Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

Próféta

Dűne rajongók, figyelem!

Mandy the Merciless  :3x3:
Erős Dűne Istencsászára utalásokkal.
Méghogy az amcsi rajzfilmekben nem számítanak a felnőtt, művelt közönségre...  :rolleyes:

(A Dűne miatt ebbe a topikba írtam, de igazából nem tudom, hova kellett volna...)

Fate



Bizony, a Bill & Mandy az egyik kedvenc amcsi rajzfilmem, ki is van írva otthon vagy öt évadnyi belőle.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Fazék

Quote from: Próféta on 2007-01-21, 23:44:48
Dűne rajongók, figyelem!

Mandy the Merciless  :3x3:
Erős Dűne Istencsászára utalásokkal.
Méghogy az amcsi rajzfilmekben nem számítanak a felnőtt, művelt közönségre...  :rolleyes:

(A Dűne miatt ebbe a topikba írtam, de igazából nem tudom, hova kellett volna...)
ez valami kegyetlen jó volt :D
kedvet kaptam újra elolvasni a Dűne könyveket :)

Nakedape

középkoros intrikás(akár harcos) jó regényeket keresnék! preferncia talán olaszország.. Velence (sok sok miniállam :D ) de  más ius jó:)
tudnátok ajánlani (merle Bálvány-a hozta meg a kedvet az olaszok hoz, többi meg lassan beért)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Shuhants

light novel (ライトノベル, raito noberu... Ilyen típusú könyvvel találkoztatok már? A wikipediás meghatározásból nem bírom elképzelni, hogy milyen is az.  A Kino's Journey ilyen, meg akartam rendelni valahonnan, mert az anime tetszett, és lám, ez a műfaja  :wtf:

via_mala

Quote from: Shuhants on 2007-01-25, 18:58:28
light novel (ライトノベル, raito noberu... Ilyen típusú könyvvel találkoztatok már? A wikipediás meghatározásból nem bírom elképzelni, hogy milyen is az.  A Kino's Journey ilyen, meg akartam rendelni valahonnan, mert az anime tetszett, és lám, ez a műfaja  :wtf:
Gondolom, hogy a light novel = novella, mert ugye a hülye angoloknál a novel = regény. ;)
Vagy nem! :szemuveges:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

kikuchiyo

Kb. az ifjúsági regénynek felel meg. Annyiban van köze a mangához, hogy egy illusztrátor is részt vesz a munkában, az ő dolga a borító és a kötetenként 4-5 egész oldalas illusztráció elkészítése. Nem egy anime, pl. a Suzumiya Haruhi vagy az általad is említett Kino no Tabi is ilyen light novel alapján készült.
Annyiban is hasonlítanak a mangákra, hogy amíg van érdeklődés rájuk, addig az alkotó folytatja őket.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: via_mala on 2007-01-25, 19:49:43Gondolom, hogy a light novel = novella, mert ugye a hülye angoloknál a novel = regény. ;)
Vagy nem! :szemuveges:
Short story = novella, btw

via_mala

Quote from: Próféta on 2007-01-25, 20:04:35
Quote from: via_mala on 2007-01-25, 19:49:43Gondolom, hogy a light novel = novella, mert ugye a hülye angoloknál a novel = regény. ;)
Vagy nem! :szemuveges:
Short story = novella, btw
Igen, ezt tudtam, de gondoltam ez is valami alternatív elnevezés.
Közben beugrott, hogy a Arashi no Yoru Ni is egy light novel alapján készült.  :lazza:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Shuhants


Quote from: kikuchiyo on 2007-01-25, 20:01:15
Kb. az ifjúsági regénynek felel meg. Annyiban van köze a mangához, hogy egy illusztrátor is részt vesz a munkában, az ő dolga a borító és a kötetenként 4-5 egész oldalas illusztráció elkészítése. Nem egy anime, pl. a Suzumiya Haruhi vagy az általad is említett Kino no Tabi is ilyen light novel alapján készült.
Annyiban is hasonlítanak a mangákra, hogy amíg van érdeklődés rájuk, addig az alkotó folytatja őket.

