Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

Alkyra

Quote from: RamizElhiszem, de én is azt tapasztaltam, hogy ha van manga, sokszor az sokkal jobb, másrészt konkrétan ezzel a mangával kapcsolatban is hallottam megbízható helyrõl. :)

S igazuk van! a manga még jobb! :D (mostanában jobban bejönn mint az anime..)Egyb. semmi változás nincs a manga s az anime között(bár én az elsõ 10 0 részt nem olvastam el, mert onnan folytattam akkoriban ahol az anime abba maradt)

Gaara

Hélló!! Új vagyok itt és mint láthatjátok Narutó fan, de amit a legutóbb olvastam az a Princess Mononoke volt, egészen szép, bár az anime jobb lehet :)))

Ramiz

Némi szünet után folytatom az egyik legjobban tetszõ mangát, az Akira-t. A felénél hagytam abba (beszerzési jellegû technikai problémából eredõ szünet :D ), azaz ott, ahol a film véget ér. Nos, szerencsésen nem kitaláltak valami "egyéb" véget a filmnek, hanem csak abbahagyták (bár így is zavaró kicsit), viszont legalább nem "akad" össze a mangával (mint pl a Hellsing). A 4. kötetet tegnap olvastam el, és csak annyit mondok: zseniális! A filmet még lehet fokozni! (Ezt nem hittem volna...)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Hogy egy kicsit Philip K. Dick-i idõszemléletet adjak a topiknak, leírom, mit fogok legutóbb olvasni, és hogy fog tetszeni:
Tezuka Osamu: Phoenix (Hi no Tori), az amerikai kiadás 3. és 4. kötetét.
Végre, VÉGRE megjött - kb fél éve rendeltem meg.

És ha olyan jó, mint a már birtokomban lévõ 2. kötet, illetve az anime, akkor valószínûleg nagyon fog tetszeni. :D
Failure is the default option

zolan43

#214
Harc a cicusokkal folytatódik.
Vasárnap kiadták a módosított változatot. (fordításban van csak eltérés)

katz

Quote from: zolan43Harc a cicusokkal folytatódik.
Jo, h szóltál, el is felejtettem, h pénteken adják ki. Király volt a cicaidomitás benne.

Ramiz

You're under arrest!
Aranyos karakterek és cselekmény, de lehetne kicsit kidolgozottabb a karakterdizájn (igaz, nem mai darab).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Mivel most nincs idõm, se energiám, csak röviden:

Tezuka Osamu, minden idõk legnagyobb mangarajzolója élete legfontosabb munkájának tartotta a Phoenixet (Hi no Tori), ennek a 12 részes, történelmen, téren és idõn átívelõ nagyszabásó sorozatnak 3 részét kaptam (vettem) most meg.

Yamato: 8/10
Space: 9/10
Karma: 10/10 (!)

Összefoglalva: Mestermû, fõleg az utolsó - ha egy lakatlan szigetre csak 1 könyvet vihetnék magammal, valószínûleg ez lenne az.
Failure is the default option

zolan43

Train & Eve vs. 2 berzerker fejvadász, nanomachine harc.

Ramiz

Quote from: kikuchiyoMivel most nincs idõm, se energiám, csak röviden:

Tezuka Osamu, minden idõk legnagyobb mangarajzolója élete legfontosabb munkájának tartotta a Phoenixet (Hi no Tori), ennek a 12 részes, történelmen, téren és idõn átívelõ nagyszabásó sorozatnak 3 részét kaptam (vettem) most meg.

Yamato: 8/10
Space: 9/10
Karma: 10/10 (!)

Összefoglalva: Mestermû, fõleg az utolsó - ha egy lakatlan szigetre csak 1 könyvet vihetnék magammal, valószínûleg ez lenne az.

Szólj lécci, ha véletlenül neten látod! :) Érdekel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Quote from: RamizSzólj lécci, ha véletlenül neten látod!  Érdekel.

Hát azt elhiszem, de kizártnak tartom, hogy neten meglegyen.
Úgy tudnál hozzájutni, hogy megrendeled Amerikából, és vársz rá fél évet aztán a gatyád is ráfizeted, vagy leütsz engem és elveszed tõlem... Sajnos ez van  :bruhuhu:

Tudom ajánlani az animét, ami a manga néhány kötetébõl készült, azt még esélyesebb megszerezni. A froth-bite nevû csapat csinálta.
Failure is the default option

zolan43

A fejezet elején lévõ tengerparti kép látványa fantasztikus...

