Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

roderick

Quote from: White SeeDNos, mit mondhatnék, gondban vagyok.

Most kaptam meg (csak 2 hónapot kelett várnom rá:)) az AS elsõ 3 kötetét.
Nagyon király (mondjuk azt hittem nagyobb lesz. A vastagsága megfelel, csak a síkbeli terjedelmét keveslem. Aszittem a4 méretû lesz vagy valami.)
Lényeg, hogy ott van Rosiel-nke van írva a név, míg az általam elektronikus formában meglevõ úgyanannak Rociel-nek van írva.
Most akkor melyik a jó???

igazából tökmindegy, mert ugye hiraganából átírva biztos van egy a mangában használt változata, de ahány nyelv annyi félén van, mertugye valami standard anyalnév... utánna kéne nézni valami bibliai netes izén, vagy úgyis vannak páran a fórumon akik forgatják a bibliát, hátha ök tudják, de szvsz. ezen nem érdemes fennakadni, felteszem még 2-3 változatban meg lehet találni a nevét, fordítóktól függöen
amúgy tényleg zseniális egy manga, bár a vége olyan, hümm-hümm... habár a legtöbb mangánál ez van, ami ilyen megélhetési szinten 10+ kötetben csinálnak...
ésígy véletlenül átterelem a szót a 20th century boysra, am így 17 kötet után is zseniális, nagyonnagy a története, van soksok izgalmas fordulat benne, csakhát tényleg érzödik ezen is a "meghélhetés" szaga, rövidebben talán hatásosabb lett volna, így már kicsit olyan "tegyünkrá még egy lapáttal" szaga van, de sebaj mert a helykitöltö n+1esik mellékszereplö múltja is tud érdekes lenni... csakha lesz benne 4-k történetív akkor megveszem az összes kötetet és szép lassan mustárral megeszem öket, a mangakával együtt
(ennél már csak az lenne "jobb", ha az utolsó kötet megcsinálása elött szívroham vinné el a rajzolót... grr... na akkor mérges lennék)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

roderick

Nah doublepostolok, hogy az új hozzászólás miatt benézzetek:
1. Blimp! Monster anime milyen? mert lusta vagyok mangát olvasni már, ha jó akkor hátha megúszom mozgóképben:)
2. azért propaglánám kicsir a számítógépen manga olvasást, tudom szegény kiadók zsebébö húzzuk ki a pénzt, de nemtom, szerintem -pont az AS-es post alapján jutott eszembe- azért számítógépen valahogy jobb minösége van a dolognak, mármint oké buszon nem tudod olvasni, de az NGE amit a kezembe foghatam A-sokas mérteben (asszem a5-ös, vagy talán annak is a fele 1 oldal), ráadásul a nagyon fabarát wc-papír színü lapra volt nyomtatva... ami hát valljuk be, talán a Blame!-e élvezetén is rontott volna szvsz.
másrészt megugye internetkorszak, nem elég hogy gyorsan le tudod tölteni a japánban is kvázi aktuális részét a futó sorozatnak (pl. Gantz), de amikor megtudtam h. a 20 Century boys a címét egy zeneszámról kapta, akkor már -két, három kattintás tán- már (igaz kicsit illegális úton) de az adott zeneszám simán üvöltött az winampomból... ami azért kicsit más érzés... dehát izlések és pofonok, csak nem akartam kvázi fölösleges doublepostot csinálni, így kicsit értekeztem is
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Fazék

Quote from: roderickNah doublepostolok, hogy az új hozzászólás miatt benézzetek:
1. Blimp! Monster anime milyen? mert lusta vagyok mangát olvasni már, ha jó akkor hátha megúszom mozgóképben:)
Állítólag nagyon jól sikerült, mind hangulatilag, mind képileg a megvalósítása, szinte egy az egyben követi a manga eseményeit, szóval nyugodtan megnézheted az anime-t, ha lusta vagy olvasgatni. :)

zolan43

Quote from: roderick(ennél már csak az lenne "jobb", ha az utolsó kötet megcsinálása elött szívroham vinné el a rajzolót... grr... na akkor mérges lennék)

