Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

Darkstar

Szerintem így jobb volt, mintha lezárták volna. Egyrészt lehet folytatni (:D) másrészt nem volt akkora fanrage. Ha Lala end lett volna, a Hurrunafagek gyújtják rá az authorra a házát, fordított esetben a Lala rajongók, a többiek meg minden esetben :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

LuckyDingo

Quote from: Darkstar on 2009-08-29, 00:37:22
Szerintem így jobb volt, mintha lezárták volna. Egyrészt lehet folytatni (:D) másrészt nem volt akkora fanrage. Ha Lala end lett volna, a Hurrunafagek gyújtják rá az authorra a házát, fordított esetben a Lala rajongók, a többiek meg minden esetben :D
Én ezzel a Lala-Haruna háremmel megelégedtem volna. De az kicsit gáz volt, hogy végül [spoiler]mindenkinek szerelmet vallott csak Harunának nem XD[/spoiler]
Arról nem lehet tudni, hogy miért fejezte be ilyen hirtelen? :S

Darkstar

Elég sok pletyka kering a neten, a legreálisabbnak az tűnik, hogy mivel pár hónapja teljesen ő neveli a 3 éves lányát (ugyebár a feleségétől elvállt a lófejű faszis ügy miatt) nem nagyon van ideje full időben rajzolni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Darkstar on 2009-08-29, 00:19:35
És tényleg vége  :Eztneked: :Eztneked:  :bruhuhu:

Best fanservice mangoo ever. S2 fuckin' where?

Sounds like a plan:
[spoiler][/spoiler]
at the end they say this likely continues :__devil:
here's hoping :D


OH meg még mindíg nincs  :Eztneked:

balu01

Quote from: Darkstar on 2009-08-29, 00:19:35
És tényleg vége  :Eztneked: :Eztneked:  :bruhuhu:
:frown: :bruhuhu:
Quote from: Darkstar on 2009-08-29, 00:37:22
Szerintem így jobb volt, mintha lezárták volna. Egyrészt lehet folytatni (:D) másrészt nem volt akkora fanrage. Ha Lala end lett volna, a Hurrunafagek gyújtják rá az authorra a házát, fordított esetben a Lala rajongók, a többiek meg minden esetben :D
+1

Titkos

Hogy miért lett vége? Mert az olvasottsága sajnos nem volt az igazi már, amit én sem értek, mert nálam is a "best ecchi manga ever" kategória különdíjasa, de lehet addig jó nekem, amíg nem látok bele egy japán otaku fejébe... Harunával meg szépen kicsesztek, pedig neki szurkoltam. :( Mondjuk úgy overall rég láttam ennyire elcseszett befejezést, talán az FMA Movie-val egy kategória. Az egyetlen jó hír, hogy elvileg ugyanez a páros csinálni fog egy másik mangát, legalábbis ígérik az utolsó oldalon. Illetve megmarad nekünk az 1% remény, hogy hátha előkapják még egyszer, végülis a Shaman King is folytatódott, ahogy itt írták pár oldallal korábban.

Quote from: Darkstar on 2009-08-29, 00:52:17
Elég sok pletyka kering a neten, a legreálisabbnak az tűnik, hogy mivel pár hónapja teljesen ő neveli a 3 éves lányát (ugyebár a feleségétől elvállt a lófejű faszis ügy miatt) nem nagyon van ideje full időben rajzolni.

....he? O_O Erről tudsz adni valamilyen linket?

Quote from: Prof. William on 2009-08-25, 10:52:55
Lost+Brain

Ja, ez az a cucc, amit röhögve szoktam olvasni, miközben keresgélem, hogy hány DN utalás van. :D Egyik oldalon volt egy képi összehasonlítás, nagyon kemény, hogy pl. Light és a gyerek lakása TELJESEN UGYANOLYAN. XDDD A leírásod amúgy kb. telitalálat, még azt beleírhattad volna, hogy ugye a "szemmel verést" is láttuk már egy bizonyos britt hercegnél. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Darkstar

#2076
http://zepy.momotato.com/2009/06/09/nakamura-ine-apologises-for-extramarital-relations-with-toloveru-authors-wife/

Az olvasottságos dolog meg kétes, mert az emberek ugyan olvasták a cuccot, csak nem szavaztak rá. Legalábbis a tankobon release-ek eladása nagyon jó volt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Titkos

"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Junchi

Quote from: Darkstar on 2009-08-29, 19:43:57Az olvasottságos dolog meg kétes, mert az emberek ugyan olvasták a cuccot, csak nem szavaztak rá. Legalábbis a tankobon release-ek eladása nagyon jó volt.

