Szerepjátékok

Started by Xaga, 2004-07-27, 16:11:06

Previous topic - Next topic

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizBasszus... most jutott eszembe, hogy kaptam tõled 3nd edition angol Shadowrun szabálykönyvet... :lame: Bocsi!!! ^^"
:wtf: télleg? *megnézi az RPGbookok dirt* lol és télleg! :lame: ^^; akkor én mit mondjak?! :D (a CD viszont még nálad van? csak mert akkor nem keresem tovább)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Hehe, egyik kollégám saját meghajtóján találtam szabálykönyvet Diablohoz, dnd3rd szabályokkal :D

De ami fontosabb, hogy Mage alapkönyvet is. Tetszetõs... van valaki itt, aki Mage-ezik? ^^

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RouninHehe, egyik kollégám saját meghajtóján találtam szabálykönyvet Diablohoz, dnd3rd szabályokkal :D
ADnD-ben ismertem utoljára. nem egy kellemes dolog, annyi szent ^^
Mage? vicces, de nem szeretem a hangulatát. (gonosz a világ, viszont ha teszel ellene, megmurdelsz)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Quote from: blarkeMage? vicces, de nem szeretem a hangulatát. (gonosz a világ, viszont ha teszel ellene, megmurdelsz)

Hát.. ez irl is így van. Csak nem tudsz varázsolni. Ugye? UGYE???

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RouninHát.. ez irl is így van. Csak nem tudsz varázsolni. Ugye? UGYE???
irl NEM tudsz ellene érdemlegesen tenni, és nem azért, mert megmurdelsz, hanem mert nem tudsz róla, hogy milyen rossz nekünk, hogy elnyomnak a Technokraták... :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Quote from: blarkeirl NEM tudsz ellene érdemlegesen tenni, és nem azért, mert megmurdelsz, hanem mert nem tudsz róla, hogy milyen rossz nekünk, hogy elnyomnak a Technokraták... :D

... Nem a kutya egyik szervét nem tudok róla o.O Még álmaimban is elõfordul olykor, hogy harcolok ellenük :hehe:

Szóval Mage-ben sem csak a technokraták által murdelhatsz meg :rolleyes:
És ha IRl tenni akarsz a csúnya világ ellen, akkor is murdelódsz. Szép szakszóval.  Szóval pffft...

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RouninÉs ha IRl tenni akarsz a csúnya világ ellen, akkor is murdelódsz. Szép szakszóval.  Szóval pffft...
ehhez képest a közel-keletiek még mindig élnek, pedig az utóbbi idõben eléggé tenni igyekeztek a csúnya világ ellen :p na de off vége.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

roderick

Nah előástam a topicot, mert érdekelne, hogy valaki tudna-é nekem SLA Industries szabálykönyvhöz valami .pdf féle dolgot, mertám eléggé elfeledett dolog már szegény könyv, demost rámjött, hogy meg akarom nézni mien is volt

amúgy 3 hónapos postokra reagálva, én szoktam Mage-el foglalkozni :)  mondjuk játszani leginkább csak crossoverben volt szerencsém
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Rounin

Quote from: roderick on 2006-05-08, 09:47:35
Nah előástam a topicot, mert érdekelne, hogy valaki tudna-é nekem SLA Industries szabálykönyvhöz valami .pdf féle dolgot, mertám eléggé elfeledett dolog már szegény könyv, demost rámjött, hogy meg akarom nézni mien is volt

amúgy 3 hónapos postokra reagálva, én szoktam Mage-el foglalkozni :)  mondjuk játszani leginkább csak crossoverben volt szerencsém

SLA-hoz csak egy novellám volt valamikor... vagyis..hmm...utánajárok :)

Khm.. kösz, azóta átszerelmesedtem a Warhammer 40k-ba :D

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Lythis

Quote from: Selmo on 2006-05-30, 20:29:23
Ha érdekel valakit: http://www.animarpg.com/
Illetve: http://www.tenra-rpg.com/
szépen hangzanak... főleg ez az Anima cucc tetszik. (és szemétmód hangulatos zenét gyártottak az oldal alá :jee: )

Rounin

Quote from: Lythis on 2006-05-31, 00:01:25
szépen hangzanak... főleg ez az Anima cucc tetszik. (és szemétmód hangulatos zenét gyártottak az oldal alá :jee: )

Full egyetértek. Igényesség magasfoka az az oldal. Ráadásul megkapóan fest az eddig olvashatóak alapján. Kíváncsi vagyok rá (a másik viszont nem fogott meg -.-).

