Szerepjátékok

Started by Xaga, 2004-07-27, 16:11:06

Previous topic - Next topic

Damnatus

Hali!

Pontosan mire is gondolsz szerepjáték és vallás kapcsolatán?

Rounin

Quote from: KaliburÖöööhm. ne haraguggyon a tisztelt társaság, hogy csak így ideállítok és minden (fõleg, hogy nem olvastam végig az összes hozzászólást , max 1-et vagy szélsõséges véletlenként 2-t...) de lenne egy kérdésem, hátha jó helyen járok vele... (nem, az rpg.hu-ra szándéklosan nem mentem vele...) tunna sztetek vki olyasmi témában segíteni, hogy vallás a szerepjátékban? (beadandóhoz kell ) A konkrét területeket még csak késõbb mondanám (amikor kiderült...)

Jó kérdés. o.O Most a kitalált vallásokra gondolsz, vagy arra, hogyan hisznek egyesek az rpg-s istenekben? o.O

kisvirag

Kalibur: nemtan te is jártál az ELTEs szerepjátékszemináriumra?
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Raggie

Sztem szinte minden szerepjátékban van vallás, és majdnem mindegyikben külön/saját isteneket találnak ki. Ezekbõl viszont már rengeteg van(csak a MAGUS-ban van kb húsz isten).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kisvirag

jamm, a vallás szinte mindenütt ott van, hiszen az emberek mindig is hinni akarnak valami felsõbberõben. Az már más-más, hogy az adott világ istenei tényleg valóságosak e, és beleavatkoznake a dolgokba, mint pl a MAGUSban is, vagy esetleg olyanok, mint a földi istenek, esetleg egy alternativ Föld játékban (SR, WOD) maga a már meglévõ vallások vannak bedolgozva
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Kalibur

Quote from: kisviragKalibur: nemtan te is jártál az ELTEs szerepjátékszemináriumra?
Én is o_O ? Mé, te is ?
Rounin: A második verzió sem rossz, ha elõ tudsz állni komplett példákkal, de asszem az alapötlet a különbözõ világok vallás-sémáiban keresendõ, ahol is a hangsúly talán a sémán van (étrsd: egy vagy többistenhit, fel sem merül a hit, nem istenekben hisznek stb...)
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Rounin

Quote from: KaliburÉn is o_O ? Mé, te is ?
Rounin: A második verzió sem rossz, ha elõ tudsz állni komplett példákkal, de asszem az alapötlet a különbözõ világok vallás-sémáiban keresendõ, ahol is a hangsúly talán a sémán van (étrsd: egy vagy többistenhit, fel sem merül a hit, nem istenekben hisznek stb...)

Ahm... nos, nem vagyok jártas a témában, konkrét példám az ilyen elborultakra is csak olyan van, hogy Új-Zélandon a jedi-vallást bejegyezték hivatalosként, mivel elérték a 200 fõt ^^

kisvirag

Kalibur: én nem, csak jopár ismerõsöm :) egyébként egy elõadáson ottvoltam, amikor a srác a fantaziról beszélt :) jokat rohogtunk rajta :) allat volt a kiejtese, a "felkészültsége" a bemutató háttérszíneirõl nem is beszélve :))
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Raggie

Quote from: Kalibur... az alapötlet a különbözõ világok vallás-sémáiban keresendõ, ahol is a hangsúly talán a sémán van (étrsd: egy vagy többistenhit, fel sem merül a hit, nem istenekben hisznek stb...)
Én csak a MAGUS-ra tudok hivatkozni, mivel azt ismerem elég jól. Ott különbözõ panteonok vannak(különbözõ közösségeknek/országoknak). van például a Pyarroni panteon(ami az egyik legelterjedtebb), ahol van egy fõisten(Kyel) és a Görög istenekhez hasonlóan fel van építve egy istencsalád, ahol a különözõ istenek a másik testvérei/fiai/lányai/fattyúi/stb... Egy másik a Kyr panteon egy sokkal régebbi kultúrának az istenei(akik közül már csak kevesen, a legerõsebbek, maradtak fenn). Itt találhatóak az elvontabb, vagy épenséggel konkrétabb dolgok istenei(pl.: álmok: Morgena; tûz: Sogron; démomok: Tharr).
Ezek jól megszerkesztett rendszerre vallanak, amit a készítõk alaposan átgondoltak és hosszas mérlegelés alapján hoztak létre. Egy játékos karaker szinte mindenféle vallás között választhat
(még nem írtam le az összeset) és ezáltal az általa legjobban kedvelt témában lehet pap!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rounin