Nah, azé' az, hogy megveszel negyedévente egy éppen frissen kidobott tankoubont, meg olvasod a mangát a Jumpban messze nem ugyanaz. IIRC a cucc már a kezdetek-kezdetén is a magazin vége felé kapott csak slotot és ez közben sem változott, szal én inkább úgy fogalmaznék, hogy "eddig bírta".

Darkstar

Amíg valamiből jó pénz van, addig azt nem fejezik be, hacsak nem jön közbe valami (max átkerül más magazinba, ha arról van szó, nemegyszer megesett), az, hogy a Narutardok meg OPfagek mire szavazgatnak, sokadrangú kérdés.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Junchi

#2080
Uhh, nem, baromira nem... ^^" A Jump így is betermeli magának azt, amit be kell és egy átlagos olvasottsággal operáló manga ezesetben nem oszt, vagy szoroz, I mean, ez nem a Young Animal, ahol egyetlen cím (igen, a Berserkről beszélek) tartja életben az egész antológiát, hanem a Jump, ahol egy közepesen erős cucc is bőven népszerűbb, mint a zárójelben feltüntetett manga (függetlenül persze most attól, hogy az egyik egy shounen, a másik meg egy seinen magazin...). A pénz meg... hát jah, az beszél, de ha egy mangának menni kell, akkor menni kell. Kiváló példa erre a Kenshin, mely bőségesen a csúcson volt anno, mikor futott (pontosabban: a vége felé járt), termelte is a lovét, meg stuff, de aztán mégis véget ért és persze nem úgy, hogy cancelelték, vagy hasonlók, hanem korrektül lezárhatta Watsuki a sztorit.

All in all, - ahogy mondtam is - a To Love-Ru "eddig bírta".

Darkstar

Quote(max átkerül más magazinba, ha arról van szó, nemegyszer megesett)

"All in all": A TLR volt annyira jövedelmező, hogy ha nem jön közbe más, még nem ért volna véget.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Titkos

#2082
Quote from: Junchi on 2009-08-29, 20:49:48Kiváló példa erre a Kenshin, mely bőségesen a csúcson volt anno, mikor futott (pontosabban: a vége felé járt), termelte is a lovét, meg stuff, de aztán mégis véget ért és persze nem úgy, hogy cancelelték, vagy hasonlók, hanem korrektül lezárhatta Watsuki a sztorit.

Na, engem ez érdekelne. Mármint, hogy mi alapján döntik el, hogy XY mangaka normálisan lezárhatja azt a sztorit, amin esetleg évekig dolgozott/szenvedett, míg másoknak beszólnak, hogy "Már nem hoz elég pénzt a mangád, jövő héten már nem muszáj nekünk rajzolnod."?

Egyébként poén lenne csinálni mangakák közt egy közvéleménykutatást, hogy vajon hányan vannak azok, akiknek nem a csökkenő olvasottság, csesztető szerkesztő, stb. miatt kellett befejezniük a mangát, hanem akkor hagyhatták abba, amikor úgy érezték, hogy mindent elmondtak, kifulladt a sztorijuk, innentől már csak bőrlehúzás lenne. Gyanítom, hogy elég kevésnek.

Edit: Amúgy tudom, hogy így működik, de speciel hányok ettől a fajta "munkamoráltól". Kb. mintha a GyU könyv úgy íródott volna, hogy ott áll Tolkien mögött egy szerkesztő, aki belepofázik más történetébe.
-Na, ez is megvan, megölték Szauront, szerintem király vége lett, mit szólsz? :D
-Szuper. Kezdheted jövő héttől írni a folytatást.
-Mi van? O_O
-Imádják a könyved. Kaszáljuk a pénzt!
-De...figyi már... Nem tudok többet írni. Mindent leírtam, amit akartam, lezártam a szereplők sztoriját. Még a függelékekben majd kiegészítem és...
-MONDOM ÍRJ, VAGY KI VAGY RÚGVA!

