Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

Shogun

Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani nekem, hogy az ftp-n fent lévõ animék közül melyik feliratos (nem muszáj magyar, angol is jó), mert az angol szinkron teljes megésrtéséhez még csiszolni kell a tudásomon...

Köszi!

Cobra

Mindegyikhez van angol felirat, magyar már kevésbé. Magyar feliratokat a //www.animevilag.hu -n találsz, bár nem biztos, hogy passzolnak az itt lévõ verziókhoz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Shogun

Quote from: CobraMindegyikhez van angol felirat, magyar már kevésbé. Magyar feliratokat a //www.animevilag.hu -n találsz, bár nem biztos, hogy passzolnak az itt lévõ verziókhoz.

Köszi, az angol is elég lesz. Eddig pár AMV-t töltöttem le, meg a Trigun-t kezdtem el és a Trigun nem volt feliratos azért kérdeztem rá, mielõtt töltök. Vagy az mplayert be kell külön lõni és lesz felirat? Na úgyis meg akartam nézni a leírását...

Cobra

Az ogm és mkv fileokban benne van a felirat, illetve ha angolul indul el, akkor át tudsz váltani japán hangra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Shogun

Ok, a Trigun ogm, akkor elõcsalogatom a feliratot... :)

Marfy

De szerintem tuti hogy nem magyar felirat van benne de jó is lenne :).

Shogun

Legalább rá vagyok kényszerítve, hogy fejlesszem az angol tudásomat...  :rolleyes:

Kvikveg

GITS-SAC2 15-26 reszek elerhetok valahol?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

PearlClaw

Még nem adták ki csak 14-ig

Moha

Quote from: ShogunOk, a Trigun ogm, akkor elõcsalogatom a feliratot... :)
Ha felpakolod a Vobsub-ot, akkor akár egy mezei Media Player is lejátsza a feliratot az ogm-bõl. Ilyenkor a feliratok között a tálcán lévõ kis ikonnal tudsz váltani.

Marfy

A Cowboy Bebop filmnél a Movie vagy a sorozat a kezdés?
Ha a megjelenést nézzük akkor a sorozat ugye?

Cobra

A sorozat vége felé játszódik a Movie
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Stairan

Quote from: CobraA sorozat vége felé játszódik a Movie
Egészen pontosan a 22. és a 23. rész között.

Marfy


Stairan

Nem tudja valaki megmondani, hogy a Gantz hány seasonbõl áll, vagy, hogy hány részbõl?Az animenfo-n nincs írva, hány részes, itt a szerveren meg 11 rész van, és az ugyebár az elsõ season.

Chronos

Quote from: StairanNem tudja valaki megmondani, hogy a Gantz hány seasonbõl áll, vagy, hogy hány részbõl?Az animenfo-n nincs írva, hány részes, itt a szerveren meg 11 rész van, és az ugyebár az elsõ season.
Elsõ szezon: 13 rész
Második szezon: 13 rész

És így tovább...:)
Ki tudja hány szezonos lesz...:D

CHRONOS

Stairan

Quote from: ChronosElsõ szezon: 13 rész
Második szezon: 13 rész

És így tovább...:)
Ki tudja hány szezonos lesz...:D

CHRONOS
Köszi! :merci:

roderick

Quote from: ChronosElsõ szezon: 13 rész
Második szezon: 13 rész

És így tovább...:)
Ki tudja hány szezonos lesz...:D

CHRONOS

ehh.... azért nem értem, hogy a második szezon hogy fog beleférni 13 részbe, mert ugye van egy hely ahol nagyon "szépen" be lehetne fejezni a szezont, de odáig nagyon sok az amaradék 11 rész, hameg máshol hagyják abba, azmeg eléggé furán venné ki magát, márcsak az intro és outro miatt... node nem spoilerkedem.. :rolleyes:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Chronos

Quote from: roderickehh.... azért nem értem, hogy a második szezon hogy fog beleférni 13 részbe, mert ugye van egy hely ahol nagyon "szépen" be lehetne fejezni a szezont, de odáig nagyon sok az amaradék 11 rész, hameg máshol hagyják abba, azmeg eléggé furán venné ki magát, márcsak az intro és outro miatt... node nem spoilerkedem.. :rolleyes:
Én is ott hagynám abba, de nem rossz megoldás az sem, ha a következõ misszió "után" hagyják abba... :)

CHRONOS

Isi101

Emberek !

Az armitage III ban a dual matrix, és a poly matrix van összevonva az ova 4 részébe?
Vagy nálam van valami nagyon összekavarodva? :(

Fazék

Kikapcsolódásképp Tenchi Muyo nézést javasoltak a számomra, de látom hogy van egy pár belõle... Pontosan milyen sorrendet ajánlanátok hozzá? (melléírva, hogy melyiket mennyire érdemes megnézni) köszi!

Damnatus

Hali!

Quote from: Isi101Emberek !

Az armitage III ban a dual matrix, és a poly matrix van összevonva az ova 4 részébe?
Vagy nálam van valami nagyon összekavarodva? :(

Az animenfo szerint mind külön filmek.

