Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

krezga

J.D. Salinger : Zabhegyező

Ez a nem semmi:D Nagyon elborult, a nyelvezete nem éppen irodalmi, ez teszi jóvá:) A történet középpontjában egy eléggé érdekes srác áll, akit kirúgtak a sulijából (megint...), és utánna elmegy New Yorkba. A történetben nekem a srác kishuga tetszett a legjobban, valahogy egy nagyon aranyos kislánynak tudtam elképzelni:D
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Nakedape

Quote from: krezga on 2007-03-24, 14:02:46
J.D. Salinger : Zabhegyező

Ez a nem semmi:D Nagyon elborult, a nyelvezete nem éppen irodalmi, ez teszi jóvá:) A történet középpontjában egy eléggé érdekes srác áll, akit kirúgtak a sulijából (megint...), és utánna elmegy New Yorkba. A történetben nekem a srác kishuga tetszett a legjobban, valahogy egy nagyon aranyos kislánynak tudtam elképzelni:D
hát én régebben olvatsam..de nem rémlika "fantasztikum" amiért híres :D csak max értem h ez akkor ott új dolog volt, nekem ilyen nna az is megvolt hangulatot hozott sajna csak
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Zseniális könyv, rengetegszer olvastam. Mondjuk a legjobban szerintem olyan 16-20 éves kor között "üt", de akármilyen korban érdemes elolvasni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

krezga

Quote from: Ramiz on 2007-03-24, 15:30:43
Mondjuk a legjobban szerintem olyan 16-20 éves kor között "üt",

Nah, szépen benne vagyok ebben a korban:D
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Ramiz

Hé, nem azért mondtam! Mindenkinek szól, csak szerintem azért a legjobb abban a korban olvasni, amelyikben a főszereplő van, vagy kicsit fölötte.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Már tegnap akartam írni, de végül elfelejtettem, szóval kiolvastam a Darkly Dreaming Dexter-t és kicsit vegyes érzelmekkel csuktam be a könyvet. a sorozat érzésem szerint jobb volt. lehet hogy ha a könyvet olvasom először, akkor az is nagyon tetszett volna, de így valahogy túl rövidnek, túl kapkodósnak tűnt. de sebaj, mert ehhez viszont volt egy folytatás legalább Dearly Devoted Dexter címmel, amit már egy kicsit jobban élveztem teljes újdonsága miatt. igazából ezt se tartanám a legjobb könyvnek a világon, de kellően szórakoztató volt és egész jó kis alap lesz talán a 2. sorozathoz. mert ha vannak is durva eltérések az első könyv és sorozat között, nem teszik lehetetlenné a 2. könyv felhasználását a sorozathoz :)
eh. továbbra se tudok könyvajánlót írni, csak hablatyolok össze-vissza :p na mindegy, akit esetleg érdekel, kölcsön tudom adni a két könyvet.

és egy újabb reménytelen próba: nem adtam véletlenül valakinek innen kölcsön a H.P.Lovecraft összes 1. kötetét? :(

kikuchiyo

Failure is the default option

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

krezga

John Caldwell, Jeffrey Stone: Az éj káosza
                                           A káosz éje
                                           zzz-Űrzavar


Sikerült beszereznem ezt a három remekművet egy kötetben, és marha olcsón(1500ft:D). Az első két részét még régebben  olvastam, és már nagyon érdekelt a harmadik is. Nekiálltam az egésznek előlről, és most sem csalódtam benne. Már több utalást is észrevettem benn(mivelhogy azóta sok újat olvastam:)), és így még nagyobbat ütöttek a poénok.
Mindenkinek ajánlom, aki járatos a fantasy könyvekben, főleg a Káosz könyvekben:), mert az nagyon jót fog mulatni rajta:) (A vége felé pedig elég sok a Terry Pratchett-es utalás is:))
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Zsiga

Quote from: krezga on 2007-04-02, 00:27:21
John Caldwell, Jeffrey Stone: Az éj káosza
                                           A káosz éje
                                           zzz-Űrzavar


Sikerült beszereznem ezt a három remekművet egy kötetben, és marha olcsón(1500ft:D). Az első két részét még régebben  olvastam, és már nagyon érdekelt a harmadik is. Nekiálltam az egésznek előlről, és most sem csalódtam benne. Már több utalást is észrevettem benn(mivelhogy azóta sok újat olvastam:)), és így még nagyobbat ütöttek a poénok.
Mindenkinek ajánlom, aki járatos a fantasy könyvekben, főleg a Káosz könyvekben:), mert az nagyon jót fog mulatni rajta:) (A vége felé pedig elég sok a Terry Pratchett-es utalás is:))
Egyetértek, nagyon szar de nagyon sírvaröhögős mindhárom.  :D

Gregory

Én mostanában Steven Erikson : A láncok háza c. könyvét olvasgatom, nagyon tetszik, tervezem a sorozat[A Malazai Bukottak könyvének regéje] korábbi köteteinek beszerzését.

