Tudomány és Technika

Started by Exo, 2004-07-08, 21:40:16

Previous topic - Next topic

Flaser

Processzor guruknak már ismerõs fogalom a minõség ellenõrzés ill. az over. / underclocking fogalma.

Tundnillik hiába terveznek meg egy magot valamekkora teljetsítményt megcélozva ettõl függetlenül a gyártás során nem egyforma képességû procikat kapnak.
Az ell. során derül ki, hogy milyen néven és teljesítménnyre hangolva adják el a szerencsétlent (már dereng elõttem a majdani szuper AI értekezése a 20. századi rabszolgapiacról). Ilyesmi élt még az elsõ MMX-es majd P2-es procik idején de ma is terjengenek ilyen-olyan hírek errõl meg arról a szériáról ill. a mag családokról.

Mi köze mindennek a CD/DVD-k hez?

Attól függetlenül, hogy ugyanott gyártják a lemezeket még elképzelhetõ, hogy a megrendelõ más paraméterek alapján rostál vagy ellenõriz (habár tömegterméknél nem várható el, hogy minden darabot tényleg megvizsgáljanak, ennek is megvan a valószínüség számításokkal igazolt módszere amivel pár ellenõrzéssel átlagosan "elfogadható" lesz a kibocsátás).

Mell. a multban és jelenleg is elég jó tapasztalataim voltam a Primco CD/DVD-kel. Nem feltétlen jó minõség, de idáig még nem volt dolgom eszméletlen rossz minõséggel. Igaz én a lassú biztonsági írás híve vagyok.

PS. Tud valaki olcsó CD-tok forrást? (Lehetõleg slim)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Moha

Quote from: FlaserNem feltétlen jó minõség, de idáig még nem volt dolgom eszméletlen rossz minõséggel. Igaz én a lassú biztonsági írás híve vagyok.
Egy CD/DVD minõségét nem feltétlenül az határozza meg, hogy hány százalék a selejt. Sokkal inkább az, hogy pl 1-2 év múlva olvasható lesz-e még a lemez. Oké, nem kell, hogy 10 évet kibírjon, mert addigra úgyis lesz újabb technika (pl ma már a floppy-kat alig használják), de azért pár évet minimum.
Egyébként szerintem is inkább lassabban érdemes írni. Én pl a CD-ket se szoktam 8x-nál gyorsabban írni. Audio-t meg nem is nagyon szabad, mert "pattogós" lesz.

Karma XXL

Nemrég jártam így... PRINCO CD = [ide most képzeljetek egy legalább 10 tagú neméppen pátoszos hangvételû negatív véleményt enyhe vulgáris beütéssel]

Volt 4 CDm. Úgy hívták, Imperium Galactica 2. Egy haverom íratta anno (amikor a népeknek még nem volt írója meg netje), de elb@szták a lemezcímkéket, ezért nem volt hajlandó mûködni. Nekem adta, mert mondtam, hogy meg tudom csinálni. 3 éve.

Aztán egy hónapja nekiálltam volna másolni, de egy gramm adat nem jött le róla :b+:

Fazék

vettem 3 éve ilyen többek által ajánlott "szitált" Verbatim lemezt. tegnap használni akartam, egy rohadt file se másolható róluk... szupi! vélemény: átkozottul nem éri meg féláron venni gagyi cd-ket, jobb szeretem az adataimat biztonságban tudni. ja és én is max 8x-osan írok cd-t, audio-t pedig max 4x-esen, mert én se szeretem a pattogást, mivel nem nagyüzemben csinálom, hanem csak magamnak. ennyi idõt megér feláldozni a minõség oltárán (sztem).

Flaser

Milyen körülmények közt tároljátok a hordozókat? Hogy kezelitek õket?

Raktok -e rá cimkét, írtok -e rá?

Volt eset, hogy a papírban a festék tette tönkre a CD-t.

Én személy szerint továbbra is tartom magam a tok hajdani elnevezéséhez: jewel case. Azaz mind sima vagy slim tokban, csak tálcán csupaszon és por és nedvességmented környzetben.

