Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Raggie GordonMivel ezen kívül van még kettõ darab ezért nehéz is lenne történetet összehozni belõle ;) . Egyébként szvsz így jó, mert csak kilógna a sorból, ha valami kis sztorit is akartak volna bele tenni.
Vannak benne sztorik! Sõt történetek is vannak benne!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Ahh... abba kell hagynom. Nem folytathatom tovább. Az még hagyján, hogy kezdek enyhén buzoid hajlamokat felfedezni magamon (de amikor Kira sempai olyan cukiiii (és Rociel sama is néha, meg Katan san is^^)) de egy újabb történetbe botlottam, ami nagyon mélyen érint...

Ez is olyan, mint a Berserk, egy jó, de nem a legjobbak közé tartozó anime után testem-lelkem borzongató manga rabolta el minden idõmet. Pont kapóra jött az átmeneti net-hiány :)

Szóval, mint mondtam, elvesztem. Emberi történet, hihetõ minden ízében. Nem számít, miben hiszel, az angyalokat milyennek tartod, vagy az ördögöket, istent...
Maga a lényeg hiteles.
És persze jó fordulatos Uriel pedig felkerül a falamra ^^

Nem nyáladzok tovább, inkább olvassatok :)

Ramiz

Most a Crying Freemanrõl beszélsz?
Amúgy mirõl szól?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizMost a Crying Freemanrõl beszélsz?
Amúgy mirõl szól?

Bakke, pedig beírtam címnek, hogy Angel Sanctuary -.-

Hmm.. azért az Uriel odautalhatott volna :p (meg az angyalok, etc. )

Gomen -.-

zolan43

Scennelés minõsége gyenge. (gif formátum, 42 kötet 480MB)
A történet csak kis részletekben tér el az anime-tõl.

Fazék

Gantz c194-200

hát ez valami siralmas... csak azért bevezetnek chapterenként egy új szereplõt és bemutatják kb részletesen, hogy pont kezdjen érdekelni mi van vele, erre a következõ fejezetben kivégzik, anélkül hogy bármi továbbit is megtudnánk róla. hát ezt nevezém én nyúúúúújtásnak. A rajzolás is az igénytelenség csúcspontján volt ezekben a fejezetekben... Reika és az õ tejcsarnok mellei valami hihetetlenül hülyén vannak idõnként megrajzolva... egyszerûen katasztrófa kezd lenni ez a manga, aki gondolkodott rajta, hogy elkezdje inkább hagyja a francba az egészet, én most már kíváncsiságból elolvasom hetente azt a 15-20 oldalt, mert semmi idõbe nem telik, de 3-4000 oldalon ezért átrágnia magát az embernek nincs értelme...

Necrid^

Hogy mit olvastam mostanában? a jó oreg zöld matek gyütemény...
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

roderick

Quote from: BlimpGantz c194-200

hát ez valami siralmas...

Mélyen egyetértek... pedig az elején milyen jó volt...
énmárcsak akkor olvasom, ha véletlenül rábukkanok... de nemtom, így hogy hetente olvasom engem csak mégjobban idegesít, hogy semmerre se tart, így el is felejtem mi volt a régebbi részekben:)
Sajna szerintem a mangaka is elfelejtette, hogy valamiröl szólt is volna a történet...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: RouninBakke, pedig beírtam címnek, hogy Angel Sanctuary -.-
Hmm.. azért az Uriel odautalhatott volna :p (meg az angyalok, etc. )
Gomen -.-
Bocs, de a címet nem láttam. :rolleyes:
A Crying Freeman-t meg szintén nem ismertem.
No mindegy.

A Gantz-nál már a vol 6 magasságában látszott, hogy mennyire ellaposodik (nem mintha az elején nagyon színvonalas lett volna, de legalább az ötlet tetszett), már akkor is mondtam. Abba is hagytam. :)

Homonculus-szal érdemes továbbmenni?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizA Gantz-nál már a vol 6 magasságában látszott, hogy mennyire ellaposodik (nem mintha az elején nagyon színvonalas lett volna, de legalább az ötlet tetszett), már akkor is mondtam. Abba is hagytam. :)
igazad van, de én buta módon azt hittem mégiscsak kihoznak belõle valami normálisat... tévedtem. ismét. ez van

Mattanja

Mivel elõtte olvastam a Blame! - et már nem nagy szám, de aki csak kíváncsi, hogy az milyen lehet, az essen neki elõbb ennek. És ha csak egy kicsit is tetszik ez, akkor fogjon bele az "utódjába", mert az 100x jobb.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: White SeeDMost kezdetm a Love Hina Mangát...
ööö, MI TÖRTÉNT MOTOKÓVAL!!!!!!