Raggie

Én mostanában két könyvet olvastasm el. Mindkettőből készült film is :) .

Hunter S. Thomson : Félelem és reszketés Las Vegasban
Én előbb láttam a filmet és csak utána olvastam e írást. Hát mitmondjak... méltónak bizonyult az elvárásokhoz. Hozza a film színvonalát, bár sok helyen más kicsit és az idézetek sem mindíg pontosak a filmben(direkt?). Már csak azért is érdemes elolvasni, mert nem sok ilyen témájú és műfajú könyv íródott... Egyszóval ajánlom mindenkinek akinek bejött a film. :cool: :whoah:

Dashiell Hammett : the Maltese Falcon
Ebből is előbb láttam a filmet(Bogart RULZ! :lazza: :D ) és itt is érdekes volt összehasonlítani a könyvvel. Egy magánnyomozós noir-sztoriról van szó, ahol a történések egy hatalmas értékű ereklye és annak birtoklása körül forognak. Nagyon izgalmas, fordulatos a film és nemkevésbé a könyv. A könyvbeli karakterek tökéletesen passzolnak a színészekhez és fordítva. Amiben mégis különbözik kicsit, hogy talán a "gonosz" de törékeny nő itt ártatlanabbra és szerethetőbbre van véve, míga főszereplő nyomozó(Sam Spade) kicsit ellenszenvesebb és már-már gec*bb mint a filmben(mondjuk Bogart nem is tudott volna úgy játszani hogy ne szeresse mindenki egyből :D de ez már más kérdés).
Kellemes sötét, piszkos hangulatú kis regény. Nior rajongóknak kötelező! ;) :lazza:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kikuchiyo

さっきの言った Dearly Devoted Dexter についてです。

Sajnos kénytelen vagyok megállapítani, hogy a könyv szerzője nem tud írni. Nem tudok örülni az állandó D-betűs alliterációknak és az időnkénti humoros beszólásoknak, ha egyszer a cselekmény logikai hibákkal terhelt és az író képtelen karaktereket teremteni és azokat hihető megnyilvánulásokra késztetni.
Ez ugyebár a második kötet, az elsőhöz képest sok ponton visszalépést jelent. Dexter rendőrségi munkája szinte teljesen eltűnt a könyvből, ahogy a sötét hobbija is: mindössze két fickót intéz el a 300 oldal alatt. Ezek helyét egy hajánál fogva előrángatott, múltba gyökereztetett nyomozós szál veszi át.
Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy ebből az alapanyagból miként írják meg a sorozat második évadát: ez a sztori max. 3-4 részre elég, és számos olyan eleme van, amit nem lehet tévében bemutatni. Remélem, azért sikerülni fog nekik, az első sorozatot is sikerült feldúsítani a forgatókönyvírók saját ötleteivel.

Többet nem akarok most írni róla, mert lehetnek még itt többen, akik el akarják olvasni.
Failure is the default option

Nakedape

Kurt Vonnegut 1922-2007
csingiling
szerettem, szerintem hatott rám.olvassuk sokat!
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Damnatus


Ramiz

Aki elolvasta a fenti két rövid postot, az már kétszer is végigolvasta Vonnegutot (sőt most már háromszor), úgyhogy le lehet húzni az elolvasandó szerzők listájáról. :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus


Próféta

Philip K. Dick : A halál útvesztője (A Maze of Death)
Ha jól tudom, ez nem létezik Agave Kiadós változatban, egy '86-os kiadást kértem kölcsön (egy barátom legnagyobb döbbenetére ezt találta ősrégi cuccok közt matatva).

Első hallásra mintha Agatha Christie Tíz kicsi indián (Tíz kicsi néger / A végén egy se maradt) című krimijének sci-fi átirata lenne: az állásajánlat csábításának engedve tizennégy vadidegen ember költözik össze egy kolonizálandó bolygón, hogy keményen de alkotóan dolgozzanak, és kialakítsák ott az élet feltételeit. Viszont hamar rájönnek, hogy valami nem stimmel, és a meghívásuk mögött valamiféle hátsó szándék lappang. Utána kezdenek elhullani, szépen egymás után...

