Szerepjátékok

Started by Xaga, 2004-07-27, 16:11:06

Previous topic - Next topic

roderick

Quote from: NephilimApropó, mirõl is jut eszembe, hallott-e-é már valaki a Nephilim nevû gémrõl? Csudás kis cuccos, valaki mesélhetne azt is. Azt szigorúan csak játékosként vállalnám be. Egy kissé fajsúlyosabb játék, szóval csak igazán jó mesélõvel stimmelne. Olvashattok róla itten, ni: http://member.rpg.hu/renier/mutat.php?id=106

És én még azt hittem, hogy a Mage:tA elborult és bonyolult...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Feldin

Quote from: SephirothSzerepjáték mivolt kezdése kb. 120 akarom mondani 12 éve. Még akoriban a Guru része volt a Rúna. D&D fordítások voltak bene. Azzal kezdtem. Házilag kitoldotuk. Aztán valamilyen Kardvilág nevezetû RPG-vel nyomoltunk, ami úgy terjedt, hogy ad már kölcsön a füzeted, és lemásoltuk. Utána: M.A.G.U.S., D&D, Shadowrun, Cyberpunk, Armageddon xyz, Gallia, Wagabond, Vampire, Werewolf, Chingiling (Changeling), Star Wars, stb, stb, Chtulu, stb. Inkább nem sorolom tovább.

Szerintem szerepjáték alatt a legnagyobb szabadságot a storyteller játékok adják. Ilyen játékok alatt dobókocka 2-3 óránként kerül elõ, és nem folyton azon kell görcsölni, hogy sikerül-e vagy nem, hanem? Szóval ezekben a játékokban a karakterek szemilyéségét jobban elõ tudod varázsolni és ez az igazi feeling. Kérdezétek meg Tiaro-t.
Húúú... Már azt sem tudom mirõl írok, de ha unjátok szoljatok közbe (ha tudtok).
Éljen éljen!!!!
Én pl utálom a kockát!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: roderickElég könnyen be lehet öket gyüjteni .pdf formátumban, haver már vagy egy DVD-t teleírt csak a White-wolf csodáival....
Nem akarod nekem azt a DVD-t leírni?
Légyszi!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Dragon

Quote from: FeldinÉljen éljen!!!!
Én pl utálom a kockát!!!!

Akkor tényleg az olyasmi való neked, mint pl. a Vampire
Nekem iszonyúan bejött, szerintem annál jobb nincs...
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Feldin

Quote from: bpka000Akkor tényleg az olyasmi való neked, mint pl. a Vampire
Nekem iszonyúan bejött, szerintem annál jobb nincs...
A regényeit szeretem, de játszani nekem az túl sötét világ.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Rounin

Elég rpg a való élet is :/

De a Vampire Live-ot szívesen játszanám... Pécsen majdnem össze is jött, de aztán nem lett semmi belõle... pedig olyan cuki kis tremerem van :)

Sephiroth

vampire Live kapcsán jutott eszembe, hogy nem-e tudtok esetleg más Live próbálkozásról? Mert én folyamatosan csak a Vampire-rõl hallok. Mondjuk egy Wraith Live game elég vicces lenne.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Rounin

Quote from: Sephirothvampire Live kapcsán jutott eszembe, hogy nem-e tudtok esetleg más Live próbálkozásról? Mert én folyamatosan csak a Vampire-rõl hallok. Mondjuk egy Wraith Live game elég vicces lenne.

Magus live-okról már hallottam, de nem tudom mennyire rendszeres/szervezett. Lehet, hogy csak helyi vadhajtások voltak. Valamilyen szerepjátékos találkozókon. De ennél többet sajna nem tudok.

Nephilim

Hmm... Akkor is a changeling livék a legjobbak!  :hopp:
....
Legalábbis így hallottam.  :)
Volt pár évvel ezelõtt, egy-két névre is emlékszem, de sajna mostanság nem lelek infót róla. Szóval lehet, hogy elhervadt...
"God's in his heaven. All's right with the world."