Van 6-8 éves írt CD-m is ami tökéleted minõségben van.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

Quote from: FlaserMilyen körülmények közt tároljátok a hordozókat? Hogy kezelitek õket?
Raktok -e rá cimkét, írtok -e rá?
Volt eset, hogy a papírban a festék tette tönkre a CD-t.
személy szerint én, vagy "jewel case"-ben tartom, vagy ha túl sokminden van a cd-n, akkor benne van a papír, sima tollal odafirkantva a tartalom, cd-n mindig csak egy sorszám vagy név (cd-khez szánt) alkoholos filccel.
Quote from: FlaserVan 6-8 éves írt CD-m is ami tökéleted minõségben van.
pontosan errõl beszélek, hogy nekem is van ilyen, csak egyik se a gagyi minõségûek közül... de lassan azért komoly ingert érzek, hogy átmentsem image file-ba az öregebb cd-im nagy részét, mert tartok tõle, hogy lassan de azért azok is megadják majd magukat...

Dragon

Igen, én is a mûanyag tokra szavazok. Nemtom észrevettétek-e, de mintha az új 2x,4x TDK DVD+/-R/RW -knek valahogy jobb tokja lenne, eltartja magától a lemezt, és a kis belsõ sáv érintkezik csak, azon forog, nem karcolódik az írott felület.

Amire jó a gagyi DVD az az, ha csak rövid idõre akarod lementeni az adatokat.
Mondjuk nincs helyed, és arra a két hónapra amíg végignyomsz egy játékot, kell hely ahová installálsz. Vagy a szokásos Windóz újrainstallnál.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Én régebben a normál jewel case-t favorizáltam. Mostanában inkább slim-tokosat veszek. A tok nélkülit nem szeretem. Bár papírtokom van elég, abban vagy hordtáskában eléggé könnyen karcolódik.
Bár a slim-tokban is karcolódhat: öcsikém "shakernek" használt pár slim-tokos CD-t, meg is lett az eredménye: szép körkörös karcok a CD-n. Én meg  :uzi: öcsikémet...
Én általában a title-t (pl Music CD 24) írom rá a lemezre alkoholos filccel, meg a tok élére nyomtatok cimkét az azonosításhoz.

Dragon

Ja, akinek van ilyen cimkenyomija.... én régen kihalásztam és megfordítottam a hátsó papírborítót, de manapság az a fele is írhatatlan. Hol maradtak ezek a régi jó szokások? Könyörgöm, most mindenki vegyen ilyen nyomtatót, vagy mi?
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Flaser

Én WhereIsIt?-et használok, s mellette csak vinnyetával felcimkézem a tokokat,s tekintve, hogy max 3 jegyû számot kell ráírjak egy A-4 esnyi vinnytából kijön vagy 100-200 lemez.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Karma XXL

Quote from: bpka000Ja, akinek van ilyen cimkenyomija.... én régen kihalásztam és megfordítottam a hátsó papírborítót, de manapság az a fele is írhatatlan. Hol maradtak ezek a régi jó szokások? Könyörgöm, most mindenki vegyen ilyen nyomtatót, vagy mi?

Én az ilyet Nero Cover Designerrel csinálom meg  :)

Dragon

Quote from: SysOP XXLÉn az ilyet Nero Cover Designerrel csinálom meg  :)
Az már egy fokkal jobb, de akkor meg ott kell ollózni...
jó, tudom, tudom, elégedetlen vagyok mindennel.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: bpka000Ja, akinek van ilyen cimkenyomija.... én régen kihalásztam és megfordítottam a hátsó papírborítót, de manapság az a fele is írhatatlan. Hol maradtak ezek a régi jó szokások? Könyörgöm, most mindenki vegyen ilyen nyomtatót, vagy mi?
Khmm... Szóval nekem ez abból állt, hogy simán Wordben csináltam egy 120x7mm-es cellákból álló táblázatot és abba írogattam a cimkéket. Aztán az egészet kinyomtattam sima A4-es lapra, és szétvagdostam, hogy belerakjam a tokba....
Egyáltalán nincs semmilyen külön eszközöm hozzá. :teccik:

