Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Necrid^

Quote from: XagaHát nekem pedig jobban müködik Azu mint bitcomet.
Ditto, bár én régen Bitlordot használtam..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Xaga

Quote from: NecridDitto, bár én régen Bitlordot használtam..

Ahogy néztem Bitlord meg Bitcomet ugyanaz, a bitlordban wan reklám bár lehet én szedtem le rosz verziójó bitlordot rossz helyrõl.

sirtomi

Quote from: MohaPróbáld ki: indíts el egy torrentet feltölteni teljes sávszéllel és pl. mellette kezdj el valamit szedni ftp-rõl. Lehet, hogy meg fogsz lepõdni. ;)
Nekem pl volt, hogy nagynénémnél töltöttem az adsl vonalról (1024/192-es vonal) jött lefelé a torrent 15-20 K-val, mondom elindítok mellette egy ftp-töltést. Aztán lestem, hogy csak 5-6 K-val jött. De amint a torrent max. feltöltését levettem 20 KB/s-re, az ftp egybõl 90 KB/s környékére gyorsult...
Ez sajna leginkább a Win hibája. Linux alatt nem tapasztalható ekkora belassulás.

Fazék

#573
Miért nem képes ez az átkozott BitComet leszedni a legnagyobb prioritású file-t hogy rohadna már meg?!! Immár másfél órája várok, hogy lejöjjön a Friends s05ep11 egy 14,3 MB-os rar file-ja és azóta is vacak 86%-on áll! Minden más normal priority-n van... ki is kéne kapcsolnom is õket, vagy mi? de akkor eltûnik az a rész belõlük ami már lejött, vagy nem? na mindegy, most már azért is megvárom, nem megyek el aludni, amíg le nem jön az átokfajzat!

edit: lejött végre! yaaay! el fogok aludni a monitor elõtt...

Moha

Quote from: FazékMiért nem képes ez az átkozott BitComet leszedni a legnagyobb prioritású file-t hogy rohadna már meg?!!
Ez nagyban függ attól, milyen a seed arány a torrentbven. Ha van pl 2 seeder, de egyiktõl sem tudsz tölteni (pl õk már töltenek x embernek, és neked már nem jut a szávszéljükbõl), akkor a peerektõl függ, hogy mit tudsz szedni. És ha a peer-nél nincs meg az a darab, ami kell, akkor kénytelen a progi mást szedni.

Darkstar

Quote from: ManuVazz, a fenének szenvedtem eddig Azureussal...:

A sebesség nagyon fájlfüggõ. Azureussal épp most töltöm a Bonci által linkelt mangát, és az az egy is simán jön 90kB/s-mal.  :jee:  Van 10-11(16) készforrás. Máskor meg napokig áll egy torrent.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Felraktam a BitComet-et.
Elindításnál kiír valami üzenetet, hogy állítgatni akarja a tûzfalamat a program futásának idejére.

Ez mit jelent? Én nem szeretném, ha bármit is állítgatna. Inkább én engedélyeznék neki portot, ha az kell.

.Attila

Quote from: sirtomiFelraktam a BitComet-et.
Elindításnál kiír valami üzenetet, hogy állítgatni akarja a tûzfalamat a program futásának idejére.

Ez mit jelent? Én nem szeretném, ha bármit is állítgatna. Inkább én engedélyeznék neki portot, ha az kell.
Tedd azt (mármint az utóbbit).

sirtomi

Csak portot kellett engedélyezni a BitComet -nek és már jó is :)

Van még kérdésem.
Van egy BitTorrent nevû egyszerû torrent kliensem is. Ez vagy a BitComet lehet a gyorsabb, vagy ez nem nagyon függ a progitól?

Xaga

Quote from: sirtomiVan egy BitTorrent nevû egyszerû torrent kliensem is. Ez vagy a BitComet lehet a gyorsabb, vagy ez nem nagyon függ a progitól?

Nem nagyon függ a progitól. A bitcomet "fejlettebb" kliens mint a bittorent enyi.