Ellenkező esetben meg:

-Na, Gandalf most zuhant alá a barlang sötétjébe, mekkora meglepi lesz, amikor majd visszatér Fehér Mágusként. :D
-Nem fog.
-He?
-Nem olvassák elegen a cuccod, holnaptól felejtsd el Középföldét.
-De nem hagyhatom így abba, még a történet felénél sem járunk!
-Semmi gond, szólok én, hogy holnaptól ne publikálják, ne fáradj. :)

OK, tudom, egy könyv nem olyan, mint egy képregény, de kb. minden médiumban pofátlanság lenne így beleszólni valaki más művébe. (Bár ez már nagyon off, de azon is mindig elgondolkodom, hogy minimum valami machoizmussal határos elkötelezettség és munkaszeretet kellhet ahhoz, hogy valaki mangaka legyen, mert normál ember rohadtul nem élvezné, hogy éhbérért lehet rabszolga, miközben a főnöke szétbarmolja élete művét. Akkor már tényleg a szerkesztőnek a legjobb, bemegy hozzá a "sok hülye" egy fix történettel, amibe ő utána szinte RPG-s módon mesélőt játszva belenyúlhat.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Bishop

Go Read Bakuman ha a mangakak élete érdekel, imho elég sok reális adat van benne.

Squazee2005

Az utóbbi héten 2 mangát daráltam be, ezek lennének: (nem olvastam nagyon vissza hogy ki mit írt róluk vagy mit nem ,elnézést balra, ha ismétlek)

7 seeds:

Pár gyengébb első pár fejezet után (amik utólag visszanézve gyengék, de iagzából rögtön megfogtak) indult az egész, 8-9 kötetig olvastam angolul, utána a 15. kötetig csak rawon és halvány spoilereken éltem. Nagyon jó, tiszta szívás, hogy csak havonta jelenik meg Isten tudja hol, és oly' messze még mire a fordítás beéri a japánt.

Oh, írni kéne róla valamit. Ahhoz képest, hogy a rajztól először frászt kaptam (ez a shoujok egy részének a baja) nagyon-nagyon odatett a történettel a szerző. Van benne elég dráma, 'horror' és többé-kevésbé életszerű. Már amennyire életszerű az, hogy fiatalokat hetesével külön csoportokra osztanak, s lefagyasztják őket addig, míg el nem jön az idejük arra, hogy újra benépesítsék a Földet, mert azt xy évre belül egy üstökös fenyegeti, s ha Bruce Willis sem tud segíteni, akkor kénytelenek lesznek újra benépesíteni a Földet. Na persze nem mindenki tud róla, hogy belekerültek ebbe a projektbe így mikor felébresztik őket a "jövőben" nem igazán hiszik el, hogy ez nem egy átverés.  A történet jól felépített, a karakterek épülnek, lerombolódnak, változnak... szerintem egy jó kis "survivor" manga, amit egyszerűen képtelen voltam "letenni".

Nodame Cantabile:

Vicces volt egy komoly zenei mangát zéro komoly zenei tudással, de kellő nemzeti büszkeséggel  (Liszt, meg Bartók nevei hangoztak el többször is) olvasni. Van benne karakterfejlődés, kellő hülyeség és érdekesség. Nem az a "legeslegeslegjobb) de jó volt olvasni, talán ragadt is rám valami tudás belőle. Vagy mégsem., majd kiderül, még emésztem a 135 fejezetet, amit olvastam belőle.

Mások is olvasták bármelyiket?



Bishop

Nem tudja valaki mi lett  a mangaval? hirtelen csak  úgy abba maradt?

Chronus

Quote from: Bishop on 2009-08-30, 02:44:59
Nem tudja valaki mi lett  a mangaval? hirtelen csak  úgy abba maradt?

Az egész SnoopyCool mass afk valamiért. Hónapok óta áll minden projektjük. Change123, LBH, Deadman Wonderland, FrankenFran. Minden.

NLZ

Quote from: Bishop on 2009-08-30, 02:44:59
Nem tudja valaki mi lett  a mangaval? hirtelen csak  úgy abba maradt?
Egyszerűen csak nem fordítja senki se. De van raw az a tizedik kötethez már lassan két hete, úgyhogy lehet hamarosan jön újabb 5 rész. Egyszer úgyis lesz, ha más nem, tömeges kiadás lesz egy fél év múlva. Inkább amiatt aggódok, hogy a történet még mindig retek és csak az a kis pöcs rinyál, miközben nem lesz semmi girlgar awsumság.
[reserved]

Alkyra

#2088
Az eleje meglehetősen érdekes volt, de ez is kezd átmenni a szokásos shonen shitbe... :ejj:

Kedvenc karakteremről tán elég 'egy' képet beraknom:

(tudom a színek annyira nem passzolnak, most kísérletezgetek különböző trükkökkel és nem figyeltem annyira a színekre:))

