Szerepjátékok

Started by Xaga, 2004-07-27, 16:11:06

Previous topic - Next topic

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Lythis1. Jah.
2. Arra ott a Games topic, nem?
3. Most arra gondolsz, hogy a szabályokról, meg ilyesmikrõl menjen érdemi vita? Ehh.. azon mindenki szétúnná az agyát sztem. A szerepjáték elsõsorban szerepjáték, és csak másodsorban szabálygyüjtemény szerintem. Ellenkezõ esetben akár játszhatnál "ki oldja meg szebben/jobban/gyorsabban a matekpéldát játékot is...
4. Tehetünk róla, hogy ez volt a téma?:D --> de csináltunk neki vamp thread-et, mint az gondolom feltûnt:D
1. túltárgyalva, feltámasztjuk vagy nem ;)
2. ADnD, Fallout PnP és a világok fel sem merültek.
3. hát pedig pl. a d6*d6 és d10*d10 megoldásokon nagyon jó, ha ki tudom kérni mások véleményét, és nem csak a sajátomra kell támaszkodnom, ill. jó ha látom, hogy nem csak szerintem nincs tökéletes koncepció. (nem mindig az rpg.hu "szakértõ" közössége a legjobb útmutató imo.)
4. mirõl beszélsz? :rolleyes:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Quote from: blarke1. túltárgyalva, feltámasztjuk vagy nem ;)
2. ADnD, Fallout PnP és a világok fel sem merültek.
3. hát pedig pl. a d6*d6 és d10*d10 megoldásokon nagyon jó, ha ki tudom kérni mások véleményét, és nem csak a sajátomra kell támaszkodnom, ill. jó ha látom, hogy nem csak szerintem nincs tökéletes koncepció. (nem mindig az rpg.hu "szakértõ" közössége a legjobb útmutató imo.)
4. mirõl beszélsz? :rolleyes:

1. erkölcsileg támogatom
2. jahm. Pedig érdekelne, fõleg Fallout
3. élõszóban rengeteget tárgyaltuk a szabályokat az egyetlen normális csapattal, akikhez szerencsém volt, de ott lehetett közben spontán ökörködni.
az rpg.hu szakértõivel pedig hagyj minket :D

Lythis

ADnD-t nyugodtan szerezd be teljes terjedelmében. Ha nem rokkansz bele anyagilag, akkor az mondjuk érdekelne. Fallout-ról nem sokat hallottam, de nem mozgat különösebben.
 
 Láttam már egy két eléggé szõrszálhasogató vitát mindenféle dobásokkal kapcsolatban, meg szabályokkal, és sfé, meg minden (fõleg amikor az új Magus már túl volt a fejlesztési fázison, és odaadták egy csapatnak bétázni.... ehh...
 Egyébként nem értem pontosan, h milyen d6 d10 megoldásokra gondolsz.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: LythisADnD-t nyugodtan szerezd be teljes terjedelmében. Ha nem rokkansz bele anyagilag, akkor az mondjuk érdekelne. Fallout-ról nem sokat hallottam, de nem mozgat különösebben.
ADnD-m nincs... DnD3-ból van viszonylag fullos gyûjteményem. 3.5-öt már nem voltam hajlandó megvenni ugyanannyiért. Fallout viszont nagyon ott van. csak ellentétben más világokkal, én azt PnP szerepjátékként nem tudom rendesen elképzelni (vagy krvasokat kell készülni...).
 
Quote from: LythisLáttam már egy két eléggé szõrszálhasogató vitát mindenféle dobásokkal kapcsolatban, meg szabályokkal, és sfé, meg minden (fõleg amikor az új Magus már túl volt a fejlesztési fázison, és odaadták egy csapatnak bétázni.... ehh...
 Egyébként nem értem pontosan, h milyen d6 d10 megoldásokra gondolsz.
van pl. most RPGhun egy olyan megoldás házirendszerben, ami a véletlenszámokat két d6 vagy d10 szorzásával állítja elõ. hogy ez így jobb meg mittudomén. hát én elõvettem a kombinatorikai tudásomat, és azt hoztam ki, hogy nekem ez nem tetszik :D meg pl. olyasmi viták voltak, hogy vaksötétet hogyan lehet rendesen lekezelni (eleve esélytelen? stb.).
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

Házirendszerben? Véletlenszámokat? WZS???? Egyáltalán milyen game -rõl van szó?
rpg.hu-t elég rég nem nézem... már a login/passomra sem emlékszem, de sztem már meg sincs.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: LythisHázirendszerben? Véletlenszámokat? WZS???? Egyáltalán milyen game -rõl van szó?
rpg.hu-t elég rég nem nézem... már a login/passomra sem emlékszem, de sztem már meg sincs.
véletlenszám aka. dobás. amivel a célszám fölé/alá akarsz dobni. házirendszer meg a "saját készítésû szerepjátékok" rövidített neve. nevét nem tudom, nem mélyedtem bele.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