Galog-galopp :jee:

Oh My Goddess ch196+ -A Menny Kapuja nemsemmi!-

Fazék

#154
Belenéztem a School Rumble mangába. És mivel sok-sok belepörgetés után azt tapasztaltam, hogy max egy maroknyi képsort tartalmaz csak, ami lehet, hogy nem szerepel az animében, ezért inkább töröltem is, fölösleges lenne végigolvasni. Ráadásul a lefordított manga kb pont csak 1 résszel tart a lefordított anime részek elõtt, vagyis tényleg értelmetlen olvasgatni véleményem szerint. És amennyit átolvastam belõle ezt is besorolnám a szûkebb kategóriába, miszerint az anime jobb, mint a manga.

zolan43

Zászló gyüjtögetõs harci torna. Space Karate vs. Panzer kunst. SECHS mint kommentátor :haha: . A kötet végén beneveznek egy másik harci tornára (Alita, Sechs, Elf, Zwölf)
Remélem nem kell fél évet várni a következõ kötet megjelenéséig...

http://www.rippersanime.com/index.php?page=Bittorrent

AngelHunter

jajjdehogynem :)
pedig alita a legjobb manga amit en olvastam eddig :)

mar mar azon is gondolkodtam h megveszem.... de csak kosza otlet :)

roderick

nah a Monster végére értem.... nemtom. Nem volt rossz, de végig azt éreztem, hogy majd ennél jobb lesz, aztán egyszercsak végetért... biztos azért mert a 20th century boys-hoz akartam hasonlítani... de abban végig úgy éreztem, hogy "meg akarom tudni a titkot" ezért mint az örült olvastam, ebben pedig inkább fáradtan, meg akartam tudni, mi lehet akkora titok,mint a "Barát" kiléte, de ilyen nem volt... noh, de ennek ellenére egy nagyon jól összerakott thriller, ami valahol mélyen meg tudja értinteni az embert, mert azzal az igazi "gonosz"-al tudja szembesíteni, ami hálisten nem igazán adatik meg a való életben, de így hogy csak együtt fantáziálunk róla az íróval, nagyon is hátborzongató tud lenni.
A vége kicsit csalódás volt számomra, azt gondoltam valami radikálisabb végkifejlet lesz, így egy kicsit olyan lezáratlan a dolog számomra, de inkább azért, mert máshova helyeztem a hangsúlyt, minta ahova a mangaka. Habár kicsit olyan érzésem van, mintha a nagy szövevényes történetmesélésben pár dologról elfeledkezett volna... nahmindegy, inkább próbálom elfogadni így, minthogy azon siránkoznék, miértnem olyan a történet, mint amilyennek én szertném.

Külön jópont számomra, hogy a történet folyamán pár jól kidolgozott hátborzongató "tündérmese" jelenik meg, ami ráadásul az animében zseniálisan van animálva, az ilyenek a gyengéim, de általában nagyon szarul vannak megcsinálva (pl. Chobits... bahhh...)
És Lunge... szerintem egy páratlan figura, valahogy éreztem, hogy ilyen szereplönek lennie kell valahol, de eddig még sehol se láttam...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: AngelHunterjajjdehogynem :)
pedig alita a legjobb manga amit en olvastam eddig :)
mar mar azon is gondolkodtam h megveszem.... de csak kosza otlet :)

Miért, annyira irreális a dolog???
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Újraolvastam a Monster végét és azért rájöttem, mégiscsak zseniális...
csak ha az ember kvázi-részegen olvas el gyorsan 3-4 kötetet, akkor azért kimaradhat egykét részlet :)
ráadásul az megnéztem pár rész az animéböl, olyanokat amiket már mangában olvastam... szerintem valami remekül van adaptálva... sikerült úgy képröl-képre szóról-szóra feldolgozni, hogy megmarad minden a mangából, de mégis megmarad animációnak... nemtom mennyire tudtam elmagyarázni, de jó

