Tudomány és Technika

Started by Exo, 2004-07-08, 21:40:16

Previous topic - Next topic

.Attila

Persze, hogy kell vonal, anélkül nem lesz net ;)

Moha

Quote from: NokiHa így lenne akkor maradna Chello de ott meg ott az a fránya korlát.
Hol leszel albérletben? Mert van, ahol létezik alternatív kábeles szolgáltató, és azoknál nem szokott lenni korlát. Csak a UPC ilyen mocsok.

Marfy

Quote from: MohaHol leszel albérletben? Mert van, ahol létezik alternatív kábeles szolgáltató, és azoknál nem szokott lenni korlát. Csak a UPC ilyen mocsok.

Egerben leszek majd és ott van korlát :(.

Moha

Quote from: NokiEgerben leszek majd és ott van korlát :(.
Chello-n mindehol. De pl Pesten ha jól tudom a Matáv is szolgáltat kábelen, ott viszont korlátlan az elérés.

Isi101

Ez  a cikk szerintetek komoly?

Moha

Quote from: Isi101Ez  a cikk szerintetek komoly?
Fene se tudja. Mindenféle elképzelhetetlen cuccot képesek az emberek feltaláni :p.
Végül is miért ne? Bár, szerintem akkor már inkább az üzemanyagcella...

TurboK

az LG cuccokról annyit hogy a sima CD olvasóik szarok. Próbáltak egyet rámbeszélni amikor vettünk egy uj gépet, annyiban maradtunk hogy elviszem és ha nem tetszik kicserélik. Amikor beletettem egy CDt akkor egy másodpercre kifagyasztotta a gépet, nem volt rajta hardweres hibakorrekció (C2, ezzel biztosabban olvassa a karcos lemezeket), nem olvasta a szubkódokat, volt olyan CD amit egy az egyben fel sem ismert.
Nosza váltunk a jól bevált ASUS cd olvasóra, ami a szubkódok kivételével mindent csinált.
Megjegyezném hogy egy régebbi modell a fenti ASUS olvasóból 5 évig funkcionált nálam, s igaz hogy már szétkopott benne a lézer, de még mindig kifogástalanul mûködik, max a karcos lemezek problémásak. Az ujjabb amit az LG helyet vettünk pedig 2 évig volt használatban és soha nem volt vele semmi baj (ki lett cserélve mert a DVD combo és DVDR meghajtók mellé már nem fért be)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Isi101

Azért, még utólag, hozzá kell tennem, hogy az új gépemmel az író azóta is hibátlanul dolgozik.Semmi problémám nincs már vele, talán, még a söröspohár alátétre is írna, ha lennék olyan merész , hogy beleraknám :)

TurboK

Azt azért vedd figyeleme hogy egy cd olvasó és egy dvd író között sok a különbség. A DVD író még viszonylag uj technika, jól megcsinálják ezer extrával hogy vonzzák a vevõket. Aztán amikor már mindenki azt veszi mert már "bevált termék", akkor sorban kivesznek belõle ezt-azt hogy olcsóbb legyen a gyártási költség. Ezért szar a sima CD olvasójuk, ugyis mindenki megveszi, eladhatják. (az ASUS olvasóm pl. ugyanannyiba került és 6x jobb)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: TurboKAztán amikor már mindenki azt veszi mert már "bevált termék", akkor sorban kivesznek belõle ezt-azt hogy olcsóbb legyen a gyártási költség.
Ez így van. Ahogy a munkatársam nevezi, ez a "fröcsentett" technológia: minél gyorsabban, minél olcsóbban. A végeredményen ez meg is látszik. Pl az LG ma már csak egy egyszerû ledet rak a CD egységekbe, és le lett spórolva a play gomb és a fejhalgató-kimenet. Ellenben pl a Pioneer DVDrom-omon rajta van...

Marfy

Quote from: MohaEz így van. Ahogy a munkatársam nevezi, ez a "fröcsentett" technológia: minél gyorsabban, minél olcsóbban. A végeredményen ez meg is látszik. Pl az LG ma már csak egy egyszerû ledet rak a CD egységekbe, és le lett spórolva a play gomb és a fejhalgató-kimenet. Ellenben pl a Pioneer DVDrom-omon rajta van...