Quote from: blarkevéletlenszám aka. dobás. amivel a célszám fölé/alá akarsz dobni. házirendszer meg a "saját készítésû szerepjátékok" rövidített neve. nevét nem tudom, nem mélyedtem bele.
Kötekedõsnek tûnõ, ámde számomra logikus kérdés: ha nem mélyedtél bele, akkor mi a francért izgat??? :confused:

Lt. Simoan Blarke

Quote from: LythisKötekedõsnek tûnõ, ámde számomra logikus kérdés: ha nem mélyedtél bele, akkor mi a francért izgat??? :confused:
annyira mélyedtem bele, hogy ismerem az alap szisztémát (d6*d6, DnD d20-as célszámok). és nekem azt akarják magyarázni, hogy a d6*d6 mennyivel jobb, mert hogy jobb a szórása. de nem hiszik el nekem, hogy ez nem feltétlenül jó, mert kiszámíthatatlanná teheti a harcokat, meg hogy azt a szórást bizony-bizony elszámolták :rolleyes:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

Quote from: blarkeannyira mélyedtem bele, hogy ismerem az alap szisztémát (d6*d6, DnD d20-as célszámok). és nekem azt akarják magyarázni, hogy a d6*d6 mennyivel jobb, mert hogy jobb a szórása. de nem hiszik el nekem, hogy ez nem feltétlenül jó, mert kiszámíthatatlanná teheti a harcokat, meg hogy azt a szórást bizony-bizony elszámolták :rolleyes:
Ok, de ott a kontraérv: ha minden harc kiszámítható, akkor hol az izgalom? Legalább az elején legyen kétesélyes a dolog, nem?
 Késõbb meg majd max lejjebb tolod azt a nyûves célszámot, és húúdejólesz, sokkal nagyobb arányban nyersz. Én pl nem tudnám elképzelni magamról, hogy olyanokkal öljem az agyam, hogy szórást számolok egy rpg miatt (más kérdés, hogy NEM tenném más esetben sem, hacsak kifejezetten nem muszály). Ez a cucc szerintem elsõsorban játék - ahogy azt korábban is mondtam. Persze, tisztában kell lenni fontosabb dolgokkal, de az h szórást számolgassak miatta? Ehh. Ha nagyon xar, akkor szvsz a km úgyis belátja, és eszközöl módosítást, ha meg játszható, akkor nem totál mindegy?

Lt. Simoan Blarke

Quote from: LythisOk, de ott a kontraérv: ha minden harc kiszámítható, akkor hol az izgalom? Legalább az elején legyen kétesélyes a dolog, nem?
 Késõbb meg majd max lejjebb tolod azt a nyûves célszámot, és húúdejólesz, sokkal nagyobb arányban nyersz. Én pl nem tudnám elképzelni magamról, hogy olyanokkal öljem az agyam, hogy szórást számolok egy rpg miatt (más kérdés, hogy NEM tenném más esetben sem, hacsak kifejezetten nem muszály). Ez a cucc szerintem elsõsorban játék - ahogy azt korábban is mondtam. Persze, tisztában kell lenni fontosabb dolgokkal, de az h szórást számolgassak miatta? Ehh. Ha nagyon xar, akkor szvsz a km úgyis belátja, és eszközöl módosítást, ha meg játszható, akkor nem totál mindegy?
kétesélyes eleve, de hogyha még kétesélyesebb, akkor az elmegy "hopp. jót dobtam... sok szerencsét az új karihoz" téma felé. ez ugyebár nem mindig jó. ellenben rossz. és a matematikai bizbaszkodások azért fontosak, mert így segít pl. kiegyensúlyozni bizonyos szabályokat és képességeket/képzettségeket.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: Rouninaz rpg.hu szakértõivel pedig hagyj minket :D
Csatlakozok a falkavezérhez, wuhúúúú!!! :D

