torrentreactor
ezeket természetesen ismerem, de ezeken ritkán bukkan föl egy GK2, Tex Murphy, Outcast satöbbi sokCD-s játék...

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xaga

R.I.P SuprNova

Shadowolf

Quote from: XagaR.I.P SuprNova

Nomeg torrentbits és phoenix-torrents...

TurboK

Quotenem meglepõ, hogy a kiadók teljes mértékben ki szeretnék iktatni a hálózatot, amely szerintük évente többmilliárd dolláros bevételtõl fosztja meg õket.
Ettõl függetlenül továbbra is 80 milliárd $ körül van az éves bevételük. Bekaphatják. Ha nem szart adnának ki akkor persze nem is warezolnák le annyian, ezért makognak a bittorent meg hasonlók miatt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>