Hm, köszi, akkor először valami p2p-ről előkerítem megnézni, hogy milyen is az. Csak emule-on eddig még nem találtam, meg torrent sem volt hozzá. Na mindegy, vadászat indul!
Azért kérdeztem meg, hogy miféle dolog is ez, mert gyanúsnak tűnt, hogy az amazonon 3-7 dollárért árulják... (meg leszállítják vagy további 50-ért...)

thrall

Stephen King: Halálos árnyék

Ez már valahogy jobban tetszett, mint a Mobil (ha jól sejtem ezt a könyvet még nem a pénzért írta XD). A történet egyszerü és különös. Thad Beaumont egy egszerü ember, feleséggel, két kisgyerekkel (akik ikrek, és végülis segítséget nyújtanak majd megfejteni a dolgokat), és mindemelett egy nem nagyszám író, de George Komor-ként írt könyvei nagy sikert aratnak. Thad-nek kiskorában sokat fájt a feje, és veréb hangokat halott, több száz/ezer veréb hangját egyszerre, így a szülei elvitték egy idegsebészhez, aki egy mütét során az agyából kioperálta a sziámi ikrének egy részét. A fejfájásai megszüntek, de amikor "eltemette" az állnevét újra viszajöttek a madarak hangjai, és ahol "eltemette" Komort, annak a helyén egy üres sír tátong, és melette, és a közelben egy helyi lakost a saját műkezével (lol XD) vernek agyon. A nyomok Thad-hez vezetnek, mivel az autóban talált ujjlenyomat 100%-ig megegyezik az övével. Az izgalmas részek ezekután következnek... akit érdekel az olvassa el, de cask akkor, ha szereti a horror regényt (nem azt a fussusnk, mert megölnek és csak fussunk, sikoltozva dolgot XD). Nekem nagyon tetszett a könyv 10-böl legalább 12 :D

Meske

Quote from: thrall on 2007-01-25, 21:17:20
Stephen King: Halálos árnyék
De jó! Ezt láttam már filmen is egyszer, s nekem nagyon tetszett!!  :jee: Elég érdekes története van, azt meg kell hagyni! :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.


Meske

Quote from: thrall on 2007-01-26, 21:19:21
0.o van filmbe is? meg kell szereznem :D
Még régebben ment a TV-ben, már nem is tudom mikor, meg, hogy hol...
Port.hu infó :)
Hát sok sikert a beszerzéshez! :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

thrall

Quote from: Meske on 2007-01-26, 21:52:37
Quote from: thrall on 2007-01-26, 21:19:21
0.o van filmbe is? meg kell szereznem :D
Még régebben ment a TV-ben, már nem is tudom mikor, meg, hogy hol...
Port.hu infó :)
Hát sok sikert a beszerzéshez! :)
képek alapján inkább mégsem... George komor egyáltalán nem akönyv szerint van leírva, meg a szereplök sem teljesen olyanok (így könyv után az embernek nemsok kedve van megnézni a filmet )

Meske

Quote from: thrall on 2007-01-26, 23:02:09
képek alapján inkább mégsem... George komor egyáltalán nem akönyv szerint van leírva, meg a szereplök sem teljesen olyanok (így könyv után az embernek nemsok kedve van megnézni a filmet )
Hát igaz, nem tudom, hogy milyen a könyv  :redface: (Majd pótlom eme hiányosságomat! :) )
De a film nekem tetszett, igaz, hogy úgy néztem meg, hogy az eredeti változatot nem ismertem... De te tudod, hogy megnézed e vagy sem. :)

Végülis sokszor találkozni olyannal, hogyha egy könyvet megfilmesítenek, akkor az nem egészen olyanra sikerül, mint ahogy a könyv olvasásakor elképzeltük, mert vagy máshogy oldják meg a jeleneteket (rosszabb esetben átírnak néhány dologt a történetben...), meg a rendező elképzelései nem feltétlenül egyeznek meg az olvasók elképzeléseivel. S pont ezért ha valaki előbb nézi meg a filmet, mint hogy a könyvet olvasná, annak jobban fog tetszeni, mint annak, aki előbb a könyvet olvassa el, s a saját gondolatvilágába a saját elképzeléseiként építette fel a szereplők küllemét, így csalódás érheti, amikor a filmben nem egészen olyanok a szereplők, ahogy magának elgondolta, de persze akadhatnak más problémák is, amik elütnek a film és a könyv verziójától, s ezt az észreveszi, aki olvasta a könyvet, de aki nem olvasta, az természetesen nem... :)
remélem sikerült érthetően fogalmaznom...