Az elsõ 160-oldalnál tartok de eddigi két beszólása a háttérbõl:
"Nekem 8" és "Tök mind1 hogy marad..."
Öööö, hol a "most szétváglak Keitaro!" és "Fuss az életedért" ?!?!?!?!
Mi történik itt!!!

Amúgy eddig az anime a nyerõ. Ez az ömlesztve itt mind a 5 lány kissé zavaros. Mindenki ott van és konyhakész és semmit nem tudunk róluk....
Remélem majd belehúznak.:)
én a mangát olvastam elõször és nekem az is tetszett jobban, de az anime is egyértelmûen a legjobbak közül való. viszont 2500 oldalból tartasz 160-nál... inkább olvasd végig és utána értékeld, sztem a mangában pont ez a jobb, hogy nincsenek benne elkapkodva a dolgok, rengeteg mindent ki is kellett hagyni az anime-bõl vagy minimum lerövidíteni sajnos...

Fazék

Quote from: White SeeDDe Motokó eleve utálja Keitarot és ellene van, itt meg minden ellenkezés nélkül beleegyezik hogy õ legyen a manager. Viszont helyette Naru tüzel ezerrel:)

Amúgy 14 kötetes igaz? Legalább is annyi van meg belõle.
igen 14 kötet össz-vissz

sajnos túl régen olvastam ill. láttam a Love Hina-t, vagyis a fenti kérdéskörben nem tudok érdemben hozzászólni, majd talán pár hónapon belül újranézem/olvasom õket :)

zolan43

Quote from: White SeeDAmúgy 14 kötetes igaz? Legalább is annyi van meg belõle.

Igen 14 kötet.

Darkstar

Quote from: White SeeDSzal LH rajongóknak nagyon ajánlom a mangát is:)

Nekem már csak egy kötet van hátra! :)  Én azoknak is ajánlom, akik még nem látták az animét, mert ezután tuti, hogy meg fogják nézni!   :jee:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

zolan43

Quote from: zolan43Remélem nem kell fél évet várni a következõ kötet megjelenéséig...
http://www.rippersanime.com/index.php?page=Bittorrent
Csak 2 hónap telt el és már itt is van az 5. kötet.

Aztán a következõre se keljen ám sokat várni! :rolleyes:

zolan43

Nagyon Sirály!
-Tistek között vannak jó csajok Matsumoto(mell), Nanao(szemüveg)-
Remélem az anime sorozat legalább a ch182-ig fog tartani...

Darkstar

Tegnap hajnali 3-ig olvastam a Mai Himét. Még nem fejeztem be, de nagyon  :jee: . Tényleg sok helyen eltér a sorozattól.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

Ez a kedvenc animém, de a manga még annál is jobb! Sokkal részletesebb, és olyan szép! *szipp*
Már elég sok fejezet kijött, és még nincs befejezve, a 113-ik fejezet épp tegnap jelent meg. Nagyon a szívemhez nõttek a szereplõk. És sok bölcsesség elhangzik mind a mangában, mind az animében.
A történet egy furcsa átokkal küszködõ családról és egy általuk befogadott, nagyon jószívû de kissé naív árvalányról (Honda Tohru) szól.
Fura sorsok, szorongás, bánat...mindegyik szereplõre ráférne egy profi pszichológus! Humor, könnyek egyaránt. Jó manga.
Egyetlen, amit papíron is birtokolok. Sajna csak az elsõ kötetet...