Quote from: Raggie GordonÉn csak a MAGUS-ra tudok hivatkozni, mivel azt ismerem elég jól. Ott különbözõ panteonok vannak(különbözõ közösségeknek/országoknak). van például a Pyarroni panteon(ami az egyik legelterjedtebb), ahol van egy fõisten(Kyel) és a Görög istenekhez hasonlóan fel van építve egy istencsalád, ahol a különözõ istenek a másik testvérei/fiai/lányai/fattyúi/stb... Egy másik a Kyr panteon egy sokkal régebbi kultúrának az istenei(akik közül már csak kevesen, a legerõsebbek, maradtak fenn). Itt találhatóak az elvontabb, vagy épenséggel konkrétabb dolgok istenei(pl.: álmok: Morgena; tûz: Sogron; démomok: Tharr).
Ezek jól megszerkesztett rendszerre vallanak, amit a készítõk alaposan átgondoltak és hosszas mérlegelés alapján hoztak létre. Egy játékos karaker szinte mindenféle vallás között választhat
(még nem írtam le az összeset) és ezáltal az általa legjobban kedvelt témában lehet pap!

Akkor mondd el nekem kicsoda Sogron. Talán Cwyeh? Mert erõsen kilóg a sorból. :rolleyes: És sehol nem mondják el.

Raggie

Quote from: RouninAkkor mondd el nekem kicsoda Sogron. Talán Cwyeh? Mert erõsen kilóg a sorból. :rolleyes: És sehol nem mondják el.
:confused:  Ki az a Cwyeh?

Sogron egyébként a Kyr istencsaládból a tûz istene(az alapkönyvben is benne van, de a Papok Paplovagok kiegészítõben részletesen kifejtik). Ja és még a Titkos Fóliánsban is szerepel, ahol a Tûz Három Ösvényét tárgyalja a második törvénykönyv.

Mi az,hogy erõsen kilóg a sorból? Milyen sorból? Csak annyiban lóg ki, hogy régebbi isteb a pyarroni istencsaládnál(lévén, hogy kyr isten), ezáltal jóval mélyebben gyökerezik az Ynevi kultúrában. Egyébként az egyik kedvenc istenem, úgyhogy bátran kérdezhetsz felõle!! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rounin

Quote from: Raggie Gordon:confused:  Ki az a Cwyeh?

Na éppen ez az. Kedvenc istened és nem tudod ki is õ? Hiszen õ vendég a kyr panteonban. Eredetileg a tudásvágy, sors és kíváncsiság istene, de hogy honnan származik pontosan, azt nem említi egy írás sem. De! Annyit tudunk, hogy annak idején, mikor Snil népe (ekkor még Cwyeh-kah, Cwyeh-veh és Cwyeh-doh kasztokra bontva), a kígyóemberek megérkeztek Ynevre, jókora háborúba kezdtek egy õsnéppel - ha jól rémlik a sötétség gyermekeivel. Akik vesztésre állva segítséget kértek az ég egyik fejedelmétõl - gyaníthatóan egy sárkányfajzattól. Aki persze kijátszotta õket, Snilnt fellázította saját népének uralkodó kasztja és istene ellen.
Ez az isten volt Cwyeh.
Szerintem elképzelhetõ, hogy Cwyeh lett késõbb a kyr panteon Sogronja - oly módon, ahogy Tharrt guttarból kiemelték A...A...elfeledtem a nevét, a rontások istene helyére.
De! Semmi biztosat nem írnak.
És miért lóg ki? Egy gyíkember? (oh, bocsánat, kígyóember :) ) Weila, Morgena és Igere közül? Tharról legalább tudjuk kicsoda.
Persze, az Õstûz Ura - az õselemi síkok urait viszont miért ne ölhetné meg egy híveit vesztett s ezáltal valamennyire meggyengült isten? Hiszen akárhogy is nézzük, Sogron nem tûzelementál :)
Uh... most fáradt vagyok érthetõen fogalmazni, majd visszatérünk rá.. -.-

ui.: Sogron a kedvenc istenem a kyr panteonból, s a kyr panteon a kedvencemem Satralison :)

EDIT: úgy tûnhet, mintha Sogront egyértelmûen Cwyehhel azonosítanám - nos, ez nem igaz. Csak éppen õ is lehet.

