Szerepjátékok

Started by Xaga, 2004-07-27, 16:11:06

Previous topic - Next topic

Damnatus

Hali!

Nekem személy szerint az a bajom pl. sok regénnyel, hogy nem a múltat tárja fel, hanem visz elõre a jelenbe is. Pl. M.A.G.U.S-ban is halad az idõ, az elsõ regények épphogy csak a 14. Zászlósháború után zajlottak, az amundok meg még épp csak elkezdtek mozgolódni. Mára Ynev jelene már túl van a Manifesztációs háborún, és a 15. Zászlóháború küszöbén van.Én pl. nem veszem figyelembe a regényeket ha kalandokat csinálok.
Ugyanígy a Ravnosok is pl. a Vampiréban. A régebbi kiadásban vígan lehetett velük játszani, márameg végigsepert rajtuk vmi õrület, és majdnem mindegyikük elpusztult. Hogy indítson így az ember Ravnos karaktert?

Lord AO

Szvsz csak a Dark Ages-ben van értelme vámpírt játszani, az álarcosbál nem igazán játszható. Azt mondod RPG.HU? Majd meglesem, bár nem szoktam WoD fórumot nézegetni.

roderick

Játszható az álarcosbál, csak nem úgy ahogy sokan csinálják... A 3. kiadású könynél nagyon elmentek a vámpírok saját intrikái felé és hattérbe került maga a lényeg,meg olyan dolgok mint vámpírból kevés van és azok is rejtözködnek. Én elöször még 2. szerint játszottam, azóta is sajnálom, hogy nincs meg az a könyv. Ott pl. csak a Camarilla klánjai voltak játszhatóak, ami már alapból egy nagy segítség ahhoz, hogy értelmesen lehessen játszani. Merthát jó dolog egzotikus karaterrel lenni, de eléggé meg tudja kavarni a dolgokat, föleg ha nem jó játékos kezébe kerül...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Damnatus

Hali!

Engem az zavar a leginkább, hogy mindent a matuzsálemek és õsatyák irányítanak, semmi szabadsága nincs az embernek (illetve vámpírnak).

Dragon

Quote from: DamnatusHali!

Engem az zavar a leginkább, hogy mindent a matuzsálemek és õsatyák irányítanak, semmi szabadsága nincs az embernek (illetve vámpírnak).
Azért ez arra jó, hogy nem lehet benne ilyen MAGUS-féle "délutáni aquirölõ partit" rendezni.
És így nem a tápolásról szól, meg a világuralomra törésrõl, hanem az adott karakter szerepének a kijátszásáról.
De így is lehet elég komoly hely hatalomra törni (lásd. "Herceggé válni" c. fejezet a szabálykönyvbõl)

Más:
a maszkabál törvényei attól függenek, hogy a mesélõ hogyan alkotta meg a világot
például valamelyik klánregényben volt egy park, ahová még egy-két vámpír sem merészkedett le, nemhogy rendõrök/ilyesmik, na ott már lehet garázdálkodni
de ha olyanra alkotjuk a világot, hogy külsõ szemlélõnek úgy tûnjön, mint a mai valós világ, akkor az már kellõképpen bekorlátoz
persze ez is a földrajzi helytõl függ
pl. Koszovó háború alatt nem hiszem hogy nagyon maszkabálos hangulatú lenne
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Damnatus

Hali!

Itt nem aquirra, hanem matuzsálemre vadászunk.
Ja az a park hemzseg a vérfarkasoktól, ergõ nem vmi nyugis hely.

Dragon

Quote from: DamnatusItt nem aquirra, hanem matuzsálemre vadászunk.
Hát épp ez az, hogy itt nem vadászhatsz matuzsálemre mert mire olyan hatalmad lenne,
hogy csak el tudd képzelni hogy hol fekhet torporban, addigra õ levadásztat a bábjaival,
akik ugyanúgy azt hiszik magukról, hogy õk a legtáposabbak, és majd [SPOILER] "unbeholden" [/SPOILER] -ek lesznek egyszer,
és nem is sejtik magukról, hogy esélyük sincs.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Damnatus

Hali!

Quote from: bpka000és nem is sejtik magukról, hogy esélyük sincs.

Ez az ami zavar, hogy esély sincs rá, hogy kikerülja a befolyásuk alól.

Lord AO

A Nagy Testvér figyel és irányít mindent. Hozott Káin a vámpírok világában. Sokan pont ezért a korlátozásért nem szeretik.

