Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: ChronosCRC ellenõrzésnél ugye ellenõrzi az egész fájlt...
Hashelésnél a fájldarabokat ellenõrzi le, majd összefûzi a fájlt...

CHRONOS
tudtam hogy kicsit rosszul mondom, de nem gond, fõ hogy kijavítottak :D

SaiyaGin

Nem akarom túl sokszor ismételni magam, úgyhogy most nem mondom, hogy  :merci:   :D

Cobra

SaizaGin a feltöltés ugye nem az uploadod maximumára van állítva? Mert ha igen, akkor azért nem tudsz rendesen letölteni. A feltöltési sebességedbõl vonj le 5-6 kbyte-ot és azt állítsd be a kliensnél max upload speed-nek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

#693
Quote from: CobraSaiyaGin a feltöltés ugye nem az uploadod maximumára van állítva? Mert ha igen, akkor azért nem tudsz rendesen letölteni. A feltöltési sebességedbõl vonj le 5-6 kbyte-ot és azt állítsd be a kliensnél max upload speed-nek.

Jó kérdés, eddig még meg sem néztem a beállításokat. Utánanézek és megpróbálom így.

Edit: Körülnéztem a beállítások Rate Options részlegében. Aszondja, hogy ezek vannak beállítva:
Use a global setting (ezt egy pipával lehet változtatni)
Global torrent options
Global Max Upload rate:0
Avg Upload per peer: 15
Ha a global setting-et kikapcsolom, akkor lép életbe a
Per torrent options
Max upload rate: 0
Max uploads: 6

Megjegyzés:
Upload rate of 0=unlimited
Leave the upload rate at 0 or as high as possible for best results.

Mit tegyek?  :confused:

m46u5

Quote from: SaiyaGinJó kérdés, eddig még meg sem néztem a beállításokat. Utánanézek és megpróbálom így.

Edit: Körülnéztem a beállítások Rate Options részlegében. Aszondja, hogy ezek vannak beállítva:
Use a global setting (ezt egy pipával lehet változtatni)
Global torrent options
Global Max Upload rate:0
Avg Upload per peer: 15
Ha a global setting-et kikapcsolom, akkor lép életbe a
Per torrent options
Max upload rate: 0
Max uploads: 6

Megjegyzés:
Upload rate of 0=unlimited
Leave the upload rate at 0 or as high as possible for best results.

Mit tegyek?  :confused:
Kérdés, hogy milyen netkapcsolatod van (vagy már említetted?)?
Feltöltésnek a 0 semmiképpen sem jó, hacsak nem az a célod, hogy tõled töltsenek maximálisan.
Nekem 1mbit-es ADSL-em van /1mbit (128KB) le, 128kbit (16KB) fel), s bár én Azureust használok, nálam a letöltés 1000KB-re, a feltöltés 5KB-re van állítva  :haha:
lehetõleg te is a feltöltésed mondjuk felét add meg (KB) és akkor tuti lessz sávszélességed a letöltéshez.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Moha

Quote from: m46u5lehetõleg te is a feltöltésed mondjuk felét add meg (KB) és akkor tuti lessz sávszélességed a letöltéshez.
Azért a feltöltés eléggé befolyásolja a letöltést, szóval a felét engedélyezni a sávszélnek nem igazán jó. Szerintem kb 80-85% a megfelelõ. Én pl. az 512kbit (64KB/sec) upload sávomhoz 55K-t állítottam be maximumnak és mennek rendesen a torrentek, sõt még böngészni is simán tudok mellette.