Más: elolvastam a Beck, eddigi részeit. Ahhoz képest mennyire cinikusan áltam hozzá, eléggé megszerettem. Röviden pár srácról szól, egyikükkel a narrátorként, akik szimplán meg akarják csinálni a világ legjobb rock(? indie?) zenekarát és ehhez a tehetségük is megvan, persze bonyadalom-bonyadalomhátára jön, hogy ne legyen olyan rövid és jósok kötetbe férjen bele.
ebböl most nézegetem majd az animét, egyenlöre csak 1 részt láttam, de ahogy kiveszem nem futamodnak meg attól, hogy a mangában szereplö zeneszámokat rendesen bemutassák, ami elég rizikós lehet, merthátugye, ha a mangában leírják, hogy mindenkit padlóra küldd, az 1 konkrét számnál nem biztos hogy lejön az embernek... de mások azt írták róla nem rossz... namajd kiderül (márcsak 28 óra múlva:) )
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Fazék

Quote from: roderickÚjraolvastam a Monster végét és azért rájöttem, mégiscsak zseniális...
csak ha az ember kvázi-részegen olvas el gyorsan 3-4 kötetet, akkor azért kimaradhat egykét részlet :)
ráadásul az megnéztem pár rész az animéböl, olyanokat amiket már mangában olvastam... szerintem valami remekül van adaptálva... sikerült úgy képröl-képre szóról-szóra feldolgozni, hogy megmarad minden a mangából, de mégis megmarad animációnak... nemtom mennyire tudtam elmagyarázni, de jó
huhh. most egy picit megnyugodtam, hogy mégse hiába ajánlottam :)

Alkyra

Quote from: Blimphuhh. most egy picit megnyugodtam, hogy mégse hiába ajánlottam :)

A monster az ennyire jó? Hallotam már róla...
Blimp: látom, neked tettszik a mû, küldjél légyszíves egy rövid pm-t róla. :D
Mit annyira jó benne?Neked miért tettszik?
Csak kíváncsískodom.  :lul:  :lul:

Fazék

Quote from: AlkyraA monster az ennyire jó? Hallotam már róla...
Blimp: látom, neked tettszik a mû, küldjél légyszíves egy rövid pm-t róla. :D
Mit annyira jó benne?Neked miért tettszik?
Csak kíváncsískodom.  :lul:  :lul:
Hát sosem voltam jó értékelések készítésében, ezért inkább most is passzolnék. Bocsánat. :o Röviden, egyszerûen megragadott a hangulata, a manga fõbb kérdései is komolyan foglalkoztattak, hogy mi fontosabb, egy ember életének a megmentése, mint orvosi kötelesség, vagy hagyni hogy meghaljon a bûnözõ? Alapvetõen az élet tisztelete, és hogy fér ezzel össze egy esetleges gyilkossági szándék, van-e joga bárkinek is elvenni valaki életét, ha másképp nem lehet elkerülni mások halálát? Milyen mértékben lehet megváltoztatni egy embert a neveléssel? Mennyire létezik alapszemélyiség, mennyire lehet eltérni tõle? És ilyesmik. :) Emellett egy gazdagon kidolgozott, meglepõ fordulatokkal szolgáló, izgalmas alkotással szembesülhet, aki nekiugrik. SZVSZ :)

Ha úgy érzitek spoiler-es a hozzászólásom, szóljatok és kiszínezem. :)

roderick

tom nem pm, meg nem is tölem kérted, de azért elmondom, hogy nekem mi tetszett benne:
Egyrészt is egy nagyon részletes, aprólékosan kidolgozott világa van, ami nagyon úgy hat, mintha tényleg megtörténhetne/megtörténhetett volna az egész (persze van egy két fordulat benne ami olyan, "hmmm..." érzést kelt)
Másrészt, ez a tényleg megtörténhet dolog párosul egy titokzatos történettel, ami sok nagyon jólkidolgozott szereplöt von be és nagyon jól van tálalva... elég sokat játszik a kronológiával, hogy mindent a megfelelö idöben mutasson be
(Igaz, mint említettem párszor olyan irányba megy el, amit talán kihagyhatott volna, de valószínüleg akkor még fontosnak gondolta és ez eltörpül a sok dolog mellett amik mind értelmet kapnak.)

