Szerepjátékok

Started by Xaga, 2004-07-27, 16:11:06

Previous topic - Next topic

Raggie

Hoppá! Tele vannak itt az emberek jobbnál jobb ötletekkel!(OK Darkstar :D )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

De amúgy mi olyan jó abban a Vampire-ben? Csak vámpírt lehet játszani, vagy lehetek farkasember, és akármi más is? Gondolom csak vámpír. Ma este egész durván vámpír voltam álmomban, de nem tudom, hogy szeretnék szerepjátszani is-e egyet... na mindegy, puding próbája...

Raggie

...a pudding teszt. ;)

A Vampire engem sem érdekelt sokáig, mondván, hogy a vámpírok benne vannak csomó fantasy alapú szerepjátékban a sok más melett, itt meg csak az van ugyhogy biztosan uncsi egy játék a többihez képest. Nnamost ez nem így van. Itt például annyira sikerült az alkotóknak kiszínezniük, izgalmassá tenniük a "vámpírságot", hogy sokkal élvezetesebbek, mint egy hagyományos fantasy szerepjátékban. Ráadásul nagyon sok kisebb-nagyobb részletben máshogy állnak a dolgok, a szerepjátéknak meg pont ezekre a kis részletekre van csak szüksége, hogy jó és élvezetes legyen. Nem akarom most elkezdeni leírni, hogy mégis milyen a világ meg hogy vannak a vámpírok, csak az alaphelyzetet vázolnám: volt Káin, az elsõ vámpír, akit Isten átkozott azzá. Õ örök élettel(és szenvedéssel) átkozta meg Káint, ezért Káin, hogy legyenek társai a szenvedésben, megteremtette az elsõ gyermekeit. Ezek aztán tovább szaporodtak, stb... Ma már sok vámpír van, és klánokba tömörülnek. Minden vámpírnak a klánja és a vérvonalban elfoglalt helye* dönti el, hogy milyen erõs. Ezután minden klánnak vannak elõnyei és hátrányai, a sok klán is két nagy szektába tömörül, akik között a fõ konfliktus az, hogy míg az egyik továbra is az emberek elõl rejtve akar tevékenykedni, addig a másik nem törõdik azzal, hogy az emberek felfedezik-e õket avagy nem. Nna mindegy, ez csak egy kis ízelítõ volt, hogy ez is naggyon igéretesen hangzik! ;)
__________________
*:Káintól generációban számított "távolsága". Káin elsõ gyermekei voltak a második generációs vámpírok, azoknak a gyermekei a harmadik generációsok, és így tovább. A játékosok olyan 12.-14. generációs vámpírokkal lehetnek. Ez tulajdonképpen a benned csordogáló vámpír vér hígságát jelenti.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Lythis

#393
Quote from: RamizAkkor senki sem fog mesélni? Valaki csak ismeri a játékot már! Lythis, Suszi, Obi-wan Kenobi, önök az utolsó esélyeink!
Csak MAGUS-t meséltem, de annak is jóideje már, mindenesetre thx a bizalmat (gyakrabban kéne olvasnom ezt a topicot, h ne mindíg a tavalyi hozzászólásokra reply-oljak...). Figy, mire megin bevágom a szabályokat, meg esetlegesen belelendülnék, simán nekiállnak napfürdõzni a karaktereitek, szal sajna találni kõ mást! Ellenben játékosként kíváncsi lennék a dologra, amennyiben lehet, és még nem túl nagy a létszám (megjegyz: a szabályokat sem nagyon vágom már -> konvergál az egyáltalán nem felé, szal valszeg elég noob lennék).
 Viszont most vasárnap nekem nembiztos h jó - ha beférek egyáltalán - mer meet elõtt lehet h van programom, és emiatt nembizt h ráérek fél 5 elõtt.

Fazék

Ezeket tudtam. Én arra gondoltam, hogy nincs túl nagy kedvem egy vámpírt eljátszani, az õ szenvedésével vagy éppen õrült gyilkolási kedvével, satöbbi... sztem eléggé behatárolt, hogy egy vámpír milyen lehet, és nekem nem tetszik az életmód, nem akarnék vámpír lenni. Így aztán a szerepjátszása is kicsit meg van lõve részemrõl... Egyszer talán poén lehet, de nem vonz különösképpen a Vampire világ... Tudom, eretnek vagyok... :)