.Attila

Mivel az Azureus nem igazán rugalmas, ha portokról van szó(és most egy tracker igényeli), BitComet-re váltok én is. A kérdés: hol tudom a portokat beállítani, mert a beállítások között nem találom.

Fazék

Quote from: BonciMivel az Azureus nem igazán rugalmas, ha portokról van szó(és most egy tracker igényeli), BitComet-re váltok én is. A kérdés: hol tudom a portokat beállítani, mert a beállítások között nem találom.
pedig ott van szerintem :) beállítások/kapcsolat és ott a figyelt port :) ez kell nem?

.Attila

#582
Quote from: Fazékpedig ott van szerintem :) beállítások/kapcsolat és ott a figyelt port :) ez kell nem?
Kellene, de semmilyen figyelt portot nem látok az említett menüben.

edit: ja hopsz, megvan, én a másik kapcsolat menüt figyeltem :)

.Attila

Borzasztóan hálás lennék, ha vki tudna adni nekem egy torrentet a Koudelka címû, ha jól emlékszem PS1-es játékhoz. Nagyon-nagyon kell, ugyanis kiderült, hogy ez félig elõzménye a Shadow Hearts 1 játéknak.

Btw. érdekesen haladok a sztoriban. Elõször végigjátszottam a Shadow Hearts 2-õt, most az 1-et, és most annak az elõzményét keresem :) (ill. pontosabban csak félig az elõzménye)

Fazék

Quote from: BonciBorzasztóan hálás lennék, ha vki tudna adni nekem egy torrentet a Koudelka címû, ha jól emlékszem PS1-es játékhoz. Nagyon-nagyon kell, ugyanis kiderült, hogy ez félig elõzménye a Shadow Hearts 1 játéknak.

Btw. érdekesen haladok a sztoriban. Elõször végigjátszottam a Shadow Hearts 2-õt, most az 1-et, és most annak az elõzményét keresem :) (ill. pontosabban csak félig az elõzménye)
http://www.google.com/custom?q=filetype:torrent%20=Koudelka&hl=en&lr=&ie=UTF-8&oe=ISO-8859-1&c2coff=1&client=pub-9361639791139835&cof=FORID:1%3BGL:1%3BBGC:FFFFFF%3BT:%23000000%3BLC:%230000ff%3BVLC:%23663399%3BALC:%230000ff%3BGALT:%23008000%3BGFNT:%230000ff%3BGIMP:%23


.Attila

#586
Quote from: Fazékhttp://www.google.com/custom?q=filetype:torrent%20=Koudelka&hl=en&lr=&ie=UTF-8&oe=ISO-8859-1&c2coff=1&client=pub-9361639791139835&cof=FORID:1%3BGL:1%3BBGC:FFFFFF%3BT:%23000000%3BLC:%230000ff%3BVLC:%23663399%3BALC:%230000ff%3BGALT:%23008000%3BGFNT:%230000ff%3BGIMP:%23
Ez a tracker sajnos már nem él :(

edit: átváltottam Azureusról BitComet-re, mert egy trackernél az azureus által használt portok fekete listán vannak. Benyomtam egy torrentet, és most 100k-val jön O.o Sose jött semmi nálam 100k-val Azureusnál. Lehet, hogy véletlen, de lehet, hogy nem...

Necrid^

Quote from: BonciEz a tracker sajnos már nem él :(

edit: átváltottam Azureusról BitComet-re, mert egy trackernél az azureus által használt portok fekete listán vannak. Benyomtam egy torrentet, és most 100k-val jön O.o Sose jött semmi nálam 100k-val Azureusnál. Lehet, hogy véletlen, de lehet, hogy nem...
Hmm..most pl jón le egy Film 215k Azeruesal.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

sirtomi

Quote from: NecridHmm..most pl jón le egy Film 215k Azeruesal.
Jó neked.
Nekem Azureus-sal sosem jött ilyen gyorsan. BitComet-et még nem sokat használtam.
Nekem eddig leggyorsabban az alap Bittorrent kliensel ment a letöltés.