Mattanja

Quote from: Isi101Az armitage III ban a dual matrix, és a poly matrix van összevonva az ova 4 részébe?(
Szerintem erre kevés az esély, mivel a sorrend: ova, poly, dual.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

.Attila

#53
Quote from: BlimpKikapcsolódásképp Tenchi Muyo nézést javasoltak a számomra, de látom hogy van egy pár belõle... Pontosan milyen sorrendet ajánlanátok hozzá? (melléírva, hogy melyiket mennyire érdemes megnézni) köszi!
Nincs sorrend, mert az egyes sorozatok különállóak, sõt, egyesek egymásnak ellentmondanak.
Nos, lássuk mibõl élünk:
- Tenchi Muyo OVA: :lol: fetrengés, egy-két komolyabb résszel, de alapvetõen :lol: az egész, érdemes megnézni. A baj csak az, hogy nem fejezték még be, és nagyon lassan készül (ha még nem állt le és mindent jól tudok)
- Tenchi Muyo Universe: ez befejezett, elsõ fele :lol:, onnantól komolyodik, majd a végefelé uralkodóvá válik az akció-dráma, a vígjáték teljesen eltûnik. Detto nagyon jó.
- Tenchi Muyo GXP: GXP = Galaxy Police. Az eredeti Tenchi Muyo szereplõk sehol. Állítólag nagyon jó vígjáték, én megnéztem tízenvalahány részt, de a szar angol felirat (érthetetlen) miatt abbahagytam, és azalatt a 1x rész alatt is azt éreztem, hogy elmarad az OVA-tól és a Universe-tõl. Valahol a háttérben (de nagyon a háttérben) ott vannak az eredeti szereplõk is, méghozzá asszem az OVA-nak megfelelõ történettel, de nem biztos (ha nem, akkor a Universe-é).
- Tenchi in Tokyo: ez a 3. változata, ha jól olvastam egy helyen. Meg mintha ez lenne a leggyengébb mind közül. Asszem csak Tenchi van az eredeti gárdából, nem is a vígjáték a lényeg asszem, hanem romantika körül forog a történet.

A filmek: ezek asszem bármikor nézhetõk, bár azért vagy az OVA-ból, vagy a Universe-bõl nézz meg legalább 6-8 részt, mert kell néhány alapvetõ info hozzá. Én csak az elsõt láttam, abba spec. elég kevés vígjáték van (gyakorlatilag semmi), pusztán akció-dráma.

Szóval amit ajánlok az az OVA és a Universe, mindkettõ nagyon :cool:
A Universe be is van fejezve, úgyhogy az szerintem tökéletes lesz. Nekem nagyon tetszett :) Nagyon jó humora van, és a 2. fele is jó akció-dráma szempontból :jee:

Jó szórakozást hozzá, garantáltan meglesz!

u.i.: Washu-chan is the greatest! :D

edit: hopp, asszem elfelejtettem leírni: az OVA, a Universe és a Tokyo elütnek egymástól, így nincs is sorrend. A GXP meg az elsõ kettõbõl vmelyiknek egy párhuzamos története, így szintén nincs sorrend. Gyakorlatilag semmilyen sorrend nincs :)

.Attila

A Tokiói Keresztapa c. anime-rõl tud vki vmit?
Azért kérdezem, mert meg lehet venni DVD-n, de zsákbamacskát nem veszek.

Marfy

Quote from: TriviA Tokiói Keresztapa c. anime-rõl tud vki vmit?
Azért kérdezem, mert meg lehet venni DVD-n, de zsákbamacskát nem veszek.

A története nagyon röviden: 3 csöves talál karácsonykor egy kisbabát és elhatározzák hogy megkeresik a szüleiket.
Kicsit belenéztem de nekem nem igazén teccett.

cím:Tokyo Godfathers
hossz: 88 perc
kép: 1.85:1 (anamorf 16:9)
hang: japán (Dolby Digital 5.1), spanyol (Dolby Digital 5.1)
felirat: magyar, arab, horvát, cseh, dán, holland, angol, finn, görög, héber, hindi, izlandi, norvég, lengyel, portugál, szlovén, spanyol, svéd, török

extrák:
-"Az animáció folyamata" kisfilm
-"Így készült" kisfilm
-"Animax" kisfilm
-fotómontázs
-mozielõzetes

Fazék

Quote from: TriviNincs sorrend, mert az egyes sorozatok különállóak, sõt, egyesek egymásnak ellentmondanak...
köszönöm a kimerítõ választ! :merci:

Isi101

Quote from: ShiroiSzerintem erre kevés az esély, mivel a sorrend: ova, poly, dual.
Köszi szépen.

Opsz, akkor P2p rulez, mert amit leszedtem, azon az ova 1-2 megegyezik a poly val, míg az ova3-4 pedig a dual matrixal. :(

sirtomi

Megnéztem a Candidate for Godess -t. Ez az egész sorozat? Nem lesz ennek folytatása?

A kezdõ képekbõl arra következtettem, hogy van valami folytatása, de nem találtam róla semmit. Az animenfo-n is csak errõl a 12 részrõl írnak.

roderick

NieA_7-t látta már valaki? mertha igen akkor honnan szerezte be?
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.