Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

zolan43

Vidám kalózcsapat. Szuperképességet adó gyümölcs kis mellékhatással (kõbalta "úszás").
A legutolsó rész ami kijött Vol40-ch381: -A csapat megtámadja Enies Lobbyt (A hatalom ellenségeit ide viszik itélethozatalra) - Robin & Franky fogságban.-

Darkstar

#241
Tudja valaki, hogy az OMG manga 60. chapter hányadik vol.-ban van?
Bonusz kérdés: Az Animebolt.hu-n két OMG vol 1. van. A második verzió 2005.10.12.-én jelenik csak meg. Tudja vki a különbséget? Esetleg átrajzolt verzió? Mert valahogy nehéz elhinni, hogy ez és ez ugyanaz a manga.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

zolan43

#242
Quote from: DarkstarTudja valaki, hogy az OMG manga 60. chapter hányadik vol.-ban van?
Szerintem a 11. kötet nyitófejezte.

OMG1.jpg ch67-bõl való kép (Negyedik a bûbájos: Peorth, itt az elsõ szereplése)
OMG2.jpg ch01-bõl
Ha jól tudom az angolnyelvû (papír alapú) megjelenésbõl rengeteg korai fejezetet kihagytak...

Darkstar

Quote from: zolan43Szerintem a 11. kötet nyitófejezte.

OMG1.jpg ch67-bõl való kép (Negyedik a bûbájos: Peorth, itt az elsõ szereplése)
OMG2.jpg ch01-bõl
Kössz! Igen, a képek onnan valók, ahonnan mondtad, menet közben ennyire megváltozott a rajzolás?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

zolan43

Quote from: DarkstarKössz! Igen, a képek onnan valók, ahonnan mondtad, menet közben ennyire megváltozott a rajzolás?
A ch67-es kép még csak "v2.0-ás" rajzstílus, késöbb ez még részletesebbre vált a szereplõk kidolgozottsága!

Darkstar

Quote from: zolan43A ch67-es kép még csak "v2.0-ás" rajzstílus, késöbb ez még részletesebbre vált a szereplõk kidolgozottsága!
Az jó, de nekem már a v2.0 is sokkal jobban tetszik, mint a v1.0.  :)  Ezért kérdezem, hogy a pár nap múlva megjelenõ kiadás lehetséges, hogy az elsõ kötet, csak éppen az újabb rajzolással? Hányadik kötettõl van kb a "váltás"?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

zolan43

#246
Quote from: DarkstarAz jó, de nekem már a v2.0 is sokkal jobban tetszik, mint a v1.0.  :)  Ezért kérdezem, hogy a pár nap múlva megjelenõ kiadás lehetséges, hogy az elsõ kötet, csak éppen az újabb rajzolással? Hányadik kötettõl van kb a "váltás"?
Újrarajzolásról nem tudok.
7. kötet (ch041 - The Trials Of Morisato) edit:[Az eredeti Japán nyelvû kiadás számozása szerint]

Darkstar

Quote from: zolan43Újrarajzolásról nem tudok.
7. kötet (ch041 - The Trials Of Morisato)
Köszönöm :merci:
Lehet, hogy rövidre zárom a kérdést, és megrendelem az új kiadást, meglátjuk, mi lesz.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

zolan43

Quote from: DarkstarHányadik kötettõl van kb a "váltás"?
http://gateway.cjb.net/AMG/Character_Pages/Goddesses/Belldandy/Bell-Evolution.htm
Képekkel bemutatva a változás.

Alkyra

Ez egy nagyon aranyos manga! Humor/romantika s egy csöppnyi dráma van benne, de pont el van találva a súlyozás.
Az alapsztori eléggé õrült(nahjó a  Midori No Hibi után nincs eléggé õrült sztori.  :haha: ): Egy srác aki a ikertestvérét üldözi, ezért átmegy abba a suliba ahol a ikertestvére van.A poén az, hogy az ikertestvér egy lány... :)
Így nincs más választás, a srácnak be kell öltöznie lánynak.^^
S ebbõl adódnak a problémák s kapcsolatok.(jó kis háromszögek alakulnak ki majd. :)  :) )

Ha van rá idõtök, Moha s Lazzaret, akkor olvassátok el. Nem hosszú manga.(rövidebb mint a Midori No Hibi...sajnos...)
A többieknek pedig akkor ajánlott, ha egy könnyed, vicces, ám nagyon szép romantikus mangára vágysz.

Értékelés: 9.5/10 (-0.5=röviiddddd.....)

Moha

Érdekesen hangzik. ^_^
Majd letöltögetem.

Rounin

Huhh.. könnyeim feltörölve, rekeszizmok gyógymasszázson túlesve. Nagyon aranyos, kellemesen idióta vígjáték egy leányról, aki egy sárkány és a megölésére küldött harcos gyermeke :D Szegény lánynak nem elég, hogy kissé fura szülei vannak, de farka és szárnyai nem hagyják beteljesedni szerelmét (a popénekes/sárkányölõ/vitéz harcos szõke ifjúról van szó blehhh :D)

De létezik egy ital a legenda szerint, mely elfogyasztóját emberré teszi. És a kaland kezdõdik =]

Aki szeret nevetni, annak feltétlenül ajánlom^^

kikuchiyo

Miyamoto Musashi életét feldolgozó történelmi-akciós-kalandos manga.