Na mind1... Inkább beszerzem a könyvet (most úgyis pangás van a könyvespolcomon /azaz az összes könyvemet elolvastam, újakat kéne beszerezni... :) /). Itt a lehetőség! :D
Bár lehet, hogy így már nem lesz akkora élmény, hogy már láttam a filmet, de ez van...

De szerintem amúgy megéri megnézni, mert jó film!  :jee:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

thrall

nekem úgy alapból az nem tetszett meg, hogy Komor a könyvben egy magas, izmosabb ember, barna börrel, és SZÖKE HAJJAL, nem kiköpött thad beaumont, hanem pont az ellentéte :D bár érdekel az, hogy más hogy látja a dolgot

Meske

Quote from: thrall on 2007-01-26, 23:42:29
nekem úgy alapból az nem tetszett meg, hogy Komor a könyvben egy magas, izmosabb ember, barna börrel, és SZÖKE HAJJAL,
:3x3: Na ez már nem semmi... De ha így le van írva a könyvben, akkor miért nem egy olyan színészt kerestek? (Bizos úgy gondolták, hogy ez lényegtelen, s különösebben nem is foglalkoztak vele, vagy ki tudja...)

Ezek után tényleg muszáj leszek elolvasni a könyvet! :) (Vajon mit hagytak még figyelmen kívül a filmben...  :eek: )

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

noriko

Quote from: Meske on 2007-01-26, 23:35:53
S pont ezért ha valaki előbb nézi meg a filmet, mint hogy a könyvet olvasná, annak jobban fog tetszeni, mint annak, aki előbb a könyvet olvassa el, s a saját gondolatvilágába a saját elképzeléseiként építette fel a szereplők küllemét, így csalódás érheti, amikor a filmben nem egészen olyanok a szereplők, ahogy magának elgondolta, de persze akadhatnak más problémák is, amik elütnek a film és a könyv verziójától, s ezt az észreveszi, aki olvasta a könyvet, de aki nem olvasta, az természetesen nem... :)
remélem sikerült érthetően fogalmaznom...
:jee:
pont ezt fejtegettem én is korábban, a Sorozatok topicban, a Dexteres spoileremben.
csak rövidebb mondattal :D
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

P. G. Wodehouse: Köszönöm, Jeeves (Thank You, Jeeves)

Az első könyvem az írótól. Kicsit hasonlít Rejtő stílusára, de nem olyan jó. Persze azért eléggé vicces, és totál lefáradt aggyal is lehet olvasni és mulatni rajta. A sztoriról gyakorlatilag nincs értelme írni, RAFO.

RE@L

Legnagyobb hatást nekem Kazuo Ishiguro Árva Korunkban c.-regénye tette, alatta  (sorrendben) Victor Hugo A Nevető Ember, Stanislaw Lem Solaris, Jules Verne regények, Gyűrűk Ura Trilógia, 22-es csapdája, Svejk. De sorolhatnám az összes könyvet amit olvastam.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Meske

Én tegnap olvastam el Szabó Magdától az Ókutat. Hááát.... Nem igazán tetszett, elsősorban azért nem, mert én valami jó kis regényre számítottam, mert anyukám azt mondta, hogy jó kis könyv. Én pedig azt hittem, hogy egy rendes regény szereplőkkel, cselekménnyel, és eleje-vége történettel... De ez abszolút nem igaz rá, ugyanis Szabó Magda gyermekkoráról van benne szó, de nem olyan szépen rendbeszedett dologról, hogy most elmeséli, hogy mi történt gyerek korában, hogy nőtt fel, hanem összefüggéstelenül egy-két érdekes történet gyerekkoráról... Szóval ez nem igazán tetszett...
De egy dolog azért csak tetszett benne: volt egy olyan rész, ahol az első regényéről ír, ami most meghozta a kedvem az íráshoz, úgyhogy lehet, hogy előveszem a régi regény-kezdeményeimet, s megpróbálom befejezni... :D

