Main Menu

C64 (retro rulez)

Started by Nephilim, 2004-07-26, 15:18:40

Previous topic - Next topic

Nephilim

Újabban reneszánszukat élik a c64 gamék, az anime táborban többek is szerették volna a régi nagy slágereket valahonnan újra megszerezni.
íme itt egy lehetõség: http://www.c64unlimited.net/games_archive.htm
És lehet bogarászni.  :)
"God's in his heaven. All's right with the world."

Karma XXL

#1
Én anno az //www.c64.com oldalról is sok játékot szedtem le. Ellenõriztem, még élnek ;)

A C64 egy aranyos gép volt amúgy is, van is belõle egy itthon, meg egy C128D is (+ 1 adatkábel, amivel a D64-eket ki lehet floppira vinni :lazza: )

Stairan

Innen is elég sok játékot lehet leszedni.

Karma XXL

Quote from: StairanInnen is elég sok játékot lehet leszedni.

Jaja, gondoltam erre az oldalra is, csak a linkjét elfelejtettem  :rolleyes:

Stairan

Ha valakit érdekel innen a c64-es játékok zenéinek remixelt mp3 változatát lehet leszedni!

Vikunya

Quote from: StairanHa valakit érdekel innen a c64-es játékok zenéinek remixelt mp3 változatát lehet leszedni!

Köszi, ez tényleg remek! Ezek közül sok zenét még a C64-esen prüntyögve is nagyon szerettem, de így egyik másik különösen jól szól. Last ninja rulez! :)
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Nephilim

Úgy is van!
Télleg nektek melyik c64 game jött be a legjobban? Részemrõl jó sok volt, de most csak a ghostbusters jut eszembe... Ismerte valaki a maniac mansiont? Vagy a zak mcrakent? A Lucas Arts elsõ nagy dobásai. És de jól ment c64-en!
"God's in his heaven. All's right with the world."

Karma XXL

Ezt is checkoljátok le, egyszer régen nekiálltam töltögetni, de végül a top100 is elég zenének bizonyult :D

http://www.hvsc.c64.org/

dizzy

Quote from: NephilimÚgy is van!
Télleg nektek melyik c64 game jött be a legjobban? Részemrõl jó sok volt, de most csak a ghostbusters jut eszembe... Ismerte valaki a maniac mansiont? Vagy a zak mcrakent? A Lucas Arts elsõ nagy dobásai. És de jól ment c64-en!

Creatures 1 és 2, abszolút top. 2 player esetén Wizard of Wor vagy Bruce Lee.
You can't hold onto the past because then you can never live in the present.

Karma XXL

Quote from: NephilimÚgy is van!
Télleg nektek melyik c64 game jött be a legjobban? Részemrõl jó sok volt, de most csak a ghostbusters jut eszembe... Ismerte valaki a maniac mansiont? Vagy a zak mcrakent? A Lucas Arts elsõ nagy dobásai. És de jól ment c64-en!

Húú hát én igazából Spectrumos voltam/vagyok, de a C64en is sokat játszottam. Kedvencem az Uridium  :lazza: De bejön a Turikan 2 is.

A Maniac mansiont csak PCn láttam, a ZMrõl meg csak hallottam :)

Stairan

Én a Zak McKrakken-t, a Street Rodot, a Turricant és a Summer Gamest imádtam!

.Attila

Street Rod -> ahol a kocsit kellett építgetni + versenyezni, és legyõzni az 1963-as Corvette-et?
Summer Games rulez, csak a joystick-tekergetõs játékok nem egészségesek az örömbotnak :)

Stairan

Quote from: TriviStreet Rod -> ahol a kocsit kellett építgetni + versenyezni, és legyõzni az 1963-as Corvette-et?
Summer Games rulez, csak a joystick-tekergetõs játékok nem egészségesek az örömbotnak :)

Aha a Street Rod az az!Asszem meg is van még egy Windows-os vagy DOS-os változat!
A summer Games alatt nekem is tönkre ment vagy 2 joystick :)

Feldin

c64 a legjobb gep!!!!!
Akkor meg volt fantaziajuk a jatekkeszitoknek!

Best of:
Street rod
Archon soroyat - ez a kedvencem
Olimpiai jatekok meg sok dzsojsztikomba kerult :)
Bruce Lee nagy volt!!!
hmm.... Most ezek jutottak eszembe a par ezerbol :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Nephilim

És bizony már sim city is ficegett a nagy öregen! Meg a last ninnya.  :haha:
"God's in his heaven. All's right with the world."