Raggie

:confused: Hát tényleg eléggé kusza a postod!
Amit én értettem belõle:-Sogron vendég a kyr panteonban...
                                -lehet, hogy Sogron valami õsi Snil istenbõl lett...
                                -de ez csak a te véleményed...
1:Ezt valamennyire sejtettem/tudtam, de nem voltam benne biztos. Az mindenesetre biztos, hogy a kyr istenek közül is õ a legõsibb.
2:Ezt nem nagyon hiszem, maximum valami egyesüléssel lehetséges. Egyébként Sogron gyík/kígyó alakja szvsz lehet csak szimbolikus utalás a ravaszságára/okosságára és tudásszzomjára(mint már te is mondtad). Nem hiszem, hogy ebbõl ilyen nagy következtetéseket kellene levonni. Sogron azért jóval több, mint agy tûzelementál(mint egy síkúr)!!! Õ egy isten, a tûz istene!(mellesleg ezért is a kedvencem... hülye piromániás vagyok! :D )
3:mindenesetre nagyon érdekes vélemény!(és nagyfokú tájékozottságra vall ebben a témában!)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rounin

Quote from: Raggie Gordon:confused: Hát tényleg eléggé kusza a postod!
Amit én értettem belõle:-Sogron vendég a kyr panteonban...
                                -lehet, hogy Sogron valami õsi Snil istenbõl lett...
                                -de ez csak a te véleményed...
1:Ezt valamennyire sejtettem/tudtam, de nem voltam benne biztos. Az mindenesetre biztos, hogy a kyr istenek közül is õ a legõsibb.
2:Ezt nem nagyon hiszem, maximum valami egyesüléssel lehetséges. Egyébként Sogron gyík/kígyó alakja szvsz lehet csak szimbolikus utalás a ravaszságára/okosságára és tudásszzomjára(mint már te is mondtad). Nem hiszem, hogy ebbõl ilyen nagy következtetéseket kellene levonni. Sogron azért jóval több, mint agy tûzelementál(mint egy síkúr)!!! Õ egy isten, a tûz istene!(mellesleg ezért is a kedvencem... hülye piromániás vagyok! :D )
3:mindenesetre nagyon érdekes vélemény!(és nagyfokú tájékozottságra vall ebben a témában!)

Summarium és //www.timba.biz (Carrera néven tán még van is pár postom arrafelé  :/ ). Egyébként eszembe jutott annak a kyr istennek a neve, aki árulóvá lett, s ezért ültették helyébe Tharrt : Avista, a rontások, betegségek istene.
Nos. Van rá utalás, hogy Sogron nem eredendõen a tûz síkjának nagyura, hanem úgy nyerte el (legyakta az õslakó nagyurakat :) ), de nem tudom már pontosan hol. Tehát õ nem eredendõen a Tûzsík ura. Ergo akár lehet egy híveit vesztett istenség, aki még ilyen állapotban is felér egy-két(tucat) síkúrral. Nem is kellett feltétlenül egy istenségnek lenni. Egy Cwyeh-doh, aki különösen nagyhatalmú (hatalomszavaik voltak a -doh kasztba tartozóknak) volt, akár elmenekülhetett és menedéket kereshetett magának egy Õselemi síkon, ahol késõbb megerõsödve magáénak sajátítja ki. Akár.

És tudom hogy nem tûzelementál. Éppen ez a bibi. Az Õselemi Síkok urai, lakói mind oda tartozó elementálok o.O Õ NEM az.