Necrid^

Nekem alap beálitás 5k/s feltöltés. és sztem az full elég. h jó volt a torrent akkor max letöltési sebbeségel is jött. amikor csak 5k-val töltöttem fel.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Quote from: MohaAzért a feltöltés eléggé befolyásolja a letöltést, szóval a felét engedélyezni a sávszélnek nem igazán jó. Szerintem kb 80-85% a megfelelõ. Én pl. az 512kbit (64KB/sec) upload sávomhoz 55K-t állítottam be maximumnak és mennek rendesen a torrentek, sõt még böngészni is simán tudok mellette.
1. undorítóan nagy feltöltési sávod van  :3x3:
2. sztem is ez a korrekt viselkedés. én mondjuk 66-75% mellett vagyok, mert nálam így mûködik még jól. vagyis nekem a max up 20KB/s és 13-15 KB/s-re szoktam állítani a korlátozást és így még jól szokott menni a letöltés is. 75% fölött nálam már megöli a letöltési sávot.

+ elméletileg amennyiben kicsi a feltöltésed, akkor a letöltésedet is korlátozzák azt hiszem, bár ebben nem vagyok biztos (dc-n pl ha korlátozod a feltöltést, akkor max a 7x-esével tölthetsz lefelé)

Damnatus

Nekem maxin van mind afel, mind a letöltés, igaz én akkor töltök, amikor nem netezek.

SaiyaGin

Mindenkinek  :merci:
Így fogok tenni.  :)

SaiyaGin

Beállítottam a max upload rate-et 18 kb/s-re, majd szerdán elválik, hogy így hogyan tudok megbirkózni a TSR új részével. :)

SaiyaGin

Quote from: SaiyaGinBeállítottam a max upload rate-et 18 kb/s-re, majd szerdán elválik, hogy így hogyan tudok megbirkózni a TSR új részével. :)

Na most már többé-kevésbe viselkedik a gépjószág, (épp 25-tel tölt :) ), viszont ez még mindig nem a Necrid kolléga által emlegetett 198. ;)
Vagy ne legyek telhetetlen? :)

m46u5

Quote from: SaiyaGinNa most már többé-kevésbe viselkedik a gépjószág, (épp 25-tel tölt :) ), viszont ez még mindig nem a Necrid kolléga által emlegetett 198. ;)
Vagy ne legyek telhetetlen? :)
Lehet, hogy már említetted, de milyen internet kapocsolatod van? Meg aztán ahhoz is mázli kell, hogy olyan emberekhez csatlakozz, akiknek gyors a feltöltésük.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Necrid^

#703
Quote from: SaiyaGinNa most már többé-kevésbe viselkedik a gépjószág, (épp 25-tel tölt :) ), viszont ez még mindig nem a Necrid kolléga által emlegetett 198. ;)
Vagy ne legyek telhetetlen? :)
Néz ide Click . milyen neted van?

Edit: hoppa, ez nem sikerült jól. de ha jóbban nézed 201-el töltöm.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Necrid^

Quote from: White SeeDNem tudjátok, hogy a Gundam seed desteny 45-tõl felfele fenn van-e valahol?
Click :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

SaiyaGin

Quote from: NecridNéz ide Click . milyen neted van?

Edit: hoppa, ez nem sikerült jól. de ha jóbban nézed 201-el töltöm.

Nem én intéztem, úgyhogy nem tudom, de azt hiszem, 512-es.
Mondjuk most nem volt nagy baj, mert mire hazaértem a kínzóhelyrõl, már lejött a rész. :)

m46u5

Quote from: SaiyaGinNem én intéztem, úgyhogy nem tudom, de azt hiszem, 512-es.
Mondjuk most nem volt nagy baj, mert mire hazaértem a kínzóhelyrõl, már lejött a rész. :)
Ha 512 kbit/s-es a kapcsolatod, akkor leosztod 8-as, és megkapd, mennyivel tudsz max. szedni (64 kbyte/s).
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

SaiyaGin

Quote from: m46u5Ha 512 kbit/s-es a kapcsolatod, akkor leosztod 8-as, és megkapd, mennyivel tudsz max. szedni (64 kbyte/s).

