Main Menu

Álmok

Started by Meske, 2004-08-30, 13:46:43

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: ZanadorVolt viszont pár olyan álmom, amiben semmi ilyet nem tudtam csinálni, hiába próbáltam.
Cheaters not welcome... :p  :hopp:

Nephilim

Quote from: ZanadorVolt viszont pár olyan álmom, amiben semmi ilyet nem tudtam csinálni, hiába próbáltam. Ilyen volt másnak is?

Jaa. Húsz-harminc fiatal sulis egyenruhás japán lányka tepert le, persze meg sem próbáltam elmenekülni.  :rolleyes:

Mindenesetre én nem hiszek a Krúdy féle álomfejtegetésben, mert minden álomra egy magyarázatot akar ráhúzni, és ugye az egyén az bizony különbözik a másik egyéntõl, így a felfogása és a valóság interpretációja is nagyban differenciált. Tehát nem lehet egyetlen sablonnal definiálni egy álom konstitúcióját effektíve.  :D

És most ide azzal a spanglival, na.
"God's in his heaven. All's right with the world."

Meske

Quote from: DamnatusDe most már minden rendben, így éjszakánkéntújra megmenthetem a világot ;)!
Én is hasonlóan általában "szuperhõs" szoktam lenni, de csak az ismerõsök körében. Én bizony legyõzök mindenkit! :D (Legalábbis az álmaimban! :p)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Meske

Quote from: ZanadorVolt viszont pár olyan álmom, amiben semmi ilyet nem tudtam csinálni, hiába próbáltam. Ilyen volt másnak is?
Nekem, ha ilyesmi helyzetbe keveredtem, akkor a futásommal segítettem ki magamat. De gyakran elõfordult, hogy egy idõ után nem bírtam tovább futni, de nem azért, mert nem bírtam kapkodni a levegõt, s nem is azért, mert a lábam fáradt el, hanem inkább egyszerûen olyan volt, mintha földe gyökerezett volna a lábam, s csak sétálni tudtam, de késõbb megint futottam.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Meske

Quote from: TurboKNem úgy hogy felkelsz, visszaalszol és megy a mozi tovább (akkor még nem "törlõdik ki" a fejedbõl az álom) csak egy kicsit másként, hanem úgy hogy na most ma este arról álmodok hogy Cindy Crawfordot kis zöld vörösszemû goblinok fogják megenni és aztán tényleg úgy lesz.
Van amikor azt teszem, hogy na most valami olyat láttam a tvben, vagy olyan történt velem, hogy másképp szerettem volna megvalósítani, akkor csináltam olyat, hogy mielõtt elaludtam volna sokáig azon gondolkoztam, s próbáltam álomszerûséget kihozni belõle. Valamikor sikerült, valamikor nem...

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Sephiroth

Quote from: DamnatusSzóval így mûködik a tudatosság az én álmaimban, s ezért van az, hogy hat évig egyszer sem kellett azért felébrednem mert rosszat álmodtam ill. meghaltam volna.

Nem tudom a meghaláshoz mennyire van közze, de én egyszer az ámomban végignéztem egy atombomba robanást. És persze nem távlatból. Ahogy néztem megpróbáltam a kezem a szemem elé tenni, de arról már el is kezdet a hús leégni, aztán hirtelen a csontos kezemet látam, majd az s porrá zúzódott. Utána egy testetlen tudatos állapotba kerültem. Nem érzékeltem semmit. Nem látam, nem hallotam és nem is éreztem illatokat. Csak gondolkodni tudtam. Ezt minek neveznétek?
Másik kérdés: Ki olvasot már álmában?
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Tiaro

Meghalni vicces.
Egyszer én is kipurcantam, aztán vhogy visszakerültem, és egy tükörbe nézve valami sosem látott, de túlságosan ismerõs arcot láttam. Mindenféle okkult belemagyarázás nélkül is kellõen durva élmény volt ahhoz, hogy ébredés után jó pár percig üldögéljek az ágy szélén...  :wtf:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Kvikveg