Dragon

És melyikõtök lenne benne egy nem live vampire partyban?
Én nagyon szívesen játszanék....
Persze, kevés embernek akár mesélek is, csak azt már picit unom, mert mindig nekem kellett mesélni, mert másnak nem volt még akkora tehetsége sem hozzá, aztán mindig kimaradtam a karakteremmel a játszásból.

(mellesleg, ilyen marhaságot: Vampire Live?  :wtf:
hahaha, értitek, live....  :hopp:  :rotflol:  :lol: )
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Sephiroth

Quote from: bpka000(mellesleg, ilyen marhaságot: Vampire Live?  :wtf:
hahaha, értitek, live....  :hopp:  :rotflol:  :lol: )

Az még el is megy, hiszen a vámpirok az anyagi világban fellelhetõk. A wraith live a nagy poén.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Nephilim

Quote from: bpka000És melyikõtök lenne benne egy nem live vampire partyban?
Én nagyon szívesen játszanék....
Persze, kevés embernek akár mesélek is, csak azt már picit unom, mert mindig nekem kellett mesélni, mert másnak nem volt még akkora tehetsége sem hozzá, aztán mindig kimaradtam a karakteremmel a játszásból.

A fentebbi linkekbõl kiderítheted, hogyan juthatsz be egy ilyen partira. Merthogy központi szervezésûek. Országos szinten.

Quote from: bpka000(mellesleg, ilyen marhaságot: Vampire Live?  :wtf:
hahaha, értitek, live....  :hopp:  :rotflol:  :lol: )

Hát igen, egy örökzõd poén...  :rolleyes:
"God's in his heaven. All's right with the world."

thrall

a vampire télleg jó

Dragon

Quote from: NephilimA fentebbi linkekbõl kiderítheted, hogyan juthatsz be egy ilyen partira. Merthogy központi szervezésûek. Országos szinten.

ööö, én csak ilyen baráti, kiscsoportos foglakozásra gondoltam, nem kívánok komolyabb szervezetekbe tartozni (merhát a vámpír egy magányos lény ugyebár  :) )
no mindegy, úgyis rettentõ bonyolult lenne összeegyeztetni az idõpontokat
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Rounin

Quote from: bpka000(merhát a vámpír egy magányos lény ugyebár  :) )

A vámpír is ember :) És az ember társas lény :D

thrall

Quote from: RouninA vámpír is ember :) És az ember társas lény :D
de egy gangrel az nem(a legtöbbje mivel úgyis választják õket, ezért belõlem jó gangrel lenne:D:D)
hajrá gangrelek :)

Dragon

Quote from: RouninA vámpír is ember :) És az ember társas lény :D

Szívesen szemtanúja lennék, amint ezt az elméletet bõvebben kifejted mondjuk Sascha Vykosnak  :D



...Revenge is the ending of wrath, the beginning of peace.
Only in Vengeance can peace exist.

Na, én vajon melyik klánba tartozom?
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Damnatus

Hali!

Nekem az nem jön be a vampire-rel, hogy baromira le vannak korlátozva a vámpír lehetõségei. Bármit is csinál, tuti vmi erõsebb vámpír dolgaiba üti az orrát, szóval szûk a mozgástér.

Dragon

Quote from: DamnatusHali!

Nekem az nem jön be a vampire-rel, hogy baromira le vannak korlátozva a vámpír lehetõségei. Bármit is csinál, tuti vmi erõsebb vámpír dolgaiba üti az orrát, szóval szûk a mozgástér.


Képzeld csak el, ha nem így lenne, egy éjszaka alatt õõõ.... khmm, hát elfogyna az "üzemanyag"  :hopp:
Micsoda káosz lenne abból, ha minden vámpír kedvére mészárolhatna.