Dragon

Quote from: Lord AOA Nagy Testvér figyel és irányít mindent. Hozott Káin a vámpírok világában. Sokan pont ezért a korlátozásért nem szeretik.
Gondoljatok csak bele, ha lenne egyetlen vámpír, mondjuk egy játékos, aki akkora hatalmat szerezhetne, hogy az összes többi vámpírt semmibe vehetné, az -már csak a vámpírok természetébõl fakadóan- nem járna totális katasztrófával? És akkor mit játszanánk? Heti egy világvégét? Aztán reset-elnénk a világot, új karakter, megint elpusztítani mindent. Nem lenne túl szórakoztató. Legalábbis szvsz.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Damnatus

Hali!

Káinnak akkora hatalma van, hogy bármikor elpusztíthatná a többi vámpírt. Mégsem teszi.
Az zavar, hogy esélyed sincs kikerülni a vérvonal hatása alól, mindíg befolyás alatt maradsz. Itt nem a hatalomról, hanem a szabadságról van szó.

Lord AO

Bizony, jobban én sem mondhattam volna. Ebben a világban még a szabadság illúziója sincs meg, engem ez zavar. ED-ben ott vannak a Rémek, és tudod, hogy nincs esélyed ellenük, de legalább a saját cselekedeteidnek az ura vagy. Vámpírban meg mondj ellent hercegnek/atyádnak/ostorozónak/hárpiának/akárkinek...

Dragon

Quote from: DamnatusKáinnak akkora hatalma van, hogy bármikor elpusztíthatná a többi vámpírt.
Ugye megengeded, hogy jó asszamitaként ezt azért kétségbe vonjam  :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Damnatus

Hali!

Asszamitáknál is feléledt vmelyik matuzsálem és kiirtotta a klánban azokat a személyeket, akik "eltávolodtak" az eredeti útról (és asszem elég alacsony genes vámpírok is voltak köztük). Ja egyébként ha itt lennének a könyveim, akkor pontosabban megtudtam volna foglamazni, de szerintem így is érted. ;)

Dragon

Quote from: DamnatusAsszamitáknál is feléledt vmelyik matuzsálem és kiirtotta a klánban azokat a személyeket, akik "eltávolodtak" az eredeti útról (és asszem elég alacsony genes vámpírok is voltak köztük). Ja egyébként ha itt lennének a könyveim, akkor pontosabban megtudtam volna foglamazni, de szerintem így is érted. ;)
Sztem Ur-Shulgi -ra gondolsz, de ajánlom figyelmedbe ezeket az oldalakat, habár eléggé ellentmondásos a szövegezés:

http://vampirerpg.free.fr/Genealogy/tree.html
http://vampirerpg.free.fr/Genealogy/Assamite.html


de én konkrétan a Káin vs Haqim csatára gondoltam az elõzõ postomban :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Egyébként az asszamita orgyilkos az egyik legnépszerûbb karakter kezdõ körökben, pont azért, mert "könnyû" kijátszani. Csak a csöndes hidegvérû gyilkost kell alakítani. Amikor új emberekkel kezdtünk játszani, mindenki asszamitával indított. Természetesen vannak kivételek, akik komplex személyiséget adnak asszamitájuknak.

Vampire elsõ (és utolsó) kari Toreador.
Azok a legjobbak! :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: Isi101Raoul Renier Tûzvihar c. szösszenetét olvastátok?
Sogron híveinek egy eléggé érdekes tervét tárja elénk.
(Továbbá remek kalandötleteket, lehetõségeket rejt a téma....)
Kár, hogy csak 6 oldalas, kicsit bõvebb is lehetne.
Holholhol?????????
Én lenni Sogronita és érdekel a tervünk! :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: Isi101Ha gondolod, segíthetek....
Pár dolog megvan nyomtatásban, pár pdfben, stb...