Raggie

Nna mindegy, akkor is mindenki aki tud, ráér és akar is játszani az jöjjön oda 2-re, aki késõbb jön, de azért jön(Lythis) azzal majd megbeszéljük utána. Aki nem tud jönni de akarna(Damnatus) azt beszámoljuk, és majd kövi alkalomkor elmondjuk neki a dolgokat. Én viszek mindenféle cuccot, ugyhogy majd ott eltudjuk dönteni, hogy mivel játszunk, meg mit, meg hogy ki lesz a KM, meg mindent...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: DarkstarOk. Legfeljebb iszunk 1-2 sört, ha mást nagyon nem tudunk.  ;)
Azt mindenképpen! :D

Quote from: Lythis(gyakrabban kéne olvasnom ezt a topicot, h ne mindíg a tavalyi hozzászólásokra reply-oljak...)
Hát ja... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kalibur

Quote from: Raggie GordonNna mindegy, akkor is mindenki aki tud, ráér és akar is játszani az jöjjön oda 2-re, aki késõbb jön, de azért jön(Lythis) azzal majd megbeszéljük utána. Aki nem tud jönni de akarna(Damnatus) azt beszámoljuk, és majd kövi alkalomkor elmondjuk neki a dolgokat. Én viszek mindenféle cuccot, ugyhogy majd ott eltudjuk dönteni, hogy mivel játszunk, meg mit, meg hogy ki lesz a KM, meg mindent...
Csak azért lett volna érdemes eldönteni, mert Vampire ill MAGUS szabálykönyvvel még rendelkezem (bár az elõbbit szívesen visszaadnám már jogos tulajdonosának...), a D&D világát már ismerem, de a többihez nem konyítok túl sokat... Ergo:felszerelés mi legyen?
Sörhöz: Akkor itt meg én vagyok az eretnek... nem vagyok oda érte...
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Ramiz

Quote from: KaliburCsak azért lett volna érdemes eldönteni, mert Vampire ill MAGUS szabálykönyvvel még rendelkezem (bár az elõbbit szívesen visszaadnám már jogos tulajdonosának...), a D&D világát már ismerem, de a többihez nem konyítok túl sokat... Ergo:felszerelés mi legyen?
Sörhöz: Akkor itt meg én vagyok az eretnek... nem vagyok oda érte...
1. Hozz mindent.
2. Iszol mást.
:D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Ramiz1. Hozz mindent.
2. Iszol mást.
:D
1:Ne hozz mindent, a szabálykönyveket majd én hozom! Csak üres karilapokat, ha tudsz.
2:ez viszont helyes! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Mattanja

Kösz az alig-offolást.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Raggie

Bocsánat érte, de ezt nem nagyon tudtuk volna máshol megbeszélni szvsz. Mindenesetre befejeztük.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kalibur

Quote from: Raggie Gordon1:Ne hozz mindent, a szabálykönyveket majd én hozom! Csak üres karilapokat, ha tudsz.
2:ez viszont helyes! :)
Nem nagyon van üres karakterlapom... De van egy ipari lézernyomtatóm, ha vki küld át vhogy, akkor ki tudom nyomtatni korlátozott példányszámban...
Könyvet meg biztos ami biztos alapon hozok, egyel több sose árt !
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Ramiz

Star Wars szerepjátékot próbálta valaki? A régi Köztársaság idején talán még egész normálisan lehet játszani. (A 4-6. ep. alatt elõbb-utóbb valamelyik oldalra állni "kell", legalábbis mi mindig ide jutottunk, és ez elõbb-utább unalmassá vált. Persze mi csak úgy szóban, "freestyle" nyomtuk.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizStar Wars szerepjátékot próbálta valaki?
10 éve azt is kipróbáltam. Akkor mondjuk még arra korlátozódott a szellemi képességem, hogy elõálltam egy vuki harcossal, aztán folyton szivattak a haverjaim, hogy egy szavamat se értik... :haha: Embert barátairól :D

Lythis

Quote from: RamizStar Wars szerepjátékot próbálta valaki? A régi Köztársaság idején talán még egész normálisan lehet játszani. (A 4-6. ep. alatt elõbb-utóbb valamelyik oldalra állni "kell", legalábbis mi mindig ide jutottunk, és ez elõbb-utább unalmassá vált. Persze mi csak úgy szóban, "freestyle" nyomtuk.)
Annó én is öszefutottam vele, de nem emlékszem h lehetett e játszani a 4-6-os idõvonalon kívül... Nekem annyira nem jött be.