[spoiler]



[/spoiler]

Tippeket, trükköket, tanácsokat szívesen fogadok mindekitől.

chilip

loool, kenichi háreme nőtt rachellel  :lol:

Junchi

Gantz

Nah, hosszas nyűglődések (és némi rábeszélés) után sikerült utolérnem a mangát. Amm, szal hol is kezdjem... Mondjuk ott, hogy rögtön az elején ítéletet mondok: Ez a cucc egyszerre jó és sz*r. Jó, mert baromira izgalmas, az art nagyon szép (GWAHH, néhány két oldalas kép *____*) és bizonyos szinten kreatív is, viszont MEHH, hogy lassan nem áll másból az egész, mint non-stop vérszexerőszakból és unlimited fanservice-hegyekből... Az Oni alienes és az azt megelőző huntok még egész korrektek voltak, a plottal sem volt semmi különösebb problémám és a hangulat is megvolt (+ volt nem is egy giga plot twist. [spoiler]Katou és Nishi visszatértek, OMG![/spoiler]). A bajok igazából a Nurarihyon arc-nál kezdődtek.

Innentől kezdve végig egy MASSZÍV SPOILER-FEST az egész, szal csak óvatosan.

[spoiler]Ehh, én tudom, hogy ha egy sikeres manga rosszul teljesít, nem olvassák elegen, etc, akkor elkerülhetetlen, hogy ne nyúljon az alkotó némi "segítséghez", de azért ahhoz már pofa kell, hogy egy teljes arc ne álljon másból, mint színtiszta fanservice-ből. Srsly, ez az arc volt az egész manga mélypontja, de nem csak a szerviz miatt. Kezdődött minden az Osaka teammel: WTF? Miért is kellett beletenni egy rakat beképzelt idiótát a sztoriba? Azért, hogy ámuljunk-bámuljunk, mikor a mangaka kijelentei, hogy "OMG, ők már több, mint egyszer végigtolták a játékot"? Aha, persze, tényleg szükség volt x darab unszimpi hullajelöltre... *facepalm* Nah, de menjünk tovább. Szal, van Osaka team, van Tokyo team ( = főhősök), van egy nagyongonoc űrlény, akit elkéne intézni, de közben persze előkerül félezer másik izé is, csakhogy lehessen pontot gyűjteni, akarom mondani, az érdeklődést fenntartani. Na de várjunk csak; mintha már láttunk volna korábban is hasonló jelenetet buddhákkal és társaikkal. IGEN! Kreativitás = ZÉRÓ. A továbbiakban Tokyoék mennek, vadásznak, lőnek, az ufók csak hullanak, újabb darálás, GORE, HÖRR, MONSZTÁK, WHATEVER. A csalódott fanboi-okat (és gore-fanokat) mágnesként vonzza vissza a cucc. Na de itt még nincs ám vége, hisz a mangának most kell megmutatnia igazán, hogy ez a cucc nem egy kispisiseknek szánt darab, itt bizony kőkemény fanservice van és OMG, még deep is, hisz annyian hullanak, hogy ezt bizony csak komolyan lehet venni. Just in my a*s... Újabb dara, újfent nem történik semmi, végül eljutnak a főnökig... Ehh, nagy levegőt kell vegyek, nehogy elröhögjem magam. xDDD (Nyitok is neki egy új bekezdést.)

A főboss tehát szem előtt. 100 pontos szörnyezet, átlagos japán mitológia valami, aztán hopp, átvedlik pucér nőbe. Két mellékkari nagy nehezen lekapja a fejét, de az még mindig él és két, szemében elhelyezett fényszóróval elporlaszt mindent, ami az útjába esik. A csatlósai próbálják menteni a menthetőt, majd nagy nehezen lecsapják őket is és lám, a fej felkerül az egyik csatlós testére és jön a headdesk-hadjárat. Először kettévágják, majd Buddha lesz belőle, aztán pucér nőkké (így többesszámban) válik, pucér nők pedig egy emberi alakot formáznak, aki a leendő új ellenség. *FACEPALM* Itt végleg kifakadtam. Ilyen szintű pozőr bele-a-pofádba fanservice-heggyel az Elfen Lijjedben és a Berserk mangában találkoztam utoljára és már ott is prüszköltem, de EZ minden pénzt "megért". Jah, és naná, hogy a szexmániás csávó őt is megrépeli... ::) BLEHH. Nah, mindegy, Nishi lenyomja, de itt még mindig nincs vége, ugyanis ezúttal egy koponyás dinoszaurusz (vagy mi a hétszentség) lesz belőle, utána meg... Áhh, felesleges tovább erőlködnöm. Nincs értelme! Gyak 30 chapter elment a nagy büdös semmire, amit még az utána következő (viszonylag korrekt és tartalmas) ch-k sem tudtak megmenteni. Nah, nem azt mondom, eddig is megvolt a mangában ez a vérszexerőszak jelleg, viszont cserébe végig izgalmas volt és képes volt lekötni, de ez az arc enyhén szólva is kivágta nálam a biztosítékot.