Egyébként máshol is elõfordul ilyen korlát, csak pl. MAGUS-ban ritkán mesélik bele a történetbe, hogy mi történik amikor a kedves kalandozó urak egy nagyhatalmú király vagy kereskedõ területén "szereznek hírnevet maguknak"....
Vagy ha pl. egy apróbb kráni érdekeltségû helyen kezdenek szemet szúrni....
Megugye nem mindenki 1-5. szint közt játszik, mi pl. nyomtuk 13+ szinten, ahol minden cselekedetünk tulajdonképp történelem volt. (Ilyenkor hasznos dolog, ha van egy híres bárd is a bandában  :) )

A vampire-ben ez a kötöttség a valósághoz hasonló béklyót helyez a vámpírra. A valós életben sem tehetsz meg ugye akármit, mert ad minimum pl. egy kigyúrtabb fickó mogorva bánásmódja lesz a következmény.
A vampire engem részben evvel a valósághûségével fogott meg. Ott is minden mozdulatot elõre ki kell tervelni, nemcsak harci taktika, hanem diplomácia alapján is. (Nemúgy mint más játékokban, ahol a lovag úr megkapja a Megbízó Rt.-tõl a küldetést a szokásos fogadóban, elmegy a megadott helyre, beveti magát az orkok közé, pörög az EXP-számláló, majd dolga végeztével elmegy a tulajdonságboltba venni hátbarohamozás MF-t, és evvel semmi nem történt a világban, csak beváltott egy fél falunyi orkot EXP-re)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Damnatus

Hali!

Mivel az átalakított Földön játszódik, ezért a világot ismered, így csak a mikrokozmoszt (a vámpírvonalat) kellett a világba beleszõni. A többit ismered, innen a valósághûség.
Nem feltétlenül jelent egy magus irtóhadjáratos szuperhõsös kalandot, ez mesélõtõl és játékosoktól függ (és tápolni minden rpg-ben, még vampiresben is lehet). De magusban pl. a nagyon jó, hogy ugyan a kalandon belül elõfordul, hogy nincs választásunk, de a világban szabadon mozoghatunk, míg ez vampire-ben kimondottan problémás. És ott nincs felettünk egy állandó kontroll, míg ha vampireban csak vadászol egyet, a nosferatuk már azt is tudják. Tehát én azt mondom, hogy a vampire világa korlátozza a mozgásteret. Ezzel persze nem azt mondom, hogy rossz játék, akkor nem játszanám és olvasnám a regényeket. Hisz elõnye pont az, hogy a világ szinte tökéletesen kidolgozott (földi). Ezáltal tisztában vagy azzal, hogyan is zajlanak a dolgok.

kisvirag

No igen. Én egyik mellett vagy ellen sem akarok szólni, hiszen mindkettõt játszom, és szeretem. Szerintem felesleges összehasonltgatni, mert igencsak különbözõ világokról van szó. Az egyik valsósághû, ezért könnyû boldogulni (a könnyû azért idézõjeles.) mg a másikban szinte szabadon szárnyalhat a fantáziád. És én is osztom: ha az ember találkozik rendes mesélõvel, akár olyan kalandban is részt vehet, ahol a legkevesebb a harc. /me halkan megjegyzi, óvatos, lassú infoszerzésbe kezdett, hogy idõvel õ maga is kacérkodhasson holmi mesélõi státusszal....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Nephilim

Quote from: DamnatusHali!

Mivel az átalakított Földön játszódik, ezért a világot ismered, így csak a mikrokozmoszt (a vámpírvonalat) kellett a világba beleszõni. A többit ismered, innen a valósághûség.
Nem feltétlenül jelent egy magus irtóhadjáratos szuperhõsös kalandot, ez mesélõtõl és játékosoktól függ (és tápolni minden rpg-ben, még vampiresben is lehet). De magusban pl. a nagyon jó, hogy ugyan a kalandon belül elõfordul, hogy nincs választásunk, de a világban szabadon mozoghatunk, míg ez vampire-ben kimondottan problémás. És ott nincs felettünk egy állandó kontroll, míg ha vampireban csak vadászol egyet, a nosferatuk már azt is tudják. Tehát én azt mondom, hogy a vampire világa korlátozza a mozgásteret. Ezzel persze nem azt mondom, hogy rossz játék, akkor nem játszanám és olvasnám a regényeket. Hisz elõnye pont az, hogy a világ szinte tökéletesen kidolgozott (földi). Ezáltal tisztában vagy azzal, hogyan is zajlanak a dolgok.

