Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Tyrael

Quote from: AlkyraEgyszerû embereknek küldök fájlokat. :D
A irc még nekem is bonyolult s hosszadalmas volt akkor gondolhatod, hogy õk mennyit szenvednének tõle...
Valaki meg tudna tanítani, hogy hogyan kell Bitcomet(vagy annál egyszerûbb)
trackert használni? :D :D
szerinted egy torrent klienst jobban tudnanak hasznalni, mint mircet, vagy ftp-t?

Tyrael

TurboK

Quote from: Tyraeldcc-vel lehet folytatni megszakadt letoltest?
mert ftpvel lehet

Tyrael
mIRC options -> DCC -> Resume, de asszem amúgy is rákérdez ha már létezik a fájl, hogy felülirja, átnevezze, folytassa, stb.

QuoteEgyszerû embereknek küldök fájlokat.
A irc még nekem is bonyolult s hosszadalmas volt akkor gondolhatod, hogy õk mennyit szenvednének tõle...
Mert keresni egy trackert, összerakni a torrentet, (nyilvánosan) megosztani a fájlt, stb. egyszerûbb?
fellépsz egy akármilyen irc serverre, megkéred az ismerõst hogy menjen fel ugyanoda, irtok egymásnak 3 sort, jobb klikk a nevén, dcc -> Send -> kiválasztod a zenét, leokézod, és csumi van.

Amúgy ha nagyon akarsz FTPt a gépedre, akkor csak egy szerver progit kell belõnöd (ajánlom a Bulletproof FTP Servert), a delikvensnek meg megadod az IP címedet. külön domain name (teszemazt Dyndns.org) még csak nem is kell.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Tyrael

Quote from: TurboKmIRC options -> DCC -> Resume, de asszem amúgy is rákérdez ha már létezik a fájl, hogy felülirja, átnevezze, folytassa, stb.


Mert keresni egy trackert, összerakni a torrentet, (nyilvánosan) megosztani a fájlt, stb. egyszerûbb?
fellépsz egy akármilyen irc serverre, megkéred az ismerõst hogy menjen fel ugyanoda, irtok egymásnak 3 sort, jobb klikk a nevén, dcc -> Send -> kiválasztod a zenét, leokézod, és csumi van.

Amúgy ha nagyon akarsz FTPt a gépedre, akkor csak egy szerver progit kell belõnöd (ajánlom a Bulletproof FTP Servert), a delikvensnek meg megadod az IP címedet. külön domain name (teszemazt Dyndns.org) még csak nem is kell.
no-ip.org arra jo, hogy dinamikus ipcimnel nem kell mindig atirnia a kliensnek a szerver cimet.
hanem az xy.no-ip.org mindig ra mutat

Tyrael

Xaga

MSN-nen keresztül?

Tyrael

Quote from: XagaMSN-nen keresztül?
a megszakadt letoltest ott sem lehet folytatni

Tyrael

TurboK

Quote from: Tyraelno-ip.org arra jo, hogy dinamikus ipcimnel nem kell mindig atirnia a kliensnek a szerver cimet.
hanem az xy.no-ip.org mindig ra mutat

Tyrael
Ha egy gyors fájlküldésre kell, akkor nincs értelme macerázni vele. Amúgy ahhoz sem árt egy plusz progi (vagy egy router emi ezt is kezeli) hogy automatikusan figyelje az IPdet.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Tyrael

Quote from: TurboKHa egy gyors fájlküldésre kell, akkor nincs értelme macerázni vele. Amúgy ahhoz sem árt egy plusz progi (vagy egy router emi ezt is kezeli) hogy automatikusan figyelje az IPdet.
mit figyeljen?
a progi amit mondtam azt csinalja, hogy ehhez az ingyenes domainszerverhez minden ip valtozas utan frissiti az adott domainhez tartozo ipcimedet
ezert ha csatlakozni probalnak a teneved.no-ip.org cimhez, az mindig a te gepedre fogja atiranyitani oket.
igy amig a progi fut a hatterben, illetve az ftp szerver, ezen a cimen mindig elerhetik a geped

Tyrael

Alkyra

Beírtam a googlbe, hogy "magyar anime torrent" s nem hozott ki semmit erre.(csak részlettalálatokat amelyek fórumon hozzászólások voltak)

Tényleg nincsen egy ilyen oldal sem? Ti tudtok ilyesmirõl vlmt?
Hmm...kéne csinálni egyet az usteam zászlaja alatt-de természetesen speciális
"meghívós" vagy reggelõs rendszer lenne"-.
De ez csak egy gondolat volt.-csak egyszerûen örülnék egy magyar anime torrent összefoglaló oldalnak amin pl lenne rss feed meg hasonló szépségek.
Megaztán, én pl SOKKAL jobban szeretek torrentel tölteni(nahjó ftpnél nem jobban. :D) mint pl dcvel vagy ircvel. Egyszerû, gyors s biztonságos.(szerintem)
Ti mit gondoltok errõl?