Amúgy maga a történet úgy kezdödik, hogy egy németországban dolgozó zseniális japán orvos, szembeszáll a fönökének utasításával és a polgármester helyett egy noname gyereket operál meg. Mivel a polgármester meghal, ezrét szegény Tenma (ez a doki) eléggé elszigetelödik mindenféle karrier lehetöségétöl... majd egyszercsak meghal pár munkatársa (pl. a fönöke) mérgezés következtében, így persze Tenma egyböl elöbbre léphet a ranglétrán, node eléggé gyanúba is keveredik ezért... Persze ö nem olyan ember aki ölne... node akkor ki (igen-igen, jól sejtitek ki :) )

--------------------------------------------
20th Century Boysról is írok már egy kicsit:
talán azért is nem ütött nekem annyira a Monster kezdetben, mert ebben a mangában méginkább kifejlödött a faszi stílusa. Itt a történet pár gyerekkori barát mindennapi életével kezdödik, akik még általános suliba jártak együtt és egyik nyáron egy titkos szövetséget alapítottak, azt tervezve, hogy majd megmentik a világot... napersze... :)
aztán évekkel késöbb, fura eseményekre történnek, egyikük pl. öngyilkos lesz, a környékröl eltünik egy egyetemi tanár és mindkét esetben elökerül egy szimbólum, mégpedig az, ami a gyerekkori titkos társaságuké volt.

Ugyanúgy mint a monster ez is hallatlanul részletes világgal van megáldva, igazán jókat tudnak nosztalgiázni a szereplök és így mi is beleláthatunk egy kicsit a vad 60-as és a nemtommilyen 70-es évekbe is, közben pedig nagyon markáns jellemfejlödésen is keresztülmennek, mert ennek a történetnek sokkal epikusabb léptékei vannak mint a mosternek. És ráadásul itt már teljesen megszabadult magától az idötöl, összevissza ugrál a korszakokban, mindig csak egy kicsit bemutatva. Közben a történet egyre bonyolódik és egymás után jönnek felettébb meglepöek fordulatok... pedig sokszor nem is váratlanok.
Tényleg nem akarok nagyon spoilerkedni ezért többet nem is írok, de valami rettentö izgalmas módon van megírva, habár úgy érzem, hogy a 18 kötet vége felé már túl vagyunk a nagyján... de nem hiszem, hogy ne lenne a zsebében még egykét trükk Naoki Urasawa-nak.

nah szerintem jól kiírtam magam, pedig többedszerre csináltam már ebben a témában... talán mostmár elmúlik a "téritéskényszerem" :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Fazék

#164
Horrort kerestem és véletlenül ráakadtam a Rumic World Trilogy OVA-k közül a 3. részre a Laughing Target-re, és ugyan a többi véletlenül se horror, de gondoltam megnézem azokat is. Azóta megnéztem mellé a Mermaid-es OVA-kat is és azt kell mondjam, valahogy magával ragadott egyszerû, de mégis ötletes világaival a szerzõ. Így hát elolvastam tõle a fenti több kisebb történet gyûjteményt is és nem csalódtam bennük. Most, hogy elmentem ANN-en a profil -jához jöttem rá, hogy honnan volt ismerõs a rajzolási stílus :) Olyan névtelen akármikért felelõs a szerzõnõ, mint Ranma 1/2, Urusei Yatsura, illetve Inu Yasha-hoz is volt köze. Bár ezek közül még egyikkel se találkoztam (az utolsóval nem is nagyon akarok), de Ranma 1/2-vel már többször is szemeztem, csak ne lenne olyan hosszú és ahogy hallottam befejezetlen...
A manga 1. és 3. kötetében egymástól független fejezetek követik egymást, más-más, mégis kinézetileg igencsak hasonló szereplõkkel. A történetek hangulata széles skálán mozog, néha a teljesen komolytalantól, mely mögött mégis megbújik valami elgondolkodtató, az egészen komoly horrorosabb történetig. A 2. kötetben 2 fejezet kivételével, a szereplõk ugyanazok az összes fejezetben, a JCIA (Japán CIA :haha: ) két elit psziché-tréningen részt vett tagja. A lány hihetetlen ereje és a fiú szemét-teleportáló képessége több küldetésben is komoly segítségükre lesz a gonosz Malac szervezet elleni küzdelmükben. :haha: Nagyon meglepõdtem, amikor az egyik oldalon Terry Pratchett Korongvilágára tesznek utalást :eeek:  :cool:
Szóval nem annyira hosszú ez a 3 kötet, úgyis gyorsan el fogjátok majd tudni dönteni, hogy érdemes-e továbbolvasnotok, remélem "igen"-nel válaszoltok majd. :)

