Idézetek kedvenc műveitekből

Started by Pandóra, 2004-09-04, 01:41:39

Previous topic - Next topic

Pandóra

Sziasztok!

Ez a topic olyasmi, mint az Írások, csak itt nem saját mûvek szerepelnek, hanem itt helyet adunk kedvenc versek, novellák, nagyobb mûvek részleteinek közlésére, valamint jó könyvek ajánlására, közös olvasmányélmények megbeszélésére.

Úgy gondoltam, elsõ idézetet próbálom stílusosan kiválasztani, így Thomas Mann novellájának, a Walsung-vér egy részletével kezdek. Mann nem tartozik a kedvenc íróim közé, viszont amikor arról ír, hogy Siegmund Aarenhold, a Walsung-vér szereplõje hogy viszonyul az olvasáshoz, magamra ismertem.

,,Szeretett olvasni, mintegy mélyebb ösztön parancsszavára vonzódott a betûhöz és a szellemhez, fegyvernek érezte. De sose adta át magát teljesen egy könyvnek, sose feledkezett úgy bele, ahogy elõfordul, ha az embernek az az egy könyv az egyetlen és legfontosabb, mint külön kis világ, melynek körén nem száll túl a tekintet, belezárkózik és elsüllyed benne, hogy még az utolsó betûjébõl is táplálékot szívjon. Özönlöttek asztalára a könyvek és folyóiratok, valamennyit megvehette, ott halmozódtak körülötte, s míg olvasott, a még olvasandók tömege nyugtalanította. De a könyveket beköttette. Préselt bõrben, Siegmund Aarenhold szép névjelével ellátva, pompázatosan és önelégülten sorakoztak ott a könyvek, és súlyként nehezedtek életére: terhes kincsként, amelyet nem sikerült meghódítani."
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Damnatus

Hali!

Én mindenféle mûfajt szívesen olvasok (nomeg muszály is). A kedvenceim közé tartoznak a sci-fik közülük is Ray Bradburry és Asimov. Bradburrytõl is nagyon tetszenek a novellái és a 451 °Farenheit. Nagyon szeretem még Dumast és Clavellt is (meg egyébként is mindenkit :)).

Meske

Nekem a kedvenc íróm Danielle Steel! Már elolvastam pár könyvét, de ahhoz képest, hogy mennyi van neki, elég keveset. Azok közül, amiket olvastam, A szellem a kedvencem. Ezt ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el!!!

Itt is van egy kis kedvcsináló:
"....Még sohasem láttam hozzá fogható gyönyörû teremtést. A szalonban állt, hosszasan nézett, majd elmosolyodott, és eltûnt a kertben. Utána szaladtam, hogy megkeressem, de nem találtam....Érdekes, hogy épp ott jelenik meg az embereknek, mintha üdvözölni akarna bennünket magánál. Csak az a különös, hogy engem, bármilyen fiatal voltam, nem ilyesztett meg. Nagyon szerettem volna viszontlátni, és össze voltam törve, amiért nem jelent meg többé....."

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Rounin

//www.mind-egy.hu !

S nem hype-olok :) Csak szerintem az ilyen eldugott kis zugokra érdemes odafigyelni, de nagyon.

Ramiz

Én egy nagyon rövid idézetet tennék ide:
"- Negyvenkettõ."
Aki ismeri, úgyis tudja, mire gondolok (nem szeretek sokat gépelni... ;) ) Ha valki kedvet kapott hozzá :) , akkor meg jöjjön a "Külvilág/Douglas Adams..." topicba.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Danielle Steeltol eddig csak 1 konyvet kezdtem el, amit kolcsonadtak /angol/, de par oldal utan rajottem, hogy nalam csak agylab ala megfelelo.../magyarul is az lenne/ Ha kell, odaadom...

Reszemrol:
Asimov, Bradbury, Lem,
Sir A C Doyle: Sherlock Holmes, Kipling, Jack London,
Shakespeare III. Richard
LotR, Vegtelen tortenet,
stb.stb. Kisse hosszu a lista...
42!  :rotflol:
Süskind: A parfüm - ha valaki furcsát akar olvasni /nem kedvencem/
Fábri Péter: Az elvarázsolt hangok
Az éber bádogkakas - mesék
Holnap történt - scifinovellák
?: Angolszász horrortörténetek - igen-igen jó válogatás
A mágikus bolt /vagy bûvös?/
Oscar Wilde: A boldog herceg
Fekete Istvánt kiskoromban túl sokat olvastam, most pont ezért már nem. De jók. Szabó Magda: Abigél.
Vonneguttól láttam feldolgozást most: Harrison Bergeron itt az eredeti angolul
najó, befejezem a felsorolást...  :rolleyes:

Nnna. Megprobalom megkeresni a neten a III. Richard nyitomonologjat...
Nem lett meg. Gépelek.

Szereplõk:
...
George, Clarence hercege
Richárd, Gloster hercege - késõbb III. Richárd
...

Gloster:
York napsütése rosszkedvünk telét
Tündöklõ nyárrá változtatta át.
Caládunkról már elvonult a köd
Salámerült az óceán szívébe.
Most homlokunkon gyõztes koszorú,
Diadalemlék csorba fegyverünk,
Vad riadónkból víg vacsora lett
És édes dallam szörnyû indulónkból.
Szelíden mosolyog a háború,
Nem lovagol páncélos paripán,
Hogy félénk ellenség szívét ijessze,
Ehelyett fürge lábakkal szökell
A hölgy-szobákban léha lantzenére.

De én, aki nem játszani születtem,
Sem tetszelgõ tükröknek udvarolni,
Kit durván véstek és szerelem fénye nélkül
S riszáló nimfák elõtt nem feszíthet,
Kit megfosztottak minden szép aránytól
S a természet becsapott termetemmel,
Ki torzult, félig-kész, s idõ elõtt
Küldettem el e lélegzõ világba,
Bénán s idétlenül, hogy a kutyák
Megugatnak, ha bicegek elõttük -
Én ilyen fuvolázó békekorban
Nem is tudok egyébbel szórakozni,
Mint hogy a napon nézem árnyamat
És csúfságomat magam magyarázom:
Én, mivel nem játszhatom a szerelmest,
Hogy eltöltsem e csevegõ idõt -
Úgy döntöttem, hogy gazember leszek        -> Na EZ!
S utálom e kor hiú gyönyörét.

Álommal, váddal, részeg jóslatokkal
Cselt szõttem és veszélyes logikát,
Hogy Clarence bátyámat meg a királyt
Vad gyûlölettel egymásra uszítsam,
S ha Edwárd király oly hû és igaz,
Amilyen ravasz áruló vagyok,
Úgy Clarence-t még ma szûk börtönbe zárják
Egy jóslatért, mely szerint G betû
Öli meg Edwárd fiait. A mélybe
Süllyedjetek, gondolatok. Clarence jön.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Damnatus

Hali!

Nahát Stanislav Lemet olvastál? Csak a Kiberiádát, vagy mást is?

Meske

Quote from: KvikvegDanielle Steeltol eddig csak 1 konyvet kezdtem el, amit kolcsonadtak /angol/, de par oldal utan rajottem, hogy nalam csak agylab ala megfelelo.../magyarul is az lenne/ Ha kell, odaadom...
Melyik könyve van meg? Esetleg érdekelne.
QuoteSzabó Magda: Abigél.
Azt én is szeretem. Nekünk kötelezõ is volt, mivel én abba a suliba járok, ahova õ járt egykor, és az Abigélben igazából ezt az iskolát írja le, csak persze álnéven. De mára már sokminden megváltozott. Mivel államosították, de nemrég ismét egyházi kezekbe került, s azóta járok én is oda. Mostmár pl. nem kell egyenruhát viselni, csak ünnepekkor, de az egyenruha is csak 10.-tõl kötelezõ, de van, ahol már a kisebbeknek is meg van. Ha érdekel egy egész történelmet el tudok róla mondani. Szabó Magdával kapcsolatban is és a sulival kapcsolatban is.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Ramiz

Stanislaw Lem az egyik legjobb sci-fi író szerintem is ("komoly" sci-fi kategóriában abszolút, viccesben megosztott Douglas Adams-szel). A Kiberiáda színes, filozofálgatós könyv - az elsõ része robotok szereplésével, mégis emberekrõl szól, a második még viccesebb, két profi, de kissé bogaras feltaláló mindenfélét megépít. Az Álmatlanság néhány novellát tartalmaz, az elsõ a legdurvább: humorosan indul, aztán figyelmeztetés nélkül átcsap egy brutális, "többrétegû valóság"-os negatív jövõképû világleírásba (hiába, a Mátrixnak nem az eredetiség az elõnye...). A Szénanáthából a kedvencem a hangulatos nyomozós novella volt. Az emberiség egy perce c. könyv nem regény, nem is novellagyûjtemény, hanem tömény filozofálgatás, töprengés, egyoldalú beszélgetés az olvasóval. Annyi ötlet, gondolat van benne, hogy Lem már nem is gyúrta regénnyé, hanem csak leírta õket. Erõs gyomorral megemészthetõ, nagyon jó könyvecske (elég vékony). A kevesebb specialitást tartalmazó sci-fi regényei (Asztronauták, Éden, A "Legyõzhetetlen") visszafogott hangnemû, tudományilag kimunkált mûvek. A Visszatérés (az egyik kedvencem) egy lélekrajzi elemekkel átszõtt utópia. Egy öreg asztronauta sokáig és nagy sebességgel ûrutazgatott, ezért le van maradva a földi dolgokhoz képest, és nem tud beilleszkedni. Magányában leginkább egy nõre lenne szüksége, de a férfi-nõ kapcsolatok is kicsit átalakultak... A Solarisból két film készült, egy látványosabb amcsi és egy jobb régi orosz. Kapcsolatfelvétel egy bolygóval... ami nem sikerül, nem sikerülhet, beleszól az emberi tényezõ. Szintén (címében is benne van, hogy "sikertelen kapcsolatfelvételi kísérletrõl számol be a Kudarc. Némi kapcsolata van Az emberiség egy percéhez (hová fejlõdnek a civilizációk, lehet-e békébe torkollni végre, vannak-e általános szabályszerûségek).

Mûvelt, bölcs író. Mûvei olvasásához türelem kell, gondolkodás ajánlott, filozofálgatás elkerülhetetlen.  :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: MeskeMelyik könyve van meg? Esetleg érdekelne. ... történelmet el tudok róla mondani. Szabó Magdával kapcsolatban is és a sulival kapcsolatban is.
Danielle Steel: The Kiss
Suli: Igeeeeeeeeeeeeen! Matula!Matula!Matula! Bar gondolom nem igy hivjak... :)

Lem: An úr hangja, Visszatérés /erre emlékszem/, Álmatlanság
Lem tényleg tömény. Az álmatlanság elsõre sok volt, másodszor még nem olvastam  :)
Clarke: A gyermekkor vége
Nemere: Kozmosz lovagjai + másik 3 könyv. A káromkodásokon különösen jókat szórakoztam /gyerekirodalom/
C S Lewis: A csendes bolygó
Zsoldos Péter: Távoli Tûz
Alfred Bester: Tigris! Tigris!
Ötvenedik /Kozmosz kiadó/
Gyilkos idõ /novellák/
Frank McCourt: Angela's Ashes és 'Tis ír fickó élettörténete  :lol:
Galaktika 51. száma - vámpírok
Stephen King: Holtsáv
Aymé: A faljáró - a 'különös' kategória méltó képviselõje
Eco: Rózsa neve - klasszikus  :)
Jack London: Ádám elõtt, Vadon szava
Dürrenmatt: A fizikusok
Ibsen: Nóra
?: Ádám és Éva naplója - kicsike könyv.
Radványi Ervin: Andaxin kora - '69-es kiadás, szóval úgy kell olvasni... humoros írások
Dalmáth-Kaján: Pesti panaszkönyv - hasonló
A láthatatlan ember és a Fekete tulipán... Ezzeket átvágásból olvastam el. Mindkettõbõl volt u ilyen címmel film (konkrétan láthatatlan ember, és francia kalandfilm Delonnal aki ráadásul ikreket játszik  :) ), és úgy megörültem, hogy ott van a polcon mint könyv... Hát... Nem jött be. Persze a magyar szerzõk már gyanúsak voltak... És a vágtázó lovasok az elõbbi borítóján...  :rotflol:  :lol:  
De nem bántam meg egyiket sem. :)
Twain: Koldus és kitályfi - szintén kb alsóban olvashattam...

Tigris! Tigris! éjszakánk
Erdejében sárga láng,
Mely örök kéz szabta rád
Rettentõ szimmetriád?
/William Blake/

Edit: Kiberiadat is olvastam
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Meske

Quote from: KvikvegSzabó Magda: Abigél.
Ja, azt el is felejtettem mondani, hogy a színjátszóban elõ is adtuk. Én voltam Kovács. (Nem valami nagy szerep...)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Pandóra

#11
Quote from: MeskeJa, azt el is felejtettem mondani, hogy a színjátszóban elõ is adtuk. Én voltam Kovács. (Nem valami nagy szerep...)
Én drámás osztályba jártam, és nálunk is felvetõdött, de gyorsan leszavaztattam, aztán jött egy hülye Lorca-darab, és kiléptem a drámaképzésbõl.

Steel nekem is fujj-fujjj-fujjj! Meske, nekünk egy csomó megvan, szerintem az összes, nagyanyám teljesen rá van kattanva a Júlia és Romana sorozatokkal együtt, és véleményem szerint ez ki is fejezi, milyen kategóriába sorolom.

GYERMEKKOR VÉGE! Életem egy nagy könyve! Csak úgy, mint Ibsentõl a Nóra (bár én Babaház címmel olvastam), az is annyira, hogy fontolgatom, hogy Ibsen-kutató leszek (csak ahhoz meg kell tanulni norvégül, ami már nem olyan vonzó, de ez van :) )

De hogy ne csak száraz olvasmánylisták legyenek itt, beírom, mivel szeretnék felvételizni az egyetemi színjátszókörbe. Írjátok meg a véleményetek, ne válasszak-e mást!
A kedvenc költõmtõl, Kovács Ákostól van (igen, az énekes Ákos) ez a novella, amit már most is szinte kívülrõl tudok, annyira a himnuszommá vált (bár ez az õ írásaival nem egyedi eset).


Kovács Ákos: Minden éjjel (Az örökkévalóság vége)

Szentségtörés volna lámpát gyújtani, eléggé dereng az a kevés utcai fény így, az ablakon át, szinte ünneprontó és szándékosan sivár együgyû erõ. A sötét hatalmába kerít mindent, mindenkit. Elvegyülni így, tudni, hogy minden, ami fontos elveszett: furcsa kötelesség. Néha így is ébredt, de fõleg éjjel, éjjel nem értette, miért lett minden másképp. Szeretném, hogy figyeljetek rám, szeretném, hogy figyelj. Olyan egyszerû lett volna, olyan egyszerû, érthetõ, átlátható, szerethetõ. Aztán másképp lett, nem így, másképp. Ahogy lennie lehetett. De érteni, azt nehezebb volt, vagy csak õ értetlenkedett, már nem is tudni.Szánalmas volt, ahogy tragédiának élte meg minden felismerését: elfelejtett a nõk nyelvén beszélni. Ezt nem tudta megérteni, megélni: elegánsan a veszteséget.Szerette az egyedüllétet, de végtelenül magányos lett. A magány katonája, ennyi. A hírnév: árulás. Rögtön eszméje lett ez is, mint az igazság, meg a divatjamúlt pózok, melyekben hitt, melyeket ezért naponta magára öltött. Amit õ õszinte, nyílt mosolynak hitt, az a világon gúnyolódó vigyorként ült az arcán. Ha üres szemmel, közömbösen hallgatott valakit, az gyakran így szólt, látod, ez a baj veled, most is gondolsz valamire. A világ rettegett tõle, mert igaza volt, mindig, kérlelhetetleül, ezért rettegtek tõle és gyûlölték. Ha legalább azt tudták volna, hogy õ is téved... De azt csak õ tudta.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Feldin

451 Fahrenheit nagyon ott van!!! Van egy hasonló film, majd megtudom újra a nevét.
Asimov a legjobb sci-fi író!!!
(vki nem akarja eladni olcsón a nemrég megjelent 5 nagy kötet Asimov összest? sajna nem volt rá 20000ft-m... )
Most nem írok többet de majd visszatérek :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Asimovról jut eszembe Will Smith új filmjének a címe: Én, a robot. Nem tartom jó ötletnek ezt a címlopást, mert teljesen másról szól a könyv, mint a film. Bár ha a film hatására sokan elolvassák a könyvet, akkor nem haragszom ;)

Kvikveg

Quote from: PandóraÉn drámás osztályba jártam, és nálunk is felvetõdött, de gyorsan leszavaztattam, aztán jött egy hülye Lorca-darab, és kiléptem a drámaképzésbõl.
...
GYERMEKKOR VÉGE! Életem egy nagy könyve! ...
Wow!
Dramas osztaly :) En 1x probalkoztam, de vmi dilis helyzetgyakorlatokkal kezdtunk, akik vezettek szinten gimisek voltak, es en vmi olyan vartam, hogy eloszor talan megtanitanak szovegmondani meg ilyesmi. Vagy hogy vmi celdarab lesz. Szoval nem volt az igazi...

A szoveg. Oooo. En erzelmi leirasoknal nagy antitalentum vagyok, nekem ez tul altalanos. Szeretem ha vmi tortenik vagy vmi csattano van, amivel megfognak.

Osztalytarsam keszult vmire, es eloadott nekunk egy joegtudja mit..
Ennyire emlekszem: Legy az ablakon dongicsel. Fiu: Megdoglesszem? Apa: Dogleszd meg! - Vmi olyan keretmagyarazat volt az eloadonknak, hogy az apa azert is mond igent, mert tetszik neki ez a fura mondat... ?!
Sajna az elejere nem emlekszem... :(
Ah! Volt egy jo scifiii. Keresemmm....
Ehh. Tul hosszu. Fritz Leiber: A nagy unnep
Ray Bradbury - Az ûrhajó Ez is hosszu :(
Dian Girard -Nincs ott semmi Ez jo :))) pm elkuldom
Sajna olyan klassz ki monologot nem talaltam amit akartam, dehat nem is erre van kihegyezve a konyvtaram :)))
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Meske

#15
Quote from: KvikvegSuli: Igeeeeeeeeeeeeen! Matula!Matula!Matula! Bar gondolom nem igy hivjak... :)
Szóval:
Elõször is a suli igazi neve Dóczy. (legalábbis röviden)
1838-ban kezdõdött meg az iskola történelme, azaz a Debreceni Református Leánynevelés kezdete. 1824-ben még csak kisérlet volt hasonló intézményre.
Steinacker Gusztávot (evangélikus lelkész és tanár) 1838 áprilisában Debrecenbe hívták, hogy foglalkozzon a leányneveléssel. Így novemberben 12 növendékkel megindult az oktatás. Ekkor az iskolai év a 4 elemi után volt még +2 év. A tantervben voltak a természettudományos tárgyak és a német nyelv. Ez 1838-1842-ig tartott, mert Steinaker Gusztáv elment, s így 1842-1859-ig szünetelt az oktatás. 1859.okt.1-jén újra indult a képzés Valkó Károlyné Kloyber Mária igazgatónõ vezetésével. Megvásárolták, azt a telket, ahol az iskola ma is áll. 1872-ben Tánczos István lett az igazgató, aki a 8 osztályos leánynevelõ intézet tervét fontolgatta: 4 elemi után +2év +2! 1873.febr.9-én Tánczos István meghalt, s így 1873-ban Dr. Pallay Miklós, vegytanár lesz az igazgató ideiglenesen. 1874-ben kiírják a pályázatot: "Igazgató kerestetik!!!" 1874-1908-ig Dóczy Gedeon lesz az igazgató (a könyvben õ lenne Torma Gedeon). 1838-1874: az intézet megalapítás korszaka. 1874-1908: Az intézet kibontakozása. Dóczy Gedeon (1832-1911) alatt az intézmény 8 évfolyamos lesz, 4 elemi és 4 felsõbb évfolyam, azaz 2 tagozat. 1893-94-es tanévtõl pedig 4 elemi +6 felsõbb évfolyam. 1899-1900-as tanévtõl az iskola egy tanítóképzõvel bõvül. 1912-13-as tanévtõl az iskola új formályú leánygimnázium lesz. 1916-17-es tanévtõl érettségi bizonyítványt is kapnak az itt végzõ diákok. 1928-ban veszi fel az intézet a Dóczi nevet, s így a teljes neve: Debreceni Református Dóczi Leánynevelõ Intézet. 1952, jún.27-én a Tiszántúli Református Egyházkerületi Tanács úgy határoz, hogy a Dóczi az államé lesz. 1952. júl.3-án átadják az intézetet. Ezek után a Kossuth Lajos Tudományegyetem Gyakorlógimnáziuma használta az épületet. 1995-ben telekkönyvileg ismét a Tiszántúli Református Egyházkerület nevére került az épület. 2000 nyarán az épületet az Egyházkerület használatba veszi, Kunszbóné Dancs Edit matematika-fizika-technika szakos igazgatónõvel. Aki ezzel egy idõben a matektanárom is lett, de most, hogy felvettem a matek faktot, így már nem az... 2002.szept.1.:az iskola önálló hat évfolyamos képzési rendszerû gimnázium lesz. És az iskola mostani neve: Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma. (ja, és ez is még a rövidebb nevünk...)

Röviden ennyi. Egy idõbe beletelt, mire felkutattam a füzetemet, ahova mindez le van írva. De ha érdkel még valami, nyugodtan kérdezz!

QuoteIbsen: Nóra
Ezt is elõadtuk...vagyis asszem csak akartuk, de itt is valami extra pici szerepem lett volna. Talán még szövegem sem volt. Na mind1. Különben szerintem szép darab...

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Meske

Quote from: PandóraSteel nekem is fujj-fujjj-fujjj!
Miért? ÓHHH, miért????? Miért kell szegényt úgy lefújogni??? Szerintem igenis nagyon jó. Igaz, hogy az elsõ könyv, amit tõle olvastam, az eredetileg az anyámé volt. De, na és, akkor mi van????  :grrr:
Szerintem és kész!!!!!

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Kvikveg

Quote from: MeskeSzóval:
...
:eek:  :whoah:  Minden elismeresem, en a sajat alt/gimimrol messze nem tudtam soha ennyit. Mondjuk azokrol nem is volt konyv :)
Jol tudom, hogy a filmet ott forgattak? Szep epulet. Jol irta le a fekete-feher vilagot ha tenyleg ilyen. Bar gondolom azota sokat valtozott.
Engem nagyon emlekeztetett a sajat altalanosomra. Az nem zomok, inkabb, de szinten boltives-feher falu. /Aldas u alt isk./ Es amikor odajartam jo iskolanak szamitott.
Azzal, hogy az egyhaz visszavette, mi valtozott?
ui tenyleg olyan zardajellege volt annak idejen? Ennyire szigoru volt, mint a konyvben? Es most? /pm is johet es akkor nem offolunk/
 :_off:  vege.
Persze ha a tobbieket is erdekli...
Nos?

----------------------------------

Pandora!!!  :rotflol:  :rotflol:  :rotflol:

Lõrincze Lajosnak és Grétsy Lászlónak

Kezdjük tán a jó szóval: Tárgy esetben jót.
Ámde tóból tavat lesz, nem pediglen tót.
Egyes számban kõ a kõ, többes számban kövek.
Nõnek nõk a többese, helytelen a növek.
Többesben a tõ nem tõk, szabatosan tövek,
Aminthogy a csõ nem csõk, magyarföldön csövek.
Anyós kérdé van két võm, ezek talán vövek?
Azt se tudom mi a cö, egyes számú cövek?
Csók - ha adják - százával jó, ez benne a jó.
Hogyha netán egy puszit kapsz, annak neve csó?
Bablevesed lehet sós, némely vinkó savas,
Nem lehet az utca hós, magyarul csak havas.
Miskolcon, ám Debrecenben, Gyõrött, Pécsett, Szegeden,
Mire mindezt megtanulod, beleõszülsz idegen.
stb.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Pandóra

Quote from: KvikvegPandora!!!  :rotflol:  :rotflol:  :rotflol:
Tessék?
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Kvikveg

Quote from: PandóraTessék?
:rotflol: -> szovegnek szolt.
Csak elkepzeltem, hogy elkezded mondani, mint 1 kabareban. :rotflol:
 :rotflol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Meske

Quote from: KvikvegLõrincze Lajosnak és Grétsy Lászlónak

Kezdjük tán a jó szóval: Tárgy esetben jót.
Ámde tóból tavat lesz, nem pediglen tót.
Egyes számban kõ a kõ, többes számban kövek.
Nõnek nõk a többese, helytelen a növek.
Többesben a tõ nem tõk, szabatosan tövek,
Aminthogy a csõ nem csõk, magyarföldön csövek.
Anyós kérdé van két võm, ezek talán vövek?
Azt se tudom mi a cö, egyes számú cövek?
Csók - ha adják - százával jó, ez benne a jó.
Hogyha netán egy puszit kapsz, annak neve csó?
Bablevesed lehet sós, némely vinkó savas,
Nem lehet az utca hós, magyarul csak havas.
Miskolcon, ám Debrecenben, Gyõrött, Pécsett, Szegeden,
Mire mindezt megtanulod, beleõszülsz idegen.
stb.
ÁÁÁ! Ez nagyon ott van!!  :lol:  :rotflol:

Ui: A PM elküldve! :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Bruce

Huhh... még össze kell szednem, hogy mi mindent össze nem olvastam az évek folyamán...

Idézet (Ezt meg csak úgy idebiggyesztem, mert miért ne :) ):
- Uram, a késemért jöttem.
- Hol hagyta?
- Valami matrózban.

Érzem, kezdek bedilizni...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Damnatus

Hali!

Nem valami olyasmi az idézet, hogy:
- uarm nem ön vesztett el csontnyelû kést?
- de igen önnél van?
- igen, itt a hátamban.

DDe nem emlékszem pontosan, rég olvastam Rejtõt, akkor is egyszerre eokat, szal keverednek már a dolgok.

Bruce

Iiigen, valami ilyen a folytatás :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Damnatus

Hali!

Azért nehéz pont ennek az idézése, mert viccé vált, és így eltorzított formában él tovább a nép ajkán.

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Azért nehéz pont ennek az idézése, mert viccé vált, és így eltorzított formában él tovább a nép ajkán.

Az a bizonyos kés gyöngyházmarkolatú volt ha jól emlékszem.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus


Kvikveg

Quote from: MeskeÁÁÁ! Ez nagyon ott van!!  :lol:  :rotflol:

Ui: A PM elküldve! :)
Megkaptam. Koszi!
A versike meg tovabb is van, de az egesz tul hosszu. Google-lal biztos megtalalod ha erdekel.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Pandóra

Quote from: Kvikveg:rotflol: -> szovegnek szolt.
Csak elkepzeltem, hogy elkezded mondani, mint 1 kabareban. :rotflol:
 :rotflol:
A nyelvészeti versikét?
A felvételin a Tetemre hívást (Arany) kellett úgy elmonadnom, mintha telefonon beszélnék a barátnõmmel a fiúmról. :)
Meske, egy Steel-en nem veszünk össze. Ha neked jó, akkor élvezd!  :tezsvir:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Pandóra

#29
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Most leírom, a szerelem keletkezését Platón A lakoma címû mûvébõl. Hosszú, ezért kettõben írom be, de megéri! :hopp: Vizuális típusok elõnyben!

...Mert a mi természetünk eredetileg nem olyan volt, mint ma, hanem egészen másféle. Elõször is az emberi nemek száma három volt, nem kettõ, mint most, férfi és nõ, hanem volt még egy harmadik is, amely egyesítette magában a kettõt [...]. Valamikor ugyanis az androgün (férfi-nõ) külön nem volt, alakra és névre is, s egyenlõ része volt mindkét nembõl, a férfiból és a nõbõl [...]. Azután meg mindegyik fajtának teljes, gömbölyû alakja volt, körbefutott a háta meg az oldala, kezük négy volt s a lábuk is, mint a kezük, s két teljesen egyforma arcuk egy egészen kerek nyakon. A két ellenkezõ oldalon levõ archoz egy koponya tartozott és négy fül; nemi szervük kettõ volt, és minden egyebük, ahogy már ebbõl el lehet képzelni. Járni egyenesen is tudtak, mint ma, amerre éppen akartak, ha pedig gyorsan kellett menni, mint ahogy a bukfencezõk feldobják egyenesen a lábukat és hányják a kereket, õk is, az akkor még nyolc végtagjukra támaszkodva, gyorsan karikázva haladtak elõre.
A nemek száma pedig azért volt három, s azért volt ilyen alakjuk, mert a hím a nap sarjadéka volt, a nõ a földé, a közös nemû pedig a holdé, mert a holdban is van valami mind a kettõbõl. Gömb alakúak pedig azért voltak, mert hasonlítottak szüleikre.
Erejük és bátorságok szörnyû volt, gondolkodásuk nagyratörõ, [...] az égbe próbáltak felmenni s ott rátámadni az istenekre.
Ezért Zeusz és a többi isten tanácskozni kezdtek, hogy mit tegyenek velük, de nem találtak kiutat. Arra nem gondolhattak, hogy megöljék õket, hiszen ezzel semmivé lettek volna az áldozatok is és mindaz a tisztelet, amit az emberektõl kaptak, de elbizakodottságukat sem tûrhették. Végül Zeusz hosszas fejtörés után így szólt: ,,Azt hiszem, találtam olyan módot, amely meghagyja ugyan az embereket, mégis véget vet féktelenségüknek, mert gyengébbé teszi õket. Kettévágom õket – mondta -, mindegyiket kétfelé. Ha pedig látjuk, hogy még mindig elbízzák magukat és nem akarnak nyugton maradni, újból kettéhasítom õket, akkor aztán fél lábon ugrándozhatnak."
Így szólván kettévágta az embereket, mint ahogy a naspolyát szokás, aszalás elõtt, vagy fonállal a tojást. S ahogy egyet vágott, megparancsolta Apollónnak, hogy az arcot és a fél nyakat fordítsa vágás felé, hogy kettévágottságát szem elõtt tartva, rendesebbé váljon az ember – a többi sebet pedig gyógyítsa be. Apollón tehát megfordította az arcot, azután a bõrt mindenfelõl a ma hasnak nevezett részre húzta össze, s akárcsak egy összehúzható pénzes zacskónál, egy nyílást hagyott a has közepén, és azt elkötötte, s ezt most köldöknek hívják. A ráncok nagy részét elsimította, a mellet olyasféle szerszámmal formálta ki, amilyennel a vargák csiszolják a simára kaptafára húzott cipõ ráncait; csak néhányat hagyott meg a has meg a köldök táján, emlékeztetõül az ember hajdani viselt dolgaira.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)