Lythis

Magyarán igen, minket érdekel. Selmo, most bejelentheted, hogy neked megvan a corebook, and off we go to pillage :D

Rounin

Quote from: Lythis on 2006-05-31, 01:35:21
Magyarán igen, minket érdekel. Selmo, most bejelentheted, hogy neked megvan a corebook, and off we go to pillage :D

Vagy játszani ^^" (és utána Kill!Rape!Plunder!)

Dreamcleaver

Remélem van egy-két tehetséges hentai artist is az alkotók között.  :hehe: Amúgy lehet ezt majd beszerzem, ha megjelenik, idejét se tudom mikor asztali szerepjátékoztam utoljára.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Az Animarpg-t azok illusztrálták, akik az FFXII-t, ha ez segít valamit.
Igen, engem is érdekel a dolog, csak az 50$ ár erősen húzós... :oops:

A tökéletesség unalmas.

Lythis

Az az 50 az behozatallal, meg minden egyéb nyalánksággal együtt, vagy simán csak álánatúr, és utána még intézd el, hogy eljusson hozzád?

Selmo

Ez csak az alapkönyv. Igen, baromi drága még akkor is, ha minden oldal színes és illusztrált. Arról meg fogalmam nincs, hogy Spanyolból, mennyi lehet a posta.
Amúgy egy háttérkép, széles monitor előny: http://www.deviantart.com/view/33454689/

A tökéletesség unalmas.

Rounin

#468
Hangulatos és igényes kép, bár nekem valami miatt nem tetszik igazán. :o
Edit: a többi, különálló karakterart viszont igen o.o
50$? Megvárom a pdf-et.... -.-

Raggie

Hát nemtom... az egy dolog, hogy szép képek lesznek a játékhoz, de milyen lesz a rendszere, a világa stb. Meg ha túl sok a kép, akkor az a fantázia rovására mehet!...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rounin

Quote from: Raggie on 2006-06-01, 12:16:02
Hát nemtom... az egy dolog, hogy szép képek lesznek a játékhoz, de milyen lesz a rendszere, a világa stb. Meg ha túl sok a kép, akkor az a fantázia rovására mehet!...

Amíg csak illusztráció, addig közel sem megy rovására. Ha már szentírásként tárják eléd, hogy márpedig ez ÍGY és csakis ÍGY nézhet ki.. akkor van gond. Én pl. sohasem úgy képzeltem el a Eriont, amilyennek megrajzolták (úgy-ahogy).

Raggie

De egyetlen olyan könyvet sem csinálnak, ahol ezt mondják! :D Sehol sem fogják direktbe az orrod alá rakni, hog ezmegez ígymegígy néz ki. Mindenhol csa illusztrációkat raknak be, de az olvasót önkéntelenül is befolyásolják evvel, mert hiába nem aszerint képzeled el, de még mielőtt szöveget olvasnál és esetleg egy jó mesélő elmesélné neked saját szavaival, hogy mi milyen, azelőtt már egy képet kapcsolsz hozzá... ezáltal veszik el a fantázia.
(egyébként a MAGUS-ban is a összes kép "illusztráció" :hehe: )

Tévedés ne essék, én nem azt mondom, hogy nem kellenek képek, csak nem sok(és főleg ha ilyen részletesen és szépen ki vannak dolgozva) és ne konkrét beazonosítható dolgokat ábrázoljanak. Én speciel már a karaktertípusok képeit sem szeretem annyira, de az még talán elmegy.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rounin

Quote from: Raggie on 2006-06-01, 12:31:47
De egyetlen olyan könyvet sem csinálnak, ahol ezt mondják! :D