Summa summarum, örülök, hogy idén véget ér ez a manga. Konkrétan ugyanolyan mélyre süllyedt a szememben, mint anno a Berserk manga, max itt annyival jobb a helyzet, hogy nem több, mint 100 fejezet óta megy az értelmetlen brutalitás, hanem csak 30-40. Ettől eltekintve az eredetileg 10 pontos értékelésemet most szépen, elegánsan visszaveszem 7,5-re. Ezek után pedig az (lenne) a minimum, hogy egy korrekt lezárást kapjunk...[/spoiler]

Tl;dr ends, Gantz manga = FAIL, c'est la vie!

chilip


SaiyaGin

Ane Doki 9.
Egy időre dobom ezt a mangát, szóljatok, ha mégse a Skuld-Keiichi-féle "Ha azt gondolom, hogy ránéztél a szent és tiszta nővéremre, kibelezlek!" című dologról szólna innentől.

Zen

Quote from: SaiyaGin on 2009-09-07, 19:08:16
Ane Doki 9.
Skuld-Keiichi-féle "Ha azt gondolom, hogy ránéztél a szent és tiszta nővéremre, kibelezlek!"
:zomg: nemakaroooom
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Quote from: chilip on 2009-09-07, 15:51:42
Witch Hunter 24 - shit just got real  :zomg: :whoah:
omg azt hittem egyedül olvasom, de ezt a a chaptert még nem láttam, ahogy tom be kell pótolni :D

Zen

Quote from: Bishop on 2009-09-07, 22:08:16
Quote from: chilip on 2009-09-07, 15:51:42
Witch Hunter 24 - shit just got real  :zomg: :whoah:
omg azt hittem egyedül olvasom, de ezt a a chaptert még nem láttam, ahogy tom be kell pótolni :D
Én is olvasom, nem vagy egyedül.

Breaking news: New Deadman Wonderland just in.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Alkyra

Quote from: Zen on 2009-09-09, 10:12:31
Quote from: Bishop on 2009-09-07, 22:08:16
Quote from: chilip on 2009-09-07, 15:51:42
Witch Hunter 24 - shit just got real  :zomg: :whoah:
omg azt hittem egyedül olvasom, de ezt a a chaptert még nem láttam, ahogy tom be kell pótolni :D
Én is olvasom, nem vagy egyedül.

Breaking news: New Deadman Wonderland just in.

Huh, olyan rég volt már ebből release...remélem mostantól azért rendesen fog menni a dolog...Annyi jó mangát nem fordítanak már.. :ejj:

Bishop

Ultimo: kezd beindulni a cucc, egyre jobb bár God Uru lehetett volna kicsit coolosabb is. :D

Member

My Balls 35:
This thing will never end. Van egy félelmem, hogy mostantól eichizgetés lesz, ha már a Föld többé nincs veszélyben. Július zárónapjaiba sajna került sok facepalm.jpg, utálom ezt az "őt dugom, de téged szeretlek" hozzáállást. :ejj:

Én

Quote from: Alkyra on 2009-09-09, 10:26:33
Quote from: Zen on 2009-09-09, 10:12:31
Quote from: Bishop on 2009-09-07, 22:08:16
Quote from: chilip on 2009-09-07, 15:51:42
Witch Hunter 24 - shit just got real  :zomg: :whoah:
omg azt hittem egyedül olvasom, de ezt a a chaptert még nem láttam, ahogy tom be kell pótolni :D
Én is olvasom, nem vagy egyedül.

Breaking news: New Deadman Wonderland just in.

Huh, olyan rég volt már ebből release...remélem mostantól azért rendesen fog menni a dolog...Annyi jó mangát nem fordítanak már.. :ejj:
DW-ben azt nem szeretem, hogy mire új chapter van, el kell olvasnom az egészet előről... :D