A szerzőt ismerve persze sejthető, ez a regény nem marad a nagy előd dimenziójában. Néhány vad asszociáció, meglepő ötlet, furcsa pszichológiai vagy metafizikai okfejtés után a játék tétje már egész más lesz, de a szinte késsel vágható hangulat mindvégig megmarad. Ez PKD egyik legkoherensebb könyve (vagy: az egyik koherens könyve :P ), izgalmas történetével az első fejezetek után végig képes volt az idegeimet pattanásig feszítve rabul ejtenie. Rövid, gyors, tömény, ütős.

A végéről viszont...
[spoiler]kicsit más a véleményem. Az utolsó két fejezetben ugye kilépünk a Sárkány virtuális valóságából - ez így még klisé is lehetne - hogy megláthassuk, milyen kétségbeesett lehet az a helyzet, amelyből a szereplők a nyugalmukat megóvandó képesek ezekbe a Delmak-O szimulációkba menekülni. Eddig jó is lenne, de a Közbenjáró felbukkanása a külső világban - bár nagyon dickian - valahogy mégsem illik a képbe. A Specktowsky-féle vallás nagyon őrült, de számomra nem volt elég meggyőző ahhoz, hogy elhigyjem, valóban működni tud, amikor Seth még a hatása alatt marad az ébredés után. Seth Morley eltűnése viszont nem támasztja alá azt a lehetőséget, hogy esetleg csak képzelte, hogy isteni közbeavatkozás miatt tartózkodott a teljes legénység legyilkolásától.
Ha így viszont van, akkor a 4 manifesztációjú Istennek a külső világban is eleve igaznak kell lennie. Muris, hogy létező vallások elemeinek összegyúrásával éppen egy számítógép lelt rá az igazi vallásra. Ennek lenne esetleg valami olyan értelme, amit nem látok át?
(nem mintha nem lenne nagyon jó, hogy rádión sugározhatjuk imáinkat, és tényleg jönnek mindenféle manifesztációk segíteni nekünk)[/spoiler] Ennek ellenére úgy gondolom, hogy a VALIS kivételével az a legjobb Dick-könyv, amit olvastam; érzésem, szerint még a Palmer Eldritch sem volt ennyire jó.

Nakedape

Quote from: Damnatus on 2007-04-12, 18:02:41
Bizony, és nem árt Vonnegutot negyedjére is elolvasni! ;)
:tezsvir:
pláne ezentúl.. komolyan kiváncs vagyok hogy emlékeznek meg róla...Usában.. anno volt könyve amit "okosok" égettek is (a vágóhíd) mindenestre levettem őket a polcról...
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2007-04-14, 00:27:45
Philip K. Dick : A halál útvesztője (A Maze of Death)

Valószínűleg a jó öreg Kozmosz Fantasztikus Könyvek kiadást olvashattad. (Milyen jó is volt az a sorozat! Aki azt meg a Galaktikákat végigolvasta, az lényegében mindent tudott a sci-firől, amit tudnia kellett.)

Tényleg jó könyv, de stílusban és témaválasztásban is hasonló az Ubik, ami szerintem a befejezése miatt egyértelműen jobb, mint a Maze of
Death. Mint írtad, a MoD vége csalódás, ezzel szemben az Ubik utolsó fejezete hatalmas, elképesztő - és az utolsó mondat még ahhoz képest is mindent a feje tetejére állít. :) Egyébként is, az egész könyv ha lehet, még feszültebb, még kiélezettebb, mint a Maze of Death, végig érezhető benne a gyötrő bizonytalanság, hogy a valóság, amelyet átélünk, nem is az igazi, és hogy a világ esik szét alattunk. Brilliáns könyv, ha még nem olvastad, azzal folytasd a dickológiát.