Raggie

Quote from: KaliburNem nagyon van üres karakterlapom... De van egy ipari lézernyomtatóm, ha vki küld át vhogy, akkor ki tudom nyomtatni korlátozott példányszámban...
Könyvet meg biztos ami biztos alapon hozok, egyel több sose árt !
Oksa! Küldk valamit, aztán nagyon megköszönöm, ha olyaqn öt példányban kinyomod nekünk!
Itt van a Vampire karilap! <--- csak az elsõ két oldalt kéne kinyomtatni öt-öt példányban! (köszi!!)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

És hip-hip-hurrá, valamint köszönet Mazsinak, aki vállalta a mesélést!
(Na jó, köszönetet csak utólag... :__devil:  )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#408
Odamegyek 2-re, hála nektek megúsztam egy dömsödi családlátogatást, már megérte a szerepjátszósdi :D
(jó mondjuk úgyis le kell mennem majd vmikor a jövõ héten, de legalább általam választott idõpontban :)).

Szóval az esetleg kinyomtatott Vampire karakterlapomon kívül, és ceruzán/tollon kívül még mit vigyek? :)

Raggie

Magadat, és egy jóó nagy kedvet a vámpírsághoz! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Raggie GordonMagadat, és egy jóó nagy kedvet a vámpírsághoz! ;)
Kellõen lehangolt vagyok, szóval szívesen széttépek pár emberfajzatot :)

Raggie

Bocsánat emberek, de csak kb fél 3-ra tudok odaérni. Gomen mindenkitõl!!! :(
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

roderick

#412
Figyelmébe ajánlom az alábbi cikket minden RPG fannak, ha elkerülte volna a fiygelmét:
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4286

Pontosan úgy jártam az olvasása közben mint az egyik hozzászóló, hogy rég  fogott már el az az érzés, hogy "ez nekem kell"
kicsit Mage-es, de olybá tünik, hogy egy konkrétabb háttérvilág van hozzá adva

edit: jah, most láttam csak.
Star Wars-t jáccottam/játszom, még a régi könyv alapján. Maga a könyv szvsz. szart sem ér, de hálisten a srác aki mesél az jó sokat ismer a Szarwórsz világából, így egy remek kis sci-fikalandozást élünk át a meglehetösen retro harcrendszerrel (pl. csak D6-ot használ khekhekhe), amúgy mi a VI rész utáni dolgokban játszunk (vagy lehet a 9. utániban, fene se tudja), de nálunk is inkább a freestyle uralkodik (habár egyszer már kezet ráztam Solo generálissal, vagymiafene a rangja :) )
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderickFigyelmébe ajánlom az alábbi cikket minden RPG fannak, ha elkerülte volna a fiygelmét:
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4286

egy remek kis sci-fikalandozást élünk át a meglehetösen retro harcrendszerrel (pl. csak D6-ot használ khekhekhe), amúgy mi a VI rész utáni dolgokban játszunk (vagy lehet a 9. utániban, fene se tudja), de nálunk is inkább a freestyle uralkodik (habár egyszer már kezet ráztam Solo generálissal, vagymiafene a rangja :) )
Most nem akarok egy újba belekezdeni Vamp és CoC után (ami még csak tervbe van véve), de ha elolvastad az egészet, esetleg ki is próbáltad, mesélj! :)

Miért, a Vemp csak D10-et használ... vagy te D20-rendszer fan vagy? :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Damnatus

Én ismerek több animés rpg-t is. A bubblegum-ból készült könyv változatban is, de láttam még pdf-ben ROLW-ot is.

kisvirag

szerintem blarke nagyot tévedtél. nyizsd ki kicsit jobban a szemed :hehe:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: kisviragszerintem blarke nagyot tévedtél. nyizsd ki kicsit jobban a szemed :hehe:
hahhhhahhhah!!! :D perme vak :) na akkor most olvassunk :lol:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lt. Simoan Blarke

na. elsõ észrevétel: topic behalt itt. második észrevétel: ADnD, DnD, Fallout, és ezek számítógépes implementációi nincsenek a topicban (pótolandó ;)). harmadik észrevétel: rendszerileg semmi szó nem esik semmirõl, így ilyesmi jellegû érdemi vita sem folyt a 9 oldal során. ha sikerül feléleszteni a topicot, akkor nekem már van pár ötletem az életbentartásra.
jaés negyedik észrevétel: utolsó öt oldal 95%-ban WoD/Vamp.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

1. Jah.
2. Arra ott a Games topic, nem?
3. Most arra gondolsz, hogy a szabályokról, meg ilyesmikrõl menjen érdemi vita? Ehh.. azon mindenki szétúnná az agyát sztem. A szerepjáték elsõsorban szerepjáték, és csak másodsorban szabálygyüjtemény szerintem. Ellenkezõ esetben akár játszhatnál "ki oldja meg szebben/jobban/gyorsabban a matekpéldát játékot is...
4. Tehetünk róla, hogy ez volt a téma?:D --> de csináltunk neki vamp thread-et, mint az gondolom feltûnt:D