Szerepjátékok

Started by Xaga, 2004-07-27, 16:11:06

Previous topic - Next topic

Relunx

Ismeri vki a "Call of Cthulhu"-t?
Angol szabálykönyvet már sikerült letöltenem hozzá. Magyart tud vki? Rpg.hu-n nincs, meg találtam egyet de ott az összes link hibás volt.

Relunx

Mattanja

Quote from: RelunxIsmeri vki a "Call of Cthulhu"-t?
Jó látni, hogy figyelsz. Ha nem postoltál volna, csak beleolvasol az utolsó oldalba ebben a thread-ben, akkor pillanatok alatt meglett volna a válasz... :rolleyes:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Níd help! Kéne jó Vampire-s oldal, ahol megértem azt a minimális dolgot, ami kell a játékhoz. Legfõképp: melyik klánt válasszam? Melyik illik hozzám (aki ismer...)? Amúgy MAGUSban általában Káosz (vagy esetleg Káosz-Élet) vagyok, szabadelvû, de nem bolondul lázadó, és általában nem szívesen ölök, de merek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

És a fórumos MAGUS-ok is indulhatnának! Csak naggyon ritkán ír mindenki!!! Tessék megerõltetni magatokat egy kicsit!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Mattanja

Quote from: RamizNíd help! Kéne jó Vampire-s oldal, ahol megértem azt a minimális dolgot, ami kell a játékhoz. Legfõképp: melyik klánt válasszam? Melyik illik hozzám (aki ismer...)? Amúgy MAGUSban általában Káosz (vagy esetleg Káosz-Élet) vagyok, szabadelvû, de nem bolondul lázadó, és általában nem szívesen ölök, de merek.
Szabadelvû, káosz... Ravnos.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Quote from: ShiroiSzabadelvû, káosz... Ravnos.
Kösz. Kipróbálom.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: ShiroiSzabadelvû, káosz... Ravnos.

Hmm, azok a "roma-vámpírok", ha jól emlékszem, ugye? :)

Mattanja

Quote from: RouninHmm, azok a "roma-vámpírok", ha jól emlékszem, ugye? :)
Igen de ez ebbõl a szempontból lényegtelen. Meg aztán dark agesben teljesen más, ott nem annyira cigányos, mint napjainkban... ;) Nem könnyû elvonatkoztatni, de ha sikerül, akkor jó játékot lehet vele is játszani.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Lythis

Jaja... bár nekem valahogy nem volt szimpatikus az a klán... talán az átverési késztetésük miatt, vagy nemtom.. valahogy a többihez képest szervezetlenebbnek hatott. A legjobban veszont a giovanni-kat rühelltem, mer csak és kész:D
 Már az alap 13 klán is bõven ad lehetõséget a válogatásra, de mondjuk az útmutatókban van jópár extra klán is, akiktõl rendesen falra lehet mászni (mindezt h az egyik könyvesboltban beleolvastam az Útmutató a Sabbathoz-ba). Az említett mû, és párja, a kamarillás változat nincs meg véletlenül vkinek mondjuk elektronikus formátumban? És ha igen, akkor tudna adni linket, vagy valami? Mer érdekelne, h mi mindent változtattak benne, és az új klánok is érdekelnek, mert róluk alig van infó...

 Call of cthulu-ról én is jókat hallottam, de sehol nem találtam olyan helyet, ahonnan le lehet szedni, mert vagy nincs link, vagy hibás (Ramiz, a postodban is, szal ha lehet javítsd ki plz), és aztse tom, h melyik kiadásnál tartanak.

 M.A.G.U.S.: Nekem speciel tetszett a d20 rendszer (még a szabálykönyvet is megvettem, pedig akkor már nem játszottam). Szerintem rendesen össze volt/van rakva, csak hirtelen a máisik után olyan fura. Mondjuk eleinte az 5fokozatú képzettségrendszer, meg a KAP dolog is betett, de sztem ezt is meg lehet szokni.