Nekem két LG cuccom is van de a fejhalgatót kimenet hiányát még észre sem vettem :lol:.
Attól függetlenül :cool:.

Lord AO

Nos én is szoktam anyázni, mikor az LG CD-khez a csomagolásban ott az analóg hangkábel a hangkártyához, és a CD-n se play gomb, se audió kimenet. Mindig mondom a kedves vevõnek, hogy tegye csak el azt a kábelt, talán egy újabbhoz majd jól jön. :D

Damnatus

Hali!

Nekem a dvd-rw-men sincs se play, se fülhallgató kimenet, de nekem nem is baj.

TurboK

DVDR meghajtóra valszeg azért nem tesznek fülhallgató kimenetet mert egy DVDR meghajtót egy bizonyos cél érdekében veszel, és az a bizonyos cél biztos nem egy sima Audio CD lejátszása.
Meg amúgyis, DVDR meghajtó mellé minden esetben legyen egy sima lejátszó is a lézerfej pihentetése érdekében.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: Lord AONos én is szoktam anyázni, mikor az LG CD-khez a csomagolásban ott az analóg hangkábel a hangkártyához, és a CD-n se play gomb, se audió kimenet. Mindig mondom a kedves vevõnek, hogy tegye csak el azt a kábelt, talán egy újabbhoz majd jól jön. :D
Persze tegyük hozzá, hogy a mostani alaplapokban már a south bridge elintézi az átkötést, szóval fölösleges hozzá a belsõ audiokábel.
A DVD írómon nekem sincs fejhallgató kimenet, csak az olvasón. Bár, ha én audio CD-t akarok lejátszani, arra ott a hi-fi.
Az egész csak annyi, hogy az LG cd olvasónál szerintem nem csak a külsõn spóroltak. Nekem anno pl. az LG olvasóm össze-vissza kattogott, mielõtt kiadta a lemezt, mikor meg üresen becsuktam, néha olyan hangot adott, mint mikor a kocsiban üresben rálépsz a gázra... :D:D

Marfy

Nekem a DVD író csak akkor ad fura hangot ha üresen csukom be ,valami csattanás, ezért inább mindig teszek bele valamit :) és a beolvasási sebessége sem a leggyorsabb, de hát erre tellett  :hopp: és még ennek is örülök.

Isi101

Tiszta Pocsék Áruk Fóruma :)
Lehet, hogy csak mázlim volt, amikor én vettem?

Lord AO

Azt meg kihagytam, hogy az 52× LG CD olvasó audoCD olvasási sebessége 16×-os. :uzi:

Moha

Quote from: Lord AOAzt meg kihagytam, hogy az 52× LG CD olvasó audoCD olvasási sebessége 16×-os. :uzi:
Az CD audio extract nem is szokott gyorsabban menni egyik tipusnál sem...

TurboK

Ha digitális beolvasást használsz akkor mehet bõven 16x fölé, mert akkor adatként szedi be az audiót is.
Egyébként ajánlom az Exact Audio Copy nevû istencsászár progit rippeléshez, Secure Mode-ra állitva (lassú de abszolút biztos). MP3 tömörités pedig külsõ LAME.EXE parancsfájllal (3.90.3-as verzió) --alt-preset standard paraméterrel.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Marfy

Én inkább a hangártyám (SBLive 5.1) progiját használom ha zenét akarok leszedni gyors és egyszerû kezelni, és a minõségi is kiválló és egybõl mp3-ba tömöríti.

Moha

AudioCatalyst 4ever! :whoah:  :beeee:

Karma XXL

Rip és oggenc. CLI for prezident  :bsd:

TurboK

az EAC tud a legjobb pontossággal beolvasni CDrõl (nekem pl. a fentebb emlitett 5 éves Asus driveal egy tönkrekarcolt lemezt rippelt hiba nélkül (a legtöbb cd lejátszó le se játszotta azt a lemezt olyan rossz állapotban volt), simán üt minden más programot, ezt személyesen is teszteltem rengeteg grabberrel.
a Lame --alt-preset standard pedig a fejlesztõk szerint is a legjobb encodolási forma ha MP3-at használsz.