 :eeek:  :merci:

(a tartalmas hozzászólás) :p

Necrid^

Quote from: White SeeDArigato:)
Nincs mit :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Moha

Boxtorrents megcsapolta a készletet. :( Jogi dolgok miatt (ha jól olvasom, inkább elõvigyázatosságból) le lett szedve egy csomó torrent a trackerrõl. :(

Necrid^

Quote from: MohaBoxtorrents megcsapolta a készletet. :( Jogi dolgok miatt (ha jól olvasom, inkább elõvigyázatosságból) le lett szedve egy csomó torrent a trackerrõl. :(
Isten verje meg õket.. :morci:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Cobra

Mondjuk amennyi anime fel van sorolva, azokat nem hinném, hogy mindet valóban már megvették a cégek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Quote from: Slayer_AceTe milyen kliensprogramot használsz?
Azureus.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

:bruhuhu:   :bruhuhu:
Átraktam az upload rate-et 17-re de még így is se tölti 5-nél gyorsabban az esedékes TSR-részt, reggel fél hét óta szenvedek vele, de még csak 28%-nál jár. :bruhuhu:  :linsux:  :linsux:  :b+:
Mentségére legyen mondva, hogy tegnap-ma a net is iszonyat lassú volt. :mad:  :lame:

Darkstar

Milyen kliens? Ha pl az ftp-rõl töltesz, akkor is lassú a net?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Necrid^

Quote from: SaiyaGin:bruhuhu:   :bruhuhu:
Átraktam az upload rate-et 17-re de még így is se tölti 5-nél gyorsabban az esedékes TSR-részt, reggel fél hét óta szenvedek vele, de még csak 28%-nál jár. :bruhuhu:  :linsux:  :linsux:  :b+:
Mentségére legyen mondva, hogy tegnap-ma a net is iszonyat lassú volt. :mad:  :lame:
Érdekes.. tegnap 10 perc allat jött le. milyen net?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

SaiyaGin

Darkstar& Necrid:
Szerintem 512-s lehet, mert ftp-rõl általában 60-62-vel töltök, de tegnap és ma -1-5-tel szenvedtem. Rövid ideig volt 40 és 50 is.

Darkstar

Quote from: SaiyaGinDarkstar& Necrid:
Szerintem 512-s lehet, mert ftp-rõl általában 60-62-vel töltök, de tegnap és ma -1-5-tel szenvedtem. Rövid ideig volt 40 és 50 is.
Akkor tényleg 512-es. Amikor lassult, nem tettél fel valami programot, ami esetleg belepiszkálhat? Tedd fel a Netlimitert, és nézd meg, hátha valami a háttérben használja a netet. Ha nem változik, szerintem holnap hívd fel a szolgáltatót. Egyébként nem Chello, és lehet, hogy átlépted a keretet?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Necrid^

Quote from: SaiyaGinDarkstar& Necrid:
Szerintem 512-s lehet, mert ftp-rõl általában 60-62-vel töltök, de tegnap és ma -1-5-tel szenvedtem. Rövid ideig volt 40 és 50 is.
Chello Light? h igen akkor kezeles.chello.hu. lehet átlépted a korlát.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

#719
Quote from: SaiyaGinDarkstar& Necrid:
Szerintem 512-s lehet, mert ftp-rõl általában 60-62-vel töltök, de tegnap és ma -1-5-tel szenvedtem. Rövid ideig volt 40 és 50 is.
adsl-ed van? mert akkor ha jól tudom az 512-es letöltés mellé, csak 64-es feltöltési sáv párosul, vagyis én akkor a limitet 8KB/s-re állítanám a helyedben. illetve próbaként mindig 1-1 KB-tal lejjebb venném.

szerk: ezek szerint chello-d van. ha chello light az elõfizetésed, akkor itt  látható módon 128 Kb/s a feltöltésed, vagyis max 16KB/s... célszerû ennél lejjebb állítani, mondjuk próbaképpen 13KB/s-re és ha 1 perc után se észlelsz javulást, akkor vedd lejjebb 1-1 KB-onként, egyszer csak jó lesz ;)  :)