Harcrendszer realisztikussága: szerintem nem érdemes túlbonyolítani, mert bár lehet szépsége annak, hogy minden apróságnak jelentõsége van, de ha éppen egy valamilyen hangulatban vannak a karakterek, és elkezdenek harcolni, elvész minden, ha arra koncentrálnak, hogy (28+15+76)*0,8 - 10*35 = ... azt is elfelejtik a végére, hogy kivel harcolnak. :) És tökéletes rendszer meg nincs. Én mindenesetre mindig elmondod a játékosoknak, hogy KMként fenntartom a jogot, hogy bármibe belenyúljak, úgyhogy nõi játékosok ne jöjjenek dekoltázzsal, a harc pedig, ahol kell, leegyszerûsödik, ahol pedig nehézre akarom, egyéb trükkökkel nehezítek, nem a támadóérték egekbe emelésével (pl gáncsot vetnek, ilyesmi), hogy a kariknak gondolkodni kelljen. Egyébként sem nagy öröm, ha látnak egy erõs ellenfelet, akit esélytelen megsebezniük, úgyhogy mindenki sóhajtva támadó varázslatokat kezd csinálni. Egyébként is, mennyire nem úgy mûködik már a valóság, hogy a kõkemény szabályoknak nekivethetik a hátukat a játékosok? Nekem csak ne lobogtassa, hogy õ most bizony túlütötte az ellenfelét és muszáj meghalnia! Annyit mondhat, hogy "támadtam", meg dobhat egyet, a dobást úgyis ignorálom, aztán meg majd csak lesz valahogy. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

pontosan. ezt akartam hallani, mégse vagyok annyira hülye :kiraly:
Ramiz: pogótéma. olvasd el a Donjon cikket, és utána imo lehetne pl. evvel pogózni (normalizálva a szabályokat, és csak az alapötletet felhasználva, mondjuk KM nélkül :D)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Xaga

Quote from: blarkepontosan. ezt akartam hallani, mégse vagyok annyira hülye :kiraly:
Ramiz: pogótéma. olvasd el a Donjon cikket, és utána imo lehetne pl. evvel pogózni (normalizálva a szabályokat, és csak az alapötletet felhasználva, mondjuk KM nélkül :D)
Olvasom, felénél tartok eddig tetszik

Lythis

olvastam. nem fogott meg.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Lythisolvastam. nem fogott meg.
mibe fogadunk, hogy Ramiz beleszeret? :D :hahaha:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: blarkepontosan. ezt akartam hallani, mégse vagyok annyira hülye :kiraly:
Ezt nem mondtam! :D

Quote from: blarkeRamiz: pogótéma. olvasd el a Donjon cikket, és utána imo lehetne pl. evvel pogózni (normalizálva a szabályokat, és csak az alapötletet felhasználva, mondjuk KM nélkül :D)
Hát ez marha jó! :cool: :hopp: Letöltéslinket, valaki? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizHát ez marha jó! :cool: :hopp: Letöltéslinket, valaki? :D
fiam, mire való a tíz ujjad, a billentyûzet és a torrentsearch engine-ek? :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: blarkefiam, mire való a tíz ujjad, a billentyûzet és a torrentsearch engine-ek? :D
Sorrendben: zongorázni, léggitározni és arra, hogy rákeress és beírd nekem a linket. :D
Viszont azért lenne így nehéz alkalmazni itt, mert a kockadobásokat nem tudnánk jól megoldani. Szóval mégiscsak úgy kéne, hogy mindenki hozzátesz egy kicsit, és valaki névleges km-ként néha beleszól, hogyha éppen nem halad a sztori. Egyébként meg ha már RPG pogó, akkor megfejelhetnénk a harcokat anime stílusú nagyszabású dolgokkal, mint amilyenek a harcok a One Pieceben, a Narutoban vagy a Bleachben. Magyarul senki nem hal bele abba, hogy egy pofontól átrepül 5 falon vagy hogy karddal átdöfik, se akármekkora ütéstõl. Csak lerongyolódna és véres lenne. Úgy is lehetne, hogy a játékosok leírják, mit szeretnének csinálni és hogy mit "várnak el" a környezettõl, a km pedig "pontosít" ("felugrasz ugyan 20 méter magasra, de az ütésed nem szakítja le a T-Rex fejét, és nem is hal meg, te viszont kapsz a pofádba 200 kiló izmos T-Rexfarkat 80 km/h-s sebességgel"). Na, mit szóltok? :D Vállalom a "mesélést".
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizSorrendben: zongorázni, léggitározni és arra, hogy rákeress és beírd nekem a linket. :D
Viszont azért lenne így nehéz alkalmazni itt, mert a kockadobásokat nem tudnánk jól megoldani. Szóval mégiscsak úgy kéne, hogy mindenki hozzátesz egy kicsit, és valaki névleges km-ként néha beleszól, hogyha éppen nem halad a sztori. Egyébként meg ha már RPG pogó, akkor megfejelhetnénk a harcokat anime stílusú nagyszabású dolgokkal, mint amilyenek a harcok a One Pieceben, a Narutoban vagy a Bleachben. Magyarul senki nem hal bele abba, hogy egy pofontól átrepül 5 falon vagy hogy karddal átdöfik, se akármekkora ütéstõl. Csak lerongyolódna és véres lenne. Úgy is lehetne, hogy a játékosok leírják, mit szeretnének csinálni és hogy mit "várnak el" a környezettõl, a km pedig "pontosít" ("felugrasz ugyan 20 méter magasra, de az ütésed nem szakítja le a T-Rex fejét, és nem is hal meg, te viszont kapsz a pofádba 200 kiló izmos T-Rexfarkat 80 km/h-s sebességgel"). Na, mit szóltok? :D Vállalom a "mesélést".
fenéket, én mesélek :D de a mesélõi szabadságot a játszhatóság rovására leredukálhatnánk némileg úgy, hogy a játékosok kicsit szabadabb kezet kapnak a mesélésben :rolleyes:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: blarkefenéket, én mesélek :D de a mesélõi szabadságot a játszhatóság rovására leredukálhatnánk némileg úgy, hogy a játékosok kicsit szabadabb kezet kapnak a mesélésben :rolleyes:
Ha te mesélsz, akkor pláne nagyon szabad kezet kérünk. :D :__devil: Tõlem mehet. De akkor tényleg One Piece harcokat kérünk. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xaga