Annyi téma szólt már itt a Vampie ról, gondoltam már beszerzek egy szabálykönyvet, kicsit megnézem milyen :)
Ha vkit érdekel, az is pdf, és magyar nyelvû(csak jöjjön végre le)

Engem érdekelnének a pdf-ek!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: bpka000Sztem a PC-s játékra gondolt....
ha igen, akkor az a véleményem, mint az elsõrõl: miért kell FPS-t csinálni egy SZEREPjátékból?
más: megnéztem a honlapját, és hirtelen feltûnt, hogy kicsit foghíjasra sikeredett a klánok leírása, na ez a másik állatság, ha már lúd, legyen kövér, nem?
Kijött már a pc-s??? Nekem azt valaki gyorsan adja oda!
Egyébként én bízom benne hogy attól hogy fps még nem csak gyakás lesz.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Isi101

#169
Hát, olyan ftpset mégegyszer bizos nem csinálok(bár azt is magamnak köszönhettem,mert lusta voltam annyit belinkelni)
De privi megy, válogass mi kell, és azokat felrakom valahova
A sogronos pedig Innen

Suszi

Én úgy gondolom, hogy mindenki úgy játszon, ahogy szeretne. Csak egy jó km-et kell találni. A vampire-ben az egyetlen és legfontosabb szabály, hogy nincs szabály! Mindenki olyan kalandokat éljen át, amilyeneket szeretne (itt a játék szabadságára, erõvisznyokra gondolok). Ezért jó ez a rendszer (és ez a játék). eljesen szabadkezet kapnak a játékosok és a mesélõ!

Pi-Tec

Üdv itt is! :uzi:

Naszóval, ide is vág talán kicsit, mert a TCG is RPG féleség, hogy a Magic: the Gathering kártya új kiegészítõjéhez commentet írtam a games/stratégia alatt, de a lények, hogy idevág, mert keleti, de nagyon a szett. Vagy katt a Magic honlapra: :kiraly:
Lucy az én istennõm!
Long Live the Diclonius race!!! :__devil:

Ramiz

Valaki nem tud Shadowrun 3. kiadás scan-t neten?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xaga

Quote from: RamizValaki nem tud Shadowrun 3. kiadás scan-t neten?

Aszthiszem nekem van angol nyelvû megnézem majd miután viszzamentem Gyõrbe

Isi101

Nektek mi volt az eddigi legnagyobb kitolás, amivel a mesélõ szolgált?

Nekem a jómultkor, -egy varázslót alakítottam- (nem egészen a szabályos d&d szerint játszottunk) egy különösen keménynek ígérkezõ összecsapás elõtt elvonultunk egy közeli remetéhez, áldásért.Talán nem a megfelelõ hangnemben beszéltem vele, vesztemre ....
Mivel az áldást várva nem kívántam mentõt dobni a varázslat ellen, a remete sikeresen rámmondott egy Spider Climbet. Ezen feldühödve, jól el akartam varázsolni a remetét, és komponensért kezdtem kotorászni a szütyõmben....
Most képzeljetek el egy felettébb dühös varázslót, amint a kezéhez tapadva mindenféle kavicsok, szárított növények, néhány gyanús vacakkal vörös fejjel kergetõzik a tisztáson egy remetével, miközben a társai a földön fetrengenek a nevetéstõl :rotflol: (a valóságban is, majd leestünk a székrõl)Természetesen egy jó napig semmit sem tudtam megfogni, pláne nem varázsolni, a remete meg gyorsabban tudott futni, mint én verekedni...

Utólag belegondolva elég fura egy remete, hogy ilyen varikkal dobálódzik, de nagyon jó poén volt, még akkor is, ha rajtam csattant.

Mattanja

Quote from: Isi101Nektek mi volt az eddigi legnagyobb kitolás, amivel a mesélõ szolgált?
Az, amikor M.A.G.U.S.-ban egy bunyó alatt ugyanaz az ellenfél 2, azaz kettõ 00-t dobott...
Aki nem ismeri a rendszert: ez a legsúlyosabb találat, ami ellen a páncél sem véd, és extra sebzés járul a sebzés-dobáshoz.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Bruce

Hümm... Hát egyszer véletlenül játszottam, de ismertem a kalandot amit lemesélt a KM... Valami könyv volt, amit épp akkor olvstam. Rövid idõn belül egy folyosón álltam kõvé dermedve... :rolleyes:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Damnatus

Hali!

Én mostanában mesélek, úgyhogy én vagyok az, aki kitol a játékosokkal  :bsd: .

Bruce

Quote from: DamnatusHali!

Én mostanában mesélek, úgyhogy én vagyok az, aki kitol a játékosokkal  :bsd: .
Na igen, ilyet már én is többet tudnék mondani :D

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Isi101

Quote from: BruceNa igen, ilyet már én is többet tudnék mondani :D
Ne titkoljátok, én is mondtam a sztorit, bár, utólag nem is tûnik kitolásnak, csak egy egész jó poénnak :)