BTW azzal, hogy a Valist tartod a legjobb művének, egy igen elit klubba nyertél tagságot :)
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-14, 01:45:43
Valószínűleg a jó öreg Kozmosz Fantasztikus Könyvek kiadást olvashattad.
Így van. Mondjuk borítóügyileg az Agave azért übereli ezt a minőséget, de nem is 33 Ft van ráírva :D

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-14, 01:45:43
Tényleg jó könyv, de stílusban és témaválasztásban is hasonló az Ubik, ami szerintem a befejezése miatt egyértelműen jobb, mint a Maze of
Death. Mint írtad, a MoD vége csalódás, ezzel szemben az Ubik utolsó fejezete hatalmas, elképesztő - és az utolsó mondat még ahhoz képest is mindent a feje tetejére állít. :) Egyébként is, az egész könyv ha lehet, még feszültebb, még kiélezettebb, mint a Maze of Death, végig érezhető benne a gyötrő bizonytalanság, hogy a valóság, amelyet átélünk, nem is az igazi, és hogy a világ esik szét alattunk. Brilliáns könyv, ha még nem olvastad, azzal folytasd a dickológiát.
Olvastam az Ubikot, még beszélgettünk is róla valamikor itt. Valóban, több szempontból hasonlóak, valahogy mégsem jutott eszembe :) A befejezést illetően igazad van: az az Ubikban lényegesen nagyobb távlatokba mutat. Viszont ott a korábbi fejezetek tűntek szétesettebbnek a mindenféle különleges emberrel (bár az izgalom szintén jóformán tapintható).

Most így aludva egyet rá, a kedélyek lecsillapítása után lehet, hogy marad a Valis, Palmer Eldritch, Ubik sorrend. Vagy nem is tudom. Igazából nem kell sorrendet felállítani, mert miért is kéne :)

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-14, 01:45:43
BTW azzal, hogy a Valist tartod a legjobb művének, egy igen elit klubba nyertél tagságot :)
Nem érdekel. Akkor is az a legelborultabb és legijesztőbb és legvicessebb és legigazibb, punktum. The Empire never ended!

thrall

nah én e-hétre egy kis kellemes (nek vélt) magyar könyvet vettem a kezembe:

Nemere István: Terra

a Története: hatezervalahányszázba járunk, az emberiség népesítgeti be az univerzumot, viklágról-világra vándorolnak, mert az előzőket az utolsó szálig kifosztják. Lakhatatlan bolygókat tesznek lakhatóvá, teljesen függenek a gépektől. Átlag életkoruk 250 év. Szerveiket cserélgetik, hogy tovább éljenek,  de már a halhatatlanságot is kifejlesztették, úgy, hogy csak az agy él, egy gépben. A fegyvereket, háborút és a bünözést már rég elfelejtették, mindenki öszinte mindenkivel, és békében élnek. Ebben a világban nagy szerepe van a Tv-nek, az emlékkristályoknak. A könyveket az emberiség 90%-a csak mondás alapján ismerte meg. Ebben a korban a legnépszerűbb "média" a mese. Egy nap mindenki tömörül a legnagyobb dómhoz, hogy bejussanak az egyik leghíresebb mesélő és űrutazó, Yarkos előadására. Aki nem tud bejutni a dómba, az otthon a TV szerűsége előtt nézi az adást. Mindenki várja az előadást, hiszen Yarkos az egyik legérdekesebb, legmisztikusabb, és legtitkosabb dologról fog mesélni: a Terráról. Senki sem tudja, hogy létezik-e, és ha látezik, akkor hol található. Vajon tényleg létezik a Terra, vagy csak mese az egész? akit érdekel szerezze be a könyvet, és olvassa el.

A könyv maga kellemes csalódást okozott nekem, azthittem unalmas lesz, ennek ellenére, nagyonis izgalmasra sikeredett. Nagyon sok filozófia kérdést feszeget benne, és alternatív válaszokat ad rá... többet is.

Ramiz

Battle Royale

Szórakoztató könyv. Kicsit hosszú, de mégis három nap alatt végeztem vele, ahogy a legtöbb ismerősöm. Olvastatja magát. :) Ponyva, nem ponyva, nem érdekel, mert jó gondolatokat vet fel. Mivel a sztori gondolom elég ismert számotokra, inkább a mangával és a filmmel hasonlítanám össze.
- manga VS könyv: a mangában könnyebb arcokhoz kötni a szereplőket, de furcsamód a könyvben sem volt azért sok problémám, bár rossz a névmemóriám, pláne egymásra hasonlító ázsiai nevek esetében. (A Száz év magánynál azért könnyebben ment itt. :) ) Az erőszak grafikus megjelenítésének, akárki akármit is mond, van szerepe, ez a mangának kedvez, mint ahogy az is, hogy a könyv írója néhol vicces, de kizökkentő hatású kommentárokat használ a szövegben. Viszont a könyv többet mond, főleg a fiktív történelmet és a diktatúrát illetően, amiket el lehet gondolkozni rendesen.
- film VS könyv: hát ez is nehéz ügy, mert a film ugye nem sokat mond sem a történelmi helyzetről, se a motivációkról, és nincs is benne annyi szereplő. De azért Fukasaku megteszi, amit kell, remek, pörgős, izgalmas filmet hoz össze, amiben a lényeg benne van. Én nagyon szeretem a filmet is. De azért sok dologban nyilván kevesebb, mint a könyv (ezt persze nem lehet hibájául felróni).