Ramiz

Quote from: LythisCall of cthulu-ról én is jókat hallottam, de sehol nem találtam olyan helyet, ahonnan le lehet szedni, mert vagy nincs link, vagy hibás (Ramiz, a postodban is, szal ha lehet javítsd ki plz), és aztse tom, h melyik kiadásnál tartanak.
Remélem ez most jó lesz.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dragon

#310
Quote from: RamizKösz. Kipróbálom.
Kezdõk hajlamosak Gangrelt vagy esetleg Brujah-t választani, azok eléggé szabadelvûek, vagy ha nem tudnak dönteni akkor klántalant (habár avval szerintem nagyobb hátrányok járnak, mint elõnyök)
Ez mind eléggé populáris.
A Ravnos nem rossz választás, de azért ott már van egy kis "megértenivaló", egy kis "beleélnivaló" :)


Khayvin fattyai..... hahaha
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Ramiz

Quote from: bpka000Kezdõk hajlamosak Gangrelt vagy esetleg Brujah-t választani, azok eléggé szabadelvûek, vagy ha nem tudnak dönteni akkor klántalant (habár avval szerintem nagyobb hátrányok járnak, mint elõnyök)
Ez mind eléggé populáris.
A Ravnos nem rossz választás, de azért ott már van egy kis "megértenivaló", egy kis "beleélnivaló" :)
Hát igen... azt nem tudtam, hogy cigányok...
Amúgy sok klán van, de igazán tetszõt (= magamhoz illõt) nem találtam. Mindenhol túl sok a kötöttség. Bár lehet, hogy még csak nem érzem a Vampire ízét. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizHát igen... azt nem tudtam, hogy cigányok...
Amúgy sok klán van, de igazán tetszõt (= magamhoz illõt) nem találtam. Mindenhol túl sok a kötöttség. Bár lehet, hogy még csak nem érzem a Vampire ízét. :)
Nézd meg a nyakadat! Van rajta két kis piros heg? Ha igen akkor valami nagyon elb*szott vámpír harapott meg, ha nincs akkor még nem is érezheted!

Mondom én, mint laikus! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Dragon

Quote from: RamizHát igen... azt nem tudtam, hogy cigányok...
Amúgy sok klán van, de igazán tetszõt (= magamhoz illõt) nem találtam. Mindenhol túl sok a kötöttség. Bár lehet, hogy még csak nem érzem a Vampire ízét. :)
Nos annyit engedtessék elmondanom, hogy ez ugyebár nem MAGUS, ahol a KM rögtön rádordít, hogy "Te Arel paplovag vagy, nem egyezik a jellemeddel, amit csinálsz, nem is vagy jó szerepjátékos!". Szóval nem szükségszerû, hogy a karaktered klánja meghatározza a karaktered viselkedését. A te saját jellemedet játszd ki a karakterrel. Ez a sötétség világa, ahol az éj leple alatt rengeteg furcsa dolog történik, akár az is megtörténhet, hogy egy botor (vagy éppenséggel nagyon is megfontolt) döntéssel egy atya olyan személyt választ gyermekéül, akinek a jelleme szöges ellentétben áll a klánjában elvártakkal. Persze az is megeshet, hogy ezért késõbb megkapja a büntetését.
Másrészt csupán néhány olyan klán van, ahol szervezett kasztrendszer uralkodik, és a klán minden tagja figyeli a klán minden másik tagját. A lényeg, hogy a vámpír magányos lény, és mint ilyen, nem szükségszerûen kell, hogy megfeleljen a közösség "elvárásainak". Az megint más kérdés, hogy ha belecsöppensz egy ilyen közösségbe, akkor sikerül-e úgy viselkedned, hogy ne tûnjön fel, hogy nem igazán illesz bele.




AsabiyyaIkhwanMuruwaHaddTaqqiyaMuminUmma
LoyaltyBrotherhoodHonorVengeanceSecrecyFaithCommunity
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Ramiz

Magyarul húzzam meg magam, és csináljam azt, amit a többiek...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

bpka000: nekem ez nagyon szimpatikusnak tûnik! Nem olyan szigorúan tartozol a klánod alá(jellemi értelemben), mint mondjuk a MAGUS-ban a jellemed alá. Ha mindenki ki tudja játszani a saját jellemét így, de nagyjából az összesség a klánnak fontos vonásokban egyezik, akkor így jól tud mûködni a dolog. Csak ehez egy tapasztalt mesélõre van szükség, hogy összehozza azt, hogy a kari saját jellemét valahogy beleilleszteni egy klánéba. Hmmm, de ez tetszik!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Dragon

Az a lényeg, hogy nem kell sablon-karaktereket csinálni. Sokkal élvezetesebb és hitelesebb a játék, ha van egy kis belsõ feszültség a karakteredben. Lehet személyiségfejlõdni ;)
Ahogy a valós életben is, itt is mindenki különbözõ, vannak hasonló vonások, de nem egy kaptafa minden azonos klánba tartozó.