Karma XXL

Quote from: NephilimÉs bizony már sim city is ficegett a nagy öregen! Meg a last ninnya.  :haha:

A Sim City még ZX Spectrumon is ment ;) Bár én csak a PCssel tudtam játszani, egy idõ után bele is untam  :rotflol:

Moha

Bizony, bizony, a jó öreg Commodore.... :sóhaj:
Nekem anno egy C-128-am volt (helyesebben még mindig itt van valahol a szekrény tetején).

Az én kedvenceim:
Bubble Bobble (ezt anno unokabátyámmal soxor végigvittük)
Defender of the Crown
Street Rod (Bár a Királyt csak Drag Race-ben tudtam megverni :))
The Train (Ehhez meg most kedvet is kaptam :D)
West Bank

Volt még egy "Gun Dogs" névre hallgató, ismeretlen szerzõtõl származó játék, amit nyomtunk anno. Halál egyszerû, de szórakoztató volt. Ismerte valaki?

Amúgy a Summer Games és hasonló "joystick gyilkos" játékok nálam is megtették a hatásukat. :p

Nekem van egy C64 archív CD-m, 13309db C64-es játékkal és leírással. Akit bármilyen játék érdekel, csak szóljon. Még a magyarok (pl Csavargás a gombák birodalmában) is köztük vannak.

Damnatus

Hali!

Ghostbusterst végig tudtad vinni Nephilim?
Én játszottam a gun doggal, de most nem ugrik be
Sok kedvencem volt:
Who dares wins, falcon patrol, commando supremacy, north & south, wargames, diplomacy, taipan, frog, arkanoid, apocalypse, katasztrófa,  donald duck, bick rogers, last ninja, kung fu, karate, double dragon 1-2, street fighter 2, pit stop 1-2, test drive, street rod 1-2, destroyer, artillery duel, chplifter, golden axe, huhh és még egy csomó, nem is sorolom tovább!

Moha

Quote from: DamnatusGhostbusterst végig tudtad vinni Nephilim?
Anno C64-en nem tudtam, hogy kell elfogni a habcsókembert. Aztán, hogy a táborban felhomályosítottak, most emulátoron már sikerült, de a végén nem tudok beosonni a 2 emberrel...
Quotesupremacy
Ennek az intro zenéje volt nagyon jó. Sajna magát a játékot nem ismerem, nekem valami hiányos verzió volt meg.
Quotedonald duck
Igen, igen, ez is jó volt. Én egyszer vagy 300$-t is összehoztam
Quotepit stop 1-2, test drive
Ezekkel is játszottam jó adagot. A PitStop-ban a monacoi pályán döntögettem a rekordokat.
Quotegolden axe
Ennek meg a PC-s verziójával játszottam inkább, de a C64-es is jó.

Nephilim

Quote from: MohaAnno C64-en nem tudtam, hogy kell elfogni a habcsókembert. Aztán, hogy a táborban felhomályosítottak, most emulátoron már sikerült, de a végén nem tudok beosonni a 2 emberrel...

Állj meg a nagy tesó alatt úgy, hogy a figura feje pont az ajtó alatt legyen, de még ne lógjon bele a habcsók lábaiba. Ez még akkor is jó, ha pont "rááll" a figura fejére, tehát a láb és a fószer feje között nincs pixel távolság. Várd meg, amíg a tesó középre ugrik, és mindkét lába pont középen van a levegõben, és sutty, már be is mentél.

Cheaters: játék elején nyomd be a névhez, hogy: P, M
Van bankszlád kérdésre: YES
Mi a szlaszám: 1984
S máris van egy nagy rakás dellád.

No szóval jó kis gém az valóban!  :rotflol:
"God's in his heaven. All's right with the world."

Damnatus

Hali!

De én addig se jutottam el, hogy akciózzak a habcsókemberrel, csak a térképrõl szemlélhettem, ahogy betapossa az épületeket.

A supremacy zenéje tényleg nagyon jó volt, többször csak azért töltöttem be, hogy meghallgassam.