Akit érdekel, esetleg elõkaparhatom a torrent-et hozzá.

Alkyra

köszönöm roderick s blimp. Lehet, hogy letöltöm s megnézem. :D
De most egyenlõre valami vidám/ecchi/romantikusat keresek(kell valami jó is ami felvídit...)

Alkyra

Lenne egy kérdésem:

Az NGE manga sokban különbözik az animetõl?
tegnap nekikezdtem letölteni s 10 órán át szedtem s az átl. sebesség az 2k volt...Ehh...

roderick

Quote from: AlkyraLenne egy kérdésem:

Az NGE manga sokban különbözik az animetõl?
tegnap nekikezdtem letölteni s 10 órán át szedtem s az átl. sebesség az 2k volt...Ehh...

Igenis, meg nemis.
A történet nagyvonalakban megegyezik... csak pár filler rész lett kivéve (nem tizensok anyal van, hanem 12, ami azért vicces, mert japánul igazából Apostol az ami Angolul anyal, így pont kijön a szám) és -mivel talán most már Anno is tudja mi a vége (legalábbis erösen sejti :) )- sokkal jobban össze van rakva a történet, van elég sok olyan utalgatás, amit csak az egész ismeretével lehet megérteni, de akkor nagyon is hangulatos... ráadásul nem tünnek annyira neurotikusnak a szereplök... igaz nemtom a most megjelent kötet milyen

Ha torrentröl töltöd és lassan jön, akkor amúgy érdemes megnézni a kapcsolatjelzö izét, mertén pl. tengap kicseleztem sikeresen a proxy-t és ami eddig 5-15kval jött az hirtelen felment 70-re, majd késõbb 130-ra is:) habár nyilván attól is függ mennyi ember használja épp azt a torrentet
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Raggie

Quote from: roderick(...)csak ha az ember kvázi-részegen olvas el gyorsan 3-4 kötetet, akkor azért kimaradhat egykét részlet :) (...)
Nocsak! Keblemre alkesz testvér! :D
(mangát azért nem illik részegen olvasni, az azért túlzás :) ),(mondjuk bagoly mondja... :__devil: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie Gordon(mangát azért nem illik részegen olvasni, az azért túlzás :) ),(mondjuk bagoly mondja... :__devil: )
Ezt olvastam legutóbb (5 másodperce), és nem tetszett... :ejj: Van bármi, amit nem illik részegen csinálni? :confused: :rolleyes: :D

Amúgy a Berserket mégis csak el fogom kezdeni számítógépen olvasni, ahogy így elnézem... úgyis mondták, hogy a 8. kötetnél "indul be", a rajzolója szerint most, a huszonakárhányadiknál végre elkezdheti a lényeget... jó, ez csak parasztvakítás, gondolom, de mégis...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizEzt olvastam legutóbb (5 másodperce), és nem tetszett... :ejj: Van bármi, amit nem illik részegen csinálni? :confused: :rolleyes: :D

Amúgy a Berserket mégis csak el fogom kezdeni számítógépen olvasni, ahogy így elnézem... úgyis mondták, hogy a 8. kötetnél "indul be", a rajzolója szerint most, a huszonakárhányadiknál végre elkezdheti a lényeget... jó, ez csak parasztvakítás, gondolom, de mégis...