Quote from: blarkefiam, mire való a tíz ujjad, a billentyûzet és a torrentsearch engine-ek? :D
Ha vki megtalálta azt a rohadt pdf-et linkelje má be se torrenten se emule-on nem találom :(

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizHa te mesélsz, akkor pláne nagyon szabad kezet kérünk. :D :__devil: Tõlem mehet. De akkor tényleg One Piece harcokat kérünk. :)
oké. aki tolni akarja, jelentkezik pogóban. és elolvas legalább egy Street Fighter vagy Exalted szabálykönyvet, hogy tudjon magának jó kis kámehámékat meg hasonlókat felvenni :rolleyes: :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: blarkeoké. aki tolni akarja, jelentkezik pogóban. és elolvas legalább egy Street Fighter vagy Exalted szabálykönyvet, hogy tudjon magának jó kis kámehámékat meg hasonlókat felvenni :rolleyes: :D
Bahh, nem kell ahhoz szabálykönyv. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizBahh, nem kell ahhoz szabálykönyv. :D

Nem ám :D És különben is, nézzen One Piece-t és lesz ötlete bõven :D

Ramiz

Quote from: RouninNem ám :D És különben is, nézzen One Piece-t és lesz ötlete bõven :D
:whoah: Ami egyébként is egy marha jó sorozat. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Láttam 3500-ért 2nd edition Cyberpunk 2020-at ha érdekel valakit. Illetve sok mást (Káosz pl). Jó kis antikváriumban.
Kérdés: a Steve Jackson-féle rpg rendszerek gagyik vagy elfogadhatóak? Csak mert kb olyan vastagok, mint egy Shadowrun kiegészítõ (és negyedakkorák, mint az átlagos MAGUS kiegészítõk... ^^), de végül is az ember nem mindig baromi komplex szabályokra vágyik, és varázslatok sem kellenek. :) Kettõ érdekeset láttam, ha érdekel valakit, gyorsan érdemes megvenni. Egyik: Japános. Mindenféle japán mesei lény és szörny, küzdõstílusok, fegyverek, egy csomó minden, amirõl nem is hallottam. Nekünk a Kánaán lenne egy ilyen játék, arról nem is beszélve, hogy mennyi ötletet meríthetnénk animékbõl és filmekbõl. 3500.-
A másik egy közelharci küzdelemre kihegyezett szabályrendszer volt. Nyilván akármilyen környezetben játszható, de tényleg a harc az majdnem csak pusztakezes (egy-két közelharci fegyver is van benne)! Milyen poén lehet már! Különbözõ stílusok, fogások stb... Ez csak 2000.-

Ha valakinek lenne kedve bármelyik fentit játszani, akkor jelezze. Szeretek új dolgokat kipróbálni. :) (Bár a Chtulhu meg a Fallout is függõben van, de elõbbihez még alkalmas emberek és a Lovecraft összes befejezése kell, utóbbit meg elkezdjük szorgalmiban úgyis.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Falloutot szívesen JÁTSZANÉK. a mesélés nem igazán megy ebbe a rendszerbe, mert túlságosan zárt :) CP 2020 bármi mehet, akár JM, akár JK jelentkezek :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Shadowrun alapkönyve valakinek van fájlban? Angolul is jó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizShadowrun alapkönyve valakinek van fájlban? Angolul is jó.
valahol van, de az asszem 2-es. utánanézek.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: blarkevalahol van, de az asszem 2-es. utánanézek.
Basszus... most jutott eszembe, hogy kaptam tõled 3nd edition angol Shadowrun szabálykönyvet... :lame: Bocsi!!! ^^"
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!