Karma XXL

Én a játékért magáért is betöltöttem  :) Mondjuk sose sikerült megvernem... A legegyszerûbb ellenség is túl nagy sereget halmozott fel a fõbolygóján, én meg miután 4 transzport 100%ig kiképzett fullpáncélos fullfegyverzetes katonát áldoztam fel az oltárjukon, mindig beleunok és kilépek :D

.Attila

Quote from: DamnatusDe én addig se jutottam el, hogy akciózzak a habcsókemberrel, csak a térképrõl szemlélhettem, ahogy betapossa az épületeket..
Amikor kezd összeállni a 4 szellem habcsókemberré, akkor azonnal nyomd meg a B-t (bait billentyû). Ehhez persze szükséges, hogy az elején felrakd a kocsira a bait-et (csalit).

Moha

Quote from: DamnatusA supremacy zenéje tényleg nagyon jó volt, többször csak azért töltöttem be, hogy meghallgassam.
Én sajna mást nem is tudtam csinálni.  :hopp:
Amúgy a C64 zenéje nagyon jó volt. Rob Hubbard és a hasonló emberkék nagyokat alakítottak. Én gyûjtöm is a SID-eket, és a remake Mp3-akat. Pl a Supremacy eredeti verzióban és mp3 remake-ben.
Nekem még a Garfield (Big fat hairy deal) zenéje tetszett nagyon.

Amúgy, akit érdekel itt van egy remake site, tele jobbnál jobb C64 zenékkel (eredeti + feldolgozás is letölthetõ).
De tudom még ajánlani a találó nevû Press Play On Tape zenekart, akik szintén C64 feldolgozásokat írnak.

Karma XXL

#24
Egyszer régen találtam egy ún. SID metált játszó zenekart, névszerint a Machinae Supremacy-t. Egy csomó számukat lehet(ett) tök ingyen letölteni onnan, akár OGG Vorbis formátumban is ;)

EDIT: bocs mindenki elõszörre elszúrtam a linket

Damnatus

#25
Hali!

Quote from: SysOP XXLÉn a játékért magáért is betöltöttem  :) Mondjuk sose sikerült megvernem... A legegyszerûbb ellenség is túl nagy sereget halmozott fel a fõbolygóján, én meg miután 4 transzport 100%ig kiképzett fullpáncélos fullfegyverzetes katonát áldoztam fel az oltárjukon, mindig beleunok és kilépek :D

3 bolygót kell védeni s meg kell várni, hogy a hiperhajómû kifejõdjön, azután már nem kerül üzemanyagba a legmesszebre repülés sem. tehát fullképzett katonákkal 3x nekimész a fõbolygónak (gyors egymásután) tuti beveszed legalábbis én a 4. ellenséget 3 rohammal vettem be, akkora már nem tudta újraépíteni a sereget.

Köszi Moha a linkeket!

Karma XXL

Quote from: DamnatusHali!



3 bolygót kell védeni s meg kell várni, hogy a hiperhajómû kifejõdjön, azután már nem kerül üzemanyagba a legmesszebre repülés sem. tehát fullképzett katonákkal 3x nekimész a fõbolygónak (gyors egymásután) tuti beveszed legalábbis én a 4. ellenséget 3 rohammal vettem be, akkora már nem tudta újraépíteni a sereget.

Hmm akkor úgy tûnik valahol nagyon elbarmoltam... Nekem még sose jött meg a hajtómû :D Mindig hamarabb nekimentem  :rolleyes:

Damnatus

Hali!

Amint megveszed az elsõ csatahajót elkezd számolni visszafelé vmi dátumtól. ha a visszszámlálás és a játék dátuma összeér akkor találják föl. Mivel csak 3 bolxgót kell védeni az max 4 sereg bolygónként a többi mehet rohamra (de az elsõ bolygót szota támadni.

TurboK

nekem a kedvencem a Flimbo's Quest volt C64en. talán az egyetlen olyan játék amit a mai naping nem voltam képes kijátszani a rendes gépen, akármennyit nyomultam vele. 12 év után, egészen a main napig.

he játék vagy sid kell, a Goodroms Heaven nevû siteon fenn van a Goodtools gyüjtemény a sid zenékbõl (valami huszonvalahányezer file), megy egy GB64 vagy valami hasonló nevû pakk is ami meg az összes C64es játék, legalább is én még nem találtam olyat ami nem lenne rajta. C64 site amúgy van annyi mint égen a csillag, pl Arnold ftp-je is hasonló.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: TurboKGoodroms Heaven nevû siteon fenn van a Goodtools gyüjtemény a sid zenékbõl (valami huszonvalahányezer file)
Link please!