Dragon

Quote from: Mohameg a tok élére nyomtatok cimkét az azonosításhoz.
Ezt én úgy értettem, hogy van egy kis kézi készüleked, amivel öntapadós csíkocskákra tudsz nyomtatni. (Ilyet láttam, és tök jó kis dolog, mindenfélét fel lehet címkézni vele. Pl. az adminok nagy kedvence, mert az 1000 gép meg monitor tud kapni jól látható kis számocskát magára gyors azonosítás céljából)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Suszi

Quote from: MohaViszont a TDK mindig is jó minõségû lemezeket gyártott.
Különben a médiakódot kell megnézni, abból lehet tudni, ki gyártotta a lemezt.
QuoteÉn most vettem princo-t (kb egy hónapja) és eddig semmi baja nincs. Írni is remekül tudom, meg olvasni is. Remélem nem lesz vele gond. Ellenben Shiroi adott kölcsön általa írt princo-t (én vettem neki) és azt nem tudom átírni. Az olvasó remekül beolvassa, elkezdi átmásolni, és közben lefagy  :grrr: .

(Remélem nem mindet nem tudom átmásolni, amit adott.)

Dragon

Én sem attól félek, hogy félbehagyja az írást, vagy verify közben hibát talál.
Inkább attól, hogy minden tökéletesnek látszik, letörlöm amit kiírtam, és egy hét múlva nem tudom visszaolvasni. Na az tényleg gáz.
Mer ugye, ha 2 DVD-bõl egy rossz, és ez mindig rögtön kitudódik, és mindent kétszer kell kiírni, még a dupla ár és idõ tekintetében is esetleg jobban megéri, mint a drágább, ha biztosan jó a 2bõl 1. De sajna sosem rögtön derül ki, hogy hibás vagy sem.
Nekem eddig az a 4 Princo amit írtam, az oké volt, de ki tudja mikor fog nemokévá válni. Azért remélem, hogy a Pioneer DVR-A07XLA elég frankón belesütötte az adatot, ha már ennyi zsét belefeccöltem, hogy egy tûrhetõ íróm legyen. Szal, egyenlõre az az elenyészõ mennyiségû tapasztalat, amit saját kezûleg szereztem e téren elég pozitív.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Marfy

Én nemrégen vettem DVD írót (LG 8x) doboz nélkül mindenki a dobozosat akarta adni de mondtam hogy nem kell. Állítólag annyi a különbség hogy van hozzá valami szofver amivel a DVD íróm olyan lesz mint egy 4.9GB-os vincseszter nem tudjátok mi ez a program azt tudom hogy a RAM szó benne van.

.Attila

Programról nem tudok, mert az én írom nem ír RAM lemezeket.
Csak szeretném vmire felhívni a figyelmedet: egy DVD-RAM lemez (egyoldalú, egyrétegû, 4,7 GB-os) min. 2000-2500 Ft-ba kerül. Biztos, hogy megéri neked?
Egyébként meg tényleg olyan, mintha egy vinyó lenne: simán lehet drag&drop-polni rá, törölgetni stb. Csak jóval lassabb gondolom, viszont hordozhatóbb.

Feldin

Ok emberek. Én is princora irtam eddig de ijesztgettek. Mit érdemes használni és hol kapom meg olcsón?
Pioneer dvd író.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Suszi

Quote from: NokiÉn nemrégen vettem DVD írót (LG 8x) doboz nélkül mindenki a dobozosat akarta adni de mondtam hogy nem kell. Állítólag annyi a különbség hogy van hozzá valami szofver amivel a DVD íróm olyan lesz mint egy 4.9GB-os vincseszter nem tudjátok mi ez a program azt tudom hogy a RAM szó benne van.

Én is hallottam róla. A haveromnak volt is egy ilyen dvd-je, de elég hamar behalt. Szerintem nem éri meg. Nem túl tartós.