Moloko

Németül olvastam, 13 kötetben, és nagyon-nagyon jó volt :)
teljesen rá tudtam hangolódni. (ugyan a 38fokos lázamból adódó labilis lelkiállapot miatt, de) sírtam is rajta egy helyen :)
kedves történet, sok sok szerelemmel, önfeláldozással, kétellyel... (félmeztelen, vagy meztelen lányzókkal)
olyan... asszem ezt hívják romantikus darabnak, de nem vagyok benne biztos, hogy a történet alapján éppen romantikusnak nevezném :)

Moha

Szerintem egy romantikus dráma. És egyetértek, NAGYON jó. :jee:
Én is teljesen rá tudtam hangolódni, és belemélyedtem a történetbe. Nagyon jól felépített történeti szála van, és egyszerûen "olvastatja magát", mert mindig akkor jön egy fordulat, mikor már azt hiszed, hogy tudod, hogy fog folytatódni. :)

Alkyra

Quote from: MohaSzerintem egy romantikus dráma. És egyetértek, NAGYON jó. :jee:
Én is teljesen rá tudtam hangolódni, és belemélyedtem a történetbe. Nagyon jól felépített történeti szála van, és egyszerûen "olvastatja magát", mert mindig akkor jön egy fordulat, mikor már azt hiszed, hogy tudod, hogy fog folytatódni. :)

Teljesen egyetértek. Én még most is olvasom(valahol a 80. fejezetnél tartok..).
Eszméletlen jó manga. kár, hogy az animet elcseszték.
Nálam top1 lett(együtt tolonkodnak az lh mangával az elsõ helyen^^) :jee: .
Aki szereti a romantikus mangákat annak ez kötelezõ mû!
Bár a rajzolása egy kicsit furcsa, de meg lehet szokni s utánam már egyenesen
élvezi az ember. :)

Mattanja

Akkor már hadd szóljak bele én is: lásd thread indító postja. :)
Nem is merem újra elkezdeni, mert félek összeroppantanám a barátnõmet/páromat/kedvesemet/szerelmemet/... a legközelebbbi találkozásnál... ;)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Alkyra

Végigolvastam.

VGA egy nagyon jó manga, stílusában a legprofibb munka amit eddig láttam.
Jó sztori, érdekes karakterek, mély érzelmek, mélyenszántó gondolatok, happy end( :) ).
Mindenkinek ajánlom aki egy kicsit is vondzódik a romantikus téma íránt.
Bár az extra chap. még nem olvastam el, de nagyon a befejezése az mangának
nagyon szép lett.
Értékelés: 9.9(-0.1 azé me furcsa a rajzolása az elején...más stílus amit nem szeretek annyira.)

Rounin

Akira.

*hümmög* Aranyos :] Meglepõdve tapasztaltam olvasás közben, hogy ahhoz képest, mennyire megváltoztatták a manga cselekményét, milyen jól visszaadták az animében a történet hangulatát.
Magával ragadó manga, annyira letehetetlen (imo), hogy olvasása közben öltöztem fel munkába menet, sõt, még enni is így ettem (ennek eredményeképpen futnom kellett a kompig :D ), minemellett szépen is rajzolták meg. De... a hatodik kötet hibásan van fent animehq-n. o.o
Na _ez_ a szemétség :rolleyes:
Érdekes prolémákat vet fel az ember isteni erõket hajszoló vágyával kapcsolatban.

Ramiz

Quote from: RouninMeglepõdve tapasztaltam olvasás közben, hogy ahhoz képest, mennyire megváltoztatták a manga cselekményét, milyen jól visszaadták az animében a történet hangulatát.
Egyetértek. Profi a manga és az anime készítõje is. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Ez a kötet meglehetõsen nagy figyelmet keltett Japánban és Amerikában is: egy antológia-szerû gyûjteményrõl van szó, amelyet az emel ki a közönséges mangák közül, hogy az átlagost messze meghaladó részletességû, színes rajzok jellemzik.
Az, hogy kb. 20 alkotó osztozik 150 oldalon, egyszerre a kiadvány elõnye és hátránya is. Ugyanis nincs két egyforma történet, mindegyik más technikával készült: van köztük számítógéppel tervezett 3d-s környezetben játszódó sci-fi és egész oldalas vízfestményekkel operáló, cselekmény nélküli alkotás is. Olyan, mint egy jó novellagyûjtemény vagy verseskötet: mindenki kiválaszthatja magának a neki leginkább tetszõeket.
De éppen ugyanezen ok miatt nem jutott néhány oldalnál több egy alkotónak, és nem mindegyikük használta ki jól a rendkívül szûkös helyet, több történet szinte csak hangulatkeltésnek, mintegy bepillantásnak tûnik egy nagyobb volumenû munkába. Jó néhány folytatódni fog a második kötetben is.
Vannak azért jól eltalált, ütõs one-shot történetek is, és mindegyik alkotásól elmondható, hogy legalább annyi munkát fektettek bele, mint egy közönséges manga több kötetébe, így az illusztrációk színvonala osztályon felüli, néhol egyenesen lélegzetelállító.

Részletesebb leírás itt olvasahtó.