Konzekvencia: mindhárom médiumon keresztül be kell szívni ezt a sztorit, mert megéri. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Már egy jó ideje kiolvastam, csak még nem akaródzott írnom róla.

Murakami Haruki: Világvége és a keményre főtt csodaország

A történet ét szálból fonódik össze. A páratlan sorszámú fejezetek a "keményre főtt csodaországban" játszódnak, amely a túlzottan modern, áramvonalas Japán kicsit túlzásba vitt ábrázolása; óriás üvegpalotákkal, cselszövésekkel, információs nagyhatalmakkal, kémkedéssel, bűzös csatornákkal, továbbá egy életét nagyban élvező, henyélő, jó zenéket hallgató, nagyokat kajáló, régi amcsi filmeket élvező, nőket mustrálgató kriptográfus főhőssel. A páros fejezetek azonban Világvégén játszódnak, egy fallal elzárt kisvárosban, ahol az emberek leadják az árnyékukat a bejáratnál, minden langyos és álmos, mindenkinek van valami nem túl megerőltető munkája, tulajdonképpen semmi nem történik, és ahova a "másik" főhős a történet kezdetén éppen megérkezik. Míg eleinte a két szálnak semmi látható köze nincs egymáshoz, később megjelennek bizonyos áthallások és asszociációk, utalások, és lehet találgatni, hogyan kapcsolódnak majd egymáshoz.

Na, nem ez lesz az a könyv, amelyik megkedvelteti velem a kortárs japán regényt. Unalmas, vontatott, fárasztó, és nem sok értelme volt. Nem élveztem túlzottan 500/2 oldalon át azt olvasni, hogy ennek és ennek az orosz írónak ez a tájleíró szerkezet milyen egyedi, pont mint Bob Dylan hangja az XY dalban, meg hogy ez a kaja milyen finom, az a lány milyen kövér és mennyire rózsaszín, és Lauren Bacall színész játéka milyen isteni, és hogy egész jó ez az autó. Ezt a szerző is tudta, ezért fel van higítva ilyesmivel, hogy egy bűzös, sötét alagútban tapogatóznak egy csomót, meg néha-néha egy nagyon kevés az amúgy egész érdekes, fordulatos, ötletes, kémhistória-szerű eseménysorból. Semmi vész, mert a maradék 500/2 oldal egy állandósult kisvárosi naplemente, végtelenbe nyúló építészeti leírásokkal. Néha ott is történt valami, de az kevésbé volt érdekes.

Amiket itt leírtam negatívumként, azokat bizonyára a könyv legnagyobb pozitívumaiként tartják számon, és ezért dícsérik világszerte. Csak én ehhez túl felszínes vagyok. A sztori befejezése nem rossz amúgy, kicsit kiszámítható, kicsit dühítő, kicsit másnak drukkoltam, de érdekes, jó és egyedi. Illetve az a rész a törpével és az óriás díjbirkózóval, amint szétverik a lakást, na az epic :)

Egyébként ahogy kikuchiyo mester már jelezte, letagadhatatlanul a Világvégéből származik a Haibane Renmei elemkészletének jó része (fallal körülvett, csendes, békés, idilli kisváros; a fenyegető tél és a fal hatalma; óratorony, könyvtár; álmok, stb.), de az anime sorozat valahogy érzésem szerint sokkal jobban gazdálkodik ezekkel a szimbólumokkal és hangulatfestő elemekkel. Nem tudom, hogy a lebilincselő képek vagy a kiváló zene tette-e, de a Haibane Renmei rám sokkal erőteljesebben hatott, mint a Világvége.