Ezért is tolták belé a könyvbe váskos bötûvel a golden rulét: aztat, hogy nincs szabály. Semmihez sem kötelezõ ragaszkodni. Voltam már olyan vampire pariban, ahol egyáltalán nem voltak klánok, és a vámpírból nem lézengett légiónyi a bolygónkon. Szóval ez is játékos-mesélõ függõ. Liveban tényleg problémásabb, mert ott sokakkal kell összehangoltan forogni, de egy asztali partinál nincsenek határok. Csak olyan mesélõ kell, aki hajlandó elszakadni a régi jól bevált sablonoktól. Sokak által ismert szitu, mikor egy mókus partiban a bokorból kilógó zöld lábszárból már az elsõ szintû csapat levonja a logikus következtetést, hogy ez csak troll lehet. Szóval újítani kell. Ki kell húzni a biztos talajt a vámpírok lába alól. Például mi történik, ha egy elborult werewolf sámán áttolja a partit az umbrába. Vagy akármi.
"God's in his heaven. All's right with the world."

Dragon

Quote from: kisvirag/me halkan megjegyzi, óvatos, lassú infoszerzésbe kezdett, hogy idõvel õ maga is kacérkodhasson holmi mesélõi státusszal....
Nem egyszerû dolog, én tudom  ;)
De sok sikert kívánok neked.
Szívesen játszanék megint egy kis Vampire-t, mert nekem nagyon bejött a hangulata. Kár hogy a régi haverok akikkel nyomtuk, már nem is tudom, hogy merre lehetnek.


Quote from: NephilimEzért is tolták belé a könyvbe váskos bötûvel a golden rulét: aztat, hogy nincs szabály.
És ez a legjobb az egészben. A mesélõ bárhogy alakíthatja a történetet, hogy dramaturgiailag a maximumot hozza ki belõle minden játékos számára.
Tulajdonképp olyan, mintha egy filmet rendeznél, csak a forgatókönyv "laza", és a rendezõ csupán terelgeti a szereplõket a történetben, de nem utasítja.
Minél lazább a frogatókönyv persze, annál többet kell a mesélõnek improvizálnia, és talán ez a képességem volt az, amiért anno én meséltem a legtöbbet.

Quote from: NephilimSzóval ez is játékos-mesélõ függõ.
Ezt aláírom, volt olyan játékos, akivel nemigazán tudtam mit kezdeni, de volt olyan, akivel egy tekintetbõl megértettük egymást, és tényleg nekem is akkora élmény volt mesélni, mint neki játszani. Tulajdonképen a kettõnk kis virtuális mozifilmjét néztük.
Egyébként Vampire-t szerintem nem lehet nagy társaságnak mesélni, akkor a hangulat is elmegy, meg nem is lehet úgy figyelni az egészre. Max. 2 ember akivel még jól együtt lehet mûködni, 3 már problémás.
A MAGUSban ez nem baj, mert ott megszokott dolog a parti intézménye. Általában még akkor is együtt van mindenki, amikor nem harcolnak, harcban meg aztán végképp nem számít, hogy ki milyen fajta, milyen nézeteket képvisel, satöbbi, csak az, hogy "hé, te varázsló, ott a hátsó sorban, ne pofázz, hanem fogd meg azt a valag kockát és nyomd a tûzgolyót!"  :rotflol:
A vampire számomra sokkal inkább "szerepjátszás", színészkedés.
Persze mindegyket lehet így is és úgy is játszani, csak nekem pont így szûrõdött le a dolog.