Nem az :D

A 8. kötet igaz egyértelmûen, nekem leesett az állam, a most indul be a sztori... nos, lehet benne valami. De legalább még egyszer ennyi kötetre van tartalék a sztoriban (csak most már Caskával is történjék valami ;) )

Egyébként lehet, hogy csak xar minõségû volt a scannelés, de nekem a legújabb részek rajza már nem tetszik annyira :confused:

Titkos

Quote from: BlimpHorrort kerestem és véletlenül ráakadtam a Rumic World Trilogy OVA-k közül a 3. részre a Laughing Target-re, és ugyan a többi véletlenül se horror, de gondoltam megnézem azokat is. Azóta megnéztem mellé a Mermaid-es OVA-kat is és azt kell mondjam, valahogy magával ragadott egyszerû, de mégis ötletes világaival a szerzõ. Így hát elolvastam tõle a fenti több kisebb történet gyûjteményt is és nem csalódtam bennük. Most, hogy elmentem ANN-en a profil -jához jöttem rá, hogy honnan volt ismerõs a rajzolási stílus :) Olyan névtelen akármikért felelõs a szerzõnõ, mint Ranma 1/2, Urusei Yatsura, illetve Inu Yasha-hoz is volt köze. Bár ezek közül még egyikkel se találkoztam (az utolsóval nem is nagyon akarok), de Ranma 1/2-vel már többször is szemeztem, csak ne lenne olyan hosszú és ahogy hallottam befejezetlen...
A manga 1. és 3. kötetében egymástól független fejezetek követik egymást, más-más, mégis kinézetileg igencsak hasonló szereplõkkel. A történetek hangulata széles skálán mozog, néha a teljesen komolytalantól, mely mögött mégis megbújik valami elgondolkodtató, az egészen komoly horrorosabb történetig. A 2. kötetben 2 fejezet kivételével, a szereplõk ugyanazok az összes fejezetben, a JCIA (Japán CIA :haha: ) két elit psziché-tréningen részt vett tagja. A lány hihetetlen ereje és a fiú szemét-teleportáló képessége több küldetésben is komoly segítségükre lesz a gonosz Malac szervezet elleni küzdelmükben. :haha: Nagyon meglepõdtem, amikor az egyik oldalon Terry Pratchett Korongvilágára tesznek utalást :eeek:  :cool:
Szóval nem annyira hosszú ez a 3 kötet, úgyis gyorsan el fogjátok majd tudni dönteni, hogy érdemes-e továbbolvasnotok, remélem "igen"-nel válaszoltok majd. :)

Akit érdekel, esetleg elõkaparhatom a torrent-et hozzá.

A Rumic World-bõl még csak alig pár történetet olvastam, de tényleg jók, viszont nekem pont az általad említett hosszabb mangái a nagy kedvenceim, tehát: Ranma 1/2, Urusei Yatsura és Inu Yasha. Tényleg, megkérdezhetem, hogy az IY-vel miért nem akarsz találkozni? ;)  És egy kis kiigazítás: a Ranma manga nem befejezetlen, csak az animéje, az viszont nagyon, mivel úgy kb. a történet feléig jutott csak el. :(   Egyébként én az Urusei Yatsura olvasása alatt vettem észre nem egy Rumic World-ös utalást. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Fazék

Quote from: TitkosA Rumic World-bõl még csak alig pár történetet olvastam, de tényleg jók, viszont nekem pont az általad említett hosszabb mangái a nagy kedvenceim, tehát: Ranma 1/2, Urusei Yatsura és Inu Yasha. Tényleg, megkérdezhetem, hogy az IY-vel miért nem akarsz találkozni? ;)  És egy kis kiigazítás: a Ranma manga nem befejezetlen, csak az animéje, az viszont nagyon, mivel úgy kb. a történet feléig jutott csak el. :(   Egyébként én az Urusei Yatsura olvasása alatt vettem észre nem egy Rumic World-ös utalást. :)
Igen, picit félreérthetõ voltam, szóval az Inu Yasha-nak azért nem akarok nekivágni, mert elvbõl nem ugrom neki 100 (eredetileg 50, de azóta engedékenyebb vagyok) résznél hosszabb sorozatokba. Egyedüli kivételnek szánom ez alól a One Piece-t, mert kellõen nagy ökörségnek tûnik és a rajzstílus is bejön :)  Se a Ranma 1/2-vel, se a Urusei Yatsura-val nincsen semmi bajom, mindkettõ rajta van a megnézendõk listámon, majd egyszer... :)