Necrid^

Quote from: sirtomiJó neked.
Nekem Azureus-sal sosem jött ilyen gyorsan. BitComet-et még nem sokat használtam.
Nekem eddig leggyorsabban az alap Bittorrent kliensel ment a letöltés.
Bitcomet-et még nem használtam de Bitlordot már igen azzal is simán jött ilyen sebbeséggel.. csak át tértem azuresrá mert sokan aljánlották.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

.Attila

Úgy tûnik torrentje válogatja itt is. Lejött az a gyors torrent, elindítottam ugyanannak a sorozatnak a 2. és a 3. részét. 30-40k-val jönnek összesen.

sirtomi

Egyébként melyik kliens progit érdemes használni?

Használtam Azureus-t, de az nálam nagyon lassan mûködött (nem túl erõs a gépem), most próbálgatom a BitComet-et, és próbálgattam egyszerû klienseket is, de azoknál nesok mindent lehet állítani.

Necrid^

Quote from: sirtomiEgyébként melyik kliens progit érdemes használni?

Használtam Azureus-t, de az nálam nagyon lassan mûködött (nem túl erõs a gépem), most próbálgatom a BitComet-et, és próbálgattam egyszerû klienseket is, de azoknál nesok mindent lehet állítani.
Nemtudom esetleg Bitlord a gyengép gépek számára de nekem eddig nem volt bajom Azuressel. Sztem ahogy monta bonci hogy torrent függõ az egész.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

.Attila

Quote from: NecridNemtudom esetleg Bitlord a gyengép gépek számára de nekem eddig nem volt bajom Azuressel. Sztem ahogy monta bonci hogy torrent függõ az egész.
Nagyrészt igen. Viszont én ismerek egy olyan trackert, ahol az Azureus által használt portok fekete listán vannak, azaz le vannak tiltva. Innentõl kezdve azon a trackeren az Azureus halott. Ezért váltottam BitComet-re. Ott olyan portot adok meg, amilyet akarok.

Darkstar

Quote from: BonciNagyrészt igen. Viszont én ismerek egy olyan trackert, ahol az Azureus által használt portok fekete listán vannak, azaz le vannak tiltva. Innentõl kezdve azon a trackeren az Azureus halott. Ezért váltottam BitComet-re. Ott olyan portot adok meg, amilyet akarok.

Miért tiltják le az Azureus portjait azokon a trekkereken?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Quote from: BonciNagyrészt igen. Viszont én ismerek egy olyan trackert, ahol az Azureus által használt portok fekete listán vannak, azaz le vannak tiltva. Innentõl kezdve azon a trackeren az Azureus halott. Ezért váltottam BitComet-re. Ott olyan portot adok meg, amilyet akarok.
Aha.
Asszem próbálgatom õket, aztán amelyik megtetszik hazsnálom. :)

Necrid^

#596
Quote from: BonciNagyrészt igen. Viszont én ismerek egy olyan trackert, ahol az Azureus által használt portok fekete listán vannak, azaz le vannak tiltva. Innentõl kezdve azon a trackeren az Azureus halott. Ezért váltottam BitComet-re. Ott olyan portot adok meg, amilyet akarok.
oks, akkor innentól BitComet.. :), Hón-é lehet letölteni? esetleg tudsz adni egy gyórs linket?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

katz

Quote from: Necridoks, akkor innentól BitComet.. :) ,Hón-é lehet letölteni? esetleg tudsz adni egy gyórs linket?
Tessék

Necrid^

Quote from: katzTessék
:merci:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

.Attila

Quote from: DarkstarMiért tiltják le az Azureus portjait azokon a trekkereken?
Ok, hülyeséget beszéltem.
A default p2p portokat (6881-6889) tiltják, csak elfelejtettem, hogy Azureusban is lehet állítani a portot :lame:
Viszont így elsõre a BitComet jobban tetszik.