Ogg pedig csak 192k alatt jobb az MP3nál. afölött jóval gyengébb, pont 192knál pedig kb. egyenlõ azzal. Kár hogy 192k alatt minden szarul szól, ugyhogy totál nincs értelme. Ha tényleg jó minõségû zene kell akkor a Musepacket tudom ajánlani, ami q7 opcióval (170-210k között mozog) igenis olyan szinten van mint egy 320k mp3.

//www.hydrogenaudio.org <-- fejlesztõi fórum, ha nekem nem hinnél.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Damnatus

Hali!

Én is EAC-ot használok, és tényleg az a legjobb.

Flaser

Quote from: TurboKaz EAC tud a legjobb pontossággal beolvasni CDrõl (nekem pl. a fentebb emlitett 5 éves Asus driveal egy tönkrekarcolt lemezt rippelt hiba nélkül (a legtöbb cd lejátszó le se játszotta azt a lemezt olyan rossz állapotban volt), simán üt minden más programot, ezt személyesen is teszteltem rengeteg grabberrel.
a Lame --alt-preset standard pedig a fejlesztõk szerint is a legjobb encodolási forma ha MP3-at használsz.

Ogg pedig csak 192k alatt jobb az MP3nál. afölött jóval gyengébb, pont 192knál pedig kb. egyenlõ azzal. Kár hogy 192k alatt minden szarul szól, ugyhogy totál nincs értelme. Ha tényleg jó minõségû zene kell akkor a Musepacket tudom ajánlani, ami q7 opcióval (170-210k között mozog) igenis olyan szinten van mint egy 320k mp3.

//www.hydrogenaudio.org <-- fejlesztõi fórum, ha nekem nem hinnél.

VBR - kódolással milyne tapasztalataid vannak?

Egyébként én is minden hozzáértõ (azaz nem "szakértõ" hanem kisérletezõ/mérõ) helyen az EAC-t nevezték meg mint a legjobb ingyenes (igazság szerint cardware - talán legalizálhatnánk a példányainkat  :) ) grabbernek és AFAIK a profi termékek közt is elõkelõ helyen van.
(A VRDub ill. VRDub Mod még szintúgy ilyen elõkelõ helyen van Freeware létére.)

Az LG termékek közt kell legyenek jó darabok is, de én is meg kell erõsítsem az eddigieket:  a cég manapság megbízhatatlan, a haverom nem tudott képpont hibamented LCD LG monitort venni, akkoriban a teljes(!!!) széria selejtes volt a piacon; így inkább egy drágább CRT modelt vett.

Ajánlom a Yamaha termékeket - az áruk egy csöppet borsosabb a szabványnál, de igáig minden termékükkel elégedett voltam. Van 4x-es külsõ SCSI-s CD írónk ami még 10 év után is jól megy, pedig több száz cd-t írtam meg rajta.
Az ASUS-al nekem is jó tapasztalataim vannak, de a hibamentesség mellett ma már nem tartom kielégítõnek a termékeik minõségét a többletárhoz képest. Néha talán érdemes egy kicsit többet adni egy nevesebb/professzionálisabb termékér, mikor az ASUS surolja a kategóriát.

A Primco hátrányait szerintem eltúlozzák - több elszállt TDK-s lemezem van mint Primco (idáig egy se  :hehe: ), igaz én mindig biztonsági írást csinálok (lassan, biztonsan 6-12x).

Egyébként nincs túl sok értelme 24x-es sebesség felett bármivel többet kiadni egy CD-ROM-ért mivel tapasztalataim szerint szinte sose használja ki ill.  lemezek minõsége nem teszi lehetõvé az ennél nagyobb sebességet (arról nem beszélve, hogy a nagy gyorshajtás gyakran rosszab átlagos olvasáshoz vezet, mint a "régi" lassabb modellek).