Ramiz

Más vélemény.ROVAT

Haruki könyv: zseniális gondolatokkal és remek stílusban leírt jelenetek, elgondolkoztató szimbólumok sora, izgalmas történet és helyenként a cselekmény is kellemesen kiszámíthatatlan és vad, általában azonban lassú folyású.
Haibane anime: unalmas nyűglődés és semmi meglepő vagy érdekes gondolat (tizenéves kislány főszereplőkkel ez mondjuk nem is csoda), néhány szájbarágott jelképszerű motívum és jó zene. Cselekmény alig van.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Murakaminak jó, bár nehezen olvasható stílusa van. Kicsit olyanok a gondolatmenetei, mintha egy autista írta volna őket - amikor jól sikerülnek, akkor olyanok, amilyen a Zabhegyező szeretett volna lennni.

QuoteHaibane anime: unalmas nyűglődés és semmi meglepő vagy érdekes gondolat (tizenéves kislány főszereplőkkel ez mondjuk nem is csoda), néhány szájbarágott jelképszerű motívum és jó zene. Cselekmény alig van.

:morci: :ejj: Fukkin saged. Enjoy your aids.

Próféta: az aláírásod olyan, mintha Member csinálta volna... ^^;
Failure is the default option

sirtomi

Királyok csatája (Tűz és Jég dala 2. kötet)

Ezt is befejeztem és már bele is kezdtem a 3. kötetbe. Talán befejezem a 4. megjelenéséig.
Nagyon tetszik a felépített világ, a rengeteg szereplő (néha már kicsit sok azért a kb 50 főbb szereplő :) ). Nem is tudom mit írjak róla...
A lényeg hogy egy nagyon jó fantasy könyv és aki szereti a stílust és nem ilyed meg a kicsit vastag könyvektől :) kezdjen bele. Gyönyörű és érdekes világ, érdekes szereplők és még érdekesebb történet.

Djinn

Quote from: sirtomi on 2007-05-02, 14:15:02
Királyok csatája (Tűz és Jég dala 2. kötet)

Ezt is befejeztem és már bele is kezdtem a 3. kötetbe. Talán befejezem a 4. megjelenéséig.
Nagyon tetszik a felépített világ, a rengeteg szereplő (néha már kicsit sok azért a kb 50 főbb szereplő :) ). Nem is tudom mit írjak róla...
A lényeg hogy egy nagyon jó fantasy könyv és aki szereti a stílust és nem ilyed meg a kicsit vastag könyvektől :) kezdjen bele. Gyönyörű és érdekes világ, érdekes szereplők és még érdekesebb történet.

Lehet már tudni, mikor jön a negyedik??
Már egy örökkévalóság óta várok rá, egy ideje nem is nézegetem az infókat... (Azt hittem a magyarok ezt is félbahagyják, mint annyi más sorozat kiadását)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

sirtomi

Quote from: Djinn on 2007-05-03, 10:32:55
Quote from: sirtomi on 2007-05-02, 14:15:02
Királyok csatája (Tűz és Jég dala 2. kötet)

Ezt is befejeztem és már bele is kezdtem a 3. kötetbe. Talán befejezem a 4. megjelenéséig.
Nagyon tetszik a felépített világ, a rengeteg szereplő (néha már kicsit sok azért a kb 50 főbb szereplő :) ). Nem is tudom mit írjak róla...
A lényeg hogy egy nagyon jó fantasy könyv és aki szereti a stílust és nem ilyed meg a kicsit vastag könyvektől :) kezdjen bele. Gyönyörű és érdekes világ, érdekes szereplők és még érdekesebb történet.

Lehet már tudni, mikor jön a negyedik??
Már egy örökkévalóság óta várok rá, egy ideje nem is nézegetem az infókat... (Azt hittem a magyarok ezt is félbahagyják, mint annyi más sorozat kiadását)

Ahogy neten láttam heteken belül meglesz. Valahol már előrendelhető ha jól láttam.

itt már kint van, de nem rendelhető még:
4. rész

Djinn

Quote from: sirtomi on 2007-05-03, 15:15:20
Ahogy neten láttam heteken belül meglesz. Valahol már előrendelhető ha jól láttam.

itt már kint van, de nem rendelhető még:
4. rész

WOW :cool: Köszi szépen, ez nagyon jó hír.   
Úgy látom ezt is az Alexanrda adja ki, akkor vajon miért változtattak a borító stílusán?? No mindegy, végülis a belső a lényeg, csak nehezen tudom ezeket a dolgokat megérteni. Olyan nehéz lenne egységesen kiadni?  :ejj:

Ahogy látom nemsokára megjelenik az 5. rész angolul, lehet majd arra is várni. Bár ha azzal is várni akarnak éveket inkább majd angolul szerzem be...

Köszi az infót még1x!!!
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"