Tényleg volt egyszer egy usteames tracker?Miért állítottátok le?El fog indulni újra?

Tyrael

Quote from: AlkyraBeírtam a googlbe, hogy "magyar anime torrent" s nem hozott ki semmit erre.(csak részlettalálatokat amelyek fórumon hozzászólások voltak)

Tényleg nincsen egy ilyen oldal sem? Ti tudtok ilyesmirõl vlmt?
Hmm...kéne csinálni egyet az usteam zászlaja alatt-de természetesen speciális
"meghívós" vagy reggelõs rendszer lenne"-.
De ez csak egy gondolat volt.-csak egyszerûen örülnék egy magyar anime torrent összefoglaló oldalnak amin pl lenne rss feed meg hasonló szépségek.
Megaztán, én pl SOKKAL jobban szeretek torrentel tölteni(nahjó ftpnél nem jobban. :D) mint pl dcvel vagy ircvel. Egyszerû, gyors s biztonságos.(szerintem)
Ti mit gondoltok errõl?


Tényleg volt egyszer egy usteames tracker?Miért állítottátok le?El fog indulni újra?
volt, de nem kellett hozza regisztracio, es valaki kirakta a torrenteket kulfoldi oldalakra.
amugy e-torrents.sytes.net cimen van egy nyitott (meg lehet regelni) magyar torrentoldal, ott van anime szekcio, fel lehetne pakolni cuccokat.
Csak kellenenek emberek, akiknek van gyors uploadjuk.

Tyrael

TurboK

apropó torrent, anime zene lossless formában nincs valahol? láttam egyszer egy torrent siteot anime és VGM (video game music) cuccal, de nem mentettem le a címet.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

.Attila

Quote from: TurboKapropó torrent, anime zene lossless formában nincs valahol? láttam egyszer egy torrent siteot anime és VGM (video game music) cuccal, de nem mentettem le a címet.
Anime zene lossless formában? Bármilyen anime zene vagy van vmi konkrét? flac formátum megfelel?

TurboK

Quote from: BonciAnime zene lossless formában? Bármilyen anime zene vagy van vmi konkrét? flac formátum megfelel?
formátum tökmindegy (maga a zene bitre ugyanaz akármibe teszed). Csak aza lényeg hogy normálisan legyen rippelve (EAC, Secure mode, offset correction, test & copy, logfile le legyen mentve, etc).

Konkrétan a Darkstalkers ova ost kéne, meg az Armitage III soundtrack (a japán nyomású és az USA verzió is), az Escaflowne albumokat már megtaláltam ircen. Talán még egykét Digimon album kéne, de az sztem ugysincs meg senkinek (2 embert tudok akinek megvan az a pár album amit keresek, az egyik csak mp3at hajlando csinálni, a másik egy farok és pénzért nyomja az mp3 cdket).

vgm albumból már jóval több dolog kéne.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

.Attila

Amik nekem megvannak flac-ban, az a Madlax OST és a Mai HiME OST jelenleg. Armitage III Poly és Dual-Matrix OST-t meg találtam, de csak ogg-ban...

edit: itt egy szép kis torrentlista, hátha felismered azt az oldalt:
http://www.orbdesign.net/bt/

Alkyra

Ha anime zenét keresel akkor http://www.boxtorrents.com Itt szinte minden
anime zene fönn van. Én is innen szoktam leszedni ami nekem kell.

(u.i.: a linkért, a postért s az oldal tartalmáért felelõsséget nem vállalok!)

.Attila

Ha vki talál Xenosaga 2 OST-t, az kérem szóljon! Kajiura Yuki szerzemény :)

Alkyra

#525
Tessék, Xenosaga 1&2 OST.(a játék, de ha az animationból kell az is megvan csak szólj)
Remélem segítettem.

u.i.: bocsánat, hogy zipben van. Esetleg egy moderátor tudná engedélyezni a .torrent fájlokat is?

.Attila

Quote from: AlkyraTessék, Xenosaga 1&2 OST.(a játék, de ha az animationból kell az is megvan csak szólj)
Remélem segítettem.

u.i.: bocsánat, hogy zipben van. Esetleg egy moderátor tudná engedélyezni a .torrent fájlokat is?
Ugye ez nem a Boxtorrentsrõl van? Azt már töltöm le, és csak az 1. rész OST-jét tartalmazza.