Dragon

Hát igen. DVD-RAM
Én is inkább a DVD+/-RW -t ajánlanám. Csak ugye ott nem lehet összevissza írni/törölni, jaj-mégis-felrakom - jaj-mégse - stb.
Végig kell gondolni, mit akarsz felírni, felírod, elszállítod, lemásolod, törölheted, kész.
Meg kicsi is. Akkor már ott vannak a FireWire HDD rack-ek, abba belenyomsz egy  200GB körülit, aztán hadd szóljon.
Meg nagy is :) akinek nem kell ennyi, annak ott a pendrive.
Szóval nem látom sok értelmét. Pláne, hogy tudtommal ez egy tokban van, mint a 1.44-es floppy, és a legtöbb íróba csak ennek a lebontása után lehet befeszíteni.
Valamilyen okból nincs is nagyon elterjedve.
Dehát ez mindenkinek a saját döntése.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Marfy

Nekem van egy LG cd író DVD olvasó megvan több mint 1 éve és semmi baja nincs szerintem az LG megbízható márka a monitorom is az és szép képet ad én személy szerint megvagyok vele elégedve és meg is fizethetõ.

Suszi

Eddig én is csak jót hallottam LG cuccokról. Biztosan megbízható, ha mindenki ezt mondja.  :rolleyes:

Dragon

Én viszont eddig csak rosszat.
Persze ez amiatt lehet, hogy informatikusok, rendszergazdák meg számítógép-nagykeresek között mászkálok.
Dehát ti tudjátok, kire halgattok.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Drótmalac

Én nem vagyok se informatikus, se rendszergarázda és csak saját tapasztalatra alapozok, de nekem egy ezer éves warnes 8x CD meghajtón kívül kizárólagosan LG meghajtóim vannak. 2 CD író, 1 DVD olvasó, 1 DVD író gondom eddig csak a DVD olvasómmal volt (csak gyári, vagy - os írott DVD-t hajlandó olvasni) Egyetlen CD-t vagy DVD-t sem rontott el egyik sem magától, ha sikertelen írás volt az mindig az én hibámból, igaz DVD-t eddig csak pár tucatot írtam  :)
Szóval általában meg vagyok elégedve a márkával.

Cobra

Sima RW-re is tudsz úgy írni, mint a winchesterre, csak fel kell rakni a Nero InCD-jét, vagy más hasonló programot, ami MRW-re formázza a lemezt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Isi101

Én egy Lg4040B "Boldog" tulajdonosa vagyok...
A régi gépemmel mem volt hajlandó írni...csak az az érdekes, hogy haver ua.olyan írója vígan égette a filmeket,az enyém is az õ gépében.
máig sem tudom mi volt a baja, de most az új gépemben már megy rendesen.

Dragon

Én nem akarok senkit elijeszteni az LG-tõl.
Nekem saját tapasztalatom volt vele, és az rossz volt, mind CD-íróban, mind pedig DVD-íróban. A pozitív és negatív tapasztalatok egy ember egy írójával csupán a véltlen mûvei, mert épp egy jót vagy épp egy rosszat fogott ki.
Az tudja igazán megítélni a dolgot szerintem, aki naponta 10-20-at vagy még többet ad el. Talán.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

A DVD-Ram lemezek nem feltétlenül vannak tokban. Legalább is, ami nekem van, az sima lemez. Az ára miatt amúgy tényleg nem éri meg. A tartósságáról még nem tudok szólni, annyira még nem lett nyúzva.

Nekem eddig nem volt nagyobb bajom az LG cuccokkal. A melóhelyen viszont szoktak visszajönni KO-s LG cd-romok még gariidõn belül.
Jelenleg mondjuk csak a CD íróm LG, DVD olvasóból inkább egy Pioneer-t vettem.   Az LG író néha hülyül, hogy nem akar olvasni, ilyenkor ált. egy újraindítás megoldja a gondot, meg 1x volt, hogy még pörgött a CD, mikor kiadta. Ezen kívül más gondja nem volt. Elõtte meg egy Yamaha íróm volt, amit az egekig magasztaltak és mégis - bár nem nyúztam agyon - 1,5 év után teljesen beadta a kulcsot. :(

Marfy

Nemsokára valószínû albérletbe költözök és szeretnék internetet kötettni nos és az lenne a kérdésem hogy az Adsl-hez szükséges a telefonvonalnak lennie, mert ha az nincs akkor még azt is kötni kell meg annak a havidíját is fizetni kell :(.
Ha így lenne akkor maradna Chello de ott meg ott az a fránya korlát.