Ha nem is kezdtek bele a mangába, legalább az animét nézzétek meg! ;)

(bár lehet hogy egyeseknek kissé csöpögõs lehet.)
"I wish I could, but I don't want to."

noriko

Nem olvastam sok mangát, nem tudom milyen a jó és a gyenge arány, de ezzel szerintem szerencsém volt, beleolvastam és alig tudtam abbahagyni!
Kissé késõn találtam rá, már az ötvenvalahanyadik résznél tartottak, így volt hogy hajnali 4-ig olvastam, mert még mindig volt mit olvasni, és izgi volt!
Most a 72. fejezetnél tart a sorozat (úgy tudom legalábbis), és még folytatódik.
A történet nem annyira akciódús, nincsenek benne véres csatajelenetek vagy lenyûgözõ harci technikák, nem is love story. Inkább különös detektív regény.. Veszélyes fiatal zsenik a szereplõk, akik élettel és halállal játszanak sakkjátszmát. Sok benne a szöveg, mert a lényeg a stratégia, a másik feletti lépéselõny megszerzése. Van egy rész, ahol kissé leül a történet, de mostmár ismét kezd izgibb lenni, tehát még mindig ajánlom.
A történet alapja irreális, egy füzet, amely ölni tud, de szerencsére a szereplõk nagyjából logikusan és reálisan cselekedtek eddig, tehát eddig még nem vitték túlzásba az irreális elemeket.

itt megtalálható online: Death Note
itt meg letölthetõ:
http://stoptazmo.com/death_note/
"I wish I could, but I don't want to."

zolan43

A csapat épp idõben érkezik a party helyszínére.

Shanira

az utsó manga mit olvastam az a Hotaru a démon erdõben ( azt hiszem ez a teljes címe)

1 fejezetbõl áll de nagyon szép és olyan tipikus sírós történet
a mangazin.hu-ról lehet letölteni mindenkinek ajánlom ^^

meg olvastam a DN Angel 1-2 fejezetét de belekavarodtam mert késõn jöttem rá h. jobbról balra kell olvasni -.-"
1épként ezt leszámítva az is tetszett:)
tervezem h. a Fruits Basket lesz a következõ amit remélhetõleg végig is olvasok ^^
Gives you wings ^^ --- RedBull ___ Goooo Klien ^^
[/I]

shiri

Fire Candy
-Ez egy hülyeség :/ ... valami görkoris tehénsrácról szól... és felrobbannak benne az emberek, vááá, iszonyatnemtetszik^^...

zolan43

#203
AMG-ch202 - Belldandy virágmintás fürdõruhában:kiraly:
AMG-ch203 - Belldandy Yukata-ban:kiraly:
AMG-ch204 - Félresikerült szerelmi vallomás

Alkyra

Hát ez nagyon szép volt. Eddigi életem legjobb mangája amit olvastam.
Sokkal jobb mint az anime!

Az utolsó két extra chapter eszméletlen jó volt. Megnézni, hogy mi történt velük 3 év után, hogy mindenki felnõtt lett s elérték céljaikat(a felnõtt Shinobu nagyon jól néz ki.  :) )

*nagysóhaj* Mintegy álom. Talán az is. Az ilyen történetek csak álmok maradnak számomra.

Ha romantikus/humor mangát akarsz olvasni akkor ez legyen az elsõ
amit elolvasol! Minden romantika s humor kedvelõnek meleg szívvel ajánlom! :jee:  :jee:  :jee:

zolan43

Kezd kicsit bedurvulni...

Alkyra

Kicsit?
Írtam róla a Bleach topicban...BRRRR...Az fájhatot...eléggé...
Vajon, hogy fogják ezt megoldani?

Ramiz

Beleolvastam a Bleach mangába Manunál (abban szerepel a szõke gyerek Ichigo, aki szellemirtó lesz, ugye?). Egészen jó. Fõleg a humor tetszett, egészen pontosan annál a résznél röhögtem egy hatalmasat, amikor Ichigo elrúgja a fekete hajú csajszit a levegõbe, amikor az annyit mond, hogy "Közel van...". Végig vicces marad a manga, vagy fighting-fighting lesz belõle?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

Végig vicces marad!! :D
Élet-halál között vannak de még akkoris ontják a poénokat. :D
Majd meglátod. Egyb. nagyon ajánlom az animet!
Piszok jó! :jee:

Ramiz

Quote from: AlkyraVégig vicces marad!! :D
Élet-halál között vannak de még akkoris ontják a poénokat. :D
Majd meglátod. Egyb. nagyon ajánlom az animet!
Piszok jó! :jee:
Elhiszem, de én is azt tapasztaltam, hogy ha van manga, sokszor az sokkal jobb, másrészt konkrétan ezzel a mangával kapcsolatban is hallottam megbízható helyrõl. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!