Megjegyzem, még nem hallottam olyan MAGUS játékról, ahol ne került volna sor egy kis harcikálásra, meg kockadobálózásra, míg Vampire-ben rengeteg olyan történetem volt, ahol nem nyúlt senki kockákhoz. Ez is azért van, mert nincs szabály. MAGUSban, ha azt mondja a KM, hogy most nem sikerült mondjuk feltörni ezt a zárat, mert beletörted a vasdarabot, akkor a játékos nekiesik, hogy "legalább engedd, hadd dobjak próbát, úgyis akkora zárfeltörés mester vagyok, nézd csak meg, ötezer ilyen-olyan pontom van, hogy nem is kéne dobnom...", míg Vampire-ben telesen természetesnek veszi mindenki, hogy itt nem kitolásról van szó, hanem a történet izgalmasabbá tételérõl.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

kisvirag

jójó, a kérdés az, hogy milyen szinten... nekem egy tolvajom van, ami tény, hogy az egyik legjobban tápolható karakter, de elsõ öt szinten még õ is jópárszor el tudja szúrni a próbákat... és az ember nem azért próbálkozik másodjára, mert úgy érzi, kiszúrtak vele, hogy nincs meg a próbája, hanem azért, mert valószínûleg mindenképp be akar jutni...
a másik meg: a vampire-ben is tudnak ugyanolyan agyontáp vámpírok lenni... csak live-ról tudok nyilatkozni, de mikor a srác elkezdi mondani, hány diszciplinapontja van, pedig csak 12-13. genes vámpir, hát szoktam nézni...
mikor a srác leszurja a malkávot, hogy minek jön 5ös spexel, mert igy látja az õ 5ös obfusgatejet, csak azt felejtette el elmondani, hogy neki mellette még ötös presence meg 5ös fortitudja volt... na de nem is ragozom, ez csak egy kiragadott példa volt. minden szerepjátékban lehet találkozni ilyen agyontápolt karakterekkel. a KM dolga, hogy ezeket kompenzálja, és vagy a szintjéhez megfelelõ kalandot meséljen, ahol lényegében nem számit, hogy agyontáp, vagy korlátozza a karakter képességeit.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Dragon

Na itt jön be az amit Damnatus-szal tárgyaltunk.
Egy olyan alak, akinek mindenje 5-ös, az már enyhén szemet szúr a helyi hercegnek/érseknek, (na, nem azért mert kis piros pöttyök vannak a személyijében a diszciplína rublikában, amikor igazoltatják, hanem mert feltûnõ, hogy milyen jól boldogul néhány helyzetben)
És az ilyent pedig vagy megpróbálja maga alá rendelni a helyi hatalmasság, vagy elpusztítani, és abbó lehet baj. (ugye itt nem arra gondolok, hogy õ személyesen táposabb a játékosnál, és majd jól lejátszák a havon, hanem inkább a "kapcsolatok" és "csatlósok" rublikák számítanak egy hercegnél)
Könnyen megeshet, hogy egyszercsak arra ébred a kedves játékos úr az 5-ös diszciplínáival egyetemben, hogy a pokolban van, mert a legutolsó csöves egy üveg páleszért felgyújtotta a tuti búvóhelyét. Ugye nem kell ecsetelnem, hogy egy kis befolyás mire képes a csúnya-csúnya setétség világában  :)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

kisvirag

Quote from: bpka000Na itt jön be az amit Damnatus-szal tárgyaltunk.
Egy olyan alak, akinek mindenje 5-ös, az már enyhén szemet szúr a helyi hercegnek/érseknek, (na, nem azért mert kis piros pöttyök vannak a személyijében a diszciplína rublikában, amikor igazoltatják, hanem mert feltûnõ, hogy milyen jól boldogul néhány helyzetben)
És az ilyent pedig vagy megpróbálja maga alá rendelni a helyi hatalmasság, vagy elpusztítani, és abbó lehet baj. (ugye itt nem arra gondolok, hogy õ személyesen táposabb a játékosnál, és majd jól lejátszák a havon, hanem inkább a "kapcsolatok" és "csatlósok" rublikák számítanak egy hercegnél)
Könnyen megeshet, hogy egyszercsak arra ébred a kedves játékos úr az 5-ös diszciplínáival egyetemben, hogy a pokolban van, mert a legutolsó csöves egy üveg páleszért felgyújtotta a tuti búvóhelyét. Ugye nem kell ecsetelnem, hogy egy kis befolyás mire képes a csúnya-csúnya setétség világában  :)


NAhát igen :) szerencsétlen srácról is épp ezért tudok :) bár itt a sztori kicsit másképp nézett ki. A szarvasi helytartóságban mocorogtak a vámpirok, el akartak szakadni Szeged dominiumtól (most különben az országosról van szó, ha jól tudom), ezért a herceg leküldött ott néhány embert, hogy tegyen már rendet. Mondanom sem kell, a szarvasi vámpírok közül nem sok élte túl... még tápos emmberkénk se... sajnos a live rendszer sem tökéletes még. szabályait rendszeresen módosítgatják, és helyenként is eltérõ, hogy épp melyiket használják... ezért fordulhatnak elõ ilyen bakik.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Damnatus

Hali!