Alkyra

De.

Ott azt írták, hogy 1&2 meg vlm cedrid...:conf:
De asszem láttam én már ezt valahol máshol is...

.Attila

Quote from: AlkyraDe.

Ott azt írták, hogy 1&2 meg vlm cedrid...:conf:
De asszem láttam én már ezt valahol máshol is...
Ott azt írják, hogy Xenosaga episode 1 (2 CD), azaz 2 cd-s a xenosaga elsõ részének az ost-je, de nem a Xenosaga 2-rõl van szó ;)

Alkyra

Bár ez nem torrent, de szerintem itt az összes fenn van.

http://bluelaguna.net/music/xs/mp3s.php
Ha meg nem akkor nincs több lövésem.
Egyb. a torrent amit mellékeltem abban benne van a 2 rész számai is.
(megnéztem..bár lehet, hogy az csak a 2. cd...)

.Attila

Quote from: AlkyraBár ez nem torrent, de szerintem itt az összes fenn van.

http://bluelaguna.net/music/xs/mp3s.php
Ha meg nem akkor nincs több lövésem.
Egyb. a torrent amit mellékeltem abban benne van a 2 rész számai is.
(megnéztem..bár lehet, hogy az csak a 2. cd...)
Ami a boxtorrentsen van, az csak az 1. epizód.
Amit belinkeltél, az szintén a Xenosaga 1. epizódjának az OST-je.
Viszont azon az oldalon ott van, amit kerestem: Xenosaga II Movie Scene OST :) Köszi :merci:

Alkyra

Szívesen, máskor is. :)
Ha kell vlm akkor csak szóljatok. :D Segítek keresni. :)

Alkyra

Héy, ez a DHT tényleg hasznos. Az etorrent szervere jelenleg leállt így elvileg nem tudnának tölteni rólam.(egy játékot seedelek), de DHT-n keresztül megy minden mint a karikacsapás! :)
Csak ezzel az a baj, hogy a szerver vajon érzékeli azt, hogy én feltöltök...
Valaki esetleg tud errõl vlm-t?

Tyrael

Quote from: AlkyraHéy, ez a DHT tényleg hasznos. Az etorrent szervere jelenleg leállt így elvileg nem tudnának tölteni rólam.(egy játékot seedelek), de DHT-n keresztül megy minden mint a karikacsapás! :)
Csak ezzel az a baj, hogy a szerver vajon érzékeli azt, hogy én feltöltök...
Valaki esetleg tud errõl vlm-t?
ha nem megy a tracker, akkor nem fogja szamolni a feltoltest
Amugy DHT-t pont ezert nem is szeretik a regelos trackerek, mert nem lehet a leecher usereket varakoztatni a letoltessel, mert a trackert megkerulve dht-n keresztul barki toltheti, tagsagtol fuggetlenul

Tyrael

Fazék

Index cikk a fájlcserélõk elleni amerikai legfelsõbb bíróság (direkt kis betûvel) döntésérõl.
Bár vszleg igaza van a blogger-nek a cikk végén, de akkoris undorító, hogy pénzzel miket el nem tudnak érni kretén eMPéAA és társai...

Tyrael

Quote from: FazékIndex cikk a fájlcserélõk elleni amerikai legfelsõbb bíróság (direkt kis betûvel) döntésérõl.
Bár vszleg igaza van a blogger-nek a cikk végén, de akkoris undorító, hogy pénzzel miket el nem tudnak érni kretén eMPéAA és társai...
halisten ez csak az amcsi fejlesztesu cuccokat erinti, es oket is csak akkor, ha bizonyithatoan szandekosan illegalis fajlcserere fejlesztettek, illetvev bizonyithato a haszonszerzes.
Szal pl. torrentet mar nem is tamadhato ez alapjan, hiszen nem egyertelmuen illegal cuccokra fejlesztik (Blizzard is hasznalta a wow terjesztesehez, linux iso-kat mindenfele ezzel tolthetsz, stb.) illetve alapbol open source, szal a fejlesztoknek semmi haszna belole.

Tyrael

Chronos

Quote from: MPAA|RIAA|ASVA|BLABLABLAAz utóbbi évek legfontosabb szerzõi jogi ítéletének tartják az amerikai Legfelsõbb Bíróság hétfõi döntését, miszerint a fájlcserélõ szoftvereket gyártó cégek felelõsek a felhasználók illegális letöltéseiért.
1. A szoftvereket nem szokták gyártani.
2. "a fájlcserélõ szoftvereket gyártó cégek felelõsek a felhasználók illegális letöltéseiért." <-- ez illegális, mármint hogy a "cégek" felelõsek akármiért is...