Ramiz

Quote from: BlimpEgyedüli kivételnek szánom ez alól a One Piece-t, mert kellõen nagy ökörségnek tûnik és a rajzstílus is bejön :)

A One Piece nagyon :cool: és :kiraly: -ság! Van benne akció és humor bõségesen, és a néhány drámai rész (na jó, nem a "drámai" a legjobb szó erre... szóval általában amikor komoly rész van, erõs érzelmek meg minden) is kicsit poénosra és ironikusra van véve, de ez mégsem rontja el a hatást, sõt!
Én sokkal könnyebben meghatód{ok/tam} a One Piece-en, mint mondjuk a Grave of the fireflies-en. :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Titkos

Quote from: BlimpIgen, picit félreérthetõ voltam, szóval az Inu Yasha-nak azért nem akarok nekivágni, mert elvbõl nem ugrom neki 100 (eredetileg 50, de azóta engedékenyebb vagyok) résznél hosszabb sorozatokba. Egyedüli kivételnek szánom ez alól a One Piece-t, mert kellõen nagy ökörségnek tûnik és a rajzstílus is bejön :)  Se a Ranma 1/2-vel, se a Urusei Yatsura-val nincsen semmi bajom, mindkettõ rajta van a megnézendõk listámon, majd egyszer... :)

Így már értem. :)  Bár megjegyzem, hogy a Ranma és az UY is több mint 100 részes... ;)  Persze ettõl még nyugodtan nézd meg õket, mert szerintem nagyon jók. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Rounin

CB elsõ fejezet:

Spike kicsit nõies, Faye szebb, és tetszik ;) Szépen meg van rajzolva, eddig humorosnak is tûnik. Kíváncsi vagyok ez is olyan epizódikus lesz-e :)

Crying Freeman :

Aaaaaaaaaa... :drool: Gyönyörû szemek... A történetben még csak addig jutottam el, ameddig a Marc Dacascos féle filmben feldolgozták. Nekem mindig sok egy kicsit a szerelem elsõ látásra, de ettõl függetlenül tetszik.

Kellemes olvasmány, kétlem, hogy megbánom, amiért elkezdtem.

DarkstaAaR^.^

Én most kezdtem el a Death Note-ot, tetszik az alapötlet...


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Ramiz

Rounin: egész más a stílus, viszont szerintem nagyon király a manga (is :D :D :D ), az SD részek is nagyon poénosak.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RouninCB elsõ fejezet:

Spike kicsit nõies, Faye szebb, és tetszik ;) Szépen meg van rajzolva, eddig humorosnak is tûnik. Kíváncsi vagyok ez is olyan epizódikus lesz-e :)
Mivel ezen kívül van még kettõ darab ezért nehéz is lenne történetet összehozni belõle ;) . Egyébként szvsz így jó, mert csak kilógna a sorból, ha valami kis sztorit is akartak volna bele tenni. A rajzstílus kicsit más de meg lehet szokni. Az SD részek télleg :kiraly: -ak, fõleg Spike+Jet pofái :lul: !
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Sinistro

Most kezdtem el a Shinseiki Evangelion Girlfriend Of Steel 2-õt /hú, mire ezt beírtam :)/, érdekel, hogy mit tudnak még kihozni ebbõl a sorozatból...Még nem jelent meg túl sok rész, de nem bírtam ki, hogy bele ne nézzek, eddig nem tûnik rossznak :rolleyes: .