Van még egy hátránya, amirõl eddig nem ejtettem szót: az ára.
A4-es formátumú, gyönyörû kiállítású könyv ugyan, ami dísze bármilyen gyûjteménynek, de 8200 Ft nem kevés egy aránylag vékony mangáért.
Failure is the default option

zolan43

Ichigo váratlan látogatókat kap az iskolában.
- ÉS RUKIA VISSZATÉRT -

roderick

Hát énis beállok azok táborába akik szerint ezám egy jó manga. Habár mégcsak a kijött részek felénél tartok -és most egy kicsit fura irányba ment a történet- de még így is ötletes fantáziadús és kellöen gonosz, hogy élvezzem.
Kicsit fura abban a tekintetben, hogy más mangáknál/filmeknél/stb. azzal keltik fel az érdeklödést, hogy valami nagy titok van, amire majd a végén derül fény (pl. 20th Century Boys), ittmeg szinte mindent tudunk mi, mint olvasó és azon van a hagnsúly, hogy szegény szereplök hogyan próbálnak meg agyalni.. legalábbis az elején még ilyen volt... inkább olvasom is tovább:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

zolan43

School_Rumble_v08_ch97[Mahora-Manga] - Tenma-chan félreértése
School_Rumble_v08_ch98[Mahora-Manga] - Karasuma-kun ajándéka

TurboK

Outlanders sorozat

kb ilyesmi; War of the Worlds, Rómeó és júlia, Star Wars, Starship Troopers, egy jópár adalék mágia és apokalipszis (a negyedik számban cakkpakk leégetik japánt a térképrõl, "csak úgy", a végén meg már isteni szintre emelkedik a mágia+apokalopszis dolog), és egy megható befejezés ami legalább annyira jó mint amilyen rossz. Jó, mert nem az unalomig ismételt happyend matéria, de rossz, mert mire végigolvasod, tényleg úgy érzed hogy egy unalmas happyend befejezést jobban érdemeltek volna a fgurák (azért van egy epilógus ami megpróbál enyhiteni ezen).
Ja, és nem kicsit perverz is.

amúgy talán az az egyik legjobb pont hogy Joji Manabe írta és rajzolta, aki arról híres hogy hentai könyveket ad ki a saját történeteirõl (ez kb olyan mintha Akira Toriyama dragonball hentai könyveket rajzolna).

van egy OVA is de az elég összezsúfolt, habár a lényeg azért benne van - viszont happyenddel a végén.

az usában a Dark Horse kiadta angolul, 34 részben (nekem is ez a változat van meg).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Alkyra

Nagyon jó volt. Örömmel olvastam minden egyes oldalát(fõleg az utolsókat).
Nagyon tettszik a vége-amely egyben a kezdet is :) -.
Mély érzelmek s gondolatok vannak a könyvben, s rengeteg extra jelenetet, karakter akik az animeben elõ se fordultak.
Mindenkinek ajánlom akinek tetszett az anime s többre vágyik annál egy kicsivel.
A virágtriumvirátus tagjainak meg kötelezõ.(moha, lazzaret) :)  :)  :)

A sztori gyönyörû, a rajzolása csodálatos s karakterek pedig eszméletlenek. :haha:
Kell ennél több?

noriko

#235
Quote from: roderickHát énis beállok azok táborába akik szerint ezám egy jó manga.
(...)azon van a hagnsúly, hogy szegény szereplök hogyan próbálnak meg agyalni.. legalábbis az elején még ilyen volt... inkább olvasom is tovább:)
üdv a táborban! :D
most kezd már kicsit idegesítõvé válni, hogy mennyit bénáznak :( Úgy tûnik,  kifogytak a kiagyalnivalóból a szereplõk... remélem nemsokára jön egy jó fordulat, mert különben kiábrándulok!  :eek: :)
"I wish I could, but I don't want to."

Alkyra

srácok tudtak ajánlani vlm jó humor/romantikus mangát?
vagy..áh mind1. bármijöhet ami minõségi. :)
Ez a Deathnote tényleg ennyire jó?

SaiyaGin

Quote from: Alkyrasrácok tudtak ajánlani vlm jó humor/romantikus mangát?
vagy..áh mind1. bármijöhet ami minõségi. :)

Oh! My Goddess  :)

Moha

Quote from: AlkyraNagyon jó volt. Örömmel olvastam minden egyes oldalát(fõleg az utolsókat).
Hû, te aztán eszeveszett sebességgel haladsz! :haha:
Nekem lenne ennyi idõm!... :rolleyes:
Btw, Midori no Hibi manga már le van töltve, de egyelõre épp csak az elejébe olvasgattam bele, viszont mindenképpen végig fogom olvasni. :)

Alkyra

Quote from: MohaHû, te aztán eszeveszett sebességgel haladsz! :haha:
Nekem lenne ennyi idõm!... :rolleyes:
Btw, Midori no Hibi manga már le van töltve, de egyelõre épp csak az elejébe olvasgattam bele, viszont mindenképpen végig fogom olvasni. :)

Hja, sok idõm van mert lusta vagyok tanulni.(azt tanulni ami nem érdekel ráadásul magasszinten...eh kösz nem.)
Ki ne hagyjad. Olyan haláli dolgok vannak benne.^^

Saiyagin:
a TV vert. néztem, de...valahogy az nekem nem tetszett.
Nemtom. Azért köszönöm. :)