DVD RAM-ot vásárolni, hacsak nincs asztali DVD-felvevõd nem érdemes, az elõbbi készülékek ugyanakkor ezt jobban csípik mint az RW-t.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Feldin

#86
Quote from: MohaFene se tudja. Mindenféle elképzelhetetlen cuccot képesek az emberek feltaláni :p.
Végül is miért ne? Bár, szerintem akkor már inkább az üzemanyagcella...
És mirõl is írt az a cikk?

Haldoklik az LG olvasóm...
Így nem tud pihenni a dvd író lézere. Mennyire kéne neki???
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

TurboK

Quote from: FlaserVBR - kódolással milyne tapasztalataid vannak?
MP3nál magasabb CPU fogyasztással jár, és van egy-két régi lejátszó (hordozható is) ami nem, vagy hibásan játsza le, általában csak az idõt irják ki rosszul, néha viszont a lejátszás is hibás (mondjuk ez NAGYON ritka, ilyenkor általában CBR MP3at se visznek rendesen).
Viszont ha jól lövöd be (érts: LAME 3.90.3 --alt-preset vagy 3.96 --preset) akkor minõségre üti a hasonló méretû CBR mp3akat. (más VBR móddal sztem nem érdemes kisértletezni, a presetek sokkal jobbak)

ujabb formátumok alapból VBRt használnak, sokkal jobban mint az MP3. (Nem a különbözõ cbr framek változnak hanem sokkal flexibilisebb, a Musepack pl. 3kbps és 400 között FOLYÉKONYAN mozog, átlagra meg 293kbps, max minõségben (q10))

QuoteAz ASUS-al nekem is jó tapasztalataim vannak, de a hibamentesség mellett ma már nem tartom kielégítõnek a termékeik minõségét a többletárhoz képest. Néha talán érdemes egy kicsit többet adni egy nevesebb/professzionálisabb termékér, mikor az ASUS surolja a kategóriát.
Ezt már nekem is mondták, és a mostani asus cuccaimbe bejutott 1-2 nüansz miatt kezdem elhinni. Next-gen Pentium 4 alaplapra mit tudnál ajánlani? Az Asus és a Gigabyte között nem tudok választani. Az Asus az már a multban bevált, jól lehet hûteni (legalább is a mostani alaplappal), rengeteg SATA van rajta és valamivel olcsóbb, a Gigabyte viszont 6 Giga ramot is kezel, és 3 év garanciával jön (vagy csak 4 giga, régebbi tipusú Socket, de feleannyiért).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Intelhez szerintem gyári Intel alaplapot érdemes venni, azzal biztos, hogy nincs gond (na jó, 99,5%).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Feldin

Quote from: TurboKMP3nál magasabb CPU fogyasztással jár, és van egy-két régi lejátszó (hordozható is) ami nem, vagy hibásan játsza le, általában csak az idõt irják ki rosszul, néha viszont a lejátszás is hibás (mondjuk ez NAGYON ritka, ilyenkor általában CBR MP3at se visznek rendesen).
Viszont ha jól lövöd be (érts: LAME 3.90.3 --alt-preset vagy 3.96 --preset) akkor minõségre üti a hasonló méretû CBR mp3akat. (más VBR móddal sztem nem érdemes kisértletezni, a presetek sokkal jobbak)

ujabb formátumok alapból VBRt használnak, sokkal jobban mint az MP3. (Nem a különbözõ cbr framek változnak hanem sokkal flexibilisebb, a Musepack pl. 3kbps és 400 között FOLYÉKONYAN mozog, átlagra meg 293kbps, max minõségben (q10))


Ezt már nekem is mondták, és a mostani asus cuccaimbe bejutott 1-2 nüansz miatt kezdem elhinni. Next-gen Pentium 4 alaplapra mit tudnál ajánlani? Az Asus és a Gigabyte között nem tudok választani. Az Asus az már a multban bevált, jól lehet hûteni (legalább is a mostani alaplappal), rengeteg SATA van rajta és valamivel olcsóbb, a Gigabyte viszont 6 Giga ramot is kezel, és 3 év garanciával jön (vagy csak 4 giga, régebbi tipusú Socket, de feleannyiért).
Van zséd 6gb ramra? Ha nincs akkor el van döntve :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s