The Path of Blood represents the peak of Alamut, and the rafiq who climbs the Path of Blood to the summit shall become One...
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Raggie

Nna igen! Ezt mondom, hogy ez nagyon tetszik benne! De jó KM is kell hozzá! Anélkül sosem megy.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Lythis

Quote from: RamizRemélem ez most jó lesz.
Arrrrgh!! még mindíg nem... " A fájl sérült, és nem sikerült megjavítani"

Rounin

Quote from: ShiroiIgen de ez ebbõl a szempontból lényegtelen. Meg aztán dark agesben teljesen más, ott nem annyira cigányos, mint napjainkban... ;) Nem könnyû elvonatkoztatni, de ha sikerül, akkor jó játékot lehet vele is játszani.

Nem azért kérdeztem, mert ezzel bármi problémám van, csak gondoltam társalgásindító töltelék-kérdésnek megteszi. Valamint így bizonyságot is nyertem emlékeimmel kapcsolatban, és még jóbarátomat sem kellett zaklatni (google). -.-

Lythis

Quote from: bpka000Kezdõk hajlamosak Gangrelt vagy esetleg Brujah-t választani, azok eléggé szabadelvûek, vagy ha nem tudnak dönteni akkor klántalant (habár avval szerintem nagyobb hátrányok járnak, mint elõnyök)
Ez mind eléggé populáris.
A Ravnos nem rossz választás, de azért ott már van egy kis "megértenivaló", egy kis "beleélnivaló" :)


Khayvin fattyai..... hahaha
Hja, de senki sem kezd szívesen kötött karakterrel... persze kiskapuk mindíg vannak. Ugyanakkor a klánok a modern vampire-ben (dark ages-t abszolút nem vágom) egyáltalán nem kötöttek, ami a származást illeti, mert beölelnek bárkit, ha ezzel a klán, illetve az aktuális szülõ érdekét szolgálják, és erre felhívják az ember figyelmét minden esetben. Pl már nem minden Settita egyiptomi, és rendesen akad már olyan Ravnos is, aki nem cigány. Sõt - bár nagyon elenyészõ számban - de mostmár akadnak Tremere nõk is.
 Egyébiránt szerintem a leg kötetlenebb klán messze a Malkavita:D

roderick

Quote from: LythisEgyébiránt szerintem a leg kötetlenebb klán messze a Malkavita:D

Szerintem az emberek nagy részének fogalma sincs igazán milyen egy malkavita...

Amúgy persze kötetlenül lehet Vampire karaktereket alkotni, de azrét szvsz. mesélövel sokat kell egyeztetni, mert nem mindegy ki a nemzöd meg ilyenek... azok elég nagy kötöttségek
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

kisvirag

humm

szerintem a többi klán kötöttségei skkal erõsebbek... Torreádorként kicsit furán néznek rád, ha szakadtan, hippi módjára jársz, vagy hasonló.

malkavitaként még a szellemi difidet is a magad javára fordíthatod, és a kijátszásban is sokkal sokkal több lehetõség rejlik. Nagyobb kihívásnak tartom egy 4 szeméyliséges skizo malkáv eljátszását, mint egy kékvérû Ventruet....

esetleg egy olyan malkáv, aki ha csengõszót hall, elkezd valami darabot elõadni... fõleg, ha van a csapatban valakinél kard :D (kardcsörgés rulez)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kisvirag

Quote from: LythisPl már nem minden Settita egyiptomi, és rendesen akad már olyan Ravnos is, aki nem cigány. Sõt - bár nagyon elenyészõ számban - de mostmár akadnak Tremere nõk is.
 Egyébiránt szerintem a leg kötetlenebb klán messze a Malkavita:D