A kígyó/gyík alak megjelenik Wayne Chapman - A halál havában c. regényében. Az alapmû. Itt még tetszett Gorvik, istenigazából. Késõbb már kevésbé :/

Most megyek, mert Ramiz még az illemhelyrõl is piszkál O.o

Ramiz

Hát, fiúk, kezd erõsen elborulni a társalgás... ehhez hétköznapi halandó már nem is igen tud hozzászólni!
Csak annyit (ha már mindenki elmondta, hogy miért a kedvence Sogron): király dolog egy csettintéssel meggyújtani a cigarettádat, illetve ellenségeidbõl lángolva rohangáló, sikítozó ideg- és tesileg is roncs fáklyákat csinálni. Ja, meg besétálni az égõ házba, és a hidegre panaszkodni. ^^
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RouninSummarium és //www.timba.biz (Carrera néven tán még van is pár postom arrafelé  :/ ). Egyébként eszembe jutott annak a kyr istennek a neve, aki árulóvá lett, s ezért ültették helyébe Tharrt : Avista, a rontások, betegségek istene.
Nos. Van rá utalás, hogy Sogron nem eredendõen a tûz síkjának nagyura, hanem úgy nyerte el (legyakta az õslakó nagyurakat :) ), de nem tudom már pontosan hol. Tehát õ nem eredendõen a Tûzsík ura. Ergo akár lehet egy híveit vesztett istenség, aki még ilyen állapotban is felér egy-két(tucat) síkúrral. Nem is kellett feltétlenül egy istenségnek lenni. Egy Cwyeh-doh, aki különösen nagyhatalmú (hatalomszavaik voltak a -doh kasztba tartozóknak) volt, akár elmenekülhetett és menedéket kereshetett magának egy Õselemi síkon, ahol késõbb megerõsödve magáénak sajátítja ki. Akár.
Hmmm... Érdekes gondolatok, még nem hallottam ilyesmiket! De elgondolkodtató! :jee:

Quote from: RouninÉs tudom hogy nem tûzelementál. Éppen ez a bibi. Az Õselemi Síkok urai, lakói mind oda tartozó elementálok o.O Õ NEM az.

A kígyó/gyík alak megjelenik Wayne Chapman - A halál havában c. regényében. Az alapmû. Itt még tetszett Gorvik, istenigazából. Késõbb már kevésbé :/

Most megyek, mert Ramiz még az illemhelyrõl is piszkál O.o
1:hát ja, megint csak egyetértünk! :)
2: :jee:  tudom! Nekem is az egyik kedvenc MAGUS-regényem!(+az Észak Lángjai)
3: :lol:  :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Raggie

Quote from: RamizHát, fiúk, kezd erõsen elborulni a társalgás... ehhez hétköznapi halandó már nem is igen tud hozzászólni!
Csak annyit (ha már mindenki elmondta, hogy miért a kedvence Sogron): király dolog egy csettintéssel meggyújtani a cigarettádat, illetve ellenségeidbõl lángolva rohangáló, sikítozó ideg- és tesileg is roncs fáklyákat csinálni. Ja, meg besétálni az égõ házba, és a hidegre panaszkodni. ^^
Ramiz te RPG-sek legdebilebbike!! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie Gordon:jee:  tudom! Nekem is az egyik kedvenc MAGUS-regényem!(+az Észak Lángjai)

Hmm... melyiket olvastam?
Amúgy felcsaptál Feldin tanítványának? :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Halál Havában + Acél és Oroszlán. Még nem túl elburultak, az alapmûvek. Semmi elburjánzás, mint késõbb :]

kisvirag

sracok, foleg pestiek, ha mar szoba kerultek magus regenyek, ajanlom, most nyilt nemreg kiallitas a humianeve grafikusparos, lusta vagok elmenni taskaig megnezni, de ok csinaltak csomo maguskonyv meg star wars boritot, na nekik nyilt kiallitasuk az alkotmany utca 18 szam alatti galeriaban.
erdemes megnezni
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: kisviragsracok, foleg pestiek, ha mar szoba kerultek magus regenyek, ajanlom, most nyilt nemreg kiallitas a humianeve grafikusparos, lusta vagok elmenni taskaig megnezni, de ok csinaltak csomo maguskonyv meg star wars boritot, na nekik nyilt kiallitasuk az alkotmany utca 18 szam alatti galeriaban.
erdemes megnezni

Boros Zoltán és Szikszai Gábor.

kisvirag

Azaz!