De igen! Olvass WH40K Codexeket! És ott nem is bánom, mert iszonyat jó illusztrációk vannak ill. évezredes hagyományok alapján készítik a páncélokat, fegyvereket; gyakorlatilag gondosan begyakorolt rituálék alapján készülnek. És igen pontos szöveges leírást is kapunk a kinézeükről, ennek ellenére! elég teret hagy a fantáziának, hogy mégis magunknak képzeljük el. Hogy befolyásol? Hát persze.
De az is befolyásol már, hogy ha annyit mondanak csak: kard. Templom.
Minden keretek közé fog :) Viszont a rugalmas, igényes kereteket szívesen fogadom, ellentétben a többivel... Magusban amúgy az illusztrációk többsége pont illúzióromboló volt :S Csodás leírások Domvik templomairól, aztán beraknak egy tömböt... puff. O_o

Raggie

Quote from: RouninDe az is befolyásol már, hogy ha annyit mondanak csak: kard. Templom.
Az nem. Ez a fantázia, tudod: azt mondják neked, hogy kard és te elképzelsz egy díszes, aranyozott vércsatornájú másfélkezes fogaziott szablyát... mondjuk. Szvsz erről szól.

Ha meg aszondják neked, hogy Qhossi'yan-el és ott van egy kép egy mittoménmilyen levél alakú pengéjú tőrről és neked most már azt kell elképzelned az elf hadúr övére, nem pedig egy eredetibb jobb, esetleg személyesebb képet.

Egyébként a pontos szövegleírás és a tényközlő képi megmutatás naggyon különbözik. Mivel akármilyen pontosan leírják, mégis te képzeled el és, ha te képzeled el akkor mindenképpen van képzeleti szabadságod. És a MAGUS-ban is csomó mindent évezredes hagyományok alapján készítenek, mégsincsenek lerajzolva, hanem jól és részletesen le vannak írva. Amúgy meg nemhiszem, hogy azok az illusztrációk, amikről te beszélsz illúzióromboló lett volna(bár nemtom, mert fejből nem vágom azért az egész könyvet! ;) :rolleyes: ), mert sokszor van olyan a MAGUS könyvekben, hogy csak témakörönként vannak csoportosítva a képek és nem konkrét szövegrészenként(pl a "papok" részben vannak elszórva az összes féle papról és vallásról a képek, de nem biztos, hogy a Domvik-ról szóló szöveg mellé pont egy domvikos kép került, de ez csak szvsz).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fénymarék

Quote from: Raggie on 2006-06-01, 12:31:47
De egyetlen olyan könyvet sem csinálnak, ahol ezt mondják! :D Sehol sem fogják direktbe az orrod alá rakni, hog ezmegez ígymegígy néz ki. Mindenhol csa illusztrációkat raknak be, de az olvasót önkéntelenül is befolyásolják evvel, mert hiába nem aszerint képzeled el, de még mielőtt szöveget olvasnál és esetleg egy jó mesélő elmesélné neked saját szavaival, hogy mi milyen, azelőtt már egy képet kapcsolsz hozzá... ezáltal veszik el a fantázia.
(egyébként a MAGUS-ban is a összes kép "illusztráció" :hehe: )

Tévedés ne essék, én nem azt mondom, hogy nem kellenek képek, csak nem sok(és főleg ha ilyen részletesen és szépen ki vannak dolgozva) és ne konkrét beazonosítható dolgokat ábrázoljanak. Én speciel már a karaktertípusok képeit sem szeretem annyira, de az még talán elmegy.
Tény hogy nem csinálnak iylen könyvet.

Viszont az embertől függő hogy egy kép menyire befolyásolja az addott tárgy lény elképzelésében.
vannak olyan emberek akik szeretnek a saját fantáziájuknak hódolni....
Szeretik nem egy megadott kép szerint elképzelnia dolgokat...egyáltalán nem kötelező befolyásolnia....
még önkéntelenül sem hiszen ha akarod bátrhogy tudod a megadott képet magadban korrigálni.
Csak akarnod kell...és ha te hagyod hogy az agyad úgy féynképezze le ahogy ott van és úgyis tartsa meg akkor teljesen mind1
egyszóval embertől függő...mint minden más ;)