A regényeketegyébként ti figyelembe veszitek a játékokkor, vagy nem (bármelyrpg-nél)?

A vampiresben az emberhez képest ultratáp vagy, szóval gyakni lehet ott is. Nekem olyan szempontból "korlátozott" a vampire világ, hogy egy nagyon kidolgozott, de aránylag kicsi világban mozoghatsz, a városban. Nem érdeke a csapatnak, hogy elhagyja, másrészt elégveszélyes is az utazás, így kicsitolyan, mint egy börtön. Ezt a "bezártságot" kompenzálja az, hogy a világról részletes és alapos ismereteket tudsz szerezni (mi pl. New Yorkban játszunk, és töltöttünk le térképet, turista anyagot stb.)
Magusban ezzel szemben egy szabadabb világot barangolhatsz be, igaz ez sokkal kidolgozatlanabb.
Ezektõl függetlenül szeretem játszani mindkettõt, épp amiatt mert eltérõ játékstílust igényel.

Flaser

Ha már szerepjáték rendszer írásról van szó itt az én próbálkozásom:

http://www.geocities.com/flaser_01/Freespacer.doc

A Conflict Freespace világában játszódik, de törekedtem arra, hogy minnél univerzálisabb legyen maga a játékrendszer. (Épp ezért angol nyelvû az egész anyag, mivel nincs túl nagy magyar fanbase (nemzetközi sem)).

Alapul a SPECIAL rendszert vettem (Fallout serie), mivel rendkivül nagy szabadságot ad, és akárcsak az eredetiben (Fallout 1) én is olyan rendszert szeretnék ahol bármiféle karakter érvényesülhet és elsõsorban nem csak harc révén.

Egyelõre csak az alap karakter statisztikák vannak készen, most kell majd a harcrendszert rendesen kidolgozzam. Valószínüleg átveszek dolgokat majd a D20 renszerbõl (D&D3) a rugalmassab játékmenethez, CP-szerû személyi sérüléseket szeretnék (nincs 10.000 HP címû játék) és a Battletech/Renegade Legion/Renegade Tech szerû jármû sérülési rendszert.

Elsõdleges szempontok a realitás és a játszhatóság, s mindenek fellett a flexibilitás.

Ha komoly szimulációt szeretik a játékosok dobnak találatra, találati helyre, sebzésre, ha nem érdekli õket akkor akár tisztán sebzésre egy nagyobb célszám ellen.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Dragon

Ez tök jó, de szerintem sosem fog létezni olyan szabályrendszer, ami tökéletesen fogja modellezni az emberi (vagy orki, vagy elfi  :hehe: ) test sérülési rendszerét, meg egy támadás sikerességének valószínûségét. Lehet a végletekig bonyolítani, hogy már nem "papíros-ceruzás" szerepjátéknak hívják, hanem pl. "tablet pc-s, szuperszámítógépes" szerepjátéknak, de ennek sincs értelme.
IMHO, a világot kell érdekessé tenni, meg jó mesélõ kell, és akkor nem kell erõltetni, hogy "a szabálykönyv 42359-ik oldalán a bal alsó sarokban apró betûkkel az van leírva, hogy ha bal kézzel dobom a háromfogú béltépõt, és épp a jobb kéz kisujját találom el vele, akkor 0.2 ponttal nagyobb sebzést ad, mert ott puhább a bõr...."   És akkor nem kell a szerepjáték-partira egy könyvtárra elegendõ kiegészítõ szabálykönyvet vinni.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Damnatus

Hali!

Hacsaknem világleírásokból és azzal passzoló regényekbõl!