Azért Giovanni az továbbra is csak családtag lehet :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Mattanja

Quote from: roderickSzerintem az emberek nagy részének fogalma sincs igazán milyen egy malkavita...
Na igen. Engem az zavar, hogy sokan udvari bolondként játsszák õket, és njk-ként is olyan, mint egy "egyszerû" idióta. Sehol egy kis elvont gondolkodás... Igazából a téboly 3 az, ami leginkább jellemzi õket nálam.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Lythis

Quote from: kisviragAzért Giovanni az továbbra is csak családtag lehet :D
jó, ok, ez tény de a Giovannikat nem szeretem, szal le vannak tojva:D

 A legkötetlenebb ha csinálsz egy Tremerét, és felveszed hozzá a köthetetlen tulajdonságot... akkor lényegében hátrányok nélkül indulsz (ha nem számítjuk h valszeg a több Tremere rendesen rövid pórázon tart majd téged, amint kiderül a stuff, és valószínüleg nem örülnek majd neked annyira)

 A Malkavitákban szvsz az a jó, hogy abszolút komplex jellemekt adhatsz neki (tulajdonképpen kell is). Mindemellett azonkívül, h a Malkávok összetartanak, annyra nincsenek megkötve klánon belül, mint mondjuk az Asszamiták, vagy a Tremere.

 Caitiff-ek meg abszolút közutálatnak örvendenek, szal aki kezdõként caitiffet indít az szvsz egyúttal magára ragasztja a "kenjétek el a pofám" cetlit is...

Rounin

Én maradok a Tremere klánnál. Keserû gõg rulz :bsd:

Lythis

Quote from: RouninÉn maradok a Tremere klánnál. Keserû gõg rulz :bsd:
ha már gõg, akkor szerintem lazán Ventrue!
 Mondjuk a Tremerében is van, az tény. Õket leginkább az elzárkózóttságuk, és az összetartásuk miatt bírom. Mondjuk kell is, tekintettel, hogy a Kamarilla többi tagja nem kedveli õket túlságosan, de legalábbis alapból gyanakvó velük szemben.

Rounin

Quote from: Lythisha már gõg, akkor szerintem lazán Ventrue!
 Mondjuk a Tremerében is van, az tény. Õket leginkább az elzárkózóttságuk, és az összetartásuk miatt bírom. Mondjuk kell is, tekintettel, hogy a Kamarilla többi tagja nem kedveli õket túlságosan, de legalábbis alapból gyanakvó velük szemben.

Oh, én saját karakteremre értettem amit írtam, bár tény, hogy a klán valóban bír ezzel a jellemvonással. De hát történelmük ad is rá magyarázatot - ami még mindig csak egy sztereotípia és szerintem fõként a már idõsebbekre vonatkozik (a keserû gõg, a sima ugyebár könnyen kialakul az ifjakban is :D )

Edit:
Ventrue nekem túl kékvérû :|

Lythis

Quote from: RouninOh, én saját karakteremre értettem amit írtam, bár tény, hogy a klán valóban bír ezzel a jellemvonással. De hát történelmük ad is rá magyarázatot - ami még mindig csak egy sztereotípia és szerintem fõként a már idõsebbekre vonatkozik (a keserû gõg, a sima ugyebár könnyen kialakul az ifjakban is :D )

Edit:
Ventrue nekem túl kékvérû :|

 A történelmük majdnem egyedülállóvá teszi õket a klánok közt (The giovanni whom I oh-so-despise are a bit similar though)
 A klánok legtöbbjét sztereotípia alapján ítéli meg a többi, de mondjuk ez alap, mert nem lehet átfogóan elmagyarázni egy klánt egy szabálykönyvön belül.

 Az viszont tény, h még egy olyan kékvérû elitista bagázs, mint a Ventrue, nincs mégegy. Szal õket kijátszani tényleg nem lehet egyszerû. Az ok, hogy rendesen nagyobbak az erõforrásaid, de ez nem változtat azon, hogyha nincs sabbat, akkor a Brujah legszívesebben a te pofádat kenné el...