Tudtam h valami B, meg valai Sz :))))
thx Rounin
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Raggie

Quote from: RamizHmm... melyiket olvastam?
Amúgy felcsaptál Feldin tanítványának? :hehe:
Miaz, hogy felcsaptam-e Feldin tanítványának? :confused:
Szvsz az Észak Lángjait olvastad(mármint én ezt adtam neked kölcsön :) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rounin

Quote from: Raggie GordonMiaz, hogy felcsaptam-e Feldin tanítványának? :confused:
Szvsz az Észak Lángjait olvastad(mármint én ezt adtam neked kölcsön :) )

Feldin-tanonc : double-post ;)

Kv: nm, jó darabig kedvenceim voltak, de már évek óta nem ejtettem ki a nevüket :) Azóta kicsit kimûveltem magam és már nem minden alkotásuk fog megy annyira.

Raggie

Quote from: RouninFeldin-tanonc : double-post ;)
Jóó, hát azért az semmi az igazi Feldin-flood-okhoz képest! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kisvirag

Rounin: zokbol a kepekbol,amik ki voltak allitva, nem sok olyan volt, amibe ne talatunk volna valami hibat, mondjuk foleg anatomiai gondjaik voltak, meg az, hogy sok kepnel csak egyes resyek kapnak kiemelt szerepet, a tobbi tul elnagyolt. Mindenesetre kellemes esztetikai elmenyt nyujtott ennyi azert hagyjuk meg, jo kepet latni :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: kisviragRounin: zokbol a kepekbol,amik ki voltak allitva, nem sok olyan volt, amibe ne talatunk volna valami hibat, mondjuk foleg anatomiai gondjaik voltak, meg az, hogy sok kepnel csak egyes resyek kapnak kiemelt szerepet, a tobbi tul elnagyolt. Mindenesetre kellemes esztetikai elmenyt nyujtott ennyi azert hagyjuk meg, jo kepet latni :)

Igen, nekem is pont az anatómiával voltak a gondjaim :D (mármint a képeikben) De azért bizti kellemes volt :/

Larrodan

Quote from: RamizHát, fiúk, kezd erõsen elborulni a társalgás... ehhez hétköznapi halandó már nem is igen tud hozzászólni!
Csak annyit (ha már mindenki elmondta, hogy miért a kedvence Sogron): király dolog egy csettintéssel meggyújtani a cigarettádat, illetve ellenségeidbõl lángolva rohangáló, sikítozó ideg- és tesileg is roncs fáklyákat csinálni. Ja, meg besétálni az égõ házba, és a hidegre panaszkodni. ^^
Már én is játszom egy ideje, és mégsem tudok hozzászólni... ^^" annyira nem vagyok otthol a Kyr pantheonban...
Általában elfjeim vannak, akik kalahorákat tisztelnek.... (Mallior rlz :D )

De Sogron... hehe...  :rolleyes: õt is szeressük... meg a Pyarrok közül talán Arelt.... õ is elég dilis... :D
"A tigris szeme sem más mint az enyém,
De õ a háborgó tengeren túlról érkezik.
Hiányoznak majd a beszélgetések. "

M.A.G.U.S. Online RPG

Rounin

Quote from: LarrodanMár én is játszom egy ideje, és mégsem tudok hozzászólni... ^^" annyira nem vagyok otthol a Kyr pantheonban...
Általában elfjeim vannak, akik kalahorákat tisztelnek.... (Mallior rlz :D )

De Sogron... hehe...  :rolleyes: õt is szeressük... meg a Pyarrok közül talán Arelt.... õ is elég dilis... :D

Pyarroni pantheon? Egyértelmûen Uwel-Darton-Kyel hármas :]

Kalahorák közül Verrion Han'thal :D

Mattanja

Quote from: LarrodanMallior rlz :D
Quote from: RouninVerrion Han'thal :D
Sajnos mindketten tévedtek: Tyssa L'imenel :)
Quote from: RouninPyarroni pantheon? Egyértelmûen Uwel-Darton-Kyel hármas :]
Egye fene, ebben egyetértek... ;)
Kyreknél Morgena. Szerintem. Szerinted?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((