A rajzok páratlanul kidolgozottak, részletesek, cserébe viszont a mozgásokat nem sikerült mindig természetesen ábrázolni.
Failure is the default option

Moonshiner

Haláli az egész, akkora poénok vannak benne, hogy kiesel a fotelból!
Van egy harcmûvészmesternek 3 lánya. Jön látogatóba hozzájuk Ranma aaz apjával aki kiment Kínába kung fut tanulni, és neki kell egy mennyasszony. Ezt a szerepet a család a legkisebb lányra sózza rá, mer' mikor meglátják a fiút az lány, az apja meg egy panda. Ugyanis amíg Kínában voltak beleestekk az elátkozott tavakba, met nem tájékozódtak megfelelõen.
Ebbõl a helyzetbõl kiindulva egy fergeteges mangát tarthatsz majd a kezedben (számítógépeden).
Úgyhogy csak ajánlani tudom mindenkinek. :)

kikuchiyo

Belenéztem ebbe a Dragon Half-ba, de ez sajnos számomra értékelhetetlen.

Rettenetesen primitív, nagyon gyengén van megrajzolva, ráadásul egy amatõr még ki is színezte.
Failure is the default option

Rounin

Quote from: kikuchiyoBelenéztem ebbe a Dragon Half-ba, de ez sajnos számomra értékelhetetlen.

Rettenetesen primitív, nagyon gyengén van megrajzolva, ráadásul egy amatõr még ki is színezte.

:3x3: A színezéssl kapcsolatos problémát még megértem, de miért gyenge a rajzolása? Ilyen alapon a Slayers is gyenge :3x3: és primitív. :confused:

kikuchiyo

Ha már itt tartunk, a Slayers rajzolása sem tetszik.

Persze nagyon könnyen lehetséges, hogy az én ízlésem rossz, vagy csak el vagyok kényeztetve, elõtte Vagabondot, Blame!-t, Lone Wolf and Cub-ot és hasonlókat olvasgattam, és azokhoz képest mellbevágóan taszító volt ez a Dragon Half.

Mindez nem jelenti azt, hogy lebeszélnék bárkit is az elolvasásáról. Legfeljebb neki sem fog tetszeni.
Failure is the default option

Rounin

Quote from: kikuchiyoHa már itt tartunk, a Slayers rajzolása sem tetszik.

Indirekt megközelítés sikeres^^ Le mertem volna fogadni. Alapvetõen ezzel a stílussal van bajod. Ergo nem gyenge, csak neked nem tetszik :lazza: Lehet, hogy én vagyok igénytelen, de szerintem aranyos.. de hát ízlésficam kérdése^^

zolan43

Mozgalmas fejezet. -Alnak Glatony mutatja az utat "apához", Scar meg a kiscsaj követik öket. Mastang embereit különbözõ helyekre vezényelik, közben Ed és Ling harcol Envy igazi alakjával.-

Fazék

Mivel én küzdöttem olyannyira, hogy mások is ugorjanak neki a Dragon Half-nak, el kell ismernem nekem is nagyon tetszik, legalábbis ami keveset olvastam a mangából és láttam az animét :) akkora ökörség, hogy nekem bejön :D

Rounin

Quote from: FazékMivel én küzdöttem olyannyira, hogy mások is ugorjanak neki a Dragon Half-nak, el kell ismernem nekem is nagyon tetszik, legalábbis ami keveset olvastam a mangából és láttam az animét :) akkora ökörség, hogy nekem bejön :D

Nekem sokkal csábosabb ajánlóm akadt Nálad :D de a manga helyét Te mutattad meg, szóval :merci:

Alkyra

Quote from: RouninNekem sokkal csábosabb ajánlóm akadt Nálad :D de a manga helyét Te mutattad meg, szóval :merci:

Ez engem is érdekel..belekukkantok...úgyis kell most nekem vlm vidám cucc.^^

Alkyra

Belenéztem s nekem nem tettszik. Mármint a rajzolása. Egyb. egész ok lenne, de  
ez úgy néz ki mintha fanart lenne.Mind1.
Tud vlk egy humoros mangát? Kéne vlm nagyon vidám cucc.
Bármi jöhet.(Love hina/Midori no HIbi/School Rumble kihúzva)

Alkyra

én írtam ismertetõ az aonianime-n róla.^^ ismerem.
hmm...vlm más kéne..megyek keresek vlm-t..

Rounin

Quote from: AlkyraBelenéztem s nekem nem tettszik. Mármint a rajzolása. Egyb. egész ok lenne, de  
ez úgy néz ki mintha fanart lenne.Mind1.

Akkor nézd meg az ftp-n fentlévõ animét :rolleyes: Marhára nem fanart, de valami láma belenyúlt.

Alkyra

Quote from: RouninAkkor nézd meg az ftp-n fentlévõ animét :rolleyes: Marhára nem fanart, de valami láma belenyúlt.

Jó.^^De most épp Tokyo Undergroundot nézek. Azt befejezem s nekikezdek ennek.^^

Rounin

Quote from: AlkyraJó.^^De most épp Tokyo Undergroundot nézek. Azt befejezem s nekikezdek ennek.^^

Jaigen, az animet azért ajánlottam, hogy lásd, nem fanartról van szó. Mellesleg kétlem, hogy a rajzolása elnyerné a tetszésed, de talán a seiyuu-k kiváló munkája feledteti veled a rajz hátulütõit (ami imho továbbra is aranyos :D )

zolan43

Quote from: White SeeDGolden Boy Manga:
Valaki! Honnan tok leszedni golden boy mangát?!?!?! :bruhuhu:

A 3. kötet elsõ fejezeténél tartanak a fordítással, elég lassan haladnak vele...
http://www.ayanami.fr0zen.com/manga/manga_goldenboy.htm

zolan43

Az ellenség is megérkezett. A legjobb rész pedig az Orihime-Rangiku csevej közbeni látvány.

zolan43

Végre megjött a folytatás. A csapat elindul a kikötõ felé Farnese bátyjával és võlegényével.