Quote from: Sephiroth...Ki olvasot már álmában?
Én. Szerintem többször is, de egyszer mindenképpen. Arra már nem emlékszem mi volt, de egy idõ után nem bírtam elolvasni a szöveget. Ahova néztem, pont azt nem láttam.  :beken:
Azt álmodtam pár hónapja, hogy másnap lesz a diplomavizsgám, és nem tudok semmit... Boa.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Sephiroth

Csak azért kérdeztem mert én úgy tudom, hogy álmunkban nem lehetséges olvasni. Azt hiszük, hogy olvasunk és értelmezük is, de ha jobban megvizsgáljuk az elötünk álló szöveget akkor csak valami össze-visszaság.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Tiaro

Mert elvileg az az agyféltekéd nem aktív, amikor álmodsz, ami az olvasásért felelõs. De nem tom, mintha már nekem is sikerült volna...
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Karma XXL

Azt hiszem igencsak le vagyok maradva az álmodás terén. Nekem egész idáig mindössze egyszer sikerült tudatosan módosítani, minden más próbálkozáskor amint felismertem az álmodást, fel is ébredtem... Amúgy sincs sok értelme (nekem legalábbis).

Az álmaim, ha vannak (én szeretek álmodni amúgy) általában történést mutatnak be. A fõszereplõ én vagyok, a saját szemszögembõl látom az eseményeket, és fõleg azért nem veszem észre az álom mivoltát, mert álmomban is hasonlóan jár az agyam mint a valóságban. Nem rendelkezem (az esetek 99%-ában) semmiféle különleges képességekkel, az álmom egyszerûen idõbeli meghosszabítása a valóságnak, néhol módosításokkal, ami vagy pozitív, vagy negatív. Kb. olyan, mint a párhuzamos valóságok pölö a Slidersben. Még idõkorlátos is, mivel reggel 5:50kor csörög a vekkerem :rolleyes:

Szeretek álmodni. ÁlmodOZni kevésbé, nem vagyok valami optimista típus (vagy legalábbis egyes stádiumaimban nem. most pl épp nem).

kisvirag

Á!
tudjátok mit felejtettem el megkérdezni eddig az álmok terén? hogy ki álmodott már olyat, hogy a másik nemhez tartozik? nekem többször volt álmomban, hogy pasi voltam, sõt olyan is volt már, hogy egy álmon belül voltam nõ, és pasi is... különleges élmény, föleg, ha ez egyszer úgy jött ki, hogy férfiként szeretkeztem álmomban...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Karma XXL

Én nem. Speciel szexrõl se nagyon szoktam álmodni  :rolleyes:

Moha

Quote from: SysOP XXLSpeciel szexrõl se nagyon szoktam álmodni  :rolleyes:
Szexrõl én sem. Eddig a legintimebb, amire vissza tudok emlékezni, valamikor középsuli elején volt, amikor is azt álmodtam, hogy egy - akkor éppen "kiszemelt" - lánnyal csókolózok. Az az álom eléggé valóságosnak tûnt, mármint mintha éreztem is volna.
Hozzá kell még tennem, hogy ez még akkor volt, mielõtt valaha a valóságban csókolóztam volna, szóval az álom tapasztalatokból aligha jöhetett...
Ja, és mellesleg utána az a lány jól megszivatta a fejemet...  :rolleyes:

Nephilim

Quote from: MohaEddig a legintimebb, amire vissza tudok emlékezni, valamikor középsuli elején volt, amikor is azt álmodtam, hogy egy - akkor éppen "kiszemelt" - lánnyal csókolózok. Az az álom eléggé valóságosnak tûnt, mármint mintha éreztem is volna.

Hmm...
Van otthon kutyátok?  :D

Nodehát ettõl különleges az emberi agy. Behelyettesítõ tanulás, ugyebár.
Nos, én már olvastam álmomban, meg színek is voltak, meg repültem is. Az egyik kedvenc álmomat meg végig én irányítottam, mikor is military terrorszervezet lepte el a kedvenc sulimat, én meg szépen lekommandóztam mindet.  :uzi:
A repülés az mindig nagyon bejön, olyankor sosincs kedvem felébredni.  :angyali: Bár szárnyaim nem szoktak lenni. Hálistennek nemet sem váltottam még álmomban, azt hiszem azt szörnyû lidércnyomásként élném meg, fõleg, ha erotikus jelleget akarna ölteni a dolog...  :eek:
"God's in his heaven. All's right with the world."

Moha

Quote from: NephilimHmm...
Van otthon kutyátok?  :D
De nem a házban. És tudtommal alvajáró még nem vagyok, hogy kimentem volna a blökihez. :D

Ellenben exbarátnõm anno bebizonyította, hogy az... :hehe:

Nephilim

Quote from: MohaDe nem a házban. És tudtommal alvajáró még nem vagyok, hogy kimentem volna a blökihez. :D

Ellenben exbarátnõm anno bebizonyította, hogy az... :hehe:

....
 :eek:
Kiment a kutyához???!!!
"God's in his heaven. All's right with the world."

Moha

Quote from: Nephilim....
 :eek:
Kiment a kutyához???!!!
Nyaralni voltunk (haveri társasággal), és egyik éjszaka felkelt, kiment a kapuhoz, szétnézett, aztán visszafeküdt. Közben többször is szólongattuk, de no reply. Aztán reggel nem emlékezett az esetre...

Cobra

Quote from: Nephilim....
 :eek:
Kiment a kutyához???!!!
:lol:
Még jó, hogy én nem szoktam így álmodni/nem emlékszem rá. Elég furcsa dolgokat írtok. Egyik ismerõs (lány) is néha elmondja, hogy miket álmodik, azon is mindig csodákozom, hogy lehet ennyi hülyeséget megálmodni  :)  Nekem csak félálomban szokott néha járni az agyam, de ilyen mély alvásos-beleéléses álmom még nem volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: CobraNekem csak félálomban szokott néha járni az agyam, de ilyen mély alvásos-beleéléses álmom még nem volt.
Nekem félálomban olyanok voltak, hogy pl ment a rádió, azt hallottam, de még nem ébredtem fel, és a zene "beleszövõdött" az álmomba.

Tiaro

Azon filózok, mesélte-e már a létezõ legnagyobb barom álmot, amit sikerült összehoznom. Mintha már lett volna errõl szó, csak nem tudom, hogy itt-e...  :confused:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Moha

Quote from: TiaroAzon filózok, mesélte-e már a létezõ legnagyobb barom álmot, amit sikerült összehoznom. Mintha már lett volna errõl szó, csak nem tudom, hogy itt-e...  :confused:
Helljuk, halljuk! (én legalább is nem emléxem, hogy írtál volna róla :p )

noriko

sziasztok!
na erre én is kíváncsi vagyok, mert nekem sem rémlik! mondjuk most kimaradt egy hónap fórum szóval lehet hogy ez is... de addig nem is írom le a reakcióimat a topic-kal kapcs amíg nem mondod el, úgyhogy rajta!:)
"I wish I could, but I don't want to."

Tiaro

Ooooké...
/Ti akartátok... :rolleyes: /

Szóval, alapszitu: volt egy kutyám, akinek volt egy nagyon spéci tulajdonsága: (idõ?)kaput tudott nyitni, ha ismerted a dolog nyitját. Szegény blökivel babot, és káposztát kellett etetni, mire mindezt kihányta, és kinyílt a kapu. Na most egy csajjal sikerült átkerülnöm egy másik világba (aki egyébként meghökkentõen hasonlított Faye-re  :rolleyes: ), ahol volt azonban egy nagy gond: az egész egy vadnyugat-stílusú sivatagos hely volt, és íme a nagy kérdés, hogy honnan vegyek babot, és káposztát arrafelé, hogy hazajuthassak. Amíg keresgéltem, összebalhéztam valami rendõrrel is, aki fel akart akasztani, és elhagytam a kutyát... Nem tudom, mi lett volna a megoldás, mert ennél a pontnál felébredtem...  :wtf:

Volt egy másik is, az már nagyon régi, de még így tíz év távlatából is megmaradt.
Szóval éjszaka ki akartam menni a mosdóba, és útközben találkoztam Dagobert bácsival, aki követett, de amikor be akartam menni a wcbe, lecsapódott elõttem egy vasrács. Be akartam menekülni jóanyámékhoz, de az ajtóból kiemelkedett egy láb, és seggbe rúgott.  :) Mikor megfodultam, egy falból kiálló kéz le akart lõni, én pedig elfutottam, és a konyhába jutottam, ahol már nappal volt. Hogy itt mi történt, azt már végképp nem tudom...

Öööö... más nem is jut eszembe. Egyszer emlékszem, hogy Miskolcon voltam, ami nem hasonlított Miskolcra, de tudtam, hogy az. Ecsetet akartam venni éppen, de közben rájöttem, hogy álmodom, (ilyen is volt ám) és gondoltam, elmegyek álom-várost nézegetni. Asszem elloptam egy kocsit (kihasználtam a lehetõséget :D ), de hiába nyomtam a gázt, egyre lassabban ment. Hogy mikor alakult át bicajjá, már nem tudom, csak azt, hogy elfelejtettem, hogy tudom, hogy álmodom, és el is tévedtem a városban. Aztán annyira próbáltam visszaváltoztatni kocsivá a bringát, hogy végül felébredtem...  :beken:
Amúgy nagyon hangulatos volt a város, olyan ismeretetlen-ismerõs, és kifejezetten darkos.

Szóval mára ennyi, ha ma álmodom valami extra hülyeséget, maj leírom.  :rotflol:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Damnatus

Hali!

Én olvastam már többször álmomban, sõt, néha elõfordul, hogy németül beszélek (sikeresebben, mint ébren  :rolleyes: ). Színesben álmodok, mindíg, és vmennyire kategorizálni is lehet õket:
1. szuperhõs (csatás) sztori: vkiket meg kell menteni (pl. falut, sulit stb.)
2. túlélõs: vmi elõl el kell bújni, túl kell élni
3. utazós: (annyiban rossz álmok ezek, hogy álmomban állandóan eltévedek, ha villamosra, vonatra, hévre szállok)
4. barátokkal: volt osztálytársakkal, régi és új barátokkal, ahol az együttlét vhol a fõ téma
5. "harmonikus álmok": általában természetben, gyönyörû tájakon járok.
6. a "Nõ"
7. egyéb, kevésbé értelme álmok.

Meske

Quote from: kisviragki álmodott már olyat, hogy a másik nemhez tartozik? nekem többször volt álmomban, hogy pasi voltam, sõt olyan is volt már, hogy egy álmon belül voltam nõ, és pasi is... különleges élmény, föleg, ha ez egyszer úgy jött ki, hogy férfiként szeretkeztem álmomban...
Mint már írtam, én is álmodtam olyat, hogy pasi voltam (pl. ma este is), s olyat is, hogy férfi és nõ is egyaránt. Nekem is a "legintimebb" álmom csókolózásból állt ki, de azt nem tudom, hogy kivel, nem is volt jelentõsége, de az biztos, hogy lány voltam és én egy fiúval csókolóztam.

Én még sohasem olvastam álmomban, és meghalni sem haltam meg egyszer sem...

Én is álmodtam már érdekes dolgokat: pl. az egyik egy barlangban kezdõdött, s ott volt két ember egy pasi és egy nõ. Itt én voltam a nõ. Aztán (már nem emlékxem hogyan) lejöttek az UFOk, és egy gyereket otthagytak (amúgy egy ládában hozták, olyan volt, mintha az lenne az ágya). Onnantól kezdve én voltam az a gyerek, aki szintén lány volt, s végeredményben egy UFO. Na szóval, szépen cseperedtem abban a barlangban, s mikor már nagylány lettem elmentem világot látni. Ekkor már, olyan Lara Crofthoz hasonló kinézetem volt, csak éppen ruhában voltam, és nem nadrágban. (Még a színére is emlékszem, kék volt). Beértem egy nagy városba, és ott valamit akartam csinálni a polgármesterségnél, de elkezdtek üldözni, s elõjött a tipikus futásos álmom, hogy egy idõ után nem tudtam tovább futni. De végül elmenekültem. (amúgy futás közben nadrág volt rajtam, s nem ruha...) Legközelebb, mikor visszamentem, akkor az épületek tetején ugráltam, s majdnem sikerült bejutnom a polgármesteri hivatalba, de megint elkezdtek üldözni, és ismét elõjött a tipikus futási álmom. Végülis arra már nem emléxem, hogy sikerült e bejutnom, de egy idõ után hazamentem a barlanghoz, s jöttek az UFOk és hazavittek magukkal. Ott minden fehér volt, nekem a ruhám is. Olyan szkafander stílusú, de mégsem az volt. Amúgy UFOkat nem láttam, csak mozgólépcsõ szerûségeket, de ott simán tudtam lebegni. Az UFOk között egy szuperhõs lettem. Majd akartam folytatni ezt az álmomat tudatosan, de nem tudtam. Egyébként nem hiszek az UFOkban!!!

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Damnatus

Hali!

Egyébként nekem van egy "szuperhõs" alakom, pontosabban, abban az alakban legyõzhetetlen vagyok. Aki már látta a guyver címû animét, ahol biopáncélt visel a fõhõs, az nagyjából el tudja képzelni ezt az alakot. Ez a páncél tesz sebezhetetlenné, fegyverem pedig kézipengék és mágia. Amikor szorul a hurok (pl. mára egy buliról álmodtam, ahol elmentem wc-re, és egy sötét folyosóra értem. Jött a baljós érzés, és a sötétbõl egy kentaurszerû lény alakja bontakozott ki, és elkezdett rohanni felém. Elõször ilyedtséget éreztem, aztán jött az "ez az én álmom" érzés, és automatikusan átalakultam. Kézipengék elõcsúsztak, és az arcomra kiült egy olyan vigyor, ami kb. a cápa vigyora a Némó nyomábanból. Kiléptem a lény elõl közben fejmagasságban egy vágás. a penge úgy szelte le a lény fejét, mint forró kés a vajat. A legjobb az az érzés, amikor legyõzhetetlennek érzem magam. Tudom, hogy akitõl eddig féltem, nem árthat nekem, sõt, most én intézhetem el õt. Közben eszembe jutott, honnan van a lény: a Warcraft3 Mannaroth nevû szörnye.
De ez csak az egyik álom volt, a többibeben nem hõsködtem. Az a vicc, hogy legalább álmaimban megélhetem azt, hogy én vagyok a legjobb, hisz az életben ez nincs így.

Meske

Quote from: DamnatusAz a vicc, hogy legalább álmaimban megélhetem azt, hogy én vagyok a legjobb, hisz az életben ez nincs így.
Na, ezt én is hasonlóan gondolom. Ezért szeretek én aludni és álmodni, mert akkor ugyis az van, amit ÉN akarok! :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Damnatus

Hali!

Elnyomot szellemünk szabadon szárnyalhat szendergéseink során ;).

Meske

Quote from: DamnatusElnyomot szellemünk szabadon szárnyalhat szendergéseink során ;).
Jaj, de szép alliteráció!! Ezt még kimondani is gyönyörûség! :) Nem, hogy végiggondolni, hogy mit is jelent...

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.