Ez olyan mintha kijelenteném, hogy az autó a felelõs azért mert karamboloztam, vagy hogy a "Windóz" a hibás, mert letöröltem a rendszerfájlokat...

Nevetséges hogy pénzzel mindent el lehet érni... :lame:

CHRONOS

Dragon

Quote from: Chronos1. A szoftvereket nem szokták gyártani.
2. "a fájlcserélõ szoftvereket gyártó cégek felelõsek a felhasználók illegális letöltéseiért." <-- ez illegális, mármint hogy a "cégek" felelõsek akármiért is...

Ez olyan mintha kijelenteném, hogy az autó a felelõs azért mert karamboloztam, vagy hogy a "Windóz" a hibás, mert letöröltem a rendszerfájlokat...

Nevetséges hogy pénzzel mindent el lehet érni... :lame:
Igen, én sem hallottam még olyat, hogy fegyvergyártót bíroságra citáljanak, mivel valaki megölt valakit az õ általa (nyilvánvalóan és letagadhatatlanul emberölési/megsebesítési célzattal) gyártott fegyverrel.
Habár felvilágosítottak, hogy ez (normális esetben) úgy mûködik, hogy a gyártóra kiszabnak egy fizetendõ díjat, ami az általa gyártott termék rizikófaktora alapján kerül meghatározásra. Itt viszont arról van szó, hogy rögtön minden bevételkiesést (plusz perköltség, stb.) rá akarnak húzni az említett szoftvercégekre.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Fazék

Quote from: Tyraelhalisten ez csak az amcsi fejlesztesu cuccokat erinti, es oket is csak akkor, ha bizonyithatoan szandekosan illegalis fajlcserere fejlesztettek, illetvev bizonyithato a haszonszerzes.
Hát igen, körülbelül így van, de mint a cikkben is elhangzik az európai joggyakorlatban is precedens-értékû lehet ez a döntés... (az idiotizmusról is...)


Quote from: TyraelSzal pl. torrentet mar nem is tamadhato ez alapjan, hiszen nem egyertelmuen illegal cuccokra fejlesztik (Blizzard is hasznalta a wow terjesztesehez, linux iso-kat mindenfele ezzel tolthetsz, stb.) illetve alapbol open source, szal a fejlesztoknek semmi haszna belole.
Hmm. Akkor tisztázzuk. Ha jól értem azt mondják, hogy jelenleg az Amerikában használt, fájlcserélõ szoftvert fejlesztõknek maguknak kell gondoskodniuk róla, hogy illegális fájlcserélésre ne tudják használni a programjukat. Persze amennyiben meg akarják õket támadni, akkor még föl kell kötniük a gatyájukat az ügyvédeiknek, mert sztem nem túl könnyû egy ilyet bebizonyítani, hogy tehet róla a fejleszõ (sztem legalábbis), sõt totál baromságnak tûnik már az ötlet is, de hát ez mindig is jellemzõ volt az amerikai jogrendszerre ha jól tudom... szóval tény hogy logikailag nem sok félnivalónk van, de akkor is félelmetesen undorító, hogy pénzzel miket el nem lehet érni... ténylegesen a felhozott további képtelen példákkal vagy egy szinten a döntés sajnos... :ejj:

Xipe

Quote from: FazékHmm. Akkor tisztázzuk. Ha jól értem azt mondják, hogy jelenleg az Amerikában használt, fájlcserélõ szoftvert fejlesztõknek maguknak kell gondoskodniuk róla, hogy illegális fájlcserélésre ne tudják használni a programjukat. Persze amennyiben meg akarják õket támadni, akkor még föl kell kötniük a gatyájukat az ügyvédeiknek, mert sztem nem túl könnyû egy ilyet bebizonyítani, hogy tehet róla a fejleszõ (sztem legalábbis), sõt totál baromságnak tûnik már az ötlet is, de hát ez mindig is jellemzõ volt az amerikai jogrendszerre ha jól tudom... szóval tény hogy logikailag nem sok félnivalónk van, de akkor is félelmetesen undorító, hogy pénzzel miket el nem lehet érni... ténylegesen a felhozott további képtelen példákkal vagy egy szinten a döntés sajnos... :ejj:


ezt ugyanigy elmondhatjuk majd az europai reszlegrol is es a jogrendszererol.
tudjuk jol, hogy akinek penze az nem lehet bunos.
azt hogy mi hol hasznalt az addig ervenyes ameddig valaki birosag ele nem viszi a dolgot es utana mindenki folytatja mashol is a dolgot.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_