Raggie

Ez szerintem nem így van... enyhén szólva
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Elképzelhető, hogy van ilyen ember, de nem tartom valószínűnek, aki kicsit is vizuális típus, azt erősen befolyásolja egy kép, pláne olyan dolgokban, mint például egy épület vagy egy látkép kinézete, amit nagyon nehéz tényleg képszerűen elképzelni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Nos, én magamhoz tudom igazítani a képeket, és nem veszem szentírásnak az illusztrációkat. különben a Summarium után az isten se győzne meg arról, hogy az elfek szebbek az embereknél. De ahogy Fénymarék is írta ez erősen emberfüggő. Aki hozzászokott, hogy mindig a látvány alapján ítéljen, az nehezen fog elvonatkoztatni róla. Én például mesélés közpen pont ezért nem használok képeket az NJK-ról és szörnyekről. Mindenki képzelje el maga. Ha azt mondom, hogy Shan egy szép elf gyógyító 90-es mellbőséggel, akkor mindenki maga döntse el, hogy vajon mi benne a szép. Míg ha egy képet raknék eléjük, akkor lehet, hogy az lenne, hogy ez miért szép? Szóval inkább hagyom a fantáziát szárnyalni, nem erőltetem rájuk a saját ízlésvilágomat. Természetesen néha jól jön egy szemléltető kép vagy figura, főleg, ha sokáig tartana leírni az adott valamit, vagy nagyon fontosak a részletek. Pl.: egy igen furcsa sírmaradványra bukkantok, így néz ki:

És ezek után már nem kell hosszasan magyaráznom, hogy miféle furcsa rúnaszerűség van rajta. De ha nem ilyen fontos valaminek a pontos ábrázolása, akkor inkább a fantáziára, a lelki szemekre bízom a dolot.

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Quote from: Selmo on 2006-06-01, 17:59:26
Ha azt mondom, hogy Shan egy szép elf gyógyító 90-es mellbőséggel, akkor mindenki maga döntse el, hogy vajon mi benne a szép. Míg ha egy képet raknék eléjük, akkor lehet, hogy az lenne, hogy ez miért szép? Szóval inkább hagyom a fantáziát szárnyalni, nem erőltetem rájuk a saját ízlésvilágomat.
Igen, de a képen látszana az arca, a szemei, a tartása, a hajviselete stb, míg az, hogy "szép", nagyon szegény képet fest róla (sokféleképpen lehet szépnek lenni, és egyáltalán, miért találja minden JK szépnek ugyanazt a nőt?).

A képet egyébként te rajzoltad?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Quote from: Ramiz on 2006-06-01, 18:01:53
Quote from: Selmo on 2006-06-01, 17:59:26
Ha azt mondom, hogy Shan egy szép elf gyógyító 90-es mellbőséggel, akkor mindenki maga döntse el, hogy vajon mi benne a szép. Míg ha egy képet raknék eléjük, akkor lehet, hogy az lenne, hogy ez miért szép? Szóval inkább hagyom a fantáziát szárnyalni, nem erőltetem rájuk a saját ízlésvilágomat.
Igen, de a képen látszana az arca, a szemei, a tartása, a hajviselete stb, míg az, hogy "szép", nagyon szegény képet fest róla (sokféleképpen lehet szépnek lenni, és egyáltalán, miért találja minden JK szépnek ugyanazt a nőt?).

A képet egyébként te rajzoltad?
Valóban, de a szépet, mint általánosítást értettem. Tehát az elfek többsége szépnek tartja. Ettől függetlenül az ork és a troll nem igazán fogja értékelni, az emberek eldöntik a dolgot, a t'skrangot meg amúgy is hidegen hagyja. Ellenkező esetben jöhetnék a magas karizmával, de az már nem a szép, hanem inkább a meggyőző/kedves/lehengerlő, stb. kategóriába esne. Persze ezen kár agyalnunk, lévén nincs két egyforma ízlésű ember.
Nem a képet az egyik rajzolgatós lány ismerősőm készítette. (Merthogy van pár, valahogy mindig ilyen művészekbe futok bele. :D Természetesen ez csak egy olyan unaloműző rajz 10 perc alatt. Bár azt látnod kellett volna, mikor Andi unalmában sárkányt rajzolt a markertáblára, én meg veszem elő, hogy térképet rajzolok, aztán mindenki bambán meredt a félszemű sárkányra. Hja, művészek... :smile: )

A tökéletesség unalmas.