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

thrall

Vavyan Fable: Álomhajsza c. könyvnek mi a folytatása? mert mindíg elfelejtem a címét, és már ciki lenne 100.* is megkérdezni a barátnömtöl

Shuhants

Quote from: thrall on 2007-02-07, 21:23:11
Vavyan Fable: Álomhajsza c. könyvnek mi a folytatása? mert mindíg elfelejtem a címét, és már ciki lenne 100.* is megkérdezni a barátnömtöl

Álomhajsza II.
Amúgy mintha a Tündértánc lenne, de nem 100%, egyiket sem olvastam, csak a nővérem polcán ilyen sorrendben vannak felrakva :)

Tegnap éjjéel elolvastam Kurt Vonneguttól az Éj anyánk című könyvet. Eddig ez a legsötétebb Vonnegut könyv amit olvastam, és semmi science fiction elem sincs benne. Ezen kicsit meglepődtem. Egy kémtörténet a második világháborúban és utána. Mi lesz egy emberből, hogyha mindenki csak az álarcát ismeri? Senki nem látja az elrejetett jóságot? Hatalmas csavarok vannak benne és persze fekete humor.

Ramiz

L
Quote from: Shuhants on 2007-02-08, 03:56:46
Tegnap éjjel elolvastam Kurt Vonneguttól az Éj anyánk című könyvet. Eddig ez a legsötétebb Vonnegut könyv amit olvastam, és semmi science fiction elem sincs benne. Ezen kicsit meglepődtem. Egy kémtörténet a második világháborúban és utána. Mi lesz egy emberből, hogyha mindenki csak az álarcát ismeri? Senki nem látja az elrejetett jóságot? Hatalmas csavarok vannak benne és persze fekete humor.
Legjobb Vonnegut könyv. Köröket ver a Bajnokok reggelijére, de még az Ötös számú vágóhídra is. Még amit nagyon szeretek tőle, az a Titán szirénjei, az még a sci-fi korszakából van és marha jó, helyenként még a Galaxis Útikalauzt is megközelíti. :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2007-02-11, 23:29:35
L
Quote from: Shuhants on 2007-02-08, 03:56:46
Tegnap éjjel elolvastam Kurt Vonneguttól az Éj anyánk című könyvet. Eddig ez a legsötétebb Vonnegut könyv amit olvastam, és semmi science fiction elem sincs benne. Ezen kicsit meglepődtem. Egy kémtörténet a második világháborúban és utána. Mi lesz egy emberből, hogyha mindenki csak az álarcát ismeri? Senki nem látja az elrejetett jóságot? Hatalmas csavarok vannak benne és persze fekete humor.
Legjobb Vonnegut könyv. Köröket ver a Bajnokok reggelijére, de még az Ötös számú vágóhídra is. Még amit nagyon szeretek tőle, az a Titán szirénjei, az még a sci-fi korszakából van és marha jó, helyenként még a Galaxis Útikalauzt is megközelíti. :cool:
én nekem a bajnokok is bejön :D
most olvastam újra a macsakbölcsőt :) az se rossz, a titán szirénjei meg nagyon komoly, kemény távlatokat mutat, és végre megmagyarázzák a stonhenget.. :D :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Ez jo, mert szerintem Vonneguttol csak az Ej anyankat olvastam. :D

Nincs valakinek Reginald Hill angolul? Dalziel es Pascoe regenyek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Shuhants

Quote from: Nakedape on 2007-02-12, 09:22:33
én nekem a bajnokok is bejön :D
most olvastam újra a macsakbölcsőt :) az se rossz, a titán szirénjei meg nagyon komoly, kemény távlatokat mutat, és végre megmagyarázzák a stonhenget.. :D :D
Ja, a Macskabölcső az egy bitangjó! Különösen a kórház a dzsungelben... az orvos, aki alapította pont olyan mint faterom... :)

Most olvasom újra a Börleszket, Vonnegut hónapot tartok!

QuoteA világhírű amerikai szerző egyik legfontosabb munkáját - több krititkus szerint főművét - végre ismét kezében tarthatja a magyar olvasó. Anyagtakarékossági okokból milliméteresre zsugorított zseniális kínaiak és eltompult agyú, boldog rabszolgasorban dagonyázó amerikaiak népesítik be a kötet lapjait. Az Egyesült Államok siet a kőkorszakba, hála az elnök sajátos rendszerének. A kétméteresnél is magasabb, ijeszően rút elnök ugyanis - választási jelmondatát valóra váltva - rendeleti úton teremetette meg a nagycsaládok mesterséges társadalmát. A válsztási jelmondat pedig így hangzik: "Nincs többé magány!"

Az azért erős, hogy ez lenne a főműve, szvsz az 5-ös számú vágóhíd és az Éj anyánk is közelebb áll ehhez a címhez. Azért ez remek szólás belőle:
QuoteHát mért nem megy, oszt b@ssza meg a hullócsillagot? Vagy éppenséggel mért nem b@ssza meg a fényességes telihóóóóóódat?
:)

Sajna a Titán szirénjeit és a Bajnokok reggelijét még nem volt szerencsém elolvasni, de a héten sort kerítek rájuk. Már csak meg kell venni őket... (nem szeretek könyvtári könyvet olvasni, mert porosak)

Fazék

Éppen a Battle Royale-t olvasom (ami btw nagyon jó kis könyv) és fölmerült bennem egy kérdés:
sztetek használható fegyver lehetett volna mások nyakörvéből? :__devil: elvégre mégiscsak robbanószer van benne. szóval simán elnyiszálom az éppen leölt osztálytárs nyakát, leválasztom a fejét, szépen leveszem a nyakörvet (ami így nem robban föl, mert nem szakítottam meg az áramkört), és ez a továbbiakban, hasznosítható robbanószerként  :angyali:
elképesztő, hogy ez csak most jutott eszembe, pedig már láttam 2x is a filmet régebben... :ejj:

(mondjuk az is lehet hogy a következő 400 oldalon vki ezt használni is fogja, és lebukom, hogy nem csak lassú az agyam, de ki is hagy :haha:)

via_mala

Quote from: Fazék on 2007-02-13, 12:08:12
Éppen a Battle Royale-t olvasom (ami btw nagyon jó kis könyv) és fölmerült bennem egy kérdés:
sztetek használható fegyver lehetett volna mások nyakörvéből? :__devil: elvégre mégiscsak robbanószer van benne. szóval simán elnyiszálom az éppen leölt osztálytárs nyakát, leválasztom a fejét, szépen leveszem a nyakörvet (ami így nem robban föl, mert nem szakítottam meg az áramkört), és ez a továbbiakban, hasznosítható robbanószerként  :angyali:
Én csak a filmet láttam, azt is csak egyszer és elég régen, szóval lehet hogy rosszul emléxem, de mintha a nyakörvek életjeleket is közvetítettek volna. Ha pedig az életjel megszűnik, akkor ...

És hogy ON is legyen:
Laura Joh Rowland művét, "Az illatos kimonó"-t olvasom, kb. a kétharmadánál tartok, úgyhogy már most tudok róla annyit mondani, hogy messze nem váltotta be a várakozásaimat. Egy izgalmas krimit vártam a történelmi Japánban, ehelyett egy elég középszerű detektívesdi, Japánról alig lehet megtudni valamit belőle, ráadásul a szexuális perverziók gyakori felemlegetését én inkább hangulatrombolónak tartom, pedig valszeg a szerző ezzel akarta érdekesebbé tenni a könyvét. Most már persze befejezem, de nem hiszem, hogy a maradék 120 oldal